Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 września 2020 imieniny: Gerarda, Teodora

Umowa na dofinansowanie remontu kościoła pw. św. Trójcy podpisana

Mariusz Szczygieł   
środa, 23 września 2020 06:00

Uroczyste wręczenie umówKsiądz Arkadiusz Markowski odebrał w poniedziałek 21 września br. w imieniu parafii Świętej Trójcy umowę na dofinansowanie remontu kościoła.

- Zabytki sakralne to ważna część naszej historii i tożsamości chrześcijańskiej. Cieszę się, że dzięki środkom europejskim wiele z nich odzyska swój dawny wygląd i będą mogły służyć kolejnym pokoleniom. - mówił w trakcie uroczystości marszałek Jarosław Stawiarski

Radzyński projekt nosi nazwę: "Remont konserwatorski wnętrza Kościoła Parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim". Jego wartość opiewa na kwotę ponad 1,76 mln zł (wsparcie z UE wynosi ponad 1,2 mln zł). Zakłada wykonanie prac konserwatorskich sztukaterii w nurcie Renesansu Lubelskiego w prezbiterium, zakrystii, nawie i portalach kaplic. Planowane jest także odrestaurowanie kaplicy, chóru i kruchty.

 

Znaleźli ciało zaginionego 25-latka

Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 22 września 2020 17:00

Strażacy szukają zaginionegoTragicznie zakończyły się poszukiwania 25-latka z gminy Czemierniki, który zaginął 10 września 2020 roku.

Wczoraj jego ciało zostało odnalezione około 1,5 kilometra od domu. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina, po tym jak młody mężczyzna wracając z pracy w rodzinnym sadzie, nie dotarł do miejsca zamieszkania.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu policjanci podjęli akcję poszukiwawczą, w której czynnie pomagali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, jak również Ochotniczej Straży Pożarnej w Czemiernikach.

 

9 nowych zakażeń w powiecie

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 21 września 2020 15:00

Coraz więcej zakażeń...Dzisiaj potwierdzono koronawirusa u 9 kobiet z naszego powiatu.

6 z nich jest w przedziale 41-60 lat, jedna w wieku 21-40 lat i jedna powyżej 60 roku życia.

To jak dotychczas najwyższy, dzienny wynik potwierdzonych zakażeń koronawirusem w naszym powiecie. Niestety zachorowań jest coraz więcej - rekordy: zarówno krajowy 1002 przypadki i wojewódzki 122 - padły w ostatnią sobotę. W weekend nie potwierdzono zakażeń powiecie radzyńskim, ale jak widać, nie trzeba było długo czekać. Rekord mamy dzisiaj...

 

Kierował samochodem pod wpływem alkoholu

Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 21 września 2020 15:00

Kolejny pijany kierowca zatrzymany...2 promile alkoholu we krwi miał kierowca zatrzymany dzisiaj w nocy przez radzyńską Policję.

Około godziny 00:25 do dyżurnego radzyńskiej jednostki zadzwonił jadący drogą K-19 mężczyzna, który twierdził, że kierowca jadącego przed nim samochodu osobowego marki Opel Insignia najprawdopodobniej znajduje się w stanie nietrzeźwości, gdyż jedzie całą szerokością jezdni. Funkcjonariusze Policji natychmiast dotarli na miejsce, gdzie znajdował się podejrzany samochód. Jego kierujący zatrzymał się na parkingu w Tchrórzewie przy trasie K-19.

 

Pieniądze podzielone. Czas wymieniać oświetlenie

Mariusz Szczygieł   
piątek, 18 września 2020 06:00

Pamiątkowe zdjęcieJak już wcześniej pisaliśmy, trzy samorządy z naszego powiatu otrzymały dofinansowanie na wymianę oświetlenia ulicznego.

