Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 grudnia 2017 imieniny: Albina, Zdzisław

Już niedługo

W najbliższym czasie nie ma żadnych imprez.
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Na nami Powiatowa Gala Sportu 2017

AKTUALNOŚCI
sobota, 16 grudnia 2017 07:00

Rozdanie nagród na gali sportuW czwartek, 14 grudnia br. zarząd Powiatu Radzyńskiego na uroczystej Gali Sportu 2017 uhonorował najlepszych sportowców i trenerów.

Głównym kryterium oceniania były wyniki uzyskane na szczeblu wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym 2016 roku. Przyznano nagrody finansowe trzem trenerom, wyróżniono statuetkami i upominkami 12 trenerów i nauczycieli oraz uhonorowano 30 zawodników za sukcesy sportowe. Wydarzenie otworzył starosta radzyński.

 

Ogłoszono przetarg na budowę warsztatów

AKTUALNOŚCI
sobota, 16 grudnia 2017 07:00

Plan budowy warsztatówW roku szkolnym 2019/2020 uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim praktyczne umiejętności będą zdobywać w nowych obiektach warsztatowych z nowoczesnym wyposażeniem.

8 grudnia 2017 r. Powiat Radzyński ogłosił przetarg nieograniczony na Budowę nowego obiektu służącego praktycznej nauce zawodu przy istniejącym budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim - etap I.

 

Stypendia dla najzdolniejszych wręczone!

AKTUALNOŚCI
sobota, 16 grudnia 2017 07:00

Uczniowie I LOCzworo uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim w uznaniu dla znakomitych osiągnięć edukacyjnych otrzymało Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego w ramach programu stypendialnego „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018”.

Uroczyste wręczenie odbyło się 11 grudnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Stypendystami zostali: Milena Prokopiuk, Patryk Grodzicki, Mikołaj Korulczyk i Łukasz Latoch. Stypendystom dyplomy wręczyli Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk, sekretarz Województwa Anna Augustyniak oraz Marek Kos – radny Województwa Lubelskiego.

 

„Bombkowe warsztaty” w Gminie Ulan-Majorat

AKTUALNOŚCI
sobota, 16 grudnia 2017 07:00

Warsztaty11 – 13 grudnia 2017 roku z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury odbyły się przedświąteczne warsztaty rękodzielnicze w sołectwach: Wierzchowiny, Gąsiory, Domaszewnica, Sobole i Sętki.

Ta oferta artystyczna była skierowana przede wszystkim do seniorów, którzy mieli niecodzienną okazję zdobienia styropianowych bombek różnymi technikami. Był to jednocześnie czas wspomnień i powrotu do czasu dzieciństwa, kiedy to ozdoby choinkowe wykonywało się zazwyczaj w domach. Zmieniły się materiały zdobnicze i większa jest ich dostępność na rynku, jednak nie zmieniła się idea twórczego spędzenia przedświątecznego czasu.

 

27 grudnia ZUS ma częściowo wolne

AKTUALNOŚCI
sobota, 16 grudnia 2017 07:00

ZUSPrzez jeden dzień po świętach Bożego Narodzenia Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie pracować w ograniczonym zakresie.

W środę, 27 grudnia, wszystkie sale obsługi klientów ZUS w województwie lubelskim będą czynne w godzinach 8.00-15.00. Jednak klientów będzie obsługiwać mniejsza liczba pracowników niż zazwyczaj. Będzie można składać wnioski i dokumenty, uzyskać większość zaświadczeń i otrzymać poradę na podstawie zapisów z systemu informatycznego ZUS. Nie będzie za to dostępu do papierowych akt.

 

Uczniowie z I LO w LXI Olimpiadzie Astronomicznej

AKTUALNOŚCI
sobota, 16 grudnia 2017 07:00

Uczniowie I LO22 stycznia 2018 r. w Katowicach odbędą się zawody etapu okręgowego w ramach LXI Olimpiady Astronomicznej. Po przejściu dwustopniowych eliminacji 3 uczniów z I LO w Radzyniu Podlaskim zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu. Warto podkreślić , iż do zawodów II stopnia dopuszczono zaledwie 62 uczniów z całej Polski.

