Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 marca 2018 imieniny: Bogdana, Józefa

Już niedługo

Spotkanie z podróżnikiem Markiem Fiedlerem image
Spotkanie z podróżnikiem Markiem Fiedlerem, 22.03.2018, 18:30, Sala Katechetyczna Parafia Św. Trójcy
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Śmiertelny wypadek w Bezwoli na DK-63

112 RADZYŃ
poniedziałek, 19 marca 2018 20:00

Miejsce zdarzeniaDo wypadku doszło dzisiaj około godz. 8:10  na skrzyżowaniu DK-63 z drogą powiatową w miejscowości Bezwola, gmina Wohyń.

Ze wstępnych ustaleń policjantów radzyńskiej drogówki wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra, 82-letni mieszkaniec gm. Wohyń doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Mercedes. Kierujący oplem jadąc drogą powiatową prawdopodobnie nie zastosował się do znaku B-20 „STOP” nie udzielając pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą krajową mercedesowi, którym kierował 45-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska.

 

Jakub Hapka spotkał się z mieszkańcami

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 19 marca 2018 07:00

Spotkanie z Jakubem HapkąWczoraj, o godzinie 18.00 w sali parafialnej kościoła pw. Świętej Anny kandydat na radnego miejskiego, Jakub Hapka spotkał się z grupą mieszkańców naszego miasta.

Przypomnijmy, że w związku z mianowaniem Roberta Mazurka na dyrektora Radzyńskiego Ośrodka Kultury musiał on zrezygnować z mandatu radnego. W okręgu numer 3, 8 kwietnia br. od godziny 7.00 do 21.00 odbędą się wybory uzupełniające. O funkcję radnego starają się: Dariusz Bilski, Przemysław Nast i Jakub Hapka. Ostatni kandydat postanowił spotkać się z mieszkańcami osobiście, chodząc po domach oraz za pośrednictwem otwartego spotkania.

 

Kobranocka wystąpiła na Roc(k)owisku!

TROCHĘ KULTURY
poniedziałek, 19 marca 2018 07:00

Piec gitarowyZa nami Ro(c)kowisko 2018.

Pierwszy dzień finału XII edycji warsztatów gitarowych był delikatny i akustyczny. Usłyszeliśmy różne odmiany muzyki jazz. Na scenie wystąpili instruktorzy gitary akustycznej, basowej, elektrycznej i perkusji. Impreza rozpoczęła się w sobotę, 17 marca br. o godzinie 19.00 występem dwóch gitarzystów: Jakuba Kotynia i Michała Lewartowicza, czyli zespół: Quatromanos. Po zakończeniu ich występu na scenie wystąpiła mała roszada i do Michała Lenartowicza dołączyli: Jarek Żarnowski i Kamil Banach tworząc grupę występującą pod nazwą ML-Trio.

 

Technikum samochodowe z ZSP w półfinale Olimpiady Techniki Samochodowej

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 19 marca 2018 07:00

Samochodziarze z ZSP17 marca br. reprezentacja technikum pojazdów samochodowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim uczestniczyła w półfinale XIX Olimpiady Techniki Samochodowej, która odbyła się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Naszą szkołę reprezentowali: Marek Chudek, Sebastian Guz i Karol Szczygielski. Uczniowie nie tylko uczestniczyli w Olimpiadzie, ale mieli również okazję poznać laboratoria Politechniki Warszawskiej, wysłuchać interesujących wykładów z nowoczesnych rozwiązań stosowanych w motoryzacji. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki półfinału.

 

Sukces uczennicy Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 19 marca 2018 07:00

Zdjęcie grupowe15-16 marca 2018 r. w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie odbył się Ogólnopolski Przegląd Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II „Złota Maska”.

Już po raz dziewiąty zespoły teatralne zaskoczyły swoją kreatywnością.

