Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 czerwca 2019 imieniny: Łucji, Wilhelma

Już niedługo

REPERTUAR KINA
REPERTUAR KINA "ORANŻERIA" 28.06.-01.07.2019, 28.06.2019
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Wójt gminy Radzyń Podlaski z absolutorium

AKTUALNOŚCI
wtorek, 25 czerwca 2019 07:00

Wójt gminy wraz z przewodniczącąWczoraj (24.06) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się IX Sesja Rady Gminy, podczas której radni głosowali nad udzieleniem wotum zaufania i absolutorium wójtowi Wiesławowi Mazurkowi za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Radni opozycyjni podawali pod wątpliwość słuszność wykonania niektórych inwestycji: - Na pierwszy plan wysuwa się altana koncertowa przy zespole dworsko-pałacowym w Żabikowie wykonana za kwotę 294 tysiące złotych – rozpoczął Ryszard Król. – W tym samym czasie pałac w Branicy Radzyńskiej popada w ruinę. Szkoła została przeniesiona do świetlicy wiejskiej. Pałac chyli się ku upadkowi, a budowa szkoły nawet nie jest w powijakach. Uważam również, że poseł Marcin Duszek obecny na sesji nadzwyczajnej powinien przeprosić mieszkańców i rodziców dzieci z Branicy, gdyż wspierał budowę szkoły swoim autorytetem, a żadnych środków nie pomógł pozyskać. Mamy oddaną świetlicę wiejską w Siedlanowie, zbudowaną kosztem 1 miliona 10 tysięcy złotych brutto. Kto z niej skorzystał? W kuluarach dużo się mówi o zasadności budowy kolejnych świetlic i ich kosztów otrzymania. Przed nami budowa kolejnej świetlicy w Jaskach – mówił radny.

 

Miasto i Gmina Radzyń mają swoje pomysły na S19

AKTUALNOŚCI
wtorek, 25 czerwca 2019 07:00

Spotkanie w sprawie budowy S19W związku z opracowywaniem dokumentacji projektowej budowy drogi ekspresowej S19 Miasto i Gmina Radzyń Podlaski skierowały do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wspólny wniosek.

Zawieraja on 4 propozycje:

 

Czemierniki. Wypadek z udziałem motocyklisty

112 RADZYŃ
poniedziałek, 24 czerwca 2019 16:07

Motocykl po zderzeniuWczoraj, (23 06) około godz. 15:30 w Czemiernikach na ul. Parczewskiej doszło do zderzenia motocykla z oplem zafirą. 

Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący jednośladem 72-letni mieszkaniec gminy Siemień poruszając się drogą podporządkowaną na skrzyżowaniu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów. Samochodem osobowym kierował 35-letni mieszkaniec gm. Czemierniki, który podróżował wraz z pasażerką.

 

Gmina Borki i powiat radzyński jednak podzielą się po połowie kosztami inwestycji

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 24 czerwca 2019 07:00

Wójt gminy BorkiW trakcie obrad na przedostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Borki podczas głosowania nad uchwałą zmieniająca uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Powiatu Radzyńskiego, 6-ciu radnych było przeciw natomiast 4-ech zagłosowało za jej podjęciem.

Oznaczało to brak równego podziału kosztami między gminą a powiatem na realizację inwestycji, jaką jest przebudowa drogi powiatowej na odcinku Ulan-Majorat – Borki. Więcej informacji znajdziecie tutaj! Podczas IX absolutoryjnej sesji Rady Gminy radni kolejny raz pochylili się nad uchwałą o zwiększeniu pomocy finansowej dla powiatu radzyńskiego o ponad 500 tys. zł. Tym razem frekwencja radnych była większa, a sama decyzja rady była zupełnie inna.

 

Rowerami z Kołowrotkiem po raz piąty!

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 24 czerwca 2019 07:00

Rajd rowerowy16 czerwca 2019 roku, po raz piąty Stowarzyszenie Kołowrotek z Białki było organizatorem Rajdu rowerowego pod hasłem „Rowerami z Kołowrotkiem V”. Jego celem było przybliżenie walorów przyrodniczych i zapoznanie się z topografią najbliższej okolicy oraz promowanie aktywnego stylu życia i rozwijanie aktywności społeczności lokalnej.

Przed startem każdy uczestnik rajdu został zapoznany z regulaminem rajdu oraz trasą przejazdu cyklistów.  Grupa 33 osobowa wyruszyła sprzed Domu Kultury w Białce w trasę, która wynosiła około 22 km i prowadziła z Białki przez Płudy, Jaski do miejscowości Główne.  

 

Air Festiwal Świdnik 2019

AKTUALNOŚCI
poniedziałek, 24 czerwca 2019 07:00

Airshow8 i 9 czerwca w Świdniku odbyła sie druga edycja Air Festiwal Świdnik 2019. 

Mieliśmy przyjemności uczestniczyć w drugim dniu świdnickiej imprezy lotniczej. W porównaniu z większymi tego typu imprezami organizowanymi w Radomiu czy Płocku miała charakter bardzo spokojny, można powiedzieć wręcz kameralny. Na niebie można było zobaczyć miedzy innymi legendarnego już Artura Kielaka, samoloty PZL104 Wilga, Wojciecha Hajdukiewicza na maszynie Hatz Classic, Łukasza Czepielę  pilotującego EDGE 540TK.