Miłośnikami astronomii, którzy po rozwiązaniu wielu skomplikowanych zadań teoretycznych oraz przeprowadzeniu obserwacji planet i gwiazd, awansowali do eliminacji okręgowych są:  Natalia Kwasek, Michał Grzywacz i Patryk Skrzeczkowski. Są oni uczniami klasy trzeciej o profilu matematyczno – fizyczno – infromatycznym. Uczniów do Olimpiady Astronomicznej przygotował Leszek Szalast, dla którego osobiście jest to również wyjątkowy sukces. Po raz trzydziesty uczniowie I LO awansowali bowiem do półfinału Olimpiady Astronomicznej.

 

Radzyń Podlaski. Potrącenie rowerzystki na Koszarach

AKTUALNOŚCI
piątek, 15 grudnia 2017 07:00

RenaultDo zdarzenia doszło wczoraj około godz. 11.00 na ul. Koszary w Radzyniu Podlaskim.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault, 68-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu potrącił 58-letnią rowerzystkę. Jednośladem kierowała również mieszkanka Radzynia Podlaskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło wykonane przez policjantów badanie.

 

Ulan Majorat. Okradł swojego kolegę

112 RADZYŃ
piątek, 15 grudnia 2017 07:00

Pieniądze i kajdankiZarzut kradzieży usłyszał 37-letni mieszkaniec gminy Ulan Majorat.

Do zdarzenia doszło 11 grudnia br. na terenie jednej z posesji z tej samej gminy. 37-letni mężczyzna wykorzystując nieobecność właściciela posesji, swojego kolegi, z niezamkniętego domu dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 1200 zł. Skradzione pieniądze 37-latek ukrył w swoim domu pod wykładziną.

 

Stwierdzono u Ciebie astygmatyzm? Okularium w Radzyniu Podlaskim uspokaja – na wszystko jest sposób, czyli… bezpłatne badanie wzroku i dobre okulary!

REKLAMA
piątek, 15 grudnia 2017 07:00

Okularium

Jeśli podczas badania wzroku stwierdzono u Ciebie astygmatyzm, nie musisz się obawiać.

Brzmi to groźnie, jednak Okularium uspokaja – to tylko wada wzroku. Astygmatyzm (inaczej niezborność rogówki) powoduje zaburzenia ostrości widzenia w postaci rozmycia obrazu i trudności w rozróżnianiu kształtów. Może także powodować ogólne zmęczenie oczu czy bóle głowy.

 

Skrzydło wschodnie pałacu Potockich po remoncie

AKTUALNOŚCI
piątek, 15 grudnia 2017 07:00

Nowa elewacjaWczoraj, 14 grudnia br. firma Jar-Mur zakończyła pracę nad elewacją pawilonu południowego skrzydła wschodniego pałacu Potockich.

Mimo problemów z niedotrzymywaniem terminu wykonania okien przez stolarza udało się zakończyć prace nad tą częścią pałacu jeszcze w tym roku. Ostatnim elementem prac był montaż drzwi wejściowych. Podczas fotografowania efektu końcowego robót zaczepił nas mieszkaniec, który pochwalił działania firmy budowlanej, jednak zaznaczył, że widoczna różnica między starym wyglądem, a nowym mocno kłuje w oczy i trzeba rozpocząć remont kolejnych elementów tego obiektu.

 

Młodzi chemicy zmierzyli się w konkursie powiatowym

AKTUALNOŚCI
piątek, 15 grudnia 2017 07:00

Rozdanie nagród12 grudnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim najlepsi młodzi chemicy, uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu radzyńskiego uczestniczyli w etapie powiatowym konkursu. „Dwukrotna Laureatka Nagrody Nobla Maria Skłodowska – Curie”.

Dyrektor szkoły Grażyna Dzida powitała gości, uczniów i nauczycieli oraz zapoznała zebranych z programem projektu „WĘDRÓWKI DROGAMI MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE, POLSKIEJ NOBLISTKI”, w ramach którego został zorganizowany konkurs. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiazywania zadań. W oczekiwaniu na wyniki młodzież uczestniczyła w pokazach chemicznych prezentowanych przez przedstawiciela Fundacji Einsteina z Poznania. Uczniowie obejrzeli atrakcyjne doświadczenia chemiczne, a także współuczestniczyli w wykonaniu niektórych z nich. Zajęcia te bardzo podobały się młodzieży i na pewno przyczyniły się do rozbudzenia chemicznych zainteresowań.

