Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 lutego 2024 imieniny: Małgorzaty, Marty * 1810 - Narodziny Fryderyka Chopina

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Turniej mini piłki ręcznej dzieci

Wiesław Zienkiewicz   
czwartek, 16 listopada 2023 06:00

RozgrywkiUczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie –Majoracie organizował w dniach 04-05.11.2023r. na obiektach i we współpracy z Zespołem Szkół w Ulanie-Majoracie Turniej Mini Piłki Ręcznej Dzieci.

Turniej skierowany był do dziewcząt i chłopców klas IV –tych. W pierwszym dniu turnieju rywalizowali chłopcy a w drugim dziewczęta. W turnieju występowały drużyny z dwóch województw: lubelskiego i mazowieckiego. Gminę Ulan-Majorat reprezentował UKS „Sprint” w Ulanie-Majoracie oraz SP Sobole. Nasze zawodniczki i zawodnicy dzielnie rywalizowali z większymi i bardziej doświadczonymi ośrodkami piłki ręcznej. W bezpośredniej rywalizacji mieli możliwość porównania swoich umiejętności technicznych i taktycznych na boisku z MKS Lublin, KMKS Kraśnik, UKS „Jedynka” Łuków, MKS „Pogoń” Siedlce i SP Sobole. W turnieju uczestniczyło 11 drużyn, 122 osoby (72 dz. + 50 chł.)

 

Najlepsi byli chłopcy z Puław, a dziewczęta z Ulana-Majoratu

Wiesław Zienkiewicz   
czwartek, 12 października 2023 05:00

StatuetkiUczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie –Majoracie organizował w dniach 07-08.10.2023 r. na obiektach i we współpracy z Zespołem Szkół w Ulanie-Majoracie Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj. Turniej skierowany był do dziewcząt i chłopców klas VI –tych. W pierwszym dniu turnieju rywalizowali chłopcy a w drugim dziewczęta. W turnieju występowały drużyny z dwóch województw: lubelskiego i mazowieckiego. Gminę Ulan-Majorat oraz Powiat Radzyński reprezentował UKS „Sprint” w Ulanie-Majoracie. Nasze zawodniczki i zawodnicy dzielnie rywalizowali z większymi i bardziej doświadczonymi ośrodkami piłki ręcznej.

 

Turniej mini piłki ręcznej dzieci

Wiesław Zienkiewicz   
poniedziałek, 02 października 2023 05:00

TurniejUczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie –Majoracie organizował w dniach 23-24.09.2023r. na obiektach i we współpracy z Zespołem Szkół w Ulanie-Majoracie Turniej Mini Piłki Ręcznej Dzieci.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj. Turniej skierowany był do dziewcząt i chłopców klas V –tych. W pierwszym dniu turnieju rywalizowali chłopcy a w drugim dziewczęta. W turnieju występowały drużyny z dwóch województw: lubelskiego i mazowieckiego. Gminę Ulan-Majorat reprezentował UKS „Sprint” w Ulanie-Majoracie, ponadto z powiatu radzyńskiego wystąpiła jeszcze drużyna SP w Żabikowie. Nasze zawodniczki i zawodnicy dzielnie rywalizowali z większymi i bardziej doświadczonymi ośrodkami piłki ręcznej.

 

Walczyli o tytuł Mistrza Polski w Taekwon-do

Mariusz Szczygieł   
środa, 24 maja 2023 05:00

Walka!XXXII Mistrzostwa Polski Juniorów i V Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Taekwon-Do ITF organizowane w Radzyniu przeszły już do historii.

W ostatni weekend do naszego miasteczka przyjechało ponad 230 osób z całej Polski, a Radzyń reprezentował zespół składający się z 10 zawodników.

Krótka relacja laika. Oni się tu naprawdę biją. Jest pot, ból, a czasem nawet krew i łzy, ale po wszystkim, kiedy już zejdą z maty, podchodzą do siebie i dziękują za walkę. Emocje widać cały czas, często bardziej u trenerów niż u samych zawodników. Jak w każdym sporcie jest radość zwycięstwa i smutek z porażki. Jest wielka walka, czasem ze swoimi słabościami, bo zmagają się nie tylko z żywym przeciwnikiem, ale także w testach siły, czy układach. To lata wyrzeczeń i samodoskonalenia. To widać.