Przegląd Patronatem objęli:

- Ks.dr hab. Stanisław Budzik - Arcybiskup Metropolita Lubelski

- Pan Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin

- Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty

 

Uczennica ZSP wśród najlepszych uczniów w Polsce w XIII Olimpiadzie Przedsiębiorczości

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 19 marca 2018 07:00

Kinga SposóbKinga Sposób uczennica Technikum Ekonomicznego ZSP awansowała do etapu centralnego Olimpiady Przedsiębiorczości.

1 marca 2018 r. odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem „SUKCES W BIZNESIE – LUDZIE, WIZERUNEK, STRATEGIA” w pięciu uczelniach ekonomicznych: Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

 

Konkurs firmy Intertransport w ZSP

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 19 marca 2018 07:00

Wręczanie nagródUczniowie klas samochodowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II uczestniczyli w konkursie zorganizowanym przez firmę Intertransport z Radzynia Podlaskiego.

Uczniowie zmierzyli się z testem, który dotyczył techniki motoryzacyjnej, technologii napraw pojazdów i znajomości z funkcjonowania serwisu pojazdów ciężarowych. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy 3 technikum pojazdów samochodowych – Marek Chudek.

 

Wielki i nie pierwszy sukces ucznia I LO

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 19 marca 2018 07:00

Jakub Płecha na scenie16 -17 marca 2018 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbył się etap centralny IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Jakub Płecha – uczeń klasy drugiej dziennikarsko–prawniczej w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim – został laureatem Olimpiady i zdobył tym samym indeks na kierunek dziennikarski na wybranej uczelni w Polsce. Cieszymy się z sukcesu Jakuba i serdecznie gratulujemy Jemu, Jego Rodzicom i Jego Nauczycielce – Izabeli Świć.

 

Uczniowie technikum samochodowego z ZSP w finale Ogólnopolskiego Turnieju Lakierników

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 19 marca 2018 07:00

LakiernicyUczniowie „samochodówki ZSP”: Karol Szczygielski, Marcin Sarnacki, Krzysztof Mitura (technikum) i Konrad Nicpoń (szkoła zawodowa), przystąpili kolejny raz do Turnieju Młodych Lakierników i znaleźli się w 20-ce najlepszych zespołów młodych lakierników z całej Polski.

Finał konkursu odbędzie się 5 kwietnia w Poznaniu. Po raz kolejny determinacja uczniów samochodówki i ich nauczycieli przyniosła wielki sukces. 

Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale.

 

 

Wohyńscy przełajowcy na Mistrzostwach Polski

SPORT
poniedziałek, 19 marca 2018 07:00

Uczestnicy biegówW sobotę, 17 marca br. Żagań był gospodarzem Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki – seniorów oraz w kat. U-18 i U20.

Zawody odbyły się na terenie Parku Książęcego. Na linii startu pojawili się najlepsi w Polsce specjaliści od średnich i długich dystansów. Wśród zawodników w kategorii juniorów młodszych U-18 znaleźli się podopieczni trenera Janusza Zająca. W najliczniej obsadzonym wyścigu (95 biegaczy) na dystansie 3000 metrów, bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Wohynia: Damian Belniak – VII miejsce oraz Mikołaj Jędruszczak XIX miejsce.  

 

Kolejny raz samochodziarze ZSP w finale Mistrzostw Mechaników

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 19 marca 2018 07:00

MistrzowiePo raz kolejny uczniowie technikum pojazdów samochodowych z ZSP zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników.

W tym roku do etapu kwalifikacyjnego przystąpiło 750 zespołów uczniowskich, z których wyłoniono finałową 30-tkę. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim będzie reprezentowany przez uczniów 3 klasy technikum pojazdów samochodowych: Sebastiana Guza i Marka Chudka. Finał Mistrzostw odbędzie się 5 kwietnia w Poznaniu.

 

Za przegraną sprawę z Ensolem zapłacą też gminy?

AKTUALNOŚCI
sobota, 17 marca 2018 07:00

Burmistrz Jerzy RębekWczoraj, 16 marca br. podczas XLIII sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek w swoim wystąpieniu poruszył temat zapłaty ponad 1 miliona złotych na rzecz firmy Ensol.

