Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 17 lipca 2018 imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy

Już niedługo

KINO POD CHMURKĄ -LAST VEGAS image
KINO POD CHMURKĄ -LAST VEGAS, 19.07.2018, 21:00, TEREN TRAWIASTY PÓŁNOCNA STRONA PAŁACU POTOCKICH
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Terytorialsi złożyli przysięgę w Radzyniu Podlaskim!

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 16 lipca 2018 07:00

Żołnierze w Radzyniu PodlaskimWczoraj, 15 lipca br. ulice w centrum Radzynia Podlaskiego były zamknięte ponieważ o godzinie 10.30 w naszym mieście odbywała się przysięga żołnierzy Obrony Terytorialnej.

Ponad 70 terytorialsów ślubowało walczyć za Ojczyznę na sztandar 9 Pułku Piechoty Legionów AK. Na uroczystość przybyli również żołnierze z pozostałych jednostek wojskowych, przedstawiciele Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, środowiska kombatanckie oraz władze samorządowe: starosta Lucjan Kotwica, burmistrz Jerzy Rębek oraz wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.

 

Wakacyjne „Kino pod chmurką”

Robert Mazurek   
sobota, 14 lipca 2018 07:00

WidzowieW czwartek 12 lipca odbyła się w Radzyniu trzecia projekcja w ramach wakacyjnego „Kina pod chmurką”.

Wyświetlony został film pt. „Sprawa Chrystusa” opowiadający o dziennikarzu, który po tym jak jego żona niespodziewanie z ateizmu przeszła na chrześcijaństwo, postanawia udowodnić brak istnienia Boga. Propozycja ta spotkała się dużym zainteresowaniem mieszkańców Radzynia, którzy tłumnie przybyli w czwartkowy wieczór do parku.

 

Czy wójtowie gmin powiatu radzyńskiego pójdą na ugodę z burmistrzem?

Michał Maliszewski   
sobota, 14 lipca 2018 07:00

Burmistrz Jerzy RębekEcha po przegranej sprawie sądowej z firmą Ensol, dostawcą urządzeń do projektu „Czysta energia w Powiecie Radzyńskim” nie milkną.

Podczas ubiegłej sesji Rady Miasta radna Bożena Lecyk pytała burmistrza o porozumienie z wójtami, w sprawie podzielenia się kosztami ponad 1 miliona złotych za przegraną sprawę z tą firmą. Burmistrz wykonał kalkulację, jednak większość gmin nie ma zamiaru zapłacić miastu wyliczonej przez Jerzego Rębka kwoty (więcej informacji tutaj!). - Na jakim etapie panie burmistrzu są rozmowy z samorządami ościennymi, z gminami, dotyczące ewentualnego zwrotu miliona złotych jeśli chodzi o zasądzoną zapłatę na rzecz firmy Ensol – pytała radna Bożena Lecyk.

 

Dzieci chcą korzystać z placów zabaw. Kiedy zostaną otwarte?

Michał Maliszewski   
piątek, 13 lipca 2018 07:00

Zamknięty Plac Zabaw na BulwarachSezon wakacyjny w pełni, a w Radzyniu Podlaskim można korzystać jedynie z placu zabaw na ul. Jagiellończyka oraz przy Przedszkolach Miejskich.

Pozostałe miejsca zabaw dla dzieci czeka remont, lub całkowita przebudowa. Tę kwestię podczas ubiegłej sesji Rady Miasta poruszył radny Jakub Jakubowski: - Kiedy zostaną zainstalowane place zabaw? Czy będą to place na miarę placów zabaw w Łukowie, gdzie jeżdżą mieszkańcy Radzynia, czy placu zabaw w Niemcach, pod Lublinem, które są ładne i nowoczesne? – pytał radny.

 

Relacja filmowa z uroczystości 100-lecia Niepodległości Polski, 100-lecia OSP Sobole, 600-lecia wsi Sobole

Michał Maliszewski   
czwartek, 12 lipca 2018 07:00

 

Wakacyjne „Kino pod chmurką” w Radzyniu

Robert Mazurek   
czwartek, 12 lipca 2018 07:00

PlakatKolejna propozycją wakacyjnego „Kina pod chmurką” w Radzyniu (12 lipca) będzie film „Sprawa Chrystusa”. Dziennikarz śledczy, po tym jak jego żona niespodziewanie z ateizmu przeszła na chrześcijaństwo, postanawia udowodnić brak istnienia Boga.