 

Zawodnicy z RSCTKD jadą na Mistrzostwa Europy

Łukasz Ciężki   
czwartek, 20 kwietnia 2023 05:00

Radzyński składPięcioro zawodników Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do znalazło się w składzie reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy w taekwon-do, które w dniach 25 – 30 kwietnia rozegrane zostaną w rumuńskiej Cluż-Napoce.

Zanim jednak przyjdzie czas na podróż do Transylwanii radzynianie uczestniczyli od 10 kwietnia w zgrupowaniu kadry poprzedzającym wyjazd na wyżej wymienione zawody w COS OPO Cetniewo. Reprezentanci podczas obozu realizowali dziennie trzy jednostki treningowe oraz dodatkowo uczestniczyli w odprawach i szkoleniach między innymi przeprowadzonych przez Polską Agencję Antydopingową POLADA.

 

Dziewczęta z Ulana awansowały do finału wojeówdzkiego

Wiesław Zienkiewicz   
piątek, 14 kwietnia 2023 05:00

DrużynaPodopieczne trenera Jarosława Mazurka w asyście trenera Wiesława Zienkiewicza awansowały do finału wojewódzkiego w piłce ręcznej dziewcząt (klasa VIII i VII) rozgrywanego w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022/23” - wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych.

13 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łukowie spotkały się najlepsze drużyny z pięciu powiatów rejonu Biała Podlaska /(obszar dawnego województwa bialskopodlaskiego plus powiat łukowski). Powiat radzyński reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie, łukowski – SP Nr 1 w Łukowie, Biała Podlaska (miasto) - SP Nr 3 Biała Podlaska, Biała Podlaska (powiat) - SP Piszczac, powiat parczewski – SP Kodeniec.

 

Paweł Babiarz nowym trenerem Orląt

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 06 kwietnia 2023 18:00

Michał BabiarzPaweł Babiarz został dzisiaj nowym trenerem Orląt. Trener Michał Raczyński pożegnał się wczoraj z radzyńskim klubem.

Nowy szkoleniowiec ma 33 lata. Z radzyńskim Orlętami podpisał umowę obowiązującą do końca sezonu, z opcją przedłużenia. Jako pierwszy trener pracował w Tomasovii Tomaszów Lubelski, z którą w imponującym stylu wywalczył awans do III ligi, w Górniku Łęczna gdzie pełnił rolę analityka oraz ostatnio dowodził zespołem z Łaszczówki, czyli swojej rodzinnej miejscowości.

 

Kolejne medale dla Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do

Łukasz Ciężki   
wtorek, 21 marca 2023 06:00

Radzyń w Firleju12 marca odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Firleju.

Gospodarzem turnieju był klub MKS Lewart AGS Lubartów. Radzyński klub reprezentowało 29 zawodników, którzy z Firleja przywieźli 25 medali. Oprócz  medali radzyńscy wojownicy wywalczyli tytuł i puchar dla NAJLEPSZEGO KLUBU w kategorii juniora.

Natomiast Alina Kaznadziej odebrała puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju w kategorii juniora.

 

W Ulanie grali w szczypiorniaka

Wiesław Zienkiewicz   
czwartek, 09 marca 2023 06:00

MeczUczniowski Klub Sportowy „Sprint” we współpracy z  Zespołem  Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie – Majoracie w dniach  03 – 05.03.2023 r.  organizował  X Międzynarodowy – XX Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

W turnieju udział wzięły 22 zespoły.

Rurniej rozgrywano w 2 kategoriach:

 

III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Michał Maliszewski / Powiat Radzyński   
sobota, 04 marca 2023 12:00

Walka!W sobotę, 25 lutego 2023 roku w hali sportowej Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Pamięci Żołnierzy Niezłomnych pod honorowym patronatem Starosty Radzyńskiego i Wójta Gminy Kąkolewnica.

W zawodach udział wzięło 199 zawodników z 15 ośrodków szkolących młodych karateków m.in. z: Lublina, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Białej Podlaskiej, Chełma, Łomży, Zalesia, Jarosławia, Białegostoku, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Brzozowicy Dużej, Polskowoli, Turowa, Żakowoli Poprzecznej i Kąkolewnicy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 124
KUPIE pilarke uszkodzona STIHL
KUPIE pilarke uszkodzona STIHL
wtorek, 20 lutego 2024
noimage
Sprzedam opony zimowe do busa 16C
poniedziałek, 19 lutego 2024