Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2017 imieniny: Erwina, Horacego

Już niedługo

Koncert Gypsy & the Acid Queen image
Koncert Gypsy & the Acid Queen, 29.04.2017, 19:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Pomóż im!

Ósmy Kolor Tęczy
Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt

Reklama

Spotkanie autorskie z Anną Janko

Michał Maliszewski   
sobota, 22 kwietnia 2017 07:00

PlakatMiejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Janko, które odbędzie się w Czytelni MBP (ul. Armii Krajowej 5) 26 kwietnia 2017r. (środa) o godzinie 17.00.

Spotkanie organizowane jest w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki a finansowane przez Instytut Książki.

Anna Janko, właściwie Aneta Jankowska - poetka, pisarka, felietonistka, krytyk literacki i redaktor serii wydawniczych. Urodziła się 1957r. w Rybniku. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Mieszka w Warszawie. Jest członkiem PEN-clubu i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

 

Rockowisko 2017. Na scenie: Akurat, The Analogs, Farben Lehre

Michał Maliszewski   
czwartek, 20 kwietnia 2017 07:00

Akurat2-3 maja br. po raz 11 odbędą się warsztaty gitarowe w Radzyńskim Ośrodku Kultury.

W tym roku zajęcia poprowadzą:

Michał Lewartowicz

Gitarzysta, kompozytor, pedagog ur. w 1986r, absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie kontrabasu, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie gitary jazzowej oraz studiów pedagogicznych o specjalności Animator i Menedżer Kultury na UMCS w Lublinie.Jako pedagog pracuje z młodzieżą udzielając lekcji indywidualnych oraz warsztatów grupowych.

 

Radzyniacy w ROKu. Przyjdź na koncert

Michał Maliszewski   
czwartek, 20 kwietnia 2017 07:00

PlakatSerdecznie zapraszamy na występ zespołu wokalnego Radzyniacy.

Wydarzenie odbędzie się 30 kwietnia br. o godzinie 16.00 w sali kina Oranżeria.

Obok „Radzyniaków” na deskach Radzyńskiego Ośrodka Kultury staną: dzieci ze szkoły Podstawowej nr 2, zespół wokalny „Jubilat” z Kraśnika, Klub Seniora „Złoty Wiek” przy BCK w Biłgoraju oraz kapela „Przyjaciele” z Międzyrzeca Podlaskiego.

W imieniu organizatorów – zachęcamy!

 

"Pozwól mi wejść" w najbliższy piątek

Michał Maliszewski   
środa, 19 kwietnia 2017 07:00

Plakat21 kwietnia, w piątek o godzinie 18.00 w galerii Oranżeria działającej przy Radzyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż malarstwa Adama Korszuna.

Adam Korszun - Urodził się w 1970 roku w Białej Podlaskiej. Mieszka tam do dzisiaj.

W latach 1985-1990 uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych imienia C.K. Norwida w Lublinie. W 1992 roku ukończył w Białej Podlaskiej Studium Nauczycielskie imienia St. Staszica. W latach 1992-1997 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa. Dyplom otrzymał w Pracowni Malarstwa profesora Jana Tarasina, aneks do dyplomu w Pracowni Rzeźby profesora Gustawa Zemły. Od 1997 do 2003 roku pracuje w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej.

 

„Jestem ze wsi, czy widać?” – świetny występ młodych aktorów z GOKiS w Borkach

Michał Maliszewski   
piątek, 14 kwietnia 2017 07:00

Młodzi aktorzy na scenieJak ogromne emocje mogą towarzyszyć tym którzy po raz pierwszy występują na profesjonalnej scenie?

