Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 października 2022 imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad | 1921 - przybycie Sióstr Albertynek do Radzynia. Siostry Albertynki były w Radzyniu do 10 maja 1955 r.

OSP w Brzostówcu ma 55 lat!

Gmina Radzyń Podlaski   
wtorek, 04 października 2022 06:00

OSP w Brzostówcu ma 55 lat!

 

XI Dni z Aniołami w Radzyńskiej Krainie Serdeczności

SOŚW Radzyń Podlaski   
wtorek, 04 października 2022 06:00

XI Dni z Aniołami30 września 2022r. odbyła się plenerowa Msza Święta w intencji społeczności ośrodka.

Mszę Św. odprawił ks. Michał Rodak. Ksiądz Kanonik Henryk Och również uczestniczył we Mszy Św. Na zakończenie Mszy Św. głos zabrała dyrektor SOSW Jolanta Purgał powitała wszystkich zebranych i podziękowała za obecność. Szczególne podziękowania skierowała do ks. Michała Rodaka i Ks. Henryka Ocha oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie oprawy Mszy Św. Następnie dyrektor podziękowała przybyłym gościom za obecność. Szczególne podziękowania skierowała do pana Szczepana Niebrzegowskiego Starosty Radzyńskiego za objęcie honorowym patronatem wydarzenia i poprosiła o zabranie głosu. Pan Starosta podziękował wszystkim za wspaniałą organizację uroczystości.

 

Zakończenie sezonu wędkarskiego

Adam Kułak   
poniedziałek, 03 października 2022 06:00

Uczestnicy zawodów spinningowychZawodami spinningowymi na Cegielni 2 października 2022 r. wędkarze z Koła PZW Amur wyczerpali kalendarz imprez zaplanowanych na bieżący rok.

Do rywalizacji zgłosiło się piętnastu zawodników.

Wyniki są następujące:

1 miejsce – Paweł Wikiera – 2990 punktów.
2 miejsce – Kamil Krasiński - 1350 punktów.
3 miejsce – Dominik Lemieszewski- 920 punktów.

 

Przy pałacu praca wre

Mariusz Szczygieł   
piątek, 30 września 2022 06:30

Dziedziniec przy pałacuRoboty przy remoncie pałacu idą pełną parą.

To co widać od razu - została już ułożona kostka na drodze pomiędzy pałacem, a kościołem. Pałac został pomalowany na żółto. Powstaje też dziedziniec, układany z dużych, kamiennych płyt. Na środku widać też jeszcze stanowisko archeologiczne.

 

Powiat ma nowego skarbnika

Mariusz Szczygieł   
piątek, 30 września 2022 06:00

Stary i nowy skarbnik - Marek Blicharz i Justyna Sałaj. Foto: Powiat RadzyńskiMarek Blicharz, wieloletni Skarbnik Powiatu Radzyńskiego, 27 września br. przeszedł na emeryturę.

Funkcję tę sprawował od 1999 r.

Nowym skarbnikiem została Justyna Sałaj, która od 2006 r. pracowała jako zastępca Marka Blicharza. 

 

 

Biblioteka Miejska zaprasza na Noc Bibliotek

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 29 września 2022 06:30

Noc Bibliotek 22Koncert jazzowy i spotkanie z autorem thrillerów to tegoroczny plan na Noc Bibliotek w Bibliotece Miejskiej 1 października br.

Początek o godz. 20. 

Zaśpiewa Joanna Bejm i The Spell. Joanna Bejm to wokalistka, animatorka kultury. Od najmłodszych lat fascynowało ją śpiewanie. Udzielała się z sukcesami na wielu konkursach piosenki. Warsztat wokalny rozwijała na masterclass pod okiem m.in. Sibel Kose, Kevina Mahogany’ego, Sofii Ribeiro, Elżbiety Zapendowskiej. Ukończyła także Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Jest laureatką wielu festiwali i konkursów piosenki, m.in. programu telewizyjnego „Szansa na sukces” oraz konkursu „Debiuty’” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

 

Radzyń jest gotowy do wydawania jodku potasu

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 29 września 2022 06:00

Jodek potasuBurmistrz Jerzy Rębek informuje, że w związku z potencjalnym zagrożeniem wystąpienia na terenie Polski skażenia radioaktywnego (w wyniku ewentualnego uszkodzenia aporoskiej Elektrowni Atomowej na terenie Ukrainy), władze państwowe podjęły decyzję o zabezpieczeniu jodku potasu dla wszystkich naszych obywateli.

Jest to preparat, który zapobiega wychwytowi jodu radioaktywnego przez tarczycę.

W przypadku zaistnienia takiej sytuacji również mieszkańcy Radzynia Podlaskiego otrzymają ten preparat w ciągu kilku godzin od wystąpienia ewentualnego zagrożenia. O tym potencjalnym zdarzeniu będziemy poinformowani przez media, a także system ostrzegania ludności przed zagrożeniami.

 

Szukasz bezpłatnej pomocy prawnej? Przeczytaj

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 27 września 2022 06:00

Sursum CordaSzukasz pomocy lub wsparcia prawnego w trudnej sprawie?

Nie stać się na skorzystanie z usług kancelarii prawnej i nie masz się do kogo zwrócić o pomoc? Jesteśmy po to, aby Cię wesprzeć! Zapraszamy do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji na terenie POWIATU RADZYŃSKIEGO!

Znajdziesz tam profesjonalną i darmową pomoc radców prawnych, adwokatów, mediatorów oraz osób zajmujących się poradnictwem obywatelskim.

Gdzie znajdują się punkty nieodpłatnej pomocy? 

