Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 października 2017 imieniny: Halki, Filipa, Przybysława

Już niedługo

Bezpłatne warsztaty żywieniowe dla rodziców dzieci 0-3 lat image
Bezpłatne warsztaty żywieniowe dla rodziców dzieci 0-3 lat, 04.11.2017, 15:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Promocja miasta w mieście

AKTUALNOŚCI
sobota, 21 października 2017 07:00

Burmistrz Jerzy RębekSzacuje się, że miasto Radzyń Podlaski na Biuletyn Informacyjny wydawany przez władze miasta wydał już ponad 77 tysięcy złotych.

W tę kwotę nie wlicza się jednak czasu i pracy osób odpowiedzialnych za redagowanie tekstów oraz tworzenie zdjęć, gdyż robią to w ramach etatów, które obejmują inne czynności. Co z promocją naszego miasta poza jego granicami? Radny Jakub Jakubowski zwrócił się z prośbą o przedstawienie kwot wydanych na taką reklamę. Z odpowiedzią władz na jego pytanie postanowił podzielić się z naszą redakcją. Zobaczmy:

 

KS Młodzieżówka vs. SPLGMP Rogoźnica

PIŁKA NOŻNA
sobota, 21 października 2017 07:00

PlakatZapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na kolejny mecz naszej lokalnej drużyny "KS Młodzieżówka".

Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 22 października o godzinie 13. Boczne boisko stadionu w Radzyniu Podlaskim.

Naszym przeciwnikiem bedzie drużyna SPLGMP Rogoźnica.

Czekamy na was! Zostancie naszym 12 zawodnikiem.

 

Turniej tenisa stołowego w Branicy

TENIS STOŁOWY
sobota, 21 października 2017 07:00

Podczas rozgrywekW niedzielę 15 października 2017 roku w Branicy Radzyńskiej - Kolonii odbył się ''TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO''.

Zawody współfinansowane były ze środków Gminy Radzyń Podlaski w ramach inicjatywy lokalnej oraz przez sponsorów.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych:

 

Z wizytą u przedszkolaków z grupy Misie

AKTUALNOŚCI
sobota, 21 października 2017 07:00

Przedszkolaki17 października 2017 roku grupa uczniów ZSP udała się, wraz z opiekunem Agnieszką Frączek, do  Filii nr 1 Przedszkola Miejskiego. Celem wizyty było spotkanie z przedszkolakami z grupy IV, które w zeszłym roku odwiedziły szkołę.

Przedszkolaki wystawiły przedstawienie, w którym wcieliły się w role warzyw i propagowały zdrowy styl życia. Uczniowie nagrodzili ich wysiłek gromkimi brawami. Następnie dzieci zaprosiły gości do wspólnych zajęć plastycznych, podczas których wszyscy z ogromną przyjemnością wykonywali prace techniką Quillingu. Dumne przedszkolaki mogły popisać się zdolnościami manualnymi i dać kilka praktycznych rad starszym kolegom. Ostatnim punktem programu był wspólny taniec w rytmie przedszkolnych przebojów.

 

Międzynarodowe Zawody Pływackie

SPORT
piątek, 20 października 2017 15:08

PływanieZachęcamy do wzięcia udziału w Międzynarodowych Zawodach Pływackich „VIII Mistrzostwa w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Radzyńskiego” rocznik 2003 - 2007.

Zawody realizowane ze środków Powiatu Radzyńskiego.

1. TERMIN ZAWODÓW:

 

Turów. Potrącenie pieszego

112 RADZYŃ
piątek, 20 października 2017 12:12

WypadekDo zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 19:40 w miejscowości Turów gm. Kąkolewnica na drodze K-19.

Ze wstępnych ustaleń policjantów radzyńskiej drogówki wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Renault Clio, 27-letnia mieszkanka gm. Kąkolewnica, jadąc w kierunku Lublina, potrąciła pieszego, który prowadząc rower przechodził przez jezdnie na skrzyżowaniu w rejonie przejścia dla pieszych.