Adrenalina, mokre dłonie, suche gardło, miękkie kolana i tzw. ”czarna dziura” w głowie. Tak jest przed wyjściem na scenę, ale kiedy zapalą się światła, a po drugiej stronie sceny słychać bicie serc publiczności ,wytwarza się więź: widz – aktor, aktor – widz. I natychmiast rodzi się nić porozumienia albo nawet swoistej przyjaźni .Jest to uczucie, które może zawładnąć młodym człowiekiem na długie, długie lata. Bo „..teatr jest właśnie po to, żeby wszystko było inne niż dotąd”. W teatrze jest magia i czar. Ta dziedzina sztuki łączy i ruch i słowo i plastykę i muzykę. To dzianie się na scenie, bo teatr nie znosi próżni.

 

Koncert patriotyczny od Wrzosu

Michał Maliszewski   
piątek, 14 kwietnia 2017 07:00

PlakatW pierwszą niedzielę po Świętach Wielkanocnych zespół wokalny Wrzos z Radzynia Podlaskiego zaserwuje dla swoich słuchaczy dawkę pieśni patriotycznych.

Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia 2017 roku o godzinie 18.00 w sali kina Oranżeria.

Obok nich na scenie wystąpią radzyńscy kawalerzyści, a chwilę po nich chór Echo ze Stoczka.

Wstęp wolny – zapraszamy!

 

Wieczór autorski Sławomira Żyłki, poety i instruktora GOK w Ulanie-Majoracie

Michał Maliszewski   
środa, 12 kwietnia 2017 07:00

Wieczór autorski Sławomira Żyłki, poety i instruktora Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie28 marca 2017 roku w „Klubie Decybel” odbył się wieczór autorski Sławomira Żyłki, poety i instruktora Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie i Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Wiersze Sławomira Żyłki podczas spotkania w „Decybelu” recytowali członkowie „Teatru Poezji Łukowskiego Ośrodka Kultury” - Julia Semczuk, Bartłomiej Niewęgłowski i Kacper Siwiak. Muzycznie i wokalnie oprawili ten wieczór uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie.

 

Wszystko się może zdarzyć, gdy głowy pełne marzeń

Michał Maliszewski   
wtorek, 11 kwietnia 2017 07:00

Już kończymy na scenie„Kołatka” poruszyła serca jury Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.

Teatr „Już Kończymy” z Radzynia Podlaskiego jedzie na Festiwal Najciekawszych Widowisk Teatralnych w Lublinie. Spektakl oparty jest na trzech utworach poetyckich „Autoportret odczuwany” M. Białoszewskiego ,”Bogaci i szczęśliwi” R. Marii Rilke w przekładzie Jana Lechonia oraz „Kołatka” Zbigniewa Herberta.

 

SCENA MŁODYCH 2017 z udziałem Teatru „STRASZYDEŁKA”

Michał Maliszewski   
wtorek, 11 kwietnia 2017 07:00

StraszydełkaScena Młodych to coroczny, konkursowy przegląd zjawisk i zdarzeń amatorskiego ruchu artystycznego Lublina i województwa lubelskiego młodzieży z placówek kulturalnych i oświatowych.

6-8 kwietnia sceną Lubelskiego Centrum Kultury zawładnął „Młody Teatr” Młodzieżowe zespoły zaprezentowały 24 spektakle poruszające szerokie spektrum tematyczne zrealizowane w różnych formach teatralnych. Teatr „STRASZYDEŁKA” przedstawił 8 kwietnia dwie propozycje repertuarowe na „SALI CZARNEJ” CK.

 

Teatr Es wystąpił w Radzyniu!

Jakub Płecha   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 07:00

Grupa teatralna EsW piątek (07.04) siedlecka grupa teatralna wystawiła spektakl Dzień Drugi na motywach książki i audycji radiowych Grzegorza Skwara.

Sztuka pasyjna, pełna refleksji, ukazująca współczesnego człowieka i jego zwątpienie w Jezusa zgromadziła sporą publiczność w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. W spektaklu udział wzięli aktorzy teatru Es: Maciej Czapski, Anna Kasjaniuk, Paweł Kryszczuk, Rober Protasewicz, Paweł Skolimowski oraz Ania Broda i Maciej Mielcarek, którzy zadbali o oprawę muzyczną.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 62