Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 maja 2024 imieniny: Julii, Heleny

Burmistrz uzupełnił skład Rady Nadzorczej PUK

Mariusz Szczygieł   
środa, 22 maja 2024 06:00

Jeden ze sprzętów PUKW poniedziałek 20 maja br. burmistrz Jakub Jakubowski uzupełnił skład Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

Do rady powołani zostali: Witold Kowalczyk, Piotr Kułak i Magdalena Pomorska.

- W mojej opinii te trzy osoby posiadają zarówno odpowiednie uprawnienia, jak też odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz znajomość naszego miasta, otaczających je gmin i specyfikę działalności funkcjonujących w nich spółek komunalnych. Ich zaangażowanie w najbliższych tygodniach pozwoli mi rozpoznać sytuację w spółce przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. - informuje burmistrz.

Po tym, jak w lipcu 2023 z członkostwa w radzie zrezygnował Mariusz Chilimoniuk, a z końcem kwietnia 2024 r. radę opuścili Stanisław Dyjak i Andrzej Placek - wszyscy nominowani przez Jerzego Rębka, w składzie rady pozostał jedynie Jan Ryszko, będący przedstawicielem pracowników.

 

Animacje dla dzieci, koncerty i wspólne odtańczenie poloneza. Majowy piknik Stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto już za nami.

Anna Małoszewska   
wtorek, 21 maja 2024 06:00

Pierwsza para: Agnieszka Terpiłowska i Michał MarciniukW niedzielę, 19 maja, członkowie Stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury i Fundacją Aktywna Demokracja zorganizowali pełen atrakcji piknik, który zgromadził mieszkańców i gości na dziedzińcu Pałacu. Potockich.

Restauracja Gryzli przygotowała placki z lokalnych produktów, takie jak ser, pieczarki i cebula, które nazwano “Placek Radzyniaczek”. Osoby chętne mogły otrzymać baloniki z napisami: “9 czerwca idę na wybory” i sfotografować się w tematycznej fotobudce, ostrzyc się u Dober Barbera oraz wesprzeć zbiórkę na Stowarzyszenie Empatyczni. Firma LRA Party udostępniła animacje dla dzieci, które przeprowadziła Natalia Granoszewska, a Agnieszka Terpiłowska, przebrana za hrabinę Potocką, podzieliła się trzema inspirującymi historiami o radzyńskich kobietach, które reprezentowały wartości Unii Europejskiej: wolność, równość i godność.

 

Zobacz, jak łatwo pozyskać dofinansowanie

Artykuł partnera   
poniedziałek, 20 maja 2024 06:00

DofinansowaniePrzyjdź na spotkanie i dowiedz się jak łatwo pozyskać dofinansowanie.

Generalny wykonawca zaprasza osoby zainteresowane dofinansowaniem w ramach Programu "Czyste Powietrze" na spotkanie informacyjne w dniu 28 maja o godzinie 11:00 i 17:30. Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Kultury w Radzyniu Podlaskim. Dofinansowanie w ramach Programu "Czyste Powietrze" można uzyskać na:

 - wymianę źródła ciepła,

 - instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, 

- mikroinstalację fotowoltaiczną, 

- ocieplenie przegród budowlanych, 

 

Ostatni dzwonek na rozliczenie składki zdrowotnej

Małgorzata Korba   
piątek, 17 maja 2024 06:00

ZUSDo 20 maja część płatników składek musi przekazać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rozliczenie składki zdrowotnej za ubiegły rok. Jeśli rozliczenie wykaże nadpłatę, to przedsiębiorcy będzie przysługiwał jej zwrot.

Roczne rozliczenie składki muszą złożyć osoby prowadzące działalność, które w ubiegłym roku podlegały ubezpieczeniu zdrowotnemu i jednej z trzech form opodatkowania: skali podatkowej, podatkowi liniowemu lub ryczałtowi ewidencjonowanemu. Roczna składka zdrowotna może okazać się niższa lub wyższa od sumy miesięcznych składek, którą przedsiębiorca zapłacił w 2023 roku.

 

Zapraszamy na Majowy Piknik w pałacu!

Radzyń Moje Miasto   
czwartek, 16 maja 2024 06:00

Majowy PiknikW najbliższą niedzielę, 19.05 o godzinie 15.30, spotkajmy się na dziedzińcu Pałacu Potockich!

We współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury zapraszamy na nasz majowy piknik, w trakcie którego zaplanowaliśmy:

- Opowieści Agnieszki Terpiłowskiej o historii Radzynia,

- Wspólne odtańczenie i naukę poloneza,

- Warsztaty i animacje dla dzieci,

- Koncert zespołu NieOdmawiam,

- Koncert jubileuszowy Mariana Kwasowca,

- Poczęstunek-niespodziankę przygotowany przez Gryzli,

- Wystawę zdjęć Radzyńskiego Klubu Fotograficznego "Klatka", - Fotobudkę od Flow Media,

... i inne atrakcje!

