Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 maja 2022 imieniny: Aleksandra, Bernardyna | 2002 - ks. Zbigniew Kiernikowski otrzymał sakrę biskupią

Już niedługo

MECZ WSPOMNIEŃ na BULWARACH! image
MECZ WSPOMNIEŃ na BULWARACH!, 28.05.2022, 11:00, Drabinki na Bulwarach przy boisku

piątek, 20 maja 2022 06:00

Patent na Chełmiankę?Przed nami trzydziesta kolejka w rozgrywkach czwartej grupy trzeciej ligi sezonu 2021/22. Rywalem radzyńskich Orląt na boisku przy Warszawskiej będzie zespół Chełmianki Chełm.

Drużyna gości w zimowej przerwie dokonała kosmetycznych zmian w kadrze. Właściwie doszło trzech juniorów; Kamil Duda (rocznik 2004) został pozyskany z Górnika II Łęczna, Daniel Mazurek i Michał Jeż (obaj rocznik 2003) zostali dokooptowani do kadry trzecioligowej z zespołu juniorów. Po dramatycznym marcowym apelu Zarządu Klubu drużyna otrzymała fundusze z miasta i może spokojnie kontynuować ligowe rozgrywki. Chełmianka zajmuje obecnie czwartą lokatę, tracąc do pierwszego miejsca trzy punkty.

Medale Mistrzostw Europy dla Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do!!!

Łukasz Ciężki
środa, 11 maja 2022 06:00

Walka trwaZakończyły się XXXVI Mistrzostwa Europy Seniorów i XXVII Mistrzostwa Europy Juniorów Taekwon-do ITF 2022 - Perec Chorwacja.

W tegorocznych mistrzostwach Europy wystartowało 592 zawodniczek i zawodników z 28 krajów.

Zwycięzcą generalnej klasyfikacji ME 2022 została Rumunia zdobywając 13 złotych, 7 srebrnych i 16 brązowych medali, która wyprzedziła Norwegię 8 złotych, 4 srebrne i 16 brązowych oraz reprezentacje Polski 7 złotych, 16 srebrnych i 15 brązowych medali.

Zawodnicy szkoleni przez Łukasza Ciężkiego, Alina Kaznadziej , Natalia Olszak, ZuzannaMierkiewicz i Jakub Cieślak wrócili z aż 6 medalami 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

Derby dla Podlasia

Adam Kułak
niedziela, 08 maja 2022 09:00

Derby dla PodlasiaŻadne przewidywania i kalkulacje nie spełniają się, gdy dochodzi do spotkań derbowych. Biało zieloni zaskoczyli swoich kibiców wyjątkową nieskutecznością strzelecką i musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki z lokalnym rywalem z Białej Podlaskiej.

Początkowe minuty meczu były bardzo obiecujące. Zaskoczeniem dla kibiców okazała się przewaga Orląt w posiadaniu piłki. Przez około 25 minut Podlasie tylko kilka razy gościło na połowie gospodarzy. Dwie wizyty piłkarzy gości na polu karnym Maksa Ciołka w 9 i 23 minucie przyniosły duże zagrożenie. Orlętom pomimo przewagi w polu było trudno stworzyć klarowną okazję bramkową. W 12 i 13 minucie Sebastianowi Kaczyńskiemu niewiele zabrakło, aby wepchnąć piłkę do bramki Podlasia.

Derby okręgowe - Orlęta Radzyń – Podlasie Biała Podlaska

Adam Kułak
czwartek, 05 maja 2022 11:00

Przed derbamiNajbliższa sobota przyprawi kibiców biało zielonych o podwyższony rytm serca. W derbach Okręgu bialskopodlaskiego radzyński zespół będzie gościł drużynę prowadzoną przez byłego zawodnika i trenera Orląt Rafała Borysiuka.