 

Finisaż Krzysztofa Bojarczuka

TROCHĘ KULTURY
sobota, 22 czerwca 2019 07:00

Finisaż w Kofi & TiRadzynianin, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, Krzysztof Bojarczuk był autorem finisażu w galerii Kofi&Ti wczoraj (21.06).

Pokaz prac Bojarczuka rozpoczął się od wystawy w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Autor postanowił rozmnożyć prezentacje swoich prac i już o godzinie 19.30 w radzyńskiej kawiarni zobaczyliśmy jego najnowsze dzieła. Kustosz galerii Kofi&Ti odnalazł pocztówki, które zostały wyprodukowane na pamiątkę wydarzenia z 2010 roku.  Stworzył je Krzysztof Bojarczuk. Pace były dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

 

SENIORADA 2019

AKTUALNOŚCI
sobota, 22 czerwca 2019 07:00

Rywalizacje na senioriadzie19 czerwca 2019 roku na boisku przy Radzyńskim Ośrodku Kultury odbyła się III-cia SENIORADA.

Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale Radzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Seniorzy po raz kolejny udowodnili, że można być aktywnym w każdym wieku. W zawodach wzięli udział słuchacze RUTW, przedstawiciele Klubu Seniora z Białki oraz członkowie Stowarzyszenia Klub Seniora Radzyńskie Wrzosy.

 

Łukasz Latoch, uczeń I LO w Radzyniu Podlaskim na Gali Laureatów Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo – Hutniczej

AKTUALNOŚCI
sobota, 22 czerwca 2019 07:00

Laureat16 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie XII edycji 2018/2019 Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" oraz Konkursu "Zobaczyć Matematykę". 

Na Galę zaproszeni byli Laureaci, którzy zostali specjalnie wyróżnieni, wśród nich także znalazł się Łukasz Latoch, uczeń klasy II matematyczno – fizyczno - informatycznej   Liceum na Partyzantów w Radzyniu Podlaskim. Dostrzeżony został znakomity sukces Łukasza, który będąc uczniem klasy II skutecznie rywalizował z uczniami roczników wyższych i uzyskał tytuł Laureata III go stopnia.

 

Seniorzy z gminy Ulan Majorat w sejmie

AKTUALNOŚCI
sobota, 22 czerwca 2019 07:00

Seniorzy w Warszawie18.06.2019 r. Seniorzy z Gminy Ulan-Majorat gościli w Warszawie. Wyjazd do stolicy został zorganizowany przez Wójta Gminy Ulan-Majorat Jarosława Koczkodaja.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Sejmu i spotkanie z posłem na Sejm RP Sławomirem Skwarkiem. Następnie seniorzy zwiedzili Pałac Kultury i Nauki a wieczorem obejrzeli spektakl w Teatrze Komedia.

 

Dzień Rosji w Zakrzewie

AKTUALNOŚCI
sobota, 22 czerwca 2019 07:00

Wspólne zdjęcieW tym roku 13 czerwca po raz drugi świętowaliśmy w Szkole Podstawowej w Zakrzewie Dzień Rosji.

Tym razem uczniowie klasy 7 i 8 dali popis swoich aktorskich umiejętności i przygotowali inscenizację utworu Juliana Tuwima „Rzepka” w języku rosyjskim. Uniwersalność tego wiersza sprawiła, że wspaniale bawili się również ci, którzy jeszcze nie znają języka rosyjskiego. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali i zatańczyli utwór „Kanikuły”, który wraz z upalną pogodą wprowadził nas w wakacyjny nastrój.

 

Wakacyjna oferta Okularium – oprawy Clip-On kupujesz, 120 zł rabatu zyskujesz!

REKLAMA
piątek, 21 czerwca 2019 07:00

OxysJuż od poniedziałku 17 czerwca salon optyczny Okularium przygotował super ofertę na zakup okularów korekcyjnych.

Rozpoczynają się wakacje i warto przed urlopem zaopatrzyć swoje oczy w okulary, w których będziesz dobrze widział w każdych warunkach. Tym razem oferta skierowana jest do osób wymagających korekcji wzroku, ale jednocześnie chcących zadbać o ochronę przeciwsłoneczną.

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/19 w ZSP. Fotorelacja

AKTUALNOŚCI
piątek, 21 czerwca 2019 07:00

Wspólne zdjęcie z nauczycielem emerytem

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/19 w I LO. Fotorelacja

AKTUALNOŚCI
piątek, 21 czerwca 2019 07:00

Wspólne zdjęcie

 

Zakończenie roku szkolnego 2018/19 w SOSW. Fotorelacja

AKTUALNOŚCI
piątek, 21 czerwca 2019 07:00

Zakończenie roku w SOSW

 

Boże Ciało 2019. Fotorelacja

AKTUALNOŚCI
czwartek, 20 czerwca 2019 12:32

Boże Ciało 2019 w Świętej Trójcy

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 201