Wczoraj, 17 września br. w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie Jerzy Rębek - burmistrz Radzynia Podlaskiego, Jarosław Koczkodaj - wójt gminy Ulan-Majorat i Anna Mróz - wójt gminy Kąkolewnica podpisali umowy na wsparcie projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

- W najbliższym czasie rozpoczniemy inwestycję wymiany oświetlenia ulicznego w naszych miejscowościach - zapowiadają włodarze. 

Z niecierpliwością czekamy na realizację projektów. 

 

Uwaga! Będą szczepić lisy!

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 17 września 2020 06:00

LisSezon grzybowy w pełni, dlatego koniecznie przeczytajcie ten tekst.

W dniach 18-21 września 2020 r. na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia wolno żyjących lisów przeciwko wściekliźnie. Szczepionka będzie zrzucana z samolotów w ilości 20 - 30 dawek na 1 km². Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola i łąki, z pominięciem terenów zabudowanych.

Szczepionka umieszczona jest w aluminiowo-plastykowym blistrze wielkości około 3 cm, zatopiona w przynęcie o intensywnym zapachu.

Nie wolno jej dotykać!

 

Rocznik 2002 – oto Wasza misja

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 17 września 2020 06:00

Osiemnastka tuż tuż...Ponad 100 tysięcy osób jeszcze przed końcem tego roku skończy 18 lat! Dorosłość zobowiązuje – wniosek o swój pierwszy dowód osobisty koniecznie złóżcie przez internet. Bo jak nie Wy, to kto? ;-)

Dokument, który odbierzecie będzie e-dowodem, czyli dowodem osobistym z warstwą elektroniczną.

100 tysięcy jubilatów

Od 15 września do końca tego miesiąca w dorosłość wkroczy 17 699 osób. W październiku 18-tkę świętować będzie 29 952 młodych Polek i Polaków, w listopadzie – 26 909, a w grudniu – 27 351. To w sumie 101 911 urodzonych w 2002 r. dziewczyn i chłopców.

A jak dorosłość to dowód osobisty.

 

Szybko przybywa pracowników z zagranicy

Małgorzata Korba   
środa, 16 września 2020 06:00

ZUSCudzoziemcy wracają do pracy w województwie lubelskim.

Z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że na koniec sierpnia obcokrajowców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych w regionie było już więcej niż przed epidemią Covid-19.

Przed wybuchem epidemii ubezpieczenie społeczne w ZUS w województwie lubelskim miało niemal 19 tys. obcokrajowców. W trakcie lockdownu ta liczba spadła o około pół tysiąca, czyli najmniej w porównaniu do innych regionów.

 

18 września #sadziMY las. Przyjdź po drzewko

Mariusz Szczygieł   
środa, 16 września 2020 06:00

#sadziMY18 września br. we wszystkich nadleśnictwach i regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych zostanie przeprowadzona akcja #sadziMY.

Jej celem jest zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody. 

W tym roku Lasy Państwowe przygotowały dla wszystkich chętnych łącznie aż milion sadzonek rodzimych gatunków drzew. W piątek (18 września) będzie je można otrzymać bezpłatnie także przed biurem Nadleśnictwa Radzyń Podlaski (ul. Kocka 1). 

Z uwagi na ryzyko związane z pandemią COVID-19 wszyscy zainteresowani odbiorem sadzonek muszą przestrzegać obowiązujących przepisów i wytycznych odnośnie zagrożenia epidemicznego.

 

Gmina ponownie ogłosiła nabór na wolne stanowisko urzędnicze

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 15 września 2020 06:00

Referent poszukiwanyW Gminie Radzyń Podlaski zatrudnią referenta ds. inwestycji i administrowania gminnymi obiektami użyteczności publicznej.

To drugi nabór na to stanowisko. W pierwszym terminie komisja nie wyłoniła żadnego kandydata.

List motywacyjny, CV i pozostałe wymagane dokumenty należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy (lub wysłać pocztą) do 22 września br.

Szczegóły oferty znajdziecie tutaj.