Zamawiajmy dobrą pogodę, weźmy ze sobą dobre nastroje, zapraszajmy znajomych i do zobaczenia!

 

Największy wybór sprzętu dla miłośników strzelania sportowego

Artykuł partnera   
czwartek, 16 maja 2024 06:00

Największy wybór sprzętu dla miłośników strzelania sportowegoZ każdym rokiem przybywa entuzjastów sportu strzeleckiego, ponieważ jest to świetny sposób na doskonalenie własnych umiejętności, relaks i rozwijanie takich cech jak precyzja i koncentracja.

Chociaż przez długi czas trudno było w Polsce znaleźć odpowiedni sprzęt i akcesoria strzeleckie, to dzięki stale rozszerzanej ofercie łódzkiego sklepu realizującego również zamówienia online każdy może łatwo kupić to, czego potrzebuje.

 

Koncert Jazzowy w Radzyniu Podlaskim z udziałem elity muzyków świata Jazz-u

Mariusz Szczygieł   
środa, 15 maja 2024 06:00

ICX Jazz Tour 2024Do naszego miasteczka przyjadą jazzowe gwiazdy światowego formatu.

21 maja br. o godz. 18.30 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego zagra ICX Jazz.

W Radzyniu muzycy nie tylko zagrają, ale podzielą się także przemyśleniami, inspiracją i motywacją do stworzenia wspólnego projektu jakim jest International Cultural Exchange Jazz.

Zapraszamy.

Wstęp wolny.

 

Zapraszamy na warsztaty dla mamy i taty

GOKiS Radzyń Podlaski   
środa, 15 maja 2024 06:00

WarsztatySerdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty plastyczne.

Wykonamy prezenty dla rodziców z okazji ich nadchodzącego święta, a po warsztatach odbędzie się spotkanie kółka teatralnego.

Gdzie?

Sala GOKiS w Białej

Kiedy?

20.05.2024 r. 16.oo

Zapraszamy!

 

Tydzień Bibliotek 2024

Grażyna Kratiuk   
środa, 15 maja 2024 06:00

Trwa Tydzień BibliotekTrwa Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”.

Również w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim zorganizowano wydarzenia w tym terminie. 8 maja w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek zaprosiliśmy bibliotekarzy na IX Forum Bibliotekarzy Powiatu Radzyńskiego. Jest to od dziewięciu lat coroczna inicjatywa skupiająca bibliotekarzy publicznych, szkolnych oraz osoby zainteresowane tematem czytelnictwa i bibliotek. W tym dniu był czas na dyskusje, udział w szkoleniu, ale też dzielenie się doświadczeniami.

 

Anna Szymala nowym kierownikiem KRUS

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 13 maja 2024 06:00

Anna Szymala1 maja br. nastąpiła zmiana na stanowisku kierownika radzyńskiego KRUSu.

Została nim Anna Szymala - Szanowni Państwo, z dniem 1 mają br. zostałam powołana przez Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Lublinie Pana Mateusza Winiarskiego na stanowisko kierownika Placówki Terenowej tejże instytucji w Radzyniu Podlaskim. Obiecuję, że będę z pełnym zaangażowaniem realizowała postawione przede mną zadania. - pisze na swoim profilu nowa kierownik, która przejęła to stanowisko po Tomaszu Stephanie.

 

Jak wykorzystać pożyczki online do sfinansowania większych zakupów?

Artykuł partnera   
poniedziałek, 13 maja 2024 06:00

feniko.plW życiu nie raz pojawiają się sytuacje, w wyniku których potrzebujemy zrobić większe zakupy.

Zepsuta lodówka, prezent na wesele dla najbliższych czy po prostu potrzeba zrobienia bieżących zakupów, które przekraczają możliwości portfela. W takich sytuacjach można skorzystać z pożyczki 300 zł bez zaświadczeń.

Zalety pożyczki 300 zł

Pożyczka 300 zł to szybki i prosty sposób na uzyskanie wsparcia finansowego dokładnie wtedy, kiedy go potrzebujemy. Nie ma potrzeby wychodzenia z domu, wszystko możesz zrobić przy pomocy internetu i telefonu. Feniko to oferta dla tych, którzy cenią sobie wygodę. To właśnie prosty rodzaj pożyczki 300 zł.

 

Co zapisano w porozumieniu?

Mariusz Szczygieł   
piątek, 10 maja 2024 06:00

KonferencjaW środę 8 maja Jakub Jakubowski, Ireneusz Mroczek i Bożena Lecyk przeprowadzili konferencję, na której przestawili stanowisko w sprawie umowy programowej z PiS w powiecie.

