Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 grudnia 2023 imieniny: Waldemar, Damazy

Depresja u dzieci - rozmowa z dyr. Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej Panią Elżbietą Welk-Dołbeń

Paweł Kot   
poniedziałek, 11 grudnia 2023 06:00

Depresja, stany lękowe, zaburzenia psychiczne u naszych najmłodszych, nastolatków w naszym społeczeństwie brzmią nadal jak wstydliwa choroba - nie mów nikomu! Udajemy, że jej nie ma lub wypieramy fakt, że problem może dotyczyć również naszych pociech i nas samych. Jak rozpoznać pierwsze symptomy? Gdzie szukać pomocy? Jaka jest geneza i czym właściwie jest DEPRESJA? O tym m.in. rozmawiam z Panią Elżbietą Welk-Dołbeń dyrektorem Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Radzyniu Podlaskim.

 

Podsumowanie projektu ERASMUS w Paszkach Dużych

Adam Świć   
poniedziałek, 11 grudnia 2023 06:00

Grecja17 listopada w Szkole Podstawowej w Paszkach Dużych odbyła się prezentacja multimedialna podsumowująca projekt Beneficiary Module - Project initiation 2022-1-PL01-KA122-SCH-000080081 – "Scio me nihil scire" ("Wiem, że nic nie wiem" - Sokrates) - mobilność jako droga do kompetencji kadry Szkoły Podstawowej w Paszkach Dużych.

W spotkaniu wzięła udział koordynatorka projektu p. Agnieszka Zając, pan dyrektor Paweł Dobek ze szkoły podstawowej w Woli Skromowskiej, zaproszono też dyrektorów i nauczycieli szkół gminnych.

 

Wigilijna kolacja dla seniorów

Anna Małoszewska   
sobota, 09 grudnia 2023 17:00

Wigilijna kolacja dla seniorówNa każde trzy osoby w Radzyniu Podlaskim jedna jest powyżej 60 roku życia.

To 30% naszej społeczności. Wiele z tych osób dawno wypuściło w świat dzieci, a po stracie małżonka niektórzy zostali całkiem sami. 

Dla wszystkich osób samotnych, czasem ubogich i potrzebujących wsparcia, stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto we współpracy z Fundacją Biedronki organizują wigilijną kolację w ramach programu „Akcja Kolacja”. 14 grudnia 2023 roku w restauracji Biały Zakątek na gości będą czekać dwa gorące dania i ciepłe napoje.

 

Chciał pomóc koleżance, a został oszukany na BLIK-a

Piotr Woszczak / Policja Radzyń Podlaski   
sobota, 09 grudnia 2023 17:00

Kolejne oszustwo49-latek z gminy Borki padł ofiarą cyberoszusta. Zmanipulowany fałszywymi informacjami uwierzył, że pomaga koleżance. Zareagował na prośby o przekazanie kodów BLIK i zatwierdził transakcje nie wiedząc, że ma do czynienia z oszustem. Mężczyzna stracił 1600 złotych.

W środę do Komendy Policji w Radzyniu Podlaskim zgłosił się 49-letni mieszkaniec gminy Borki, który padł ofiarą cyberoszusta. Z informacji, jakie przekazał funkcjonariuszom wynikało, że za pośrednictwem komunikatora społecznościowego skontaktowała się z nim znajoma i poprosiła o pożyczenie określonej kwoty pieniędzy w formie kodu BLIK, wiadomość nie wzbudziła podejrzeń 49-latka. Uznał on bowiem, że koleżanka potrzebuje jego pomocy i przekazał wygenerowany kod ze swojej aplikacji bankowej. Nie podejrzewał, że koresponduje z oszustem, który przejął konto znajomej.

 

Nowości od Martina i Miłej Pani

Mariusz Szczygieł   
piątek, 08 grudnia 2023 06:00

Miła PaniKoniec roku zaowocował dwiema nowościami muzycznymi z gatunku Disco Polo.

Martin, czyli Darek Niewęgłowski, po długim czasie powraca z piosenką "Dziś już wiem". Drugimi utworem, zatytułowanym "Zabieram Koleżanki" debiutuje na scenie Kinga Nicpan, jako Miła Pani.

Co łączy obu wykonawców? Oboje są z Radzynia (a uważne oko nasze miasto dostrzeże też w teledysku Miłej Pani).

Oglądajcie!

 

Mamy rekord! Podsumowanie MOTOMIKOŁAJEK 2023

Karol Niewęgłowski   
środa, 06 grudnia 2023 18:00

Moc MikołajówWszystko, co dobre, szybko się kończy. Tak też stało się z tegorocznymi Motomikołajkami, które jak komentują organizatorzy pomimo złej pogody były chyba najbardziej udaną imprezą z dotychczasowych.

