Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 maja 2024 imieniny: Julii, Heleny

Natalia Olszak Mistrzynią Europy !!!

Łukasz Ciężki   
czwartek, 25 kwietnia 2024 06:00

W środku: Natalia OlszakW dniach 17-21.04.2024 Lublin stał się centrum europejskiego Taekwon-do, gdzie odbyły się Mistrzostwa Europy Taekwon-do ITF.

Stolica naszego województwa z okazji 50-lecia Taekwon-do w Polsce była gospodarzem czempionatu, który zgromadziły blisko 1 500 uczestników z 32 państw Europy.

Radzyń Podlaski miał tam swoich trzech reprezentantów. Zuzanna Mierkiewicz która uplasowała się tuż za strefą medalową w walkach do 55 kg ulegają w walce o brązowy medal zawodniczce ze Szkocji. Kolejną osoba reprezentującą nasze miasto i powiat była najbardziej doświadczona zawodniczka klubu Natalia Olszak która zdobyła aż 4 medale.

 

25 medali dla radzyńskich wojowników !!!

Łukasz Ciężki   
środa, 10 kwietnia 2024 06:00

Radzyńska drużyna6 kwietnia odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Juniorów i Juniorów Młodszych, których gospodarzem był radzyński klub taekwon-do.

Zawody zgromadziły 257 zawodników z 14 klubów. Radzyński Sportowe Centrum Taekwon-do reprezentowało 50 wojowników, którzy wywalczyli łącznie w trzech kategoriach wiekowych, aż 25 medali. Plasując się na II miejscu w klasyfikacji wśród juniorów młodszych i na III miejscu wśród młodzików.

Medale dla radzyńskiego klubu zdobyli:            

 

Orlęta powalczą z Podlasiem

Mariusz Szczygieł   
sobota, 09 marca 2024 11:00

PlakatDzisiaj o 15 Orlęta podejmą na radzyńskim stadionie Podlasie Biała Podlaska.

Derbowe spotkania Orląt z Podlasiem zawsze wywoływały wiele emocji. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, bo derby to przede wszystkim walka. Każda z drużyn chce zdobyć 3 punkty. Możemy się dzisiaj spodziewać pełnych trybun. Swój przyjazd do Radzynia zapowiedziało dzisiaj około 350 kibiców z Białej Podlaskiej. 

Kto wygra mecz?

Wierzymy, że Orlęta! 

 

UKS Sprint organizuje międzynarodowe mistrzostwa w piłce ręcznej

Wiesław Zienkiewicz   
środa, 28 lutego 2024 07:00

UKS zapraszaUczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie – Majoracie organizuje w dniach 01 – 03.03.2024 r. XI Międzynarodowy - XXI Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców pod honorowym patronatem Wójta Gminy Ulan – Majorat Jarosława Koczkodaja i Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego.   

W turnieju wystąpi 30 zespołów z 20 klubów sportowych z sześciu województw: mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego. Ponadto w turnieju w kategorii chłopców wystąpi drużyna z Ukrainy. 

 

Turniej mini piłki ręcznej dzieci

Wiesław Zienkiewicz   
czwartek, 16 listopada 2023 07:00

RozgrywkiUczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie –Majoracie organizował w dniach 04-05.11.2023r. na obiektach i we współpracy z Zespołem Szkół w Ulanie-Majoracie Turniej Mini Piłki Ręcznej Dzieci.

Turniej skierowany był do dziewcząt i chłopców klas IV –tych. W pierwszym dniu turnieju rywalizowali chłopcy a w drugim dziewczęta. W turnieju występowały drużyny z dwóch województw: lubelskiego i mazowieckiego. Gminę Ulan-Majorat reprezentował UKS „Sprint” w Ulanie-Majoracie oraz SP Sobole. Nasze zawodniczki i zawodnicy dzielnie rywalizowali z większymi i bardziej doświadczonymi ośrodkami piłki ręcznej. W bezpośredniej rywalizacji mieli możliwość porównania swoich umiejętności technicznych i taktycznych na boisku z MKS Lublin, KMKS Kraśnik, UKS „Jedynka” Łuków, MKS „Pogoń” Siedlce i SP Sobole. W turnieju uczestniczyło 11 drużyn, 122 osoby (72 dz. + 50 chł.)

