Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 marca 2017 imieniny: Amelii, Leonarda | 1867 - Kupno Alaski przez Stany Zjednoczone

Samochodziarze ZSP w finale Mistrzostw Mechaników

Michał Maliszewski   
czwartek, 30 marca 2017 07:00

Mistrzowie z ZSPZ radością informujemy, że po raz kolejny uczniowie technikum pojazdów samochodowych z ZSP zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników.

W tym roku do etapu kwalifikacyjnego przystąpiło 500 zespołów uczniowskich, którzy mieli rozwiązać test składający się z bardzo wymagających pytań. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim będzie reprezentowany przez pięć drużyn, które znalazły się w finałowej 30. Są to uczniowie Technikum pojazdów samochodowych: Adam Kawka, Rafał Bobruk, Kamil Rakowski, Kamil Syczewski, Damian Siwek, Sebastian Guz, Kamil Osipiuk, Jakub Ejsmont, Marek Chudek, Robert Zabielski.

 

Uczeń I LO laureatem Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Prawie

Michał Maliszewski   
czwartek, 30 marca 2017 07:00

Bartłomiej Powałka24 marca 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji UMCS odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Prawie, w którym udział wzięło 3 uczniów I LO w Radzyniu Podlaskim: Jakub Domański, Kamil Połóg i Bartłomiej Powałka z klasy trzeciej o profilu humanistycznym.

Etap pierwszy konkursu polegał na rozwiązaniu testu 30 pytań z zakresu prawa konstytucyjnego i podstaw ustroju państwa. Do drugiego etapu przeszło 8 osób, które na teście zdobyły największą liczbę punktów - wśród nich Bartłomiej Powałka.Drugi etap konkursu polegał na analizie w oparciu o udostępnienie przepisy, dwóch stanów faktycznych i zaproponowaniu możliwych rozstrzygnięć wraz z uzasadnieniem. Na tej podstawie Komisja Konkursowa wyłoniła trzech laureatów. Laureatem trzeciego miejsca został Bartłomiej Powałka. Nagrodą dla laureatów były certyfikaty oraz nagrody rzeczowe ufundowane i wręczone przez dziekana Wydziału Prawa i Administracji UMCS profesor Annę Przyborowską- Klimczak.

 

II Radzyński Test Wiedzy Ekologicznej- wyniki II etapu

Michał Maliszewski   
czwartek, 30 marca 2017 07:00

Uczestnicy konkursu28 marca 2017 r. (wtorek) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Radzyń Podlaski odbył się II etap II Radzyńskiego Testu Wiedzy Ekologicznej. W II etapie wzięło udział 33 uczniów z trzech radzyńskich szkół podstawowych.

Uczestnicy mieli za zadanie wypełnić test składający się z 15 pytań. Na zadanie mieli 60 minut. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą mimo niełatwych pytań z zakresu ochrony środowiska, gospodarki odpadami i niskiej emisji.

 

Uczniowie z I LO w Radzyniu Podlaskim po raz piąty na wymianie młodzieży w Niemczech

Dyrektor I LO Ewa Grodzka   
czwartek, 30 marca 2017 07:00

Grupa I LO podczas wymiany17.03. – 26.03.2017 r. 22 - osobowa grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim gościła w Niemczech, w miejscowości Tuttlingen, w landzie Badenia – Wirtembergia w ramach wymiany młodzieży szkolnej nawiązanej w listopadzie 2011 r.

Spotkania uczniów z Radzynia i Tuttlingen stały się już tradycją. Co roku we wrześniu Niemcy przyjeżdżają do I LO w Radzyniu a licealiści z Radzynia odwiedzają Tuttlingen w marcu lub w kwietniu. Uczniowie z I LO odwiedzili swoich kolegów w Niemczech już po raz piąty.

 

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 będą uczyć również w OHP

Michał Maliszewski   
czwartek, 30 marca 2017 07:00

Burmistrz Jerzy Rębek- Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim przejmie edukację w klasie 7-ej i 8-ej w Ochotniczym Hufcu Pracy, mieszczącym się przy ul. Lubelskiej 25 – podczas ubiegłej sesji Rady Miasta poinformował burmistrz Jerzy Rębek.

