Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 10 kwietnia 2020 imieniny: Michała, Makarego

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)

Na skróty

Taekwondocy przywieźli 28 medali i tytuł najlepszego klubu!

Mariusz Szczygieł
poniedziałek, 09 marca 2020 06:00

Najlepsi z najlepszych!W sobotę 7 marca br. radzyńscy taekwondocy wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów i Juniorów Młodszych w Taekwon-do w Dąbrowie Białostockiej.

Był to pierwszy etap eliminacji do Mistrzostw Polski, który zgromadziły 135 zawodników z 14 klubów! Nasi zawodnicy zdobyli tam 28 medali oraz tytuł NAJLEPSZEGO KLUBU w kategorii juniora młodszego oraz II miejsce w kategorii juniora!

Maciek Świć natomiast zdobył tytuł NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA wśród juniorów młodszych!

Gratulacje!

Taekwondocy zdobyli 5 medali w walce o Puchar Polski!

poniedziałek, 02 marca 2020 06:00

Przedstawiciele Radzynia w Nowej RudzieRadzyńscy taewondocy wrócili do domu z Pucharów Polski z pięcioma medalami!

Seniorzy i jurniorzy zmagali się w Nowej Rudzie od 28 lutego do 1 marca br. Były to jedne z najważniejszych zawodów w kalendarzu Polskiego Związku Taekwon-do, które tym razem były także ostateczną weryfikacją zawodników przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy.

Wśród 300 taekwondoków wyróżnili się także reprezantanci naszego miasta:

Jakub Prokopiuk wywalczył dzisiaj w Szczyrku 4 miejsce w Polsce!

sobota, 29 lutego 2020 06:00

Kuba ProkopiukNa zakończonych dzisiaj w Szczyrku Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 10 w szachach Jakub Prokopiuk wywalczył 4 miesce w Polsce!

Kuba wygrał ostatnią partię i ostatecznie uplasował się na świetnym 4 miejscu w gronie 68 zawodników. Choć miał tyle samo punktów co 2 i 3 zawodnik, o jego wyniku zdecydowała punktacja pomocnicza. Kuba rozegrał wspaniałe zawody. Pomimo przegranej w pierwszej rundzie, wygrał 5 ostatnich partii!

Nasz zawodnik imponował walecznością. Kilka pojedynków kończył po około 4 godzinach gry. Ostatecznie osiągnął najlepszy wynik w historii radzyńskich szachów. Poziom gry, który pokazuje Jakub - to oprócz talentu, setki godzin spędzonych przy szachownicy na turniejach, przy rozwiązywaniu zadań z taktyki i strategii gry, oraz analizach partii.

Dzięki wynikowi na MP Kuba uzyskał możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów.

Brawo!

OSP Żabików pokonało inne jednostki

środa, 26 lutego 2020 06:00

Żabików zwycięża23 lutego 2020 roku na hali sportowej w Żabikowie został rozegrany Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Jednostek OSP o Puchar Wójta Gminy Radzyń Podlaski.

W zawodach wzięły udział drużyny 4 gminne jednostek OSP: Brzostówiec, Paszki Duże, Ustrzesz i Żabików.

Zwyciężyła jednostka OSP Żabików, drugie miejsce zajęli strażacy z Ustrzeszy, trzecie Brzostówiec, a na czwartym uplasowała się drużyna z Paszk Dużych. Najlepszym bramkarzem został Wojciech Kwapiszewski, a królem strzelców z 9 bramkami został Łukasz Frączek.

Przed nami wielki Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

wtorek, 25 lutego 2020 06:00

Turniej w 2019 rokuJuż w najbliższy piątek rozpocznie się IX Międzynarodowy - XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców!

W turenieju wezmą udział 54 zespoły z 23 klubów sportowych w 4 województwach oraz drużyna z Ukrainy. Około 700 zawodników rozegra 162 spotkania w 4 halach powiatu radzyńskiego i łukowskiego! To łącznie 68 godzin czystej gry w szczypiorniaka!

