Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 maja 2019 imieniny: Joanny, Zuzanny

Już niedługo

Koncert Riffertone (pop, jazz, r&b) image
Koncert Riffertone (pop, jazz, r&b), 25.05.2019, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna

poniedziałek, 20 maja 2019 07:00

Początek meczuSpotkanie dziewiątej drużyny z siedemnastym zespołem zakończyło się wynikiem polubownym. Walcząca o ligowy byt drużyna z Połańca niczym nie zachwyciła. Ponadto ulewa, która przeszła dwie godziny przed meczem znacznie pogorszyła warunki gry.

Początek spotkania był obiecujący. Obie drużyny postawiły na atak, ale sytuacji strzeleckich było niewiele. Najdogodniejszą okazję na objęcie prowadzenia zaprzepaścił w 21 minucie piłkarz gości Patryk Tetlak z pięciu metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po tym ostrzeżeniu zawodnicy Orląt przenieśli grę na połowę Czarnych.

Przyjdź na mecz!

Michał Maliszewski
niedziela, 19 maja 2019 00:50

PlakatSerdecznie zapraszamy kibiców i sympatyków piłki nożnej na mecz drużyny KS Młodzieżówka z liderem klasy "A" LKS Bór Dąbie.

Godzina 13:00 - 19 maja, boczne boisko Orląt Radzyń Podlaski.

Zachęcamy!

Orlęta podejmą Czarnych Połaniec

Adam Kułak
sobota, 18 maja 2019 07:00

Orlęta RadzyńTrzecioligowe rozgrywki powoli zbliżają się do finiszu, pozostały jeszcze cztery kolejki. Przeciwnikiem Orląt Radzyń w 31 serii gry będzie drużyna z Połańca mająca tylko teoretyczne szanse na utrzymanie wśród trzecioligowców.

Zespół Miejskiego Klubu Sportowego Czarni Połaniec po kilku zimowych roszadach w składzie prezentuje bardzo słaby poziom gry. Wiosenny dorobek drużyny to dwa remisy po 0: 0 z Sokołem Sieniawa i Stalą Kraśnik oraz w ostatnich kolejkach wygrane mecze w Wólce Pełkińskiej 1 : 3 i u siebie z Wiślanami Jaśkowice 3 : 2.

Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do Trzecim klubem w Polsce!

Łukasz Ciężki
wtorek, 14 maja 2019 07:00

Zawodnicy w trakcie walki10-11 maja br. hala sportowa Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej gościła najlepszych zawodników z Polski w kategorii juniora, którzy dzięki dwóm turniejom kwalifikacyjnym mogli wziąć udział w XXVIII Mistrzostwach Polski Juniorów.

Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do było reprezentowane przez sześcioro zawodników, którzy znakomicie spisywali się na matach bialskiego AWF-u. Podopieczni Łukasza Ciężkiego zdobyli trzy złote i trzy brązowe medale, dzięki czemu radzyński klub w klasyfikacji medalowej został trzecim klubem w Polsce! Do historycznego wyniku przyczyniły się medale zdobyte przez Michała Łobacza, który wywalczył dwa złote krążki w walkach do 56 kg oraz w układach stopni mistrzowskich a tym samym zdobył tytuł podwójnego Mistrza Polski!

Mecz życia bramkarza Młodzieżówki nie wystarczył na vice lidera drużynę ULKS Dębowica

Patryk Śmieciński
poniedziałek, 13 maja 2019 07:00

Piłkarze w grzeMecz w Dębowicy rozpoczął się równo o 16:00. Była  słoneczna pogoda, a przy tym wielka nadzieja na dobry mecz.

Pierwsze 20 minut to wyrównana gra obu drużyn, ataki gospodarzy i dobrze spisujący się bramkarz gości to częsty obrazek pierwszej połowy meczu. Bardzo dobrze ustawiona drużyna gospodarzy nie pozwalała przebić się Michalskiemu i Mazurkowi. Już na początku meczu ten drugi mógł otworzyć wynik spotkania, lecz piłka została przeniesiona nad poprzeczką. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-0.

