Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 listopada 2019 imieniny: Maria, Edmund, Marek

Już niedługo

Na razie nie ma żadnych ciekawych wydarzeń w naszym mieście...
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Droga powiatowa Borki – Ulan Majorat otwarta i poświęcona

AKTUALNOŚCI
piątek, 15 listopada 2019 07:00

Przecięcie wstęgi10-milionowa inwestycja właśnie została oficjalnie oddana do użytku. 14 listopada br. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Osowińskiej uroczyście otwarto drogę powiatową łączącą Ulan Majorat i Borki.

Na odcinku ponad 11 kilometrów wykonano nową nawierzchnię bitumiczną, utworzono pobocza tłuczniowe i z kostki brukowej, stworzono zatoki autobusowe i postojowe, a także zjazdy oraz chodnik z kostki brukowej wraz z oznakowaniami. W uroczystym otwarciu wyremontowanej trasy udział wzięli: wojewoda Robert Gmitruczuk, starosta Szczepan Niebrzegowski wraz z zastępcą, burmistrz Jerzy Rębek, były marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, wójt gminy Borki Radosław Sałata, wójt gminy Ulan Majorat Jarosław Koczkodaj, przedstawiciel marszałka Województwa Lubelskiego Dariusz Litwiniuk oraz mieszkańcy Woli Osowińskiej, radni i uczniowie pobliskiej szkoły.

 

Powalczymy z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1929

PIŁKA NOŻNA
piątek, 15 listopada 2019 07:00

Orlęta na murawieTeraz może będzie łatwiej, po trzech dość mocnych przeciwnikach w sobotę rywalem Orląt będzie zespół plasujący się w dolnych rejonach ligowej tabeli.

Przed rozpoczęciem rozgrywek drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego była typowana do walki o awans. Niespodziewanie słabe występy sprawiły, że podopieczni trenera Sławomira Majaka zgromadzili dotychczas tylko 18 punktów i mogą mieć podobnie do radzyńskiego zespołu problemy z utrzymaniem w trzeciej lidze.

 

Domaszewnica zgarnęła nagrodę Mistrzów Agro 2019!

AKTUALNOŚCI
piątek, 15 listopada 2019 07:00

Podczas galiW zeszłym tygodniu został rozstrzygnięty plebiscyt Kuriera Lubelskiego Mistrzowie Agro 2019.

Spośród wielu nagrodzonych znaleźli się również reprezentanci Gminy Ulan-Majorat. W kategorii Sołtys Roku 2019 największą liczbę głosów w powiecie radzyńskim otrzymała: Jadwiga Droś - sołtys wsi Domaszewnica, w kategorii Sołectwo - Domaszewnica zyskała największą popularność. Chciałoby się rzec, że społeczność domaszewska rozbiła bank, ponieważ nowopowstałe ale prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich w Domaszewnicy również otrzymało I miejsce w kategorii KGW z powiatu radzyńskiego.

 

Mikrorachunek podatkowy – od 1 stycznia 2020 r. zmiana zasad wpłat podatków PIT, CIT i VAT

AKTUALNOŚCI
piątek, 15 listopada 2019 07:00

Mikrorachunek - informacjaIndywidualny rachunek podatkowy (mikrorachunek podatkowy) to nowe uproszczenie przygotowane przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową.

Dzięki niemu od 1 stycznia 2020 r. każdy podatnik i pracodawa-płatnik będzie miał swój jeden stały, indywidualny rachunek, który będzie służył do wpłat podatków PIT, CIT i VAT do urzędu skarbowego.  

 

Wycieczka do Krainy Rumianku

AKTUALNOŚCI
piątek, 15 listopada 2019 07:00

W Krainie RumiankuW ramach projektu socjalnego „Moje życie, mój wybór” pracownice socjalne Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim zorganizowały wycieczkę do Krainy Rumianku w Hołownie dla 20 dzieci.  Wycieczka miała charakter edukacyjno – wypoczynkowy.