 

Radzyń Podl. Grożąc pobiciem ukradł telefon i sto złotych. Czeka go sprawa w sądzie

112 RADZYŃ
piątek, 20 października 2017 12:10

Doprowadzenie przestępcyDo zdarzenia doszło na początku października w Radzyniu Podlaskim, w rejonie dworca PKS.

Mężczyzna grożąc pobiciem 15-latkowi ukradł mu telefon komórkowy, a następnie zażądał wydania pieniędzy w kwocie 100 zł. Całość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę 800 złotych. Młodzieniec obawiając się napastnika początkowo nie zgłosił zdarzenia na policję. Dopiero funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego na podstawie materiałów własnych ustalili, że 15-latek padł ofiarą przestępstwa. Radzyńscy kryminalni w miniony wtorek zatrzymali sprawcę rozboju, który trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna jest dobrze znany policjantom z uwagi  na wcześniejsze konflikty z prawem.

 

Pamiętajmy o odblaskach

112 RADZYŃ
piątek, 20 października 2017 12:07

Pamiętajmy o odblaskachZasada „widzieć i być widzianym” powinna przyświecać nam dorosłym pieszym, ale również powinniśmy mówić o tym najmłodszym.

Radzyńscy policjanci podczas wszystkich spotkań dotyczących bezpieczeństwa przypominają o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Podczas codziennych służb, mundurowi zwracają baczną uwagę na pieszych, którzy są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. To oni są najbardziej narażeni na dotkliwe skutki zdarzeń drogowych, gdzie za łamanie podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego mogą zapłacić najwyższą cenę jaką jest zdrowie i życie. Niestety pomimo wielu apeli i działań profilaktycznych nadal zdarzają się osoby, które nie stosują się do obowiązku noszenia odblasków po zmierzchu. 

 

4 Łapki. Tam gdzie Twój zwierzak będzie czuł się najlepiej

REKLAMA
piątek, 20 października 2017 07:00

4 Łapki4 Łapki Mirosława Lenard, to miejsce, gdzie Twój Pies jest najważniejszy, a ja, psi fryzjer dołożę wszelkich starań, żebyście Ty oraz Twój ukochany pupil byli zadowoleni.

Salon Strzyżeń mieści się w budynku Lecznicy Weterynaryjnej Levet, gdzie zaraz po zabiegu Wasze czworonogi mogą skorzystać z fachowej opieki weterynaryjnej. Wykonujemy na miejscu szereg badań laboratoryjnych takich jak: morfologia, biochemia, szybkie testy immunologiczne oraz posiewy mikrobiologiczne.

Psi dentysta? Nie ma problemu! Wykonujemy zabiegi stomatologiczne takie jak usuwanie kamienia nazębnego w ramach umowy zawartej z Przychodnią Weterynaryjną, gdzie mieści się salon fryzjerski 4 Łapki.

 

Targi Pracy i Edukacji 2017

AKTUALNOŚCI
piątek, 20 października 2017 07:00

Klasa gastronomiczna na targachWczoraj, 19 października br. mieliśmy okazję uczestniczyć w Targach Pracy i Edukacji zorganizowanych przez Wojewódzką Komendę OHP.

Tegoroczna edycja nie mogła poszczycić się większą frekwencją zainteresowanych zatrudnieniem osób w stosunku do lat ubiegłych. Może przyczyną było historycznie niskie 8-mio procentowe bezrobocie? Podczas targów swoje stoiska zaprezentowało około 40 firm i instytucji.

 

Radzyń Podl. Na podwójnym gazie chciał wieźć dzieci na wycieczkę

112 RADZYŃ
czwartek, 19 października 2017 15:03

Zatrzymany kierowcaWczoraj w godzinach pooranych policjanci radzyńskiej drogówki przeprowadzili kontrole autobusu, który miał zawieźć grupę dzieci na wycieczkę do Lublina.

Funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny autokaru oraz trzeźwość kierowcy. Wówczas okazało się, że siedzący za „kółkiem” 49-letni mieszkaniec gm. Wohyń znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,36 promila alkoholu w jego organizmie. Kierujący przyznał, że spożywał dzień wcześniej alkohol, jednakże był przekonany, iż może już kierować pojazdem. Jego tłumaczenie nie miało żadnego znaczenia, gdyż był w stanie po użyciu alkoholu i brał odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci. Na miejscu kontroli drogowej funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

 

Niewęgłosz. Kolejny niewybuch znaleziony na polu

112 RADZYŃ
czwartek, 19 października 2017 15:00

Znaleziony niewybuchNa wydobyty podczas prac polowych przedmiot, przypominający niewybuch natrafił w miejscowości Niewęgłosz właściciel gruntu.

Mężczyzna powiadomił o tym fakcie policję. Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko - pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to najprawdopodobniej skorodowany pocisk artyleryjski. Mundurowi zabezpieczają znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

 

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 radzyńskiego UTW

TROCHĘ KULTURY
czwartek, 19 października 2017 07:00

Tadeusz PietrasWczoraj (18 października br.) radzyńska filia Uniwersytetu III Wieku rozpoczęła kolejny rok akademicki.

Filia ta nieprzerwalnie od 2005 roku angażuje się w integrowanie środowiska senioralnego. Jak nakazuje wieloletnia tradycja uroczystość inauguracji rozpoczęto hymnem studenckim, który odśpiewał chór Wrzos z Radzynia Podlaskiego. W wydarzeniu uczestniczyli: starosta radzyński Lucjan Kotwica, wicestarosta Jan Gil, zastępca burmistrza Tomasz Stephan, dyrektor Domu Kultury w Kocku Adam Świć, zastępca komendanta Policji Mariusz Kononiuk, prezes PEC Jerzy Woźniak, a także delegacje z zaprzyjaźnionych instytucji i szkół.

 

Nagroda specjalna w XVIII edycji Konkursu o Puchar recyklingu w kategorii "Edukacja recyklingowa" odebrana

AKTUALNOŚCI
czwartek, 19 października 2017 07:00

Gala17 października 2017 r. podczas trwających Międzynarodowych Targów Poznańskich POL - ECO SYSTEM odbył się Finał XVIII edycji Konkursu o Puchar Recyklingu i gala wręczenia nagród.

Kapituła XVIII edycji Konkursu o Puchar Recyklingu, zorganizowanego przez ABRYS Sp. z o.o. w Poznaniu, przyznała Miastu Radzyń Podlaski nagrodę specjalną  od Fundacji PlasticsEurope Polska w kategorii "Edukacja recyklingowa" za osiągnięcia edukacyjne. Nagrodę finansową tj. 5 000,00 zł na działania edukacyjno - ekologiczne odebrał Piotr Tarnowski- Inspektor WZM Urzędu Miasta Radzyń Podlaski, który prowadzi zadania z zakresu edukacji ekologicznej w naszym mieście, a wręczył prezes PlasticsEurope Polska.

 

Wohyń. Marihuana w domu i ogródku

112 RADZYŃ
środa, 18 października 2017 14:33

MarihuanaPolicjanci Wydziału Kryminalnego, realizując czynności operacyjne weszli na teren jednej z posesji w gminie Wohyń.

Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mieszkający tam mężczyzna może posiadać środki odurzające. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 91 gramów marihuany. Ustalili również, że 40-latek sam hodował konopie w ogródku warzywnym. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło obecność substancji wskazujących, że jest to marihuana.

 

Komarówka. 12-latka ukradła iPhone

112 RADZYŃ
środa, 18 października 2017 14:31

Schowany telefonWczoraj do radzyńskiej komendy zgłosiła się 41-letnia mieszkanka gm. Komarówka Podlaska, która powiadomiła o kradzieży telefonu komórkowego marki Apple iPhone 6S o wartości około 2800 zł.

Zgłaszająca poinformowała, że telefon użytkowała jej córka, a do kradzieży doszło na terenie jednej ze szkół w gminie Komarówka Podlaska w trakcie odbywającej się lekcji wychowania fizycznego. Mundurowi szybko ustalili sprawcę kradzieży telefonu, którym okazała się 12-letnia uczennica szkoły.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 65