„Kino pod chmurką” to cykl plenerowych projekcji filmów, odbywających się przez dziesięć kolejnych czwartków na terenie trawiastym od strony północnej Pałacu Potockich w Radzyniu. Seanse rozpoczynają się zawsze o godz. 21.00.

 

Piknik rodzinny w Ulanie. Przyjdź!

Michał Maliszewski   
czwartek, 12 lipca 2018 07:00

PlakatWójt Gminy Ulan-Majorat oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na PIKNIK RODZINNY.

Wydarzenie organizowane jest 22 lipca 2018 r.

Więcej informacji na plakacie.

Zachęcamy!

 

ZSP zaprasza na bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodów

Michał Maliszewski   
czwartek, 12 lipca 2018 07:00

InformacjaW Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby, które ukończyły 18 lat bez względu na wykształcenie.

Są to kursy prowadzone według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji, która umożliwia uzyskanie lub uzupełnienie kwalifikacji zawodowych w danym zawodzie. Osoba, która ukończy Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy i zda zewnętrzny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, przeprowadzony przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną (OKE) otrzyma świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

 

PEC zmienia kotły w innej formie niż zaplanowano

Michał Maliszewski   
czwartek, 12 lipca 2018 07:00

Prezes PEC Jerzy WoźniakPodczas minionej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek poruszył temat inwestycji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

Planowana budowa ekologicznego pieca została zmieniona na tańszą inwestycję mimo, że projekty zostały już wykonane i opłacone. Temat ten wywołał dyskusję pomiędzy radnym Markiem Zawadą, burmistrzem oraz prezesem PEC. - Został rozstrzygnięty przetarg na przebudowę czwartego pieca w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Radzyniu. Jestem bardzo rad, ponieważ te działania zmierzają do tego, aby zapewnić absolutnie pełne zabezpieczenie, jeśli chodzi o energię cieplną dla wszystkich tych, którzy są jej odbiorcami – powiedział Jerzy Rębek.

 

Plenerowa „Letnia Scena ROK”

Michał Maliszewski   
środa, 11 lipca 2018 07:00

Letnia Scena KulturyW niedzielę 8 lipca odbyła się trzecia edycja „Letniej Sceny Radzyńskiego Ośrodka Kultury”. Tym razem, ze względu na piękną wakacyjną pogodę, wszystkie zaplanowane wydarzenia mogły odbyć się plenerowo. Mieszkańcy Radzynia nie zawiedli i tłumnie przybyli na łączkę przy Pałacu Potockich.

Pierwszą propozycją przygotowaną przez Radzyński Ośrodek Kultury był teatrzyk dla dzieci pt. „Zaczarowany młynek”. Następnie przed radzyńską publicznością, w koncercie pt. „Lato z piosenką”, zaprezentował się Zespół Wokalny „Radzyniacy”.

 

Most w budowie

Michał Maliszewski   
środa, 11 lipca 2018 07:00

Remont mostu przy ul. SitkowskiegoJeśli skracaliście sobie drogę przez kładkę przy Szkole Podstawowej nr 2 wracając z pracy lub z centrum miasta to musicie znaleźć alternatywną drogę.

Most prowadzący ze ścieżki rowerowej do ul. Sitkowskiego jest w trakcie remontu. Poprzednia kładka wymagała remontu ze względu na dziury i ubytki w deskach. Postanowiono wyremontować cały most, począwszy od wymiany stelaża. Teraz pracownicy przykręcają do niego deski, by na koniec zamontować barierki.

 

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

Agata Pasek Inspektor w Wydziale Spraw Społecznych Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim   
wtorek, 10 lipca 2018 07:00

ZaproszeniePo raz pierwszy w Polsce będzie obchodzony Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Powiatowe tego święta odbędą się w Ostrówkach, gmina Wohyń w dniu 14 VII 2018 roku.

