Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 września 2023 imieniny: Tekly, Bogusława | POCZĄTEK JESIENI

Wypełnij swoją KARTKĘ ŻYCIA!

Radzyń Moje Miasto   
środa, 22 lutego 2023 07:00

Plakat promocyjnyKARTKĘ ŻYCIA już dziś można pobrać do samodzielnego wydruku z naszej strony >>tutaj<<.

O co chodzi w tej akcji? 

Skąd ratownik, który przyjechał do Twojego domu, ma wiedzieć, na co chorujesz i jakie przyjmujesz leki, aby jak najszybciej i najlepiej pomóc? Najprościej mu o tym napisać!

Stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto przedstawia KARTKĘ ŻYCIA, która jest wizytówką Twojego zdrowia. Wpisz na niej grupę krwi, przebyte i obecne choroby, uczulenia, przyjmowane leki, a także informację, kogo w razie potrzeby powiadomić. 

KARTKĘ ŻYCIA wypełnij drukowanymi literami, złóż na cztery części i schowaj od wewnątrz na drzwiach LODÓWKI. Dlaczego tam? Bo lodówkę ma w domu każdy, często tam właśnie trzymamy przyjmowane leki, a ratownik ma wiedzieć od razu, gdzie szukać tej KARTKI.

Na spotkaniu

 

KARTKA ŻYCIA to akcja znana w naszym kraju i skierowana głównie do osób starszych. Spośród mieszkańców Radzynia około 30% osób to seniorzy powyżej 60. roku życia. Wielu z nich mieszka samotnie. Może się zdarzyć, że taka osoba, czując się źle, dzwoni na pogotowie, ale traci przytomność, zanim w mieszkaniu pojawią się ratownicy. W takich sytuacjach przydaje się właśnie schowana w lodówce kartka, a Stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto postara się, by każdy ratownik medyczny w naszym powiecie o niej się dowiedział.

KARTKA ŻYCIA. Jeszcze czysta

- Chcemy rozpropagować tę akcję w całej naszej okolicy, dotrzeć do lokalnych władz, zaprosić do współpracy stowarzyszenia i grupy seniorskie oraz koła gospodyń wiejskich. Jesteśmy do dyspozycji klubów seniora, które chciałyby dowiedzieć się więcej o KARTCE ŻYCIA. Z chęcią przyjedziemy na spotkanie. Czekamy na kontakt - mówią członkowie RMM.

KARTKĘ ŻYCIA już dziś można pobrać do samodzielnego wydruku z naszej strony >>tutaj<<. Bezpłatne egzemplarze są do odebrania w następujących aptekach w Radzyniu:

  • Apteka od Serca: ul. Chomiczewskiego 23 i ul. Ostrowiecka 38
  • Dr Max, ul. Ostrowiecka 18,
  • Apteka “Rodzinna”, ul. Rynek 10,
  • Apteka. Sieńska Joanna, ul. Sitkowskiego 1,
  • Apteka DOZ, ul. Spółdzielcza 1,
  • Apteka Centrum w “Grzybku”, ul. Warszawska 17,
  • Apteka Centrum, ul. Wisznicka 111, czynna całą dobę,
  • Apteka Przyszpitalna, ul. Wisznicka 153,
  • Apteka Remedium, ul. Wyszyńskiego 17,
  • Apteka “Vita” w Topazie, ul. Zabielska 110.

Na spotkaniu

- Pomysł na KARTKĘ ŻYCIA konsultowaliśmy w ostatnim czasie z dwoma stowarzyszeniami seniorskimi - zespołem Radzyniacy oraz członkami Związku Emerytów i Rencistów. Uczestnicy spotkań odnieśli się do naszej inicjatywy z zainteresowaniem. Padło wiele pytań, wśród nich choćby o to, co wpisać, jeśli nie choruję przewlekle i nie przyjmuję leków? Ta informacja jest równie ważna dla ratowników, więc to właśnie trzeba wpisać. Przed nami sporo pracy, aby dotrzeć szeroko do osób w naszym mieście i powiecie, ale nie mamy wątpliwości, że akcja przyniesie same korzyści - mówi Mariusz Szczygieł, inicjator akcji.

W dwóch pierwszych spotkaniach udział wzięli radni: Mariusz Szczygieł, Bożena Lecyk i Jakub Jakubowski oraz Iwona Niebrzegowska-Kuchnia, Anna Małoszewska, Janina Kiewel i Agnieszka Kowalczyk. Rozdaliśmy ponad 150 przygotowanych wcześniej przez nas KARTEK ŻYCIA. Seniorzy często i chętnie zabierali egzemplarze dla sąsiadów, małżonków lub znajomych. Czasem to właśnie jedyny sposób, aby dotrzeć do starszych, samotnych osób.

Stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto zaprasza do kontaktu wszystkie kluby seniora, zainteresowane szczegółowymi informacjami na temat akcji. Członkowie RMM są do Waszej dyspozycji!

Na spotkaniu

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
POMOCNIK
niedziela, 17 września 2023
noimage
Berneński pies pasterski
wtorek, 12 września 2023
noimage
Sprzedam
środa, 13 września 2023