 

Najlepsi byli chłopcy z Puław, a dziewczęta z Ulana-Majoratu

Wiesław Zienkiewicz   
czwartek, 12 października 2023 06:00

StatuetkiUczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie –Majoracie organizował w dniach 07-08.10.2023 r. na obiektach i we współpracy z Zespołem Szkół w Ulanie-Majoracie Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj. Turniej skierowany był do dziewcząt i chłopców klas VI –tych. W pierwszym dniu turnieju rywalizowali chłopcy a w drugim dziewczęta. W turnieju występowały drużyny z dwóch województw: lubelskiego i mazowieckiego. Gminę Ulan-Majorat oraz Powiat Radzyński reprezentował UKS „Sprint” w Ulanie-Majoracie. Nasze zawodniczki i zawodnicy dzielnie rywalizowali z większymi i bardziej doświadczonymi ośrodkami piłki ręcznej.

 

Turniej mini piłki ręcznej dzieci

Wiesław Zienkiewicz   
poniedziałek, 02 października 2023 06:00

TurniejUczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie –Majoracie organizował w dniach 23-24.09.2023r. na obiektach i we współpracy z Zespołem Szkół w Ulanie-Majoracie Turniej Mini Piłki Ręcznej Dzieci.

Honorowy patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj. Turniej skierowany był do dziewcząt i chłopców klas V –tych. W pierwszym dniu turnieju rywalizowali chłopcy a w drugim dziewczęta. W turnieju występowały drużyny z dwóch województw: lubelskiego i mazowieckiego. Gminę Ulan-Majorat reprezentował UKS „Sprint” w Ulanie-Majoracie, ponadto z powiatu radzyńskiego wystąpiła jeszcze drużyna SP w Żabikowie. Nasze zawodniczki i zawodnicy dzielnie rywalizowali z większymi i bardziej doświadczonymi ośrodkami piłki ręcznej.

 

Walczyli o tytuł Mistrza Polski w Taekwon-do

Mariusz Szczygieł   
środa, 24 maja 2023 06:00

Walka!XXXII Mistrzostwa Polski Juniorów i V Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Taekwon-Do ITF organizowane w Radzyniu przeszły już do historii.

W ostatni weekend do naszego miasteczka przyjechało ponad 230 osób z całej Polski, a Radzyń reprezentował zespół składający się z 10 zawodników.

Krótka relacja laika. Oni się tu naprawdę biją. Jest pot, ból, a czasem nawet krew i łzy, ale po wszystkim, kiedy już zejdą z maty, podchodzą do siebie i dziękują za walkę. Emocje widać cały czas, często bardziej u trenerów niż u samych zawodników. Jak w każdym sporcie jest radość zwycięstwa i smutek z porażki. Jest wielka walka, czasem ze swoimi słabościami, bo zmagają się nie tylko z żywym przeciwnikiem, ale także w testach siły, czy układach. To lata wyrzeczeń i samodoskonalenia. To widać.

 

Zawodnicy z RSCTKD jadą na Mistrzostwa Europy

Łukasz Ciężki   
czwartek, 20 kwietnia 2023 06:00

Radzyński składPięcioro zawodników Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do znalazło się w składzie reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy w taekwon-do, które w dniach 25 – 30 kwietnia rozegrane zostaną w rumuńskiej Cluż-Napoce.

Zanim jednak przyjdzie czas na podróż do Transylwanii radzynianie uczestniczyli od 10 kwietnia w zgrupowaniu kadry poprzedzającym wyjazd na wyżej wymienione zawody w COS OPO Cetniewo. Reprezentanci podczas obozu realizowali dziennie trzy jednostki treningowe oraz dodatkowo uczestniczyli w odprawach i szkoleniach między innymi przeprowadzonych przez Polską Agencję Antydopingową POLADA.

 

Dziewczęta z Ulana awansowały do finału wojeówdzkiego

Wiesław Zienkiewicz   
piątek, 14 kwietnia 2023 06:00

DrużynaPodopieczne trenera Jarosława Mazurka w asyście trenera Wiesława Zienkiewicza awansowały do finału wojewódzkiego w piłce ręcznej dziewcząt (klasa VIII i VII) rozgrywanego w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022/23” - wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych.

13 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łukowie spotkały się najlepsze drużyny z pięciu powiatów rejonu Biała Podlaska /(obszar dawnego województwa bialskopodlaskiego plus powiat łukowski). Powiat radzyński reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie, łukowski – SP Nr 1 w Łukowie, Biała Podlaska (miasto) - SP Nr 3 Biała Podlaska, Biała Podlaska (powiat) - SP Piszczac, powiat parczewski – SP Kodeniec.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 124
kosiarka husqvarna
kosiarka husqvarna
piątek, 10 maja 2024