- Pogoda w tym roku nas nie rozpieszczała. Napadało mnóstwo śniegu, który uniemożliwił nam i pozostałym motocyklistom przyjechać motocyklami. Byliśmy pełni obaw czy brać motocyklowa dopisze i oczywiście czy zimno i śnieg nie odstraszą mieszkańców, na których obecność bardzo liczyliśmy. Jednak stało się zupełnie inaczej – mówi Kamil Kwaśny, prezydent grupy AIKI BIKER.

Tegoroczne Motomikołajki, które odbyły się 3 grudnia na placu byłego Tesco, zgromadziły pokaźną liczbę osób, które przyszły, aby wesprzeć organizatorów w „spełnieniu marzeń dzieci”, bowiem pod takim hasłem radzyńscy motocykliści zorganizowali tegoroczne wydarzenie.

 

W Szlachetnej Paczce zostały jeszcze 3 rodziny. Pomożesz?

Mariusz Szczygieł   
środa, 06 grudnia 2023 06:00

Zaopiekuj się nimiPani Kinga wraz z mężem Tomaszem wychowują 2 synów: Pawła oraz Łukasza.

Na początku tego roku oboje pracowali. Niestety po śmierci babci pan Tomasz zrezygnował z pracy, aby zająć się dziećmi (pani Kinga ma większe zarobki w pracy, niż pan Tomasz). Chłopcy są chorzy - To opis jednej z trzech rodzin, które zostały jeszcze w bazie Szlachetnej Paczki w naszym powiecie. Dzisiaj Mikołajki, a oni... Nie czekają na zabawki. Potrzebują garnków, butów i żywności.

>>Tutaj<< znajdziesz wszystkie nasze rodziny. Może jesteś w stanie im pomóc?

 

Młode szczypiornistki z Ulana trzecie w Siedlcach

Wiesław Zienkiewicz   
środa, 06 grudnia 2023 06:00

W SiedlcachUKS "Sprint" w Ulanie – Majoracie uczestniczył 3 grudnia 2023 r. w IV Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej Dzieci w Siedlcach.

W turnieju wystąpiło 8 drużyn z trzech województw: mazowieckiego (MKS "Pogoń" Siedlce I, II, UKS "Niedźwiadek" Wegrów, UKS "Jutrzenka" Cegłów, MKS "Markovia" Marki), podlaskiego (SPR Białystok) oraz lubelskiego (MKS Lublin, UKS "Sprint" Ulan-Majorat). Nasze zawodniczki w kategorii dzieci (rocznik 2011) po raz kolejny godnie zaprezentowały Ulan-Majorat na arenie międzywojewódzkiej. Dostarczyły nam wiele emocji i powodów do radości zdobywając III miejsce w turnieju.

 

Wzory, Które Inspirowane Są Naturą: Legginsy Smmash

Artykuł partnera   
wtorek, 05 grudnia 2023 18:00

smmashW obecnych czasach, gdzie aktywność fizyczna wiąże się z codziennością, odzież sportowa staje się nie tylko funkcjonalnym szczegółem garderoby, ale także wyrazem swojego stylu.

Popularnym pionierem w kreowaniu legginsów damskich i męskich łączących innowacyjne technologie materiałów, unikatowe fasony i ciekawe wzory jest marka Smmash. Ta polska marka otrzymała uznanie nie tylko wśród entuzjastów fitnessu, ale również wśród tych, którzy cenią sobie wysoką jakość i niezwykły design.

 

Podaruj cząstkę siebie, a dobro do Ciebie wróci

Drużyna K Radzyń Podlaski   
wtorek, 05 grudnia 2023 06:00

Zbiórka krwi w WohyniuUwaga!

8 grudnia (piątek) w Wohyniu na Placu 9 września 1939 r., każdy będzie mógł podarować prezent dla tych, którzy walczą o życie lub powrót do zdrowia.

Zostań Świętym Mikołajem niosącym bezcenny podarunek w postaci krwi. Zarejestruj się w godz.9.00 - 13,00.

Podaruj cząstkę siebie, a dobro do Ciebie wróci. 

Zapraszamy DRUŻYNA K.

 

Miejski autobus w Radzyniu? Tak, to możliwe!

Anna Małoszewska   
niedziela, 03 grudnia 2023 15:00

Spotkanie z mieszkańcamiCzy miasto stać na takie rozwiązanie? Czy jest ono potrzebne? Komu w szczególności przydałaby się miejska komunikacja?