Początek w piątek 28 lutego br. o godz. 13, uroczyste zakończenie w hali Zespołu Szkół w Ulanie 1 marca o godz. 15.

Drużyna LO1 zwyciężyła w turnieju siatkówki w Komarówce

sobota, 15 lutego 2020 07:57

Po dekoracji14 lutego 2020 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Komarówce Podlaskiej odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o puchar Dyr. Szkoły Podstawowej mgr. Bożeny Kuzawińskiej.

W zawodach wzięły udział 4 drużyny.

82 taekwondoków spotkało się w Radzyniu

wtorek, 11 lutego 2020 07:00

Kopnięcie1 lutego br. dzięki współpracy z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego, odbyły się w naszym mieście II międzyklubowe konsultacje region F, w których wzięło udział 82 zawodników szlifujących formę przed nowym sezonem startowym.

Uczestników swoim doświadczeniem i warsztatem trenerskim wspierali trenerzy: Mariusz Cieślik, Łukasz Ciężki, Tomasz Leszkowicz i Dawid Smolbik.

Ponad pięciogodzinne konsultacje podzielone na dwa bloki treningowe miały na celu wprowadzenie do nowego sezonu startowego poprzez wspólne treningi, w których znacząca część była poświęcona sparingom i ogólnemu wdrożeniu do walki sportowej.

Kolejny udany rok dla Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do

Łukasz Ciężki
piątek, 03 stycznia 2020 07:00

Zawodnicy na podiumW minionym roku szkoleniowym podopieczni Łukasza Ciężkiego, aż 84 razy stawali na różnego rodzaju stopniach podium, sławiąc i promując klub, miasto, powiat i województwo w trakcie zawodów wojewódzkich, ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

Dzięki tak dobrym wynikom medalowym klub w ministerialnym rankingu klubów, gmin, powiatów i województw z dorobkiem 148 punktów uplasował się na bardzo wysokim 204 miejscu z pośród 3766 wszystkich sklasyfikowanych klubów i dyscyplin sportowych w całej Polsce oraz na historycznym IX miejscu w województwie lubelskim!

Finał Wojewódzki w pływaniu drużynowym i indywidualnym dziewcząt i chłopców

Jacek Dębski
wtorek, 17 grudnia 2019 06:00

MULKS4 grudnia 2019 roku odbyły się Finały Wojewódzkie w pływaniu drużynowym i indywidualnym dziewcząt i chłopców w ramach współzawodnictwa sportowego szkół.

Zawody odbyły się na nowoczesnej pływalni olimpijskiej – pływalnia AQUA Lublin, Aleje Zygmuntowskie 4. Organizatorem zawodów był Lubelski Szkolny Związek Sportowy. Do zawodów zakwalifikowało się 430 zawodniczek i zawodników ze 114 szkól.

Ostatnie walki radzyńskich judoków w roku 2019.

Waldemar Podsiadły

Zawodnicy na podiumDo Chełma, na ostatnie w tym roku zawody i walki treningowe, udała się ekipa Radzyńskich judoków. Najmłodsi startowali w Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym a kadra sekcji i jednocześnie niedawni zdobywcy brązowego Medalu Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików – Franek Gepner, Andrzej Kowalik, Janek Zajko i Michał Obrębski wzięli udział w walkach treningowych tzw. Campie, z udziałem najlepszych zawodników naszego województwa.

W chełmskiej hali sportowej MOSiR odbył się tradycyjny już Turniej Mikołajkowy w kategorii dzieci roczników 2006 i mł. W zawodach oprócz klubów z województwa lubelskiego oraz z Radomia i Mińska Mazowieckiego wystartowały także ekipy z Ukrainy, w tym kluby ze Lwowa, Lubomla, Łucka i Kowla i z Białorusi. Ekipę MULKS Technik-Orion przetrzebiły choroby i kontuzje i dlatego w zawodach wystartował jedynie Maciek Mazurek, który walczył w wadze 42 kg w najstarszej grupie wiekowej.