 

Natalia Dyjak wystąpiła w „Jesiennym Koncercie Poetyckim” na Sali Czarnej Centrum Kultury w Lublinie

TROCHĘ KULTURY
piątek, 15 grudnia 2017 07:00

Natalia DyjakW Lubelskim Centrum Kultury w kameralnym nastroju, któremu sprzyjała Sala Czarna CK, odbył się koncert finałowy i podsumowanie 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

Organizatorzy szacują, że w eliminacjach szkolnych, środowiskowych, gminnych i powiatowych Konkursu wzięło udział około tysiąca osób a w eliminacjach wojewódzkich stu recytatorów. Jury pod przewodnictwem Grażyny Jakubeckiej – aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie wyłoniło 29 laureatów spośród reprezentantów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i dorosłych z województwa lubelskiego.

 

50 lat grania muzyki przez Mariana Kwasowca

AKTUALNOŚCI
piątek, 15 grudnia 2017 07:00

PlakatZapraszamy na jubileusz Mariana Kwasowca – 50 lat grania muzyki.

Radzyński multiinstrumentalista wystąpi na scenie Radzyńskiego Ośrodka Kultury 21 stycznia 2018 roku. Wraz z nim wystąpią: Molass Band, Piotr Matysiak i zespół Kemah.

Start – godzina 16.00.

Zapraszamy!

 

V Wojewódzki Konkurs Wiedzy z rachunkowości dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

AKTUALNOŚCI
czwartek, 14 grudnia 2017 07:00

Podczas wręczania nagród8 grudnia br. w Lublinie odbył się V Wojewódzki Konkurs Wiedzy z rachunkowości dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany przez Stowarzyszenie Księgowych Oddział Okręgowy w Lublinie oraz Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie.

W finale konkursu udział wzięli uczniowie szkół ekonomicznych z terenu województwa lubelskiego, a Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II reprezentowali: Marcelina Hreńczuk, Diana Kędracka, Klaudia Kondraszuk, Anita Sidelnik i Igor Strzyż.

 

Zmiany w budżecie Powiatu Radzyńskiego w związku z budową warsztatów

AKTUALNOŚCI
czwartek, 14 grudnia 2017 07:00

Starosta Lucjan KotwicaPodczas ubiegłej sesji Rady Powiatu radni jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą zmiany wieloletniej prognozy finansowej.

Głównym punktem nad którym pochylili się radni było przeniesienie wydatków związanych z budową nowoczesnych warsztatów przy ZSP, planowanych na 2019 rok. 

- Finansowanie inwestycji „Budowa warsztatów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim” było rozłożone na dwa lata – mówił starosta. – Rzeczywiście na rynku budowlanym panuje wielki tłok jeżeli chodzi o zamówienia, a mniejszy jeżeli chodzi o wykonawców. Często wykonawcy dają odpowiedź, że albo nie przystępują, albo startują z bardzo wysokimi cenami do przetargu, że muszą zabezpieczyć własne środki na realizację tych zadań, a dopiero potem otrzymają pieniądze - tłumaczył.

 

Kilogramy dobra

AKTUALNOŚCI
czwartek, 14 grudnia 2017 07:00

ZUSPonad pół tony żywności, przyborów szkolnych, ubrań i zabawek zebrali pracownicy lubelskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla dzieci z ubogich rodzin. Dziś dary pojechały do magazynu akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Pracownicy Oddziału ZUS w Lublinie organizują sztab akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” co roku, od 14 lat. – To już nasza mała tradycja. Myślę, że każdemu sprawia przyjemność pomaganie innym. Tu mamy do czynienia z zorganizowaną formą wsparcia, dzięki której każdy w mniejszym lub większym stopniu może się przysłużyć słusznej sprawie – mówi Agnieszka Poniewozik z lubelskiego ZUS. Wolontariusze PDPZ działają też w innych placówkach Zakładu w regionie. W głównym magazynie akcji z darów powstaną paczki, które jeszcze przed świętami trafią do rodzin wielodzietnych, będących w trudnej sytuacji materialnej, podopiecznych domów dziecka, schronisk, świetlic środowiskowych, ośrodków szkolno-wychowawczych i domów opieki społecznej.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 78