Podlasie w dotychczas rozegranych 27 kolejkach ligowych zgromadziło 30 punktów i zajmuje dwunaste miejsce. Wiosną bialskopodlascy piłkarze zdobyli dziewięć punktów. Ostatni wygrany mecz miał miejsce 26.03 2022 r. kiedy bramka Macieja Wojczuka dała trzy punkty ze Stalą Stalowa Wola. Zespół z Białej Podlaskiej w przerwie zimowej nie poczynił dużych wzmocnień. Zakontraktowano bramkarza z Bruk Bet Termalica Nieciecza Krystiana Bartoszka, pomocnika Borysa Piotrowskiego z Wisły Puławy, obrońcę Pawła Szatałę z Huczwy Tyszowce oraz azerskiego pomocnika Nazima Bagirowa. Z Międzyrzeca wrócił napastnik Mariusz Chmielewski, z Piszczaca obrońca Aleksander Olszewski. W zespole bialskopodlaskim występuje kilku obiecujących juniorów. Mamy w Podlasiu „swoich” wychowanków Arkadiusza Kota i Bartosza Idzikowskiego.

Stal za twarda dla Orląt

Adam Kułak
czwartek, 28 kwietnia 2022 06:00

Po meczu...Wynik 1: 2 ze Stalą Stalowa Wola nie jest powodem do chluby dla radzyńskich Orląt. Biało zieloni zdobyli gola z rzutu karnego i nie potrafili po raz kolejny pokonać bramkarza gości.

Mecz rozpoczął się bardzo spokojnie. Przez dwanaście minut gra toczyła się w środkowej strefie boiska. W trzynastej minucie po zagraniu ręką w polu karnym obrońcy gości, sędzia odgwizdał karnego. Patryk Szymala pewnym strzałem z 11 metrów pokonał Mikołaja Smyłka. Zawodnicy przyjezdni rzucili się do odrabiania strat. W 27 minucie Daniel Świderski strzałem głową wyrównał wynik meczu. Stal nie zwalniała tempa, było dość groźnie pod bramką Maksymiliana Ciołka. Po jednym z uderzeń zawodnika ze Stalowej Woli piłka trafiła w poprzeczkę. Koniec pierwszej połowy mógł być szczęśliwy dla biało zielonych. Sebastian Kaczyński miał przed sobą tylko bramkarza gości, ale ostrego kąta strzelił w boczną siatkę.

Kolejny rywal - Stal Stalowa Wola

Adam Kułak
środa, 27 kwietnia 2022 06:00

Przed meczem ze StaląŚroda została wyznaczona jako dwudziesty szósty termin rozgrywkowy dla drużyn trzecioligowych czwartej grupy w sezonie 2021/22. Rywalem radzyńskich Orląt na boisku przy Warszawskiej będzie zespół ze Stalowej Woli.

Drużyna gości w zimowej przerwie dokonała znaczących zmian w kadrze. Pozyskano Łukasza Kacprzyckiego z Wisły Puławy, Adriana Skrzyniaka z Wólczanki W. P., Przemysława Stelmacha z ŁKS Łagów, Bartosza Marchewkę ze Śląska II Wrocław, Portugalczyka Vitora Baratę, dwóch Słowaków – Iwana Hadlika i Aurela Dawidika. W zespole Stali grają również dwaj wcześniej zatrudnieni Słowacy-bramkarz Adrian Knurowki i David Hascak oraz Ukrainiec Wołodymyr Horolski. 22 marca bieżącego roku Zarząd klubu zatrudnił Łukasza Surmę, który jest czwartym trenerem od lipca 2021 roku.

Mierkiewicz, Cieślak, Kaznadziej i Olszak jadą na Mistrzostwa Europy !!!

środa, 20 kwietnia 2022 06:00

Na mistrzostwa!Czworo zawodników Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do szkolonych pod okiem Łukasza Ciężkiego wystartuje w tegorocznych Mistrzostwach Europy, które w dniach 27 kwietnia – 1 maja br. rozegrane zostaną w chorwackim Poreću.