Uroczystości rozpocznie Msza Święta w kościele pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrówkach o godzinie 17:00. Po Mszy Św. kontynuacja uroczystości pod pomnikiem ofiar drugiej wojny światowej. W imieniu organizatorów zapraszają: Lucjan Kotwica, Starosta Radzyński, Stanisław Jóźwik, Wójt Gminy Wohyń, ks. Stanisław Tymoszuk, Proboszcz Parafii św. Stanisława Bpa i M. w Ostrówkach.

 

Złóż wniosek o 500+ i "Dobry Start" przez internet!

MOPS Radzyń Podlaski   
wtorek, 10 lipca 2018 07:00

InformacjaKierownik MOPS w Radzyniu Podlaskim Andrzej Szczęch przypomina, że wnioski o zasiłek rodzinny, fundusz alimentacyjny, "500+", oraz świadczenie "Dobry start" przyjmujemy drogą elektroniczną już od 1 lipca b.r.

W celu usprawnienia obsługi Dział Świadczeń Rodzinnych zwraca się z prośbą o składanie wniosków przez internet za pośrednictwem konta bankowego lub portalu Empatia jak najwcześniej.

Usprawni to pracę działu oraz pozwoli uniknąć kolejek w Ośrodku.

 

600-lecie wsi Sobole, 100-lecie Niepodległości Polski, 100-lecie OSP Sobole

Barbara Murawka, GOK Ulan-Majorat   
wtorek, 10 lipca 2018 07:00

600-lecie wsi Sobole1 lipca 2018 r. w Gminie Ulan-Majorat odbyła się uroczystość związana z jubileuszem 600-lecia wsi Sobole, 100-lecia OSP Sobole i 100-Lecia Niepodległości Polski.

Świętowanie trzech ważnych jubileuszy skłania mieszkańców do dumy, refleksji i historycznego podsumowania jednej z najstarszych wsi w gminie Ulan-Majorat. Wieś Sobole swoje początki istnienia datuje na początek XV wieku a pierwsza znana wzmianka związana ze wsią znajduje się w dokumentacji biskupa Wojciecha Jastrzębca, który w swoich księgach z 1418 roku opisuje, że wśród innych 37 miejscowości pojawia się nazwa Sobole. Z zachowanych dokumentów wiadomo, że jeden z pierwszych mieszkańców to Jakub Sobol.

 

Varius Manx i Kasia Stankiewicz wystąpią w Radzyniu!

Robert Mazurek   
wtorek, 10 lipca 2018 07:00

PlakatPo wielkim sukcesie Dni Radzynia 2018, na finał których wystąpił m.in. Robert Janowski, przyszedł czas na festyn miejski.

Odbędzie się on w sobotę 21 lipca, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz, którzy zaprezentują swoje największe hity z 25 lat działalności. Wydarzenie będzie kolejnym elementem obchodów 550-lecia Radzynia Podlaskiego.

Festyn rozpocznie się o godz. 17.00. Jako pierwszy wystąpi zespół Extazy, reprezentujący gatunek disco polo. Kamil Chudziński w towarzystwie dwóch tancerek – Agnieszki Matusiak i Magdaleny Turała, zaprezentuje swoje największe hity: „Po uszy zakochany”, „Kochanie”, „Chciałem być”, „Balujemy dziś w domu”, „Tylko ona i ja” czy „Noc taka czarna”.

 

Spółdzielnia na "Młodzieżówce" sprzedaje lokal po sklepie!

REKLAMA   
wtorek, 10 lipca 2018 07:00

Uwaga! Okazja!Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "DOM" w Radzyniu Podlaskim przy ul. Kościuszki 65A ogłasza III przetarg w formie ustnej licytacji na ustanowienie prawa odrębnej własności lokalu:

  1. 1. Lokal użytkowy przy ul. Kościuszki 65/57 w Radzyniu Podlaskim o powierzchni użytkowej 132,80 m².

Cena wywoławcza 244.646,00 zł. Wysokość wadium 24.500,00 zł.

Wysokość ceny wywoławczej ustalonej na podstawie operatu szacunkowego, zmniejszono o 20 %.

Uczestnik winien wpłacić wadium na konto Spółdzielni nr 06 1020 3206 0000 8102 0004 5708 w terminie do dnia 31 lipca 2018r. do godz. 8.30.

Przetarg odbędzie się dnia 31 lipca 2018r. godz. 9.00 w lokalu użytkowym przy ul. Kościuszki 65

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 354