- Nie będzie zwolnień w radzyńskich szkołach – o tym fakcie informował 15 lutego na spotkaniu z dyrektorami placówek miejskich burmistrz Radzynia Podlaskiego. Podczas obrad Rady Miasta, 28 marca br. dowiedzieliśmy się również, że nauczyciele z SP 1 będą także uczyć dwa roczniki uczniów w Ochotniczym Hufcu Pracy.

 

Dni z Autyzmem w Radzyńskiej Krainie Serdeczności 2017

Michał Maliszewski   
środa, 29 marca 2017 07:00

Plakat2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Z tej okazji Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim od 31 marca do 6 kwietnia 2017 organizuje obchody Dni z Autyzmem i innymi Niepełnosprawnościami pod hasłem: "Pomyśl, poczuj, zrozum".

W programie m. in. akcja informacyjna dla mieszkańców, wykład i konferencja oraz spotkanie integracyjne.

ZAPRASZAMY!

 

Pierwszy Dnia Wiosny w SP w Woli Chomejowej

Michał Maliszewski   
środa, 29 marca 2017 07:00

Dzieci podczas zabawW środę, 22 marca Szkoła Podstawowa w Woli Chomejowej świętowała nadejście wiosny. Tego dnia zajęcia lekcyjne miały nieco inną formę i były prowadzone przez uczniów z klasy VI.

Żal więc było w nich nie uczestniczyć! Po śniadaniu wszyscy zebrali się na stołówce, gdzie odbyły się liczne zabawy i konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Oprócz tradycyjnych konkurencji o tematyce wiosennej, trzeba było wykazać się umiejętnościami tanecznymi i redakcyjnymi. Było niezwykle wesoło o kolorowo.

 

VIII Szachowy Memoriał Eugeniusza Paśnikowskiego

Robert Mazurek   
środa, 29 marca 2017 07:00

Plakat1-2 kwietnia, na bazie I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim, odbędzie się VIII Memoriał Szachowy Eugeniusza Paśnikowskiego. Organizatorami imprezy są: Radzyński Ośrodek Kultury oraz I LO. Wydarzenie swoim patronatem objął burmistrz Jerzy Rębek.

Szachowy Memoriał Eugeniusza Paśnikowskiego już na stałe wpisał się do kalendarza imprez Radzynia Podlaskiego. W tym roku organizatorzy rozszerzyli jego formułę do imprezy dwudniowej. W sobotę 1 kwietnia zaplanowano turniej dla dzieci radzyńskich szkół uczestniczących w projekcie „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Z kolei w niedzielę 2 kwietnia odbędzie się tradycyjne współzawodnictwo w formule open.

 

Veni, vidi, vici - Kamil Siemionek wśród zwycięzców LX Olimpiady Astronomicznej

Michał Maliszewski   
środa, 29 marca 2017 07:00

Kamil Siemionek wśród laureatów i finalistów LX Olimpiady Astronomicznej9-11 marca 2017 roku miał miejsce finał LX Olimpiady Astronomicznej.

Jedynym reprezentantem naszego województwa był uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu – Kamil Siemionek. Tylko Kamilowi udało się pomyślnie przebrnąć przez wszystkie etapy tej interdyscyplinarnej Olimpiady. Żeby znaleźć się w gronie najlepszych w kraju trzeba było być i bardzo dobrym matematykiem i fizykiem, oczywiście też świetnym astronomem.

 

Fachowiec znajdzie dobrą pracę

Michał Maliszewski   
środa, 29 marca 2017 07:00

Stolarz na warsztatachZostań stolarzem! Już po trzech latach będziesz miał możliwość prowadzenia własnej firmy.

To zawód dla ludzi pracowitych, z wyobraźnią przestrzenną, dokładnych, ciekawych nowych rozwiązań w branży stolarskiej. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim rozpoczął nabór do Szkoły Branżowej I Stopnia m. in w zawodzie stolarz. To efekt braku na rynku pracy odpowiednio wykwalifikowanych pracowników w tym zawodzie. - Otrzymujemy też wiele sygnałów od pracodawców, że brakuje wykwalifikowanych pracowników - mówi dyrektor szkoły dr Grażyna Dzida. - Właściciel zakładu Produkcyjno-Handlowo-Usługowego Stanisław Brzozowski z którym współpracuje szkoła w rozmowach wielokrotnie podkreślał, że od kilku lat na lokalnym rynku pracy odczuwalny jest niedobór pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje - tłumaczy.