W trakcie wycieczki dzieci uczestniczyły w warsztacie „Mydełka glicerynowe”, gdzie robiły kolorowe i pachnące mydełka. Dowiedziały się również o historii mydła i jego rodzajach. Każdy uczestnik warsztatów zabrał swoje ślicznie zapakowane mydełka do domu na prezent dla bliskiej osoby. W kolejnym warsztacie „Akcja Szalone Tkaczki” dzieci poznały cały proces tkacki od skonstruowania najprostszego warsztatu tkackiego, wykonania osnowy, przygotowania „przędzy” z resztek tkanin – aż do powstania gobelinu. Dzieci wykonały tkaniny ze szmatek, przedstawiające cztery pory roku. 

 

W gminie Radzyń Podlaski trwa rozbudowa stacji wodociągowej

AKTUALNOŚCI
czwartek, 14 listopada 2019 07:00

Wójt gminy Wiesław MazurekDzisiaj mija termin składania ofert w przetargu na budowę zbiornika wyrównawczego, studni głębinowej oraz agregatu prądotwórczego na potrzeby ujęcia wody w Białej.

Inwestycja ta ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w zakresie zaopatrzenia w wodę mieszkańców gminy. Oferenci mogli zgłaszać się do dziś, więc już za kilka dni poznamy firmę, która wykona przebudowę stacji ujęcia i uzdatniania wody. Pracownicy wyłonionej firmy będą musieli: wybudować studnię, wykonać zbiornik i podłączenie do sieci obiektowych, zamontować lampy solarne, uruchomić system odczytu wodomierzy i ograniczenia strat wody oraz zaopatrzyć ujęcie w agregat prądotwórczy wraz z układem SZR. Roboty budowlane będą odbywały się na czynnym obiekcie, jednak wykonawca ma zapewnić w czasie wykonywania prac ciągłość dostawy wody dla wszystkich odbiorców. Ewentualne krótkotrwałe przerwy będą ogłaszane wcześniej.

 

Wycieczka wychowanków POW "Mój Dom"

AKTUALNOŚCI
czwartek, 14 listopada 2019 07:00

Wycieczka wychowanków POW 22 października 2019 r. wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Mój Dom” w Radzyniu Podlaskim, wspólnie z opiekunami, odwiedzili Stację Pogotowia Ratunkowego w Radzyniu Podlaskim. 

Podczas wizyty dzieci miały okazję zapoznać się z różnego rodzaju przeznaczeniem karetek znajdujących się na wyposażeniu Stacji oraz obejrzeć specjalistyczne sprzęty, które się w nich znajdują. Największe zainteresowanie jednak wzbudziła nowa karetka, którą otrzymało radzyńskie pogotowie. Dzieci mogły do niej wsiąść i od środka obejrzeć całe, nowoczesne wyposażenie służące do ratowania życia.

 

Placówki oświatowe muszą oszczędzać

AKTUALNOŚCI
środa, 13 listopada 2019 07:00

Radni Rady PowiatuPodczas ubiegłej sesji Rady Powiatu starosta Szczepan Niebrzegowski mówił o kosztach związanych z utrzymaniem na odpowiednim poziomie szkół, których organem prowadzącym jest starostwo.

Dyskusję otworzyła Anna Szymala: - 7-ego października na zarządzie został złożony wniosek zarządu Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Radzyniu Podlaskich w sprawie zaplanowanych środków finansowych na waloryzację i podwyżki płac dla pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w szkołach. Jak został ten wniosek rozpatrzony i czy pan starosta również planuje podwyżki dla pozostałych pracowników jednostek prowadzonych przez powiat? – pytała radna.

 

Tu wszędzie jest moja Ojczyzna - Domaszewnica dla Niepodległej

AKTUALNOŚCI
środa, 13 listopada 2019 07:00

Część artystyczna w Szkole w Domaszewnicy8 listopada 2019 roku Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy celebrowała obchody Święta Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęliśmy o godzinie 11:11, włączając się w ogólnopolską akację Szkoła do hymnu.Dziękując za ich nieugiętą postawę i skłaniając nisko głowy przed symboliczną mogiłą żołnierza, przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli oddali w apelu pamięci hołd wszystkim bohaterom, bez odwagi których nie byłoby dziś wolnej Polski. Wzruszająca akademia wprowadziła zgromadzonych w atmosferę tych trudnych dni w myśl sentencji poetyckiej, że wolność to jest tyle,ilu was poległo, i wolność to jest tyle,ilu nas dziś żyje.