 

Pierwsze wypłaty już poszły

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 26 września 2022 17:00

Dodatek węglowyJak poinformował Andrzej Szczęch - Kierownik MOPS w Radzyniu Podlaskim, dzisiaj, tj. 26 września 2022 r. MOPS wypłacił pierwszą transzę „dodatku węglowego”.

Pieniądze trafiły do 709 wnioskodawców na łączną kwotę 2 118 000 zł (wnioski złożone do dnia 25 sierpnia 2022 r.). Wypłaty realizuje Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim.

Następna transza będzie zrealizowana po dalszej weryfikacji złożonych wniosków.

 

Ma być rondo księdza Jerzego Popiełuszki

Mariusz Szczygieł   
sobota, 24 września 2022 13:00

Rondo przy Urzędzie SkarbowymNa najbliższej sesji Rady Miasta 30 września br. radni zajmą się m.in. nazwą nowego ronda przy Urzędzie Skarbowym.

W porządku obrad znalazła się jedna propozycja nazwy: "Rondo Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki".

- Ks. Jerzy Popiełuszko to błogosławiony i męczennik Kościoła Katolickiego, kapelan "Solidarności", patron ludzi pracy. Był obrońcą praw człowieka i orędownikiem miłości bliźniego. Pośmiertnie został odznaczony Orderem Orła Białego. Jest to postać niezwykła dla Narodu Polskiego i tym samym godna uczczenia i upamiętnienia przez władze samorządowe naszego miasta - czytamy w uzasadnieniu do uchwały, podpisanym przez burmistrza Jerzego Rębka.

 

Od października ceny ogrzewania ostro w górę

Mariusz Szczygieł   
piątek, 23 września 2022 06:00

PEC- Nie przewidujemy ograniczeń w produkcji energii cieplnej - zapewnia Zarząd Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Radzyniu.

Jednocześnie informuje o podwyżce. I to dużej. Trzymajcie się, wesoło nie będzie.

Od 1 października br. wchodzą w życie nowe stawki cen ciepła w naszym mieście. Podwyżkę PEC argumentuje ogromnym wzrostem kosztów zakupu miału węgla kamiennego, ale akurat tego wyjaśniać nikomu w naszym kraju nie trzeba...

Policzyliśmy poszczególne kategorie, a wyliczenia prezentujemy w tabeli.

 

Pierwszy Piknik Rodzinny w Lichtach

Bartosz Luty   
piątek, 23 września 2022 06:00

Malowanie twarzyW minioną sobotę w Lichtach odbył się pierwszy Piknik Rodzinny.

Gwiazdą wieczoru był zespół Luz Band. Nie zabrakło także Wolontariuszek, które umilały czas dzieciom malowaniem twarzy i warkoczami syntetycznymi. Spotkanie odbyło się w ramach projektu pt. „Lichty na wesoło, czyli odnowa miejsca integracji oraz koncert połączony z piknikiem rodzinnym” dzięki środkom pozyskanym z Działaj Lokalnie w Powiecie Radzyńskim.

Serdecznie dziękuję Wszystkim za obecność. Chciałbym również podziękować Wszystkim, którzy przyczynili się do remontu naszego miejsca integracji.

 

Komu i po ile będzie wypłacony dodatek do ogrzewania?

Andrzej Szczęch Kierownik MOPS w Radzyniu Podlaskim   
czwartek, 22 września 2022 06:00

Dodatek węglowyMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim informuje, że weszła w życie Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.

Ustawa reguluje wypłatę dodatków dla gospodarstw domowych. Dodatek dla gospodarstw domowych przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ciepła gospodarstwa domowego jest:

  • kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia albo piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane peletem drzewnym, drewnem kawałkowym lub innym rodzajem biomasy,
  • kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG,
  • kocioł olejowy,
 

5 najlepszych tuszów do rzęs z efektem false lashes – ranking 2022

Artykuł partnera   
sobota, 17 września 2022 12:00

5 najlepszych tuszów do rzęs z efektem false lashes – ranking 2022Dobry tusz do rzęs – wymagamy od niego wiele. Jednak zdecydowanie najbardziej spektakularne rezultaty gwarantują maskary z efektem false lashes. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które zamiast doczepiania sztucznych kępek preferują naturalny makijaż.

Nie każda z nas może sobie pozwolić na regularne odwiedzanie kosmetyczki, nie każda z nas ma też na to ochotę. Przedłużanie rzęs wymaga systematycznego uzupełniania, co w ogólnym rozrachunku bywa kosztowne – w zależności od tego, na jaką metodę się zdecydujemy. Warto też zdawać sobie sprawę, że mimo wszystko doczepianie sztucznych rzęs obciąża i osłabia naturalne włoski, więc mogą się przerzedzić i wymagają później długotrwałej kuracji wzmacniającej. Wiele pań jest także uczulonych na klej kosmetyczny.

 

Dożynki w Gminie Wohyń 2022

Gmina Wohyń   
czwartek, 15 września 2022 06:00

Dożynki w Gminie Wohyń

 

Rondo jest już gotowe

Mariusz Szczygieł   
środa, 14 września 2022 16:45

Nie w sobotę, a już dzisiajWalec drogowy. Rondo przy Urzędzie Skarbowym jest już przejezdne. 

W środę rondo było już prawie gotowe. Ustawiono też nowe oznakowanie. Wczoraj trwały ostatnie prace. Dzisiaj można już po nim przyjechać. Do zrobienia pozostały jeszcze schody, ale nie przeszkada to w ruchu ulicznym.

Jaką nazwę powinno nosić nowe, radzyńskie rondo? Macie jakieś pomysły? 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 510