Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 marca 2023 imieniny: Ernesta, Lidii

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Kolejne medale dla Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do

Łukasz Ciężki   
wtorek, 21 marca 2023 07:00

Radzyń w Firleju12 marca odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w Firleju.

Gospodarzem turnieju był klub MKS Lewart AGS Lubartów. Radzyński klub reprezentowało 29 zawodników, którzy z Firleja przywieźli 25 medali. Oprócz  medali radzyńscy wojownicy wywalczyli tytuł i puchar dla NAJLEPSZEGO KLUBU w kategorii juniora.

Natomiast Alina Kaznadziej odebrała puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju w kategorii juniora.

 

W Ulanie grali w szczypiorniaka

Wiesław Zienkiewicz   
czwartek, 09 marca 2023 07:00

MeczUczniowski Klub Sportowy „Sprint” we współpracy z  Zespołem  Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie – Majoracie w dniach  03 – 05.03.2023 r.  organizował  X Międzynarodowy – XX Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

W turnieju udział wzięły 22 zespoły.

Rurniej rozgrywano w 2 kategoriach:

 

III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Michał Maliszewski / Powiat Radzyński   
sobota, 04 marca 2023 13:00

Walka!W sobotę, 25 lutego 2023 roku w hali sportowej Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Pamięci Żołnierzy Niezłomnych pod honorowym patronatem Starosty Radzyńskiego i Wójta Gminy Kąkolewnica.

W zawodach udział wzięło 199 zawodników z 15 ośrodków szkolących młodych karateków m.in. z: Lublina, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Białej Podlaskiej, Chełma, Łomży, Zalesia, Jarosławia, Białegostoku, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Brzozowicy Dużej, Polskowoli, Turowa, Żakowoli Poprzecznej i Kąkolewnicy.

 

III Zimowy Turniej Piłki Nożnej – Herosi Futbolu

Michał Maliszewski / Powiat Radzyński   
wtorek, 07 lutego 2023 07:00

Wszyscy uczestnicyKolejna edycja zimowego turnieju Herosi Futbolu o Puchar Starosty Radzynia Podlaskiego za nami.  

Wydarzenie odbyło się 4 lutego 2023 roku w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Jak co roku nie zabrakło emocji, świetnych meczów a przede wszystkim dobrej zabawy. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Powiatu Radzyńskiego. Patronat honorowy nad turniejem objęli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek.

 

Szlakiem trzech krzyży - styczniowy rajd rowerowy

Marek Topyła / MOSiR Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 23 stycznia 2023 07:00

Grupa na rowerachPierwszą wspólną imprezą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Radzyńskiej Grupy Rowerowej był rajd Szlakiem Trzech Krzyży / niedziela 22 stycznia / wyjazd godz. 14.00 / głównym tematem była 160 rocznica wybuchu powstania styczniowego.

Tytułowe Trzy Krzyże to przejechana trasa. Start przy krzyżu na Skwerze 1050 lecia Chrztu Polski, potem krzyż na mogile powstańczej na ulicy Powstańców Styczniowych a zakończenie to krzyż w Zabielu. Był jeszcze czwarty krzyż, dużo mniejszy, ale z wielką historią i wielkim znaczeniem dla powstańców idących do walki w latach 1863-64.

Tak więc nie mogliśmy ominąć kościoła Świętej Trójcy a w tym wyjątkowym dniu krzyż z widoczną datą 1863 znajdował się przy głównym ołtarzu.

 

FINAŁ Mistrzostw Szkół Województwa Lubelskiego w Pływaniu

Joanna Jaszcz - Dębska   
środa, 21 grudnia 2022 07:00

Nasze pływaczkiWychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom młodzieży, po dwóch latach pandemii I LO w Radzyniu Podlaskim, jako jedyna szkoła w powiecie wzięła udział w sportowych zawodach pływackich organizowanych w ramach IMPREZ SPORTOWYCH WCHODZĄCYCH W SKŁAD OGÓLNOPOLSKIEGO WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ w roku szkolnym 2022/2023.

Głównym założeniem współzawodnictwa jest wsparcie rozwijającej się młodzieży w jej prawidłowym rozwoju biologicznym, wdrożenie do zdrowego stylu życia, odniesienie sukcesu na miarę swoich możliwości, umożliwienie udziału w różnych formach współzawodnictwa sportowego.  

 

Finał, finisz. Koniec i kropka.

Mariusz Szczygieł   
środa, 21 grudnia 2022 07:00

Martinez przeszedł do historii :)No i już po Katarze...

Z tymi mistrzostwami to było trochę tak, jak z imprezą, na którą nie bardzo chce się iść. Zapowiadało się słabo, a okazało się, że będzie o czym opowiadać przez lata. Już nie będę podsumowywał meczu, bo wszyscy widzieliście, może nawet więcej ode mnie, bo poszedłem na 17 do kościoła, to mnie 2 połowa ominęła...

Ale pierwsza i to co było potem... Ło panie, się działo.

Nasz typer wyglądał podobnie do walki Argentyny z Francją. Do końca nie było wiadomo, kto zwycięży, a o wygranej przesądził 1 punkt.

 

Jeden taki mecz na cztery lata. Nawet na cztery i pół...

Zbigniew Smółko   
niedziela, 18 grudnia 2022 10:00

No i koniecFinał zapowiada się na mecz idealny.

Jedni z Europy, drudzy z Ameryki Południowej. Mistrz świata broni tytułu, w drugiej drużynie zaś na podsumowanie czeka największa piłkarska historia za naszego życia. Dla Polaków dodatkowy smaczek w postaci Marciniaka z gwizdkiem.

Chorwacja z medalem

Zgodnie z przewidywaniami dobrze bawiliśmy się na meczu o trzecie miejsce.

 

Dziś przystawka, jutro danie główne.

Zbigniew Smółko   
sobota, 17 grudnia 2022 10:00

Bez nas...Mecz o trzecie miejsce typuje się dość trudno, bo nie wiadomo, w jakim stanie i z jaką motywacją drużyny do niego przystąpią.

Ale tym razem może być zupełnie na serio: dla jednych i drugich znalezienie się w półfinale było sukcesem. Chorwaci, przy całej sympatii, mieli mnóstwo szczęścia: przy choćby odrobinę przytomniejszym Lukaku po meczu z Belgią wracaliby do domu, potem karne z przeciętną Japonią, wreszcie fartowny gol po jedynym w meczu strzale z Brazylią... Maroko jest na drugim biegunie: każdy swój mecz miało pod kontrolą. Mam nieodparte wrażenie, że z Francją sędzia ich po prostu skręcił. Więc wyjdą na pełnej petardzie. Zechcą skończyć mocnym akordem swoją szaloną epopeję. Więc będzie mocno, ostro, ciekawie i z dogrywką. Po 120 minutach Chorwacja 2:1.

 

Kto przegra z Messim?

Zbigniew Smółko   
środa, 14 grudnia 2022 11:00

Chytry planArgentyna poradziła sobie z Chorwatami dość łatwo, w żadnym momencie kontrola albicelestes nad wydarzeniami na boisku nie podlegała żadnej wątpliwości.

Może przez chwilę, kiedy Leo po kwadransie skrzywiony trzymał się za udo i przez chwilę wszyscy zastanawiali się, czy ta historia nie skończy się zupełnie bez puenty. Ale po chwili już było ok i Argentyna co chwilę to dobitniej pokazywała, że jest drużyną z innej ligi niż Chorwaci. Sposób w jaki Messi wkręcił w ziemię mojego ulubieńca Gvardiola przy golu na 3:0 pozwolił odróżnić piłkarzy świetnych od natchnionych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 123