 

„W sukience, w skarpetkach wyszła tylko dziś…”

AKTUALNOŚCI
środa, 13 listopada 2019 07:00

Młode artystki na scenieSiostry Natalia i Justyna Dyjak laureatkami Konkursu „Ojczyzno moja najmilsza”!

10 listopada 2019 roku w Lubelskim Centrum Spotkania Kultur wybrzmiały patriotyczne pieśni, poezja i proza. Na scenie w Sali Operowej CSK odbył się Koncert Galowy 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego „Ojczyzno moja najmilsza”. Zwieńczeniem koncertu było odczytanie protokołu oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu.

 

Gmina Radzyń Podlaski uczciła obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości

AKTUALNOŚCI
środa, 13 listopada 2019 07:00

Część artystyczna10 listopada 2019 r. mieszkańcy Gminy Radzyń Podlaski świętowali obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 19 w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Żabikowie, gdzie zapłonęły Ognie Niepodległości. W wydarzeniu udział wzięli: wójt gminy Wiesław Mazurek, jego zastępca Anna Grochoła, przewodnicząca Rady Gminy Barbara Palica, dyrektor szkoły Anna Koczkodaj, a także radni gminy w osobach: Haliny Mironiuk, Ireneusza Koczkodaja, Henryka Rosińskiego, Ewy Kochnio, Przemysława Skwary, Piotra Bosko oraz sołtysi i mieszkańcy gminy.

 

Narodowe Święto Niepodległości w Przedszkolu nr 3 w Radzyniu Podlaskim

AKTUALNOŚCI
środa, 13 listopada 2019 07:00

PrzedszkolakiDzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny.

Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki z grupy „Biedronki” od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia pod opieką Grażyny Pietraszek i Anny Madej. Na samym początku wszyscy uczestnicy uroczystości dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. 

 

Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Białce

AKTUALNOŚCI
środa, 13 listopada 2019 07:00

Część artystycznaW czwartek 7 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Świętego  Jana Pawła II w Białce zorganizowano uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Tego dnia wszyscy uczniowie ubrani w stroje galowe zebrali się w sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego odśpiewano cztery zwrotki hymnu narodowego. Dyrektor szkoły Dariusz Jurek podkreślił, że 11 listopada 1918 roku to bardzo ważny dzień w historii naszego narodu, gdyż po 123 latach niewoli Polacy odzyskali upragnioną niepodległość i tożsamość narodową.

 

Radio RMF FM zawitało do Radzynia

AKTUALNOŚCI
wtorek, 12 listopada 2019 07:00

Wozy transmisyjne RMF FMW sobotę (9.11) od rana, w krótkich wejściach antenowych mogliście usłyszeć ciekawe informacje oraz historie o naszym mieście w radiu RMF FM.

Wszystko za sprawą wygranego przez mieszkańców Radzynia internetowego konkursu „Twoje miasto w RMF FM”. Stało się, w sobotę rano do naszego miasta, na Plac Wolności wjechały wozy transmisyjne, wraz z namiotem i radiową ekipą. Załoga RMF FM zabrała ze sobą różne radiowe gadżety, co przyciągnęło najmłodszych radzynian. Dzień wcześniej prezenter rozmawiał z rzecznikiem władz miasta, Anną Wasak, dyrektorem Radzyńskiego Ośrodka Kultury, Robertem Mazurkiem, a także z regionalistami i mieszkańcami Radzynia, by dowiedzieć się o Radzyniu jak najwięcej ciekawych informacji. 

 

11 listopada 2019 w Radzyniu Podlaskim

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 11 listopada 2019 14:20

Przekazanie Ognia Niepodległości

 

Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Zakrzewie

AKTUALNOŚCI
wtorek, 12 listopada 2019 07:00

Uczniowie podczas apeluW piątek, 8 listopada br. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewie uczciły 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 

O 11.11 wszyscy zebrani na sali gimnastycznej odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Polski. W  montażu słowno – muzycznym ukazały męczeńską drogę naszych przodków, którzy nie porzucili marzeń o niepodległości i przez ponad 100 lat walczyli na różnych frontach i wszelkimi sposobami, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się wolnością. Dobrze, że młodzież chętnie bierze  aktywny udział w takich uroczystościach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 227