Umowę, komentarz do niej i film znajdziecie poniżej.

"Radzyń Moje Miasto skupia osoby bezpartyjne i zorientowane na potrzeby i oczekiwania mieszkańców. Z szacunkiem dla wszystkich stron naszej społeczności. Z tym przesłaniem szliśmy w wyborach zarówno do miasta jak i do powiatu. Dwie osoby otrzymały mandat radnych powiatu radzyńskiego. To niestety za mało, aby mieć sprawczość, a układ powiatowej sceny politycznej po wyborach nie dawał żadnej ze stron większości. Stanęliśmy przed trudna decyzją wyboru z kim podjąć współpracę programową. Głównym warunkiem była realizacja naszych postulatów a szczególnie: przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu, utworzenia instytucji dedykowanych seniorom (w tym zakładu opiekuńczo-leczniczego) i osobom niepełnosprawnym. Chcemy na płaszczyźnie współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego pracować nad profesjonalną ofertą turystyczną. Ważną dla nas kwestią jest również zadbanie o innowacyjną ofertę edukacyjną dla naszej młodzieży, tak aby zechciała kształcić się i pozostać w naszym mieście czy powiecie.

 

I sesja nowej Rady Gminy Radzyń Podlaski

Gmina Radzyń Podlaski   
czwartek, 09 maja 2024 06:00

Rada Gminy Radzyń Podlaski6 maja br. odbyła się I Sesja Rady Gminy Radzyń Podlaski. Obrady otworzyła Pani Halina Maliszewska. Podczas sesji radni oraz Wójt Gminy Daniel Grochowski odebrali z rąk przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej - Łukasza Włoszka zaświadczenia o wyborze. Następnie nowo wybrani radni oraz Wójt Gminy złożyli ślubowanie. Podczas obrad został wybrany przewodniczący Rady Gminy Radzyń Podlaski - Barbara Palica oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy - Piotr Bosko.

 

ACCT dla zmiany. Trening dla młodzieży z radzyńskiego OHP

Magdalena Kawa   
czwartek, 09 maja 2024 06:00

Trening ACCT w OHPJak przeciwdziałać dyskryminacji? W jaki sposób wspierać odwagę cywilną?

Odpowiedzi na te pytania szukała młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Radzyniu Podlaskim. Kilkudniowe szkolenie poprowadziły trenerki Stowarzyszenia “Dla Ziemi”. A wszystko to odbyło się w ramach międzynarodowego projektu ACCT.

ACCT jest skrótem od angielskiej nazwy projektu - Anti-racism and Civic Courage Training. To międzynarodowe przedsięwzięcie, w którym udział bierze sześć organizacji z pięciu państw Unii Europejskiej. Stowarzyszenie “Dla Ziemi” jest jednym z partnerów projektu. To kolejna międzynarodowa inicjatywa Stowarzyszenia, która stawia sobie za cel przeciwdziałanie dyskryminacji.

 

Wybrano nowe władze powiatu

Mariusz Szczygieł   
środa, 08 maja 2024 06:10

Nowa Rada Powiatu Radzyńskiego

6 maja br. na I sesji Rady Powiatu Radzyńskiego wybrano nowe władze powiatu.

Starostą na kolejną kadencję został wybrany Szczepan Niebrzegowski. Funkcję Wicestarosty będzie pełnił Ireneusz Mroczek. Wybrano też skład Zarządu Powiatu, który tworzą: Szczepan Niebrzegowski, Ireneusz Mroczek, Tomasz Stephan, Bożena Lecyk i Alina Kryjak.

Przewodniczącym Rady Powiatu został Grzegorz Gałecki, a jego zastępcami: Robert Mazurek i Grzegorz Domański.

 

I Sesja nowej Rady Miasta za nami

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 07 maja 2024 06:00

Radni IX kadencji Rady Miasta Radzyń Podlaski

W samo południe 6 maja 2024 r. rozpoczęła się I sesja IX kadencji Rady Miasta Radzynia Podlaskiego.

Do czasu wyboru przewodniczącego, sesję prowadził najstarszy wśród radnych Izydor Długosz. Nowi radni otrzymali zaświadczenia o wyborze i złożyli uroczyste ślubowanie. Przewodniczącym nowej rady został Mariusz Szczygieł, wiceprzewodniczącymi: Klaudia Szczygielska i Izydor Długosz. Ślubowanie złożył też burmistrz Jakub Jakubowski. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 548
Garnitur BYTOM granat
Garnitur BYTOM granat
środa, 15 maja 2024
Pralka
Pralka
piątek, 10 maja 2024
Wolny Pokój do wynajÄcia
Wolny Pokój do wynajęcia
piątek, 10 maja 2024