Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 listopada 2021 imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Chińczycy złożyli najtańszą ofertę

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 25 listopada 2021 06:00

GDDKiA otworzyła ofertyGDDKiA otworzyła oferty na budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku Międzyrzec Podlaski – Kock. Najtańsze złożyła chińska firma Stecol Corporation.

Budowa będzie podzielona na dwie części.

Pierwsza: od końca obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego do węzła Radzyń Podlaski Północ (22,3 km) chce budować ośmiu wykonawców. Najtaniej, bo za 570,73 mln zł chce to zrobić Stecol Corporation. Kolejne oferty złożyli: Budimex – 576,555 mln zł, konsorcjum firm Aldesa – 607,652 mln zł, Polaqua – 613,957 mln zł, konsorcjum Mostostalu Warszawa – 631,212 mln zł, PTU Intercor – 644,500 mln zł, Mota Engil – 644,704 mln zł i Strabag – 690,497 mln zł. GDDKiA przygotowało na ten cel 645,467 mln zł.

 

Całodobowa apteka znów w Radzyniu

Mariusz Szczygieł   
środa, 24 listopada 2021 06:00

LekiJuż niedługo zakończy się poszukiwanie apteki czynnej nocą w naszym miasteczku.

Nie trzeba będzie już jechać do najbliższej apteki do Łukowa, nie będzie już ruletki - czy czynna, czy nie - chociaż powinna.

Od nowego roku dyżury nocne i świąteczne będzie pełnić „Apteka Centrum” przy ul. Wisznickiej 111.

Informację taką na ostatniej sesji Rady Powiatu przekazał starosta Szczepan Niebrzegowski. Radzyński szpital podpisał już z "Apteką Centrum" stosowną umowę, a na najbliższej sesji 30 listopada radni przyjmą w tej sprawie stosowną uchwałę.

 

Pociągi wracają na radzyńskie tory

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 23 listopada 2021 06:00

Radzyń zyskuje nowe połączenie ze stolicąOd grudnia znowu pojedziemy pociągiem do stolicy. Podróż potrwa półtorej godziny, bez przesiadek i przełączania lokomotywy w Łukowie.

Nowy rozkład, w którym PKP Intercity uwzględniło stację Radzyń Podlaski, wchodzi w życie 12 grudnia br.

Pierwszy pociąg TLK INKA odjedzie z naszej stacji o 7:28, a w Warszawie Wschodniej po przejechaniu 139 km zatrzyma się już o 8:58. Odjazd drugiego składu z naszej stacji zaplanowano na godz. 16.00. Do Warszawy pociąg TLK CZECHOWICZ dojedzie po 94 minutach.

 

Rozdają odzież dla potrzebujących

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 23 listopada 2021 06:00

SpodnieKościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim wspólnie z Fundacją fundacją „Gwiazdka” realizuje projekt „Odzież dla potrzebujących”.

Dzięki temu projektowi już kilkaset osób otrzymało nowe spodnie i kurtki z firmy Cross Jeans. Odzież trafiła już m. in. do dzieci i młodzieży z domu dziecka w Radzyniu Podlaskim, ośrodka szkolno-wychowawczego w Łosicach, podopiecznych ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu radzyńskiego, a także do imigrantów z Afganistanu przebywających w ośrodku w Bezwoli.

Odzież wydawana jest we współpracy z władzami samorządowymi, Centrami Pomocy Rodzinie, ośrodkami pomocy społecznej oraz szkołami.

Zainteresowani uzyskaniem pomocy proszeni są o kontakt z kancelarią Kościoła tel. 501 428 776.

 

W mieście stanęły 3 nowe ławki - z prądem

Mariusz Szczygieł   
sobota, 20 listopada 2021 13:00

Można na chwilę przysiąśćW trzech miejscach naszego miasteczka stanęły 3 nowe i inne od dotychczasowych ławki.

Inne, bo wyglądają zupełnie inaczej i mają dodatkową funkcję - można z nich naładować np. telefon. Ławki zostały wyposażone w gniazda USB, do których można podłączyć rozładowane urządzenie elektryczne.

 

Robią drogę przez rondo Żołnierzy WiN

Mariusz Szczygieł   
środa, 17 listopada 2021 17:00

Powstaje droga przez środek rondaTrwa właśnie przebudowa ronda Żołnierzy WiN na trasie Radzyń - Wisznice.

Koparka przekopała już nasyp, dzięki czemu powstała droga, biegnąca przez rondo. Na stronie internetowej GDDKiA nie oznaczono utrudnień w tym miejscu, do tej pory nie było też słychać narzekań kierowców ciężarówek. Po co więc te roboty?