Przypominamy, że firma ta była dostawcą urządzeń solarnych do projektu „Czysta Energia w Powiecie Radzyńskim”. W momencie kiedy wykonawca, firma Rapid zbankrutowała, burmistrz Radzynia Podlaskiego postanowił wypłacić należność syndykowi masy upadłościowej, zamiast przekazać tę kwotę do depozytu sądowego. Wówczas firma Ensol postanowiła wejść na drogę sądową z miastem Radzyń Podlaski żądając pieniędzy za dostarczone solary. Jerzy Rębek poinformował dlaczego podjął taką decyzję i dodał, że zamierza spotkać się z wójtami z gmin uczestniczących w projekcie, by wspólnie pokryć tę należność.

 

Zebrano ponad 7 tysięcy na leczenie Amelki

AKTUALNOŚCI
sobota, 17 marca 2018 11:02

Amelka Chybowska. Fot. FacebookDokładnie 7.204 zł udało się zebrać w parafii św. Trójcy na leczenie Amelki.

Amelka Chybowska to dwuletnie dziewczynka, która urodziła się bez kości piszczelowej w nóżkach, bez kości promieniowej w rączce, ma też tylko 1 paluszek prawej ręki.

Dziecku grozi amputacja obu nóżek, ale jest jeszcze szansa.

Amelka może chodzić, musi jednak przejść szereg operacji, których podejmują się lekarze na Florydzie. Koszt leczenia to około 2 miliony złotych. Przyjaciele rodziny rozpoczęli szeroko zakrojoną akcję, aby zebrać potrzebne pieniądze.

 

Radzynianki w finale olimpiady ZUS

AKTUALNOŚCI
sobota, 17 marca 2018 07:00

Radzynianki w Olimpiadzie ZUSZnamy już zwycięzców wojewódzkiego etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. To uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Awansowały do ogólnopolskiego finału, gdzie zawalczą o indeksy na studia i nagrody rzeczowe.

W szkolnym etapie olimpiady wzięło udział ponad 1700 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się natomiast dwadzieścia trzyosobowych zespołów, reprezentujących szkoły. Dziś drużyny zmierzyły się z testem o ubezpieczeniach, emeryturach, zasiłkach i prowadzeniu firmy. Olimpiadę zorganizował Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a miejscem zmagań był Instytut Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. – Umiejętność poruszania się w materii ubezpieczeń społecznych to ogromna życiowa przewaga – zaznacza Alina Orłowska, prorektor UMCS.

 

Rapa Nui to nikły punkcik geograficzny zagubiony w bezmiarze Pacyfiku

AKTUALNOŚCI
sobota, 17 marca 2018 07:00

FiedlerGościem 23. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” będzie Marek Fiedler, syn wybitnego podróżnika i przyrodnika Arkadego, który opowie o swojej podróży na drugą półkulę, której plonem jest książka „Mała wielka Wyspa Wielkanocna”.

W czwartek 22 marca o godz. 18.30 w sali parafialnej przy kościele Świętej Trójcy podróżnik spotka się z mieszkańcami miasta, w piątek o godz. 9 odsłoni swoją tabliczkę na Skwerze Podróżników, a o godz. 9.45 w Radzyńskim Ośrodku Kultury opowie o Wyspie Wielkanocnej młodzieży szkolnej. W oczekiwaniu na to spotkanie zapraszamy do lektury wywiadu Roberta Mazurka z podróżnikiem.

 

Prelekcja na temat profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową: HPV, HIV

AKTUALNOŚCI
sobota, 17 marca 2018 07:00

Podczas wykładów16.03.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim pracownicy z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzili prelekcję dotyczącą profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową.

Zakażenia wirusem HPV (wirus brodawczaka ludzkiego) są główną przyczyną rozwoju raka szyjki macicy. Jest on drugim po raku piersi najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet do 45 roku życia. Wczesne wykrycie zakażenia daje szansę skutecznego leczenia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 98