Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 września 2023 imieniny: Marka, Wacława | 1978 - ks. Witold Kobyliński zwrócił się z prośbą do kurii w Siedlcach o uzyskanie pozwolenia od władz na budowę nowego kościoła w Radzyniu Podlaskim

Walczyli o tytuł Mistrza Polski w Taekwon-do

Mariusz Szczygieł   
środa, 24 maja 2023 06:00

Walka!XXXII Mistrzostwa Polski Juniorów i V Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Taekwon-Do ITF organizowane w Radzyniu przeszły już do historii.

W ostatni weekend do naszego miasteczka przyjechało ponad 230 osób z całej Polski, a Radzyń reprezentował zespół składający się z 10 zawodników.

Krótka relacja laika. Oni się tu naprawdę biją. Jest pot, ból, a czasem nawet krew i łzy, ale po wszystkim, kiedy już zejdą z maty, podchodzą do siebie i dziękują za walkę. Emocje widać cały czas, często bardziej u trenerów niż u samych zawodników. Jak w każdym sporcie jest radość zwycięstwa i smutek z porażki. Jest wielka walka, czasem ze swoimi słabościami, bo zmagają się nie tylko z żywym przeciwnikiem, ale także w testach siły, czy układach. To lata wyrzeczeń i samodoskonalenia. To widać.

 

Zawodnicy z RSCTKD jadą na Mistrzostwa Europy

Łukasz Ciężki   
czwartek, 20 kwietnia 2023 06:00

Radzyński składPięcioro zawodników Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do znalazło się w składzie reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy w taekwon-do, które w dniach 25 – 30 kwietnia rozegrane zostaną w rumuńskiej Cluż-Napoce.

Zanim jednak przyjdzie czas na podróż do Transylwanii radzynianie uczestniczyli od 10 kwietnia w zgrupowaniu kadry poprzedzającym wyjazd na wyżej wymienione zawody w COS OPO Cetniewo. Reprezentanci podczas obozu realizowali dziennie trzy jednostki treningowe oraz dodatkowo uczestniczyli w odprawach i szkoleniach między innymi przeprowadzonych przez Polską Agencję Antydopingową POLADA.

 

Dziewczęta z Ulana awansowały do finału wojeówdzkiego

Wiesław Zienkiewicz   
piątek, 14 kwietnia 2023 06:00

DrużynaPodopieczne trenera Jarosława Mazurka w asyście trenera Wiesława Zienkiewicza awansowały do finału wojewódzkiego w piłce ręcznej dziewcząt (klasa VIII i VII) rozgrywanego w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022/23” - wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych.

13 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łukowie spotkały się najlepsze drużyny z pięciu powiatów rejonu Biała Podlaska /(obszar dawnego województwa bialskopodlaskiego plus powiat łukowski). Powiat radzyński reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie, łukowski – SP Nr 1 w Łukowie, Biała Podlaska (miasto) - SP Nr 3 Biała Podlaska, Biała Podlaska (powiat) - SP Piszczac, powiat parczewski – SP Kodeniec.

 

Paweł Babiarz nowym trenerem Orląt

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 06 kwietnia 2023 19:00

Michał BabiarzPaweł Babiarz został dzisiaj nowym trenerem Orląt. Trener Michał Raczyński pożegnał się wczoraj z radzyńskim klubem.

Nowy szkoleniowiec ma 33 lata. Z radzyńskim Orlętami podpisał umowę obowiązującą do końca sezonu, z opcją przedłużenia. Jako pierwszy trener pracował w Tomasovii Tomaszów Lubelski, z którą w imponującym stylu wywalczył awans do III ligi, w Górniku Łęczna gdzie pełnił rolę analityka oraz ostatnio dowodził zespołem z Łaszczówki, czyli swojej rodzinnej miejscowości.

 

Kolejne medale dla Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do

Łukasz Ciężki   
wtorek, 21 marca 2023 07:00

Radzyń w Firleju12 marca odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Firleju.

