Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 czerwca 2024 imieniny: Alicji, Alojzego | 1983 - władze komunistyczne wydały pozwolenie na budowę kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Już niedługo

Polsko-ukraiński piknik rodzinny image
Polsko-ukraiński piknik rodzinny, 23.06.2024, 15:00
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Gramy z Austrią

EURO 2024
piątek, 21 czerwca 2024 06:00

Pomyślność ;)Czy zamówiliście już pomyślność dla Polski? Macie czas do 18...

Nasi już dojechali wczoraj do Berlina, tym razem pociągiem. Zagrają na stadionie, którego budowę zlecił kiedyś inny Austriak, żeby pokazać na olimpiadzie w 1936 roku, jak potężna jest Rzesza. Prawie mu się udało, ale największą gwiazdą zawodów okazał się ciemnoskóry :) Jesse Owens, który zdobył wtedy cztery złote medale. Ci, co mają dzisiaj grać przeciwko naszym, też się odgrażają... Na przykład, że Lewandowski się pokaże, ale potem tak go docisną, że zniknie. Bo Robert już dzisiaj zagra, a na środek obrony wróci Paweł Dawidowicz. No zobaczymy, jak skończy się to ich pohukiwanie.

 

Chciał zobaczyć, jak szybko przyjedzie Policja...

112 RADZYŃ
piątek, 21 czerwca 2024 06:00

PolicjaNietypową interwencję przeprowadzili radzyńscy policjanci po zgłoszeniu od mieszkańca gminy Kąkolewnica, który twierdził, że będąc pod działaniem alkoholu sprawuje opiekę nad trójką dzieci.

Dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie w środę kilka minut przed godziną 14:00. Mundurowi zostali skierowani na miejsce i po przyjeździe pod wskazany adres zastali kompletnie pijanego 38-latka, który nie sprawował opieki nad dziećmi. Upojony alkoholem żartowniś bełkotliwą mową wyznał, że chciał sprawdzić, jaki jest czas oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. Funkcjonariusze za wywołanie bezpodstawnej interwencji na 38-latka skierują wniosek o ukaranie do sądu.

 

Walka zawsze trwa do końca. Albania to wie.

EURO 2024
czwartek, 20 czerwca 2024 06:00

Euro 2024 regulaminNie było mnie tylko chwilę.

Mecz wieczoru? Chorwacja - Albania.

Skazywana na pożarcie przez wszystkich Albania strzeliła gola jako pierwsza i długo prowadziła z Chorwatami, ale to co działo się w drugiej... Chorwaci w ciągu dwóch minut strzelili dwie bramki i wydawało się, że dowiozą wynik do końca. Aż tu nagle... w doliczonym czasie... podanie na środek pola karnego, małe odbicie od nogi obrońcy i strzał w wykonaniu rezerwowego.

2:2 – sensacja!

Obie drużyny mają jeszcze szanse na 1/8, ale w ostatniej kolejce Chorwaci zagrają z Włochami, a Albańczycy z Hiszpanami, więc o punkty będzie trudno.

 

Poza Ścieżkami: Bhutan, Iran i Sudan Południowy

TROCHĘ KULTURY
czwartek, 20 czerwca 2024 06:00

Wystawa LubarskiWystawa Mirosława Lubarskiego-"Poza Ścieżkami: Bhutan, Iran i Sudan Południowy", Rynek (obok fontanny) – Radzyń Podlaski.

Wystawę można oglądać od piątku 21 czerwca 2024 roku. Zaprasza Radzyński Ośrodek Kultury, współpraca Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Centrum Kultury w Lublinie.

Mirosław Lubarski, zainspirowany od dzieciństwa lekturami Fiedlera, Szklarskiego i Centkiewiczów, po studiach z geografii i krótkim epizodzie akademickim, zdecydował się na życie pełne podróży i fotografii. Pracując w Grupie Polskie Składy Budowlane, spełnia swoje marzenia o odkrywaniu świata, odwiedzając ponad 50 krajów i dokumentując ich przyrodę, krajobrazy, architekturę, sztukę i życie codzienne.

 

Wnioski o 800 plus – czas ucieka

AKTUALNOŚCI
czwartek, 20 czerwca 2024 06:00

800 plusWniosek o wypłatę 800+ na dziecko warto złożyć do końca czerwca. Jeśli zdążysz, masz gwarancję wypłaty świadczenia wychowawczego w maksymalnej wysokości.

Większość rodziców już przesłała wymagany wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i dostała także świadczenie za pierwszy miesiąc nowego okresu wypłat, czyli za czerwiec. Ale są tacy, którzy o wniosku zapomnieli albo zwlekają z jego złożeniem. Dotychczas (do 18 czerwca) rodzice i opiekunowie wystąpili o świadczenie na ponad 6,8 mln dzieci.

Rodzic, który zdąży wysłać wniosek do końca czerwca, otrzyma wyrównanie świadczenia za ten miesiąc i nie straci finansowo. Opóźnia sobie jedynie wypłatę, bo ZUS ma czas na realizację czerwcowych wniosków do sierpnia.