Radzyńskie rondo Żołnierzy WiN było do tej pory nieprzejezdne dla ponadgabarytowych transportów, czy przewozu ciężkiego sprzętu wojskowego, np. czołgów. Po przebudowie ruch będzie odbywał się tędy bez przeszkód.

 

ZUS w poniedziałki do 17.00

Małgorzata Korba   
wtorek, 16 listopada 2021 06:00

ZUSZakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że od 22 listopada jego placówki będą czynne w poniedziałki od godziny 8.00 do 17.00.

Taki czas pracy sal obsługi w poniedziałki będzie obowiązywał do końca marca. To o godzinę krócej niż dotychczas. Przed podjęciem tej decyzji ZUS sprawdził, kiedy klienci odwiedzają jego placówki. Największe natężenie ruchu jest w godzinach od 10.00 do 12.00. Po południu liczba osób odwiedzających instytucję maleje z godziny na godzinę, a po godzinie 17.00 sale obsługi świecą pustkami. W pozostałe dni tygodnia, czyli od wtorku do piątku, sale obsługi klientów w ZUS będą czynne tak jak do tej pory, w godzinach 8.00-15.00.

 

Radzyńscy motocykliści zapraszają na MOTOMIKOŁAJKI

Karol Niewęgłowski   
wtorek, 16 listopada 2021 06:00

Motomikolajki 2021Wzorem ubiegłych lat radzyńscy motocykliści zapraszają wszystkich do przyłączenia się do akcji MOTOMIKOŁAJKI 2021.

W niedzielę 5. grudnia na parkingu przy sklepie TESCO od godziny 11:00 do 14:00 motocykliści w mikołajowych przebraniach będą czekać na wszystkich, którzy chcieliby sprawić radość tym najmłodszym.

- Jak co roku jako radzyńscy motocykliści postanowiliśmy zorganizować akcję mikołajową aby sprawić odrobinę radości dzieciom. Patrząc na poprzedni rok stwierdziliśmy, że musimy jednak rozszerzyć nasze działanie, ponieważ życzliwość darczyńców przerosła nasze oczekiwania. W tym roku niezmiennie zbieramy dla radzyńskich domów dziecka ale także dla wyznaczonych przez MOPS i GOPS potrzebujących dzieci z miasta i gminy Radzyń Podlaski – wyjaśnia Karol Niewęgłowski, koordynator akcji.

 

Jutro szczepieniobus w Borkach i Komarówce

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 15 listopada 2021 06:00

SzczepieniobusWe wtorek, 16 listopada, mieszkańcy naszego powiatu będą mieli kolejną okazję do zaszczepienia się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej #ZadbajOZdrowie.

Od 9 do 13 przy budynku Urzędu Gminy w Borkach będzie funkcjonował mobilny punkt szczepień (szczepieniobus), w którym wszyscy zainteresowani będą mogli zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson, bez wcześniejszego umawiania się czy zapisywania na konkretną godzinę. Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty.

Od 14 do 18 szczepieniobus będzie stacjonował przy remizie OSP w Komarówce Podlaskiej. 

 

Lider w cztery minuty przechytrzył Orlęta

Adam Kułak   
poniedziałek, 15 listopada 2021 06:00

Lider w cztery minuty przechytrzył OrlętaZwycięstwem gości 0:2 zakończyło się trzecioligowe spotkanie Orlęta Radzyń – Siarka Tarnobrzeg.

Początek meczu nie zapowiadał porażki. Już w siódmej minucie spotkania po ładnej akcji zawodników Orląt bramkarz gości był zmuszony do interwencji poza swoim polem karnym. Większość kibiców była zdania że Maciej Kowal interweniował ręką, sędzia był innego zdania. Lampka ostrzegawcza zapaliła się dla zawodników gospodarzy dwukrotnie w dziewiątej i dwudziestej minucie kiedy Robert Nowacki nogami obronił dwa bardzo groźne strzały przyjezdnych. W 26 minucie piłka po strzale Piotrka Bryi zatrzepotała w siatce gości jednak sędzia boczny dopatrzył się spalonego. Czterdziestą minutę powinni zapamiętać piłkarze Siarki. Po błędzie bocznego obrońcy Bryja znalazł się na piątym metrze i zamiast strzelać straciliśmy pewnego gola po zagraniu do nadbiegającego Arkadiusza Maja.

 

Żegnamy wkład własny. Nowa ustawa już ruszyła

Artykuł partnera   
piątek, 12 listopada 2021 09:00

Mieszkanie bez wkładuŻegnamy wkład własny. Nowa ustawa już ruszyła

Od początku października w życie weszła nowa ustawa Polskiego Ładu – program Mieszkanie Bez Wkładu. Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 398 posłów.