O tym wszystkim rozmawiali przedstawiciele stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto z mieszkańcami Radzynia w środę, 29 listopada w Bistro Euforia. Spotkanie zorganizowano w ramach ogólnopolskiego programu „Zakorzenione” Fundacji Aktywizacji i Rozwoju FARMa, skierowanego do lokalnych organizacji, które realizują działania prośrodowiskowe.

Pomimo śnieżnej i mroźnej pogody frekwencja dopisała. Uczestników spotkania powitała Natalia Granoszewska — radzyńska liderka programu. Radny miejski Mariusz Szczygieł wprowadził przybyłych w zagadnienie transportu miejskiego, a radny powiatowy Jakub Jakubowski przybliżył zadania samorządu w odniesieniu do tematu zbiorowej komunikacji.

 

Nowe warsztaty przy ZSP oficjalnie otwarte

Mariusz Szczygieł   
piątek, 01 grudnia 2023 06:00

Przecięcie wstęgi29 listopada br. w radzyńskim ZSP uroczyście otwarto warsztaty kształcenia praktycznego po zakończeniu prac przy II i III etapie budowy.

- W wyniku przeprowadzonych prac wykonano warsztaty samochodowe, pracownię murarsko-tynkarską, pracownię stolarską, pracownię obróbki mechanicznej, elektrotechniki, elektromechaniki, metrologii i automatyki, stacje diagnostyczne, stanowisko do pomiarów akustycznych, pracownie informatyczne, pracownię językową, pracownię ogólną. Dzisiejszy dzień jest pięknym zwieńczeniem ciężkiej pracy włożonej w realizację projektu przez  Zarząd Powiatu, pracowników Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim oraz Dyrekcję i pracowników szkoły – mówił na uroczystości Zastępca Starosty Michał Zając.

 

Koniec remontu Pałacu Potockich

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 30 listopada 2023 06:00

Pałac Potockich 11 listopada 2023 r.- Prace związane z renowacją Pałacu Potockich, mimo perturbacji, zostały szczęśliwie zakończone przed nadejściem mrozów – poinformował 28 listopada br. na ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek.

Teraz prowadzone są odbiory prac tynkarskich i stolarki okiennej północnej elewacji pałacu oraz rzeźb i detali architektonicznych na elewacjach.

Do 20 grudnia wyposażone mają być też kawiarnia i galeria w pałacu, aby można było do końca roku rozliczyć całość w Urzędzie Marszałkowskim.

Otwarcie pałacu nastąpi w przyszłym roku.

 

Umowa na remont Warszawskiej podpisana

Mariusz Szczygieł   
środa, 29 listopada 2023 06:00

Podpisanie umowyWczoraj (28.11) w Starostwie Powiatowym została podpisana umowa na przebudowę i remont ulicy Warszawskiej.

Podpisana umowa dotyczy prac na odcinku ulicy, której właścicielem jest Powiat Radzyński, tj. od ronda Odrzygóździa w stronę skrzyżowania z DK-19 (odcinek 0+441,50 do km 0+789,20). Zakres prac zakłada 2 etapy: budowę kanalizacji deszczowej i remont drogi. 

 

Zabawy i bajki na Mikołajki

Mariusz Szczygieł   
środa, 29 listopada 2023 06:00

Mikołajki z GOKiSGminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na super zabawy w klimacie mikołajkowym.

Co czeka na grzeczne dzieci?

Zabawy taneczne, konkursy, zagadki i wiele innych niespodzianek.

Widzimy się 6.12.2023 r. od godziny 17.00 w sali GOKiSu w Białej.

Ho, ho, ho do zobaczenia!

 

Polacy pracują najdłużej ze wszystkich członków UE. Poznaj nowy ranking

Artykuł sponsorowany   
środa, 29 listopada 2023 06:00

Polacy pracują najdłużejNiektórzy są pracoholikami i nie liczą godzin spędzonych w pracy.

Jest jednak spora grupa osób, które chciałyby zmniejszenia liczby godzin pracujących. Niektórzy ostrzegają, że takie działania będą szkodliwe dla gospodarki. Jednak czy rzeczywiście?

Ile czasu Polacy spędzają w pracy?

Bez względu na to czy pracujesz przez 8 godzin dziennie, czy może masz zmiany 12-godzinne, wszystko jest zawarte w umowie z pracodawcą.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 539
noimage
Praca dla kierowcy w pizzerii
poniedziałek, 04 grudnia 2023
noimage
Działka budowlana Radzyń
niedziela, 10 grudnia 2023