 

Gminny Piknik Rodzinny w Zbulitowie

AKTUALNOŚCI
środa, 19 czerwca 2024 06:00

Zabawa trwa16.06.2024 roku w Zbulitowie Dużym odbył się Piknik Rodzinny, którego organizatorem była Gmina Radzyń Podlaski oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

Ciepłymi słowami wszystkich przybyłych przywitał wójt gminy Daniel Grochowski, który złożył życzenia dobrej zabawy dzieciom i ich rodzicom. Powitał również przewodniczącą rady gminy Barbarę Palicę, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu - Agnieszkę Nurzyńską, radnych oraz sołtysa Ireneusza Koczkodaja. Następnie dzieci miały możliwość zaprezentowania swojej pasji podczas "Festiwalu talentów". Zobaczyliśmy prawdziwe wschodzące gwiazdy akrobatyki, śpiewu, gry na instrumentach, malarstwa i tańca.

 

To się narobiło

EURO 2024
wtorek, 18 czerwca 2024 06:00

Kibicka RumuniiTo był dzień sensacji!

Najpierw Ukraina dostała srogie baty od Rumunii, a potem Słowacy wygrali z Belgami. Tylko jeden typer obstawił taki wynik. Francji jakoś nie szło... Wygrała z Austrią, bo Austriacy strzelili sobie gola sami. Griezmann zderzył się z bandą i rozciął skórę na głowie, a Mbappe dostał w nos i też polała się krew. Sędzia nawyciągał się żółtych kartek, a Austriacy pokazali, że są ambitną drużyną. W piątek czeka nas z nimi starcie o wejście do 1/8. Ale nie ma się co ich bać - piszą Mądrzejsi Ode Mnie. No zobaczymy...

Dzisiaj tylko dwa spotkania.

 

Kozirynek 2024

AKTUALNOŚCI
wtorek, 18 czerwca 2024 06:00

Pałac nocą

 

Oj kurde... Było dobrze.

EURO 2024
poniedziałek, 17 czerwca 2024 06:00

Kiełbasa better than gouda. Wiadomo :)No szkoda. 

Chłopakom nie mam nic do zarzucenia. W pierwszą bramkę nie bardzo mogłem uwierzyć, bo zawsze goniliśmy wynik, a tu - proszę, prowadzimy. Spodziewałem się odpowiedzi Holendrów i szkoda, że przed samym końcem wbili nam tę drugą bramkę. Ale wstydu na pewno nie było, bo widać było, że nasi chcieli grać w piłkę. Moim zdaniem był to najlepszy mecz wczorajszego dnia.

Anglicy ledwo wymęczyli to swoje 1:0...

 

Środki przyszłych emerytów rekordowo urosły

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 17 czerwca 2024 06:00

ZUSO prawie 15 procent zwiększyły się w czerwcu środki zapisane na kontach klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Subkonta, czyli drugi filar prowadzony przez ZUS, zaliczył wzrost o niemal 10 procent. To właśnie ze środków na kontach i subkontach ubezpieczyciel wyliczy przyszłe emerytury.

W wyniku rocznej waloryzacji składek stan kont i subkont osób ubezpieczonych zwiększył się o 521,7 mld zł. Dla porównania zeszłoroczny przyrost wyniósł ok. 450 mld zł. Operacja objęła oszczędności emerytalne około 26 milionów osób. Tak wysokiej waloryzacji nie było od lat.

 

Polskaaaaaaaaaa! Biało-czerwoniiiiiiiiii!

EURO 2024
niedziela, 16 czerwca 2024 06:00

Jacek 28 latJeśli ktoś wczoraj na meczu Włochów z Albanią za długo stał w kolejce po piwo, albo utknął w ubikacji, albo jeszcze nie usiadł, to pierwszą bramkę musiał oglądać w powtórce.

Najszybciej zdobyta bramka na mistrzostwach Europy. 23 sekunda. To prawie tyle samo czasu, ile musieli poświęcić stewardzi na złapanie kibica Albanii, który w 91 minucie spotkania wbiegł na murawę. A gdyby się nie pośliznął, to biegałby na pewno dłużej. Nie takiego początku spodziewali się Włosi w swoim pierwszym meczu. W 10 minucie szok minął, no i wywieźli na koniec z Dortmundu 3 punkty. No, ale to wiecie.

Dla nas dzisiaj - wiadomo - liczy się tylko jeden mecz. O 15 zmierzymy się z zespołem Holandii. Roberta na boisku nie będzie, ale to też wiecie. Dawidowicz, jak piszą Mądrzejsi Ode Mnie, też nie zagra. Piszą też, że w drużynie atmosfera jest bardzo dobra, wręcz wyśmienita. Nie napompowaliśmy przy okazji balonika. Chyba nikt się na nic nie napina. Ale... dobrze byłoby, jakby nasi wygrali.

Proste, prawda?

 

Neuer się nie zmęczył

EURO 2024
sobota, 15 czerwca 2024 06:00

Manuel Neuer przeciwko Szkocji...- U mnie na wsi otwarcie dożynek jest bardziej emocjonujące i wyzwala więcej emocji - pisał jeden z komentujących w Internecie o ceremonii otwarcia mistrzostw.