W składzie reprezentacji Polski znaleźli się Zuzanna Mierkiewicz która powalczy o medale w indywidualnych walkach do 55 kg oraz w konkurencjach drużynowych, Alina Kaznadziej wystartuje w indywidualnych technikach specjalnych, w indywidualnych walkach do 60 kg oraz w konkurencjach drużynowych, Jakub Cieślak natomiast zawalczy w indywidualnych walkach do 68 kg, w indywidualnych technikach specjalnych oraz w konkurencjach drużynowych. Najbardziej doświadczona zawodniczka klubu Natalia Olszak wystartuje w indywidualnych układach stopni mistrzowskich II dan, w indywidualnych testach siły oraz w konkurencjach drużynowych.

Świąteczny prezent

Adam Kułak
sobota, 16 kwietnia 2022 19:00

Zaczynacie!Radzyńska drużyna nie pozostawiła wątpliwości. Była dużo lepsza od Korony Rzeszów i sprawiła kibicom świąteczny prezent, pokonując rywala 4 : 2.

Mecz rozpoczął się od wyraźnej dominacji gospodarzy. W ciągu dwunastu minut nie schodzili z połowy gości. Pięć minut po rozpoczęcia meczu Arek Korolczuk strzelił tuż nad poprzeczką bramki Pawła Pawlusa. Kilka minut później bramkarz gości sprzątnął sprzed głowy piłkę Sebastianowi Kaczyńskiemu. W 13 minucie kibice przecierali oczy, pierwsza akcja zaczepna gości zakończyła się faulem. Do piłki podszedł były zawodnik Stali Mielec Eryk Galara i ku zdumieniu wszystkich dalekim strzałem umieścił piłkę w okienku bramki Roberta Nowackiego. Podrażniona drużyna biało zielonych przystąpiła do szturmu.

Srebrne medalistki z Ulana!

Eulalia MIkołajuk
piątek, 15 kwietnia 2022 13:00

Narada12 kwietnia 2022r. w Łukowie rozegrany został finał Mistrzostw Województwa Lubelskiego Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

W gronie sześciu najlepszych drużyn uczestniczących w finale wojewódzkim, reprezentujących sześć rejonów / Biała Podlaska, Chełm, Zamość, Lubartów, Lublin powiat, Lublin miasto / znalazła się również drużyna Szkoły Podstawowej w Ulanie-Majoracie. Mistrzynie powiatu radzyńskiego reprezentowały rejon Biała Podlaska. Jednak aby znaleźć się finale wojewódzkim musiały wcześniej zwyciężyć w zawodach rejonowych - rejon Biała Podlaska / obszar dawnego województwa bialskopodlaskiego plus powiat łukowski /. W zawodach rejonowych w dniu 04.04.2022r. rywalizowały najlepsze drużyny z powiatów z danego rejonu. Nasze zawodniczki okazały się najlepszą drużyną. Pokonały między innymi drużynę SP nr 3 w Białej Podlaskiej i SP Nr 1 w Łukowie, jednocześnie eliminując ich z dalszych rozgrywek.

Orlęta Radzyń – Korona Rzeszów

Adam Kułak
piątek, 15 kwietnia 2022 11:55

Orlęta vs. KoronaPrzedświąteczna sobota dla kibiców biało zielonych będzie kolejną okazją do obejrzenia na żywo podopiecznych trenera Mikołaja Raczyńskiego. Tylko od zawodników zależy czy po dwóch remisach sobotni mecz zostanie wykorzystany na poprawę nastrojów wśród sympatyków biało zielonych.

Kolejny przeciwnik nie jest ligowym tuzem. W dotychczas rozegranych 23 kolejkach ligowych drużyna ze stolicy Podkarpacia zgromadziła 22 punkty i zajmuje czternaste miejsce. Po niezłej rundzie jesiennej, wiosenne rozgrywki Korona rozpoczęła fatalnie. Rzeszowianie w pięciu meczach wywalczyli tylko jeden punkt remisując u siebie 2: 2 z Podlasiem Biała Podlaska. Na usprawiedliwienie trzeba dodać, że spotykali się z drużynami z górnych lokat ligowej tabeli. W ciągu poprzedniego roku zarząd klubu trzykrotnie zmieniał trenerów trzecioligowego beniaminka.