 

Kolejna podwyżka cen wody i ścieków

Michał Maliszewski   
środa, 29 marca 2017 07:00

Sesja Rady MiastaPodczas ostatniej sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski (28 marca 2017r.) radni pochylili się nad wnioskiem Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych o zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzanie ścieków.

Według wyliczeń zarządu PUK mieszkańcy będą musieli dołożyć 6 groszy do metra sześciennego zużytej wody oraz 4 grosze do ceny za odprowadzenie ścieków. Łącznie czeka nas podwyżka o 10 groszy, która wejdzie w życie od 1 maja br. - Na podstawie kosztów i przychodów określa się wysokość taryf – tłumaczył prezes Sławomir Sałata. – W ubiegłym roku była podwyżka dwugroszowa. Mogę teraz powiedzieć, że trochę nie doszacowaliśmy, ponieważ nakłady finansowe na sieci wodociągowe były znacznie wyższe niż to planowaliśmy - mówił.

 

ZSP szkołą patronacką Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 27 marca 2017 08:00

Dzień Matematyki w ZSPKlasy o profilu politechnicznym II Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II zostały objęte patronatem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w UMCS w Lublinie.

13 marca 2017 roku, podczas Powiatowego Dnia Matematyki, podpisano umowę patronacką między Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie a ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Uczelnię reprezentowali dr Tomasz Walczyński i dr Piotr Kowalski, natomiast szkołę Dyrektor dr Grażyna Dzida. Koordynatorem współpracy z Uczelnią jest mgr Bogdan Trościańczyk, nauczyciel matematyki i informatyki.

 

Patrycja Rolla na podium w konkursie fryzjerskim

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 27 marca 2017 08:00

DyplomBiuro Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radzyniu Podlaskim ma przyjemność poinformować, że na XX Mistrzostwach Fryzjerstwa w Lublinie organizowanych przez Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości uczennica Patrycja Rolla zdobyła I miejsce w konkurencji Fryzura ślubna i II miejsce w konkurencji Fryzjerstwo damskie.

Patrycja jest uczennicą II roku praktycznej nauki zawodu w Zakładzie STUDIO KAIROS Marlena Mańko w Radzyniu Podlaskim.

To kolejny sukces bardzo uzdolnionej uczennicy. Gratulujemy!

 

Zobacz jak wyglądał Kiermasz Wiosenny 2017! Fotorelacja

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 27 marca 2017 08:00

Kiermasz Wiosenny 2017

 

Borki. Zderzenie na skrzyżowaniu. Potrzebny był helikopter

Mariusz Szczygieł   
niedziela, 26 marca 2017 19:38

Krajobraz po wypadku5 osób zostało odwiezionych do radzyńskiego szpitala, a 1 odtransportowano śmigłowcem do Lublina, po wypadku do jakiego doszło około 18.15, 26 marca w Borkach na drodze krajowej nr 19.

W zdarzeniu brały udział 2 samochody osobowe marki Opel. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że czerwona vectra jechała od strony Radzynia Podlaskiego. Jej kierowca zamierzał skręcić w lewo, w stronę Starej Wsi. Najprawdopodobniej zaślepiło go słońce i nie zauważył nadjeżdżającej od strony Lublina osobówki. Zajechał jej drogę i wtedy insignia wbiła się w bok vectry.

 

Uczniowie z Technikum w Woli Osowińskiej na Wydziale Przyrodniczym” w UPH w Siedlcach

Michał Maliszewski   
piątek, 24 marca 2017 08:00

Wspólne zdjęcieW ramach podpisanego porozumienia z uczelnią, grupa uczniów Technikum z klas maturalnych, poszukująca ciekawych ofert na studia odwiedziła Wydział Przyrodniczy UPH w Siedlcach.

Uniwersytet przedstawił bardzo bogatą ofertę. Młodzież uczestniczyła w bloku warsztatów, które prowadzili pracownicy naukowi poszczególnych kierunków wydziału. Poznała aktualną ofertę edukacyjną Uniwersytetu na rok akademicki 2017/18 oraz infrastrukturę budynków uczelni.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 278