Głównym założeniem nowej ustawy jest państwowe gwarantowanie wkładu własnego dla osób kupujących swoje pierwsze mieszkanie.

Razem z zespołem ogólnopolskiego portalu inwestycji mieszkaniowych Korter.com.pl zebraliśmy najważniejsze informacje na ten temat w pigułce:

 

Kolejne sukcesy uczniów radzyńskiej samochodówki

Wojciech Mackiewicz   
środa, 10 listopada 2021 08:00

UczniowieUczniowie Technikum Pojazdów Samochodowych, jak co roku zakwalifikowali się do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.

Aż 8 drużyn z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II zakwalifikowało się do finałów w kliku kategoriach. Eliminacje zostały przeprowadzone online. Wzięło w nich udział ponad 1840 drużyn z całej Polski. Finały odbyły się pod koniec października w Poznaniu podczas, którego uczestnicy zmierzyli się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi. Efektem zmagań są następujące sukcesy uczniów ZSP w Mistrzostwach Mechaników 2021:

 

Od nowego roku podatki w mieście w górę

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 08 listopada 2021 05:00

Sesja Rady MiastaNa ostataniej sesji Rady Miasta 29 października br. radni większością głosów podnieśli od nowego roku podatki w naszym mieście.

1 stycznia 2022 r. wzrośnie podatek od nieruchomości oraz podatek od środków transportu.

O 6 groszy więcej za 1 m2 zapłacą właściciele gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej (0,90 zł / 1m2), a za każdy metr powierzchni użytkowej budynków związanych z prowadzeniem tej działalności zapłacą 1 zł więcej (22 zł / 1m2). Jeśli taki budynek ma więcej niż 900 m2, to za każdy metr będzie musiał zapłacić Miastu 25,74 zł (wzrost o 1,84 zł). Więcej zapłącą także podmioty udzielające świadczeń leczniczych - podatek za każdy metr powierzchni użytkowej zajmowanego budynku wzrośnie o 38 groszy do 5,25 zł. Podwyżka nie ominie także budynków mieszkalnych. Ich właściciele zapłacą 4 grosze więcej za każdy metr, tj. 0,78 zł.

 

Na kwarantannie siedź w domu!

Mariusz Szczygieł   
piątek, 05 listopada 2021 05:00

PolicjantKażdego dnia zwiększa się liczba osób objętych kwarantanną domową.

Policja przypomina o obowiązkach związanych z tą sytuacją. Jest to nie tylko zakaz opuszczania miejsca odbywania kwarantanny, ale także obowiązek zainstalowania i używania aplikacji „Kwarantanna domowa”.

W trakcie trwania pandemii koronawirusa, jednym z zadań funkcjonariuszy jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanym adresem. Każdego dnia policjanci na Lubelszczyźnie otrzymują informacje dotyczące osób, podlegających kwarantannie domowej. Umundurowani policjanci weryfikują, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są na bieżąco przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów.

 

ZUS przypomina o e-wizytach

Małgorzata Korba   
czwartek, 04 listopada 2021 05:00

ZUS informacjaZamiast odwiedzać ZUS osobiście, spotkaj się z urzędnikiem przez internet. Gdy rośnie liczba zakażeń koronawirusem w regionie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że klienci mogą korzystać z e-wizyt. To bezpieczna i wygodna forma kontaktu.

Emerytury, renty, zasiłki, ubezpieczenia, obsługa firm – o tym wszystkim można porozmawiać z pracownikiem ZUS bez odwiedzania instytucji. E-wizyta to wideorozmowa przez internet. W województwie lubelskim skorzystało z niej dotychczas 3,8 tys. klientów. – Na e-wizytę można umówić się praktycznie z dnia na dzień. Dlatego zachęcamy, żeby korzystać właśnie z takiej formy kontaktu z nami. Jest szybko, wygodnie, nie trzeba wychodzić z domu – mówi naczelniczka Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji w biłgorajskim ZUS Anna Pietras-Okoń.

 

Może to Twój rower? Policja szuka właściciela

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
czwartek, 04 listopada 2021 05:00

RowerPolicjanci z radzyńskiej komendy poszukują właściciela roweru, który został znaleziony w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Sitkowskiego. 

Jednoślad nie widnieje w policyjnej bazie jako skradziony. Został zabezpieczony w budynku Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Jeśli utraciłeś jednoślad i rozpoznajesz go na zdjęciu zgłoś się po jego odbiór.

Rower można odebrać w budynku KPP Radzyń Podlaski, po uprzednim kontakcie z sierżantem sztabowym Tomaszem Drozd (telefon 47 81 422 40).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 488