Gospodarzem turnieju był klub MKS Lewart AGS Lubartów. Radzyński klub reprezentowało 29 zawodników, którzy z Firleja przywieźli 25 medali. Oprócz  medali radzyńscy wojownicy wywalczyli tytuł i puchar dla NAJLEPSZEGO KLUBU w kategorii juniora.

Natomiast Alina Kaznadziej odebrała puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju w kategorii juniora.

 

W Ulanie grali w szczypiorniaka

Wiesław Zienkiewicz   
czwartek, 09 marca 2023 07:00

MeczUczniowski Klub Sportowy „Sprint” we współpracy z  Zespołem  Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie – Majoracie w dniach  03 – 05.03.2023 r.  organizował  X Międzynarodowy – XX Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

W turnieju udział wzięły 22 zespoły.

Rurniej rozgrywano w 2 kategoriach:

 

III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Michał Maliszewski / Powiat Radzyński   
sobota, 04 marca 2023 13:00

Walka!W sobotę, 25 lutego 2023 roku w hali sportowej Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Pamięci Żołnierzy Niezłomnych pod honorowym patronatem Starosty Radzyńskiego i Wójta Gminy Kąkolewnica.

W zawodach udział wzięło 199 zawodników z 15 ośrodków szkolących młodych karateków m.in. z: Lublina, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Białej Podlaskiej, Chełma, Łomży, Zalesia, Jarosławia, Białegostoku, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Brzozowicy Dużej, Polskowoli, Turowa, Żakowoli Poprzecznej i Kąkolewnicy.

 

III Zimowy Turniej Piłki Nożnej – Herosi Futbolu

Michał Maliszewski / Powiat Radzyński   
wtorek, 07 lutego 2023 07:00

Wszyscy uczestnicyKolejna edycja zimowego turnieju Herosi Futbolu o Puchar Starosty Radzynia Podlaskiego za nami.  

Wydarzenie odbyło się 4 lutego 2023 roku w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Jak co roku nie zabrakło emocji, świetnych meczów a przede wszystkim dobrej zabawy. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Powiatu Radzyńskiego. Patronat honorowy nad turniejem objęli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek.

 

Szlakiem trzech krzyży - styczniowy rajd rowerowy

Marek Topyła / MOSiR Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 23 stycznia 2023 07:00

Grupa na rowerachPierwszą wspólną imprezą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Radzyńskiej Grupy Rowerowej był rajd Szlakiem Trzech Krzyży / niedziela 22 stycznia / wyjazd godz. 14.00 / głównym tematem była 160 rocznica wybuchu powstania styczniowego.

Tytułowe Trzy Krzyże to przejechana trasa. Start przy krzyżu na Skwerze 1050 lecia Chrztu Polski, potem krzyż na mogile powstańczej na ulicy Powstańców Styczniowych a zakończenie to krzyż w Zabielu. Był jeszcze czwarty krzyż, dużo mniejszy, ale z wielką historią i wielkim znaczeniem dla powstańców idących do walki w latach 1863-64.

Tak więc nie mogliśmy ominąć kościoła Świętej Trójcy a w tym wyjątkowym dniu krzyż z widoczną datą 1863 znajdował się przy głównym ołtarzu.

 

FINAŁ Mistrzostw Szkół Województwa Lubelskiego w Pływaniu

Joanna Jaszcz - Dębska   
środa, 21 grudnia 2022 07:00

Nasze pływaczkiWychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom młodzieży, po dwóch latach pandemii I LO w Radzyniu Podlaskim, jako jedyna szkoła w powiecie wzięła udział w sportowych zawodach pływackich organizowanych w ramach IMPREZ SPORTOWYCH WCHODZĄCYCH W SKŁAD OGÓLNOPOLSKIEGO WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ w roku szkolnym 2022/2023.

Głównym założeniem współzawodnictwa jest wsparcie rozwijającej się młodzieży w jej prawidłowym rozwoju biologicznym, wdrożenie do zdrowego stylu życia, odniesienie sukcesu na miarę swoich możliwości, umożliwienie udziału w różnych formach współzawodnictwa sportowego.  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 124