O gustach się nie dyskutuje, ale rzeczywiście, bednie tak jakoś było i bez polotu... Za to później już aż do końca na bogato. Niemiecka drużyna przywitała Szkotów na swoim boisku, ale z gościnnością wytrzymali do 10 minuty. Karny na koniec 1 połowy i dwie kolejne bramki pokazały, że Niemcy na tych mistrzostwach pieścić się z nikim nie będą, a potomków Williama Wallace'a to oni się nie boją. Jedna bramka zdobyta na koniec przez Szkotów wiele nie zmieniła, bo ta piątka z przodu... 5:1. Sami widzicie, jak to wygląda.

Dzisiaj 3 mecze. Węgry - Szwajcaria, Hiszpania - Chorwacja i Włochy - Albania. Pewnie żadnego nie zobaczę, bo wybieram się na Kozirynek, gdzie i Was zapraszam. Chyba, że ktoś obserwuje nas z daleka, jak np. radzyniak z warszawy, to może jutro napisze w komentarzu, który mecz oglądał i co sądzi o mistrzostwach ;-).

 

Policjanci wynieśli 50-latka z płonącego domu

112 RADZYŃ
sobota, 15 czerwca 2024 09:00

Mł. asp. Cezary Borkowski i sierż. szt. Damian MęczyńskiW nocy z piątku na sobotę, kilka minut przed godziną 3:00 oficer dyżurny radzyńskiej komendy został poinformowany o pożarze jednego z domów w miejscowości Suchowola, w gminie Wohyń.

Na miejsce skierowany został patrol z Wydziału Prewencji. Mundurowi jako pierwsi ze służb dojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Przed domem zastali upojonego alkoholem 45-letniego właściciela domu, który poinformował, że wewnątrz budynku znajdują się jeszcze dwie osoby.

Funkcjonariusze bez wahania weszli do domu objętego ogniem i gęstym zadymieniem.

 

Dzisiaj grają Niemcy ze Szkocją. Witajcie!

EURO 2024
piątek, 14 czerwca 2024 06:36

Fussballliebe - te niemieckie słowa są straszne...- Czy z okazji Euro 2024 będzie typer? - pytał kilka dni temu w komentarzu oski.

No będzie! Bo maszyna licząca od dwóch lat czeka w uśpieniu i w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby typera uruchomić. Zasady jak zawsze - takie same. Nagrody też będą. Na pewno będzie oryginalna piłka tych mistrzostw, bo piłka, tradycyjnie być musi. Czy będzie ich więcej? Zobaczymy. 

Dzisiaj mecz otwarcia. Niemcy grają ze Szkocją. Faworytem spotkania są nasi sąsiedzi zza Odry. Czy pokonają twardych Szkotów? Zobaczymy wieczorem. Może do tej pory uda mi się wstawić flagę Szkocji w typerze, bo maszyna licząca się uparła i nie chce jej wyświetlić... nie wiem dlaczego.

 

Manewr cofania zakończony potrąceniem mężczyzny w trakcie prac drogowych

AKTUALNOŚCI
piątek, 14 czerwca 2024 06:00

Miejsce wypadkuRadzyńska Policja ustala szczegóły wypadku, do jakiego doszło wczoraj około godziny 8:00 w Turowie na DK-19.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Mercedes wraz z doczepioną przyczepą specjalną (skrapiarką emulsji), 43-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego wykonując manewr cofania, najechał na 54-letniego mężczyznę, mieszkańca Kalisza, który wykonywał pracę przy naprawie nawierzchni jezdni.

Kierujący mercedesem był trzeźwy, natomiast badanie stanu trzeźwości 54-latka wykazało, że miał on w organizmie ponad 1 promil alkoholu. W wyniku potrącenia pieszy doznał obrażeń ciała i Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przetransportowany został do szpitala.

 

Zapraszamy na XLI Dni Karola Lipińskiego

AKTUALNOŚCI
piątek, 14 czerwca 2024 06:00

PlakatWe wtorek 18 czerwca 2024 r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej im. Zygmunta Pietrzaka (PSM I st.)  wystąpią Eva Zavaro – skrzypce i Clément Lefebvre – fortepian. Koncert kameralny „NOTTURNO” zainauguruje „XLI Dni Karola Lipińskiego”.

Patronat honorowy nad festiwalem objęli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jakub Jakubowski. Kierownictwo organizacyjne objęła Agnieszka Jeż, prezes Zarządu Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego – głównego organizatora DKL. Współorganizatorami wydarzenia są: Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. K. Lipińskiego, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Lipińskiego i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim.

W programie koncertu znalazły się utwory Gabriela Fauré (Kołysanka i  Sonata e-moll, op.108 nr 2na skrzypce i fortepian), Karola Szymanowskiego (Kołysanka d'Aitacho Enia op. 52, Sonata d-moll op.9 na skrzypce i fortepian oraz Nokturn i Tarantella op.28) i Karola Lipińskiego (Souvenir de la Mer Baltique cis-moll op. 19).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 394