Skromne zwycięstwo Orląt

Adam Kułak
piątek, 10 maja 2019 07:00

Zawodnicy w grzeKiedyś musi zaświecić słońce. Po trzech ligowych porażkach takie przekonanie towarzyszyło zawodnikom Orląt w derbach okręgu bialskopodlaskiego z Podlasiem Biała Podlaska.

Spotkanie rozpoczęło się od obustronnych ataków rywali. Bardziej groźne sytuacje strzeleckie wypracowywali radzyńscy piłkarze. Przemysław Ilczuk trzykrotnie (17', 19', 34’) w idealnych okazjach nie potrafił pokonać bramkarza gości Macieja Wrzoska. Również Karol Rycaj okazał się zbyt słabym snajperem by otworzyć wynik spotkania z bliskiej odległości trafił wprost w golkipera Podlasia. Goście nie pozostawali dłużni, ale Tomasz Andrzejuk i Michajło Kaznocha mieli podobnie do zawodników Orląt niewyregulowane celowniki. Pierwsza połowa pomimo wielu okazji zakończyła się bezbramkowo.

Powalczą w Mistrzostwach Polski

Radzyńscy mistrzowieMaj to wyczekiwany miesiąc w danym roku przez wszystkich zawodników taekwon-do itf, którzy zdobyli kwalifikacje do Mistrzostwa Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. Już od najbliższego weekendu w Białej Podlaskiej najlepsi juniorzy powalczą o krajowy prym.

Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do będzie reprezentowany przez Michała Łobacza, Jolante Szczepaniuk, Martynę Ciarkowską, Karoline Świć, Damiana Ładnego, Bartłomieja Rączkę i Wiktorię Kaznadziej. W kategorii juniora młodszego o medale Mistrzostw Polski w Nowej Rudzie w dniach 24-26 powalczą, Bartosz Chadaj, Zuzanna Mierkiewicz, Dominika Andryszczyk, Miłosz Wrotniak, Jakub Cieślak, Michał Andryszczyk, Aleksandra Kopiś, Bartłomiej Niebrzegowski, Filip Kuszpa, Maciej Świć i Karolina Ludian.

Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem wójta gminy Radzyń Podlaski

Wspólne zdjęcie8 maja 2019 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół  w Zabielu, blisko trzydziestu zawodników rywalizowało w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego pod patronatem wójta gminy Radzyń Podlaski, Wiesława Mazurka.

Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz integracja dzieci i młodzieży.
Zawody zostały podzielone na dwie kategorie: dziewczęta i chłopcy z klas IV - VI, szkół podstawowych. Rozgrywki przyniosły zarówno zawodnikom jak i widzom wiele radości.

Kolejne spotkanie Unii Żabików

PlakatGLKS UNIA Żabików zaprasza na mecz XIX kolejki bialskopodlaskiej klasy okręgowej z Unią Krzywda

Mecz odbędzie się 12 maja (niedziela) o godz. 16.00 na boisku w Żabikowie.

Zapraszamy!

Biegi Konstytucji 3 Maja

czwartek, 09 maja 2019 07:00

Zawodnicy w trakcie bieguBiegi Upamiętniające Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja są od lat związane z oficjalnymi uroczystościami tego dnia. Tegoroczne biegowe zmagania odbywały się już po raz dziewiętnasty a organizatorem był oczywiście Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim.

Biegi odbywały się w 12 kategoriach a udział w nich wzięło prawie 200 zawodniczek i zawodników ze szkół naszego powiatu a także kilkanaście osób w biegach open. Najlepsi zawodnicy oraz przedstawiciele szkół zostali nagrodzenie pucharami, dyplomami i nagrodami, które wręczyli burmistrz Jerzy Rębek oraz starosta Szczepan Niebrzegowski. Wszystkie dzieci biorące udział w biegach otrzymały pamiątkowe medale.