 

4 nowe zakażenia

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 14 września 2020 06:00

TestW niedzielę koronawirusa potwierdzono u kolejnych 4 osób z naszego powiatu.

Wszystkie miały kontakt z osobą zakażoną. Są to młode kobiety w przedziale wieku 0-20.

Obecnie mamy 12 aktywnych, wykrytych i potwierdzonych zakażeń w powiecie. 

 

Zaginął Damian Sawka

KPP Radzyń Podlaski   
sobota, 12 września 2020 12:27

Damian SawkaPolicjanci z Radzynia Podlaskiego poszukują zaginionego 25-letniego Damiana Sawki.

10 września br. w trakcie powrotu z pracy wysiadł w odległości około 40 metrów od miejsca zamieszkania, lecz pod wskazany adres nie dotarł. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną, a jego miejsce pobytu jest nieznane. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego, prosimy przekazać do Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim na numer telefonu 47 81 422 10.

Zaginiony to:

Damian Sawka
lat 25
zamieszkały gmina Czemierniki

 

Postojowe na ponad 200 milionów

Małgorzata Korba   
piątek, 11 września 2020 06:00

ZUSPonad 207 milionów złotych trafiło do mieszkańców województwa lubelskiego w postaci świadczeń postojowych z ZUS. W całej Polsce wypłaty sięgają prawie 5 miliardów złotych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca postojowe osobom prowadzących działalność gospodarczą oraz zatrudnionym na umowach cywilnoprawnych, których przychody ucierpiały w związku z epidemią Covid-19. Do 7 września ze świadczeń skorzystało ponad 46 tys. mieszkańców województwa lubelskiego. Wnioskodawca może otrzymać postojowe maksymalnie trzy razy pod warunkiem, że jego sytuacja materialna nie poprawiła się.

 

Narodowe Czytanie w Białce

Ewa Kowalczyk   
czwartek, 10 września 2020 06:00

Narodowe Czytanie w Białce7 września uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Białce włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, która ma na celu zachęcenie do czytania polskiej literatury.

Akcja ta została zapoczątkowana przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w 2012 roku. W bieżącym roku czytanym przez Polaków arcydziełem literatury polskiej była „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

 

Kolejne dwie osoby zakażone

Mariusz Szczygieł   
środa, 09 września 2020 17:00

koronawirus testWczoraj w naszym powiecie potwierdzono koronawirusa u kobiety w wieku powyżej 60 lat, dzisiaj mamy 2 kolejne zakażenia.

Wirusa wykryto u młodej dziewczyny w wieku do 20 lat, która miała kontakt z zakażoną osobą w szkole w Łukowie. Druga osoba to również kobieta - w przedziale wieku 21-40 lat, która zaraziła się od członka swojej rodziny. Obie to mieszkanki gminy Ulan-Majorat.

Według danych Sanepidu na 9 września br. w naszym powiecie wyzdrowiały 33 osoby, u 15 osób potwierdzono Covid-19, 2 osoby zmarły.

 

Ostatnie trzy miesiące z prawem jazdy w kieszeni

Mariusz Szczygieł   
środa, 09 września 2020 06:00

mPrawoJazdyW tym roku Mikołajki będą dzień wcześniej (przynajmniej dla kierowców)!

Od 5 grudnia nie będziemy musieli wozić ze sobą prawa jazdy, będziemy mogli je mieć w telefonie. Minister cyfryzacji Marek Zagórski podpisał dziś dokument, dzięki któremu staje się to możliwe.

Nareszcie! – na pewno powie to dzisiaj wielu kierowców.

- Dwa lata temu podjęliśmy decyzję, dzięki której Polacy nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu potwierdzającego jego ubezpieczenie. Dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Za trzy miesiące będziemy mogli zostawić prawo jazdy w domu albo skorzystać z aplikacji mObywatel, do czego zresztą bardzo zachęcam – dodaje szef MC.

Jest decyzja! Już za 3 miesiące prawo jazdy w telefonie! 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 460