Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 września 2018 imieniny: Tekly, Bogusława | POCZĄTEK JESIENI

Mariusz Skoczylas przedstawił wyborcom swoją ekipę

Michał Maliszewski   
sobota, 22 września 2018 16:04

Mariusz SkoczylasDzisiaj, 22 września o godzinie 13.00 na stadionie miejskim Mariusz Skoczylas zaprezentował członków komitetu wyborczego „Radzyńskie Porozumienie Samorządowe”.

- Są to osoby znane w Radzyniu i nie tylko – mówił kandydat na burmistrza. – Będziemy starali się zdobyć jak najwięcej mandatów. Wystawiamy swoich kandydatów do Rady Miasta i Rady Powiatu. Został nam miesiąc do wyborów i dziś przedstawię osoby, które postarają się zachwycić radzyniaków i zyskać ich zaufanie. 21 października zapraszam na wybory – zakończył Mariusz Skoczylas.

 

Mariusz Skoczylas przestawia swoich kandydatów do Rady Miasta

Mariusz Szczygieł   
sobota, 22 września 2018 13:00

 

„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Michał Maliszewski   
sobota, 22 września 2018 07:00

PlakatMiejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim, ma zaszczyt zaprosić młodych czytelników urodzonych w 2015 roku, do wzięcia udziału w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Zapraszamy rodziców bądź opiekunów do aktywnego udziału i wspólnego czytania. Zgłoszenia przyjmujemy w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim, Filia nr 1, ul. Armii Krajowej 5 oraz Filia nr 2, ul. Spółdzielcza 8.

 

Popsuta zjeżdżalnia. Szybka interwencja RSM

Michał Maliszewski   
sobota, 22 września 2018 07:00

Usterka na zjeżdżalniKilka dni temu otrzymaliśmy na naszą elektroniczną skrzynkę redakcyjną wiadomość od naszej Czytelniczki.

- Będąc z dzieckiem na placu zabaw na Bulwarach zauważyłam, że jedna ze starych zjeżdżalni jest uszkodzona - napisała. - Było to już jakiś czas temu i później żałowałam, że nie zrobiłam zdjęcia. Dziś przechodziłam obok i postanowiłam sprawdzić. Stan bez zmian. Dziwię się, że tego dotychczas nikt nie naprawił, że nikt tego nie zgłosił,  ba! Dziwię się, że te straszydła sprzed co najmniej 40 lat (pamiętam je z dzieciństwa) jeszcze tam stoją, zagrażając zdrowiu dzieci. Obok są nowe instalacje, dlaczego więc tych starych, niebezpiecznych po prostu się nie zdemontuje? – dopytuje nasza Czytelniczka.

 

Jarosław Gowin w Radzyniu Podlaskim

Mariusz Szczygieł   
piątek, 21 września 2018 18:34

 

Podziel się kromką chleba dla sąsiada

Mariusz Szczygieł   
piątek, 21 września 2018 07:00

Kromka Chleba dla Sąsiada21 i 22 września (piątek-sobota) 2018 r. w sklepach Biedronka diecezjalny Caritas prowadzić będzie zbiórkę żywności pod hasłem "Kromka Chleba dla Sąsiada"

Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących osób starszych.

"Kromka Chleba dla Sąsiada” jest akcją, która od 2002 roku pomaga osobom starszym i opuszczonym, cierpiącym z powodu niedostatku. Jej celem jest uwrażliwienie lokalnych społeczności na potrzeby innych oraz wzbudzenie życzliwości i zainteresowania losem sąsiadów, o których często wiemy niewiele.

 

Lucjan Kotwica o skateparku, zalewie, parku linowym oraz pozyskiwaniu na to wszystko środków

Michał Maliszewski   
piątek, 21 września 2018 07:00

Rozmowa Lucjana Kotwicy ze sportowcami17 września br. Lucjan Kotwica wraz ze swoim komitetem wyborczym spotkał się ze sportowcami z terenu powiatu radzyńskiego.

Rozmawiali o potrzebach, jakie mają młodzi sportowcy oraz ich trenerzy, chcący rozwijać swoje umiejętności. Poruszono również tematy podziału środków między klubami sportowymi oraz o potrzebach Orląt. Nie został pominięty również temat zalewu. Oprócz tego mówiono o odwlekaniu budowy skateparku przez obecne władze, a także zaprezentowano kilka pomysłów na nowe miejsca sportu i rekreacji przy profesjonalnym pozyskiwaniu środków.

 

Mariusz Skoczylas pokazuje odpowiedź burmistrza i zarzuca brak merytoryki

Michał Maliszewski   
czwartek, 20 września 2018 11:28

Mariusz SkoczylasDzisiaj (20 września) na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy pismo od Mariusza Skoczylasa, kandydata na burmistrza Radzynia Podlaskiego. 

Przedstawiamy jego pełną treść:

INFORMACJA DLA WYBORCÓW. Szanowni Państwo!

Pragnę Państwa poinformować, że zgodnie z deklaracją złożoną publicznie podczas pierwszego spotkania wyborczego na stadionie miejskim w Radzyniu Podlaskim w dniu 3 września, zwróciłem się do Urzędu Miasta Radzyń Podlaski z wnioskiem (data wpływu do UM 4.09.18.) o udostepnienie informacji publicznej w zakresie łącznych kosztów poniesionych przez Miasto Radzyń Podlaski w okresie mijającej kadencji samorządu dotyczących:

 

Znamy kandydatów do Rady Miasta

Michał Maliszewski   
czwartek, 20 września 2018 11:03

Sesja Rady MiastaW Radzyniu mieszka 15 487 osób. Do głosowania w najbliższych wyborach samorządowych może przystąpić 12 755 mieszkańców.

W wyborach do Rady Miasto Radzyń Podlaski podzielony jest 15 okręgów. Poniżej przedstawiamy osoby startujące z każdego z nich:

Okręg nr 1 (Chopina, Bronisława Deskura, Stanisława Jarmuła, Ks. Stanisława Kamińskiego, Korczaka, Tadeusza Laskowskiego, Lotnicza, Moniuszki, Paderewskiego, Kazimierza Prejznera, Mieczysława Stagrowskiego, Szymanowskiego, Czesława Toczyńskiego, Wieniawskiego, Wisznicka (od ronda WIN do ul. Kleeberga), Wybickiego):

 

Poznajcie kandydatów do Rady Powiatu

Michał Maliszewski   
czwartek, 20 września 2018 07:00

Rada Powiatu 2014/2018139 kandydatów z 18 list wyborczych startuje w walce o mandat radnego powiatowego.

Na trzy okręgi wyborcze przysługuje 19 mandatów. Wśród wielu osób na listach swoje miejsce w Radzie Powiatu chcą również otrzymać: Jakub Jakubowski, Robert Mazurek, Anna Wasak, Tomasz Stephan, Jan Gil, Małgorzata Popek, Jarosław Ejsmont, Andrzej Dzięga oraz Tadeusz Sławecki.

 

Wyjazd na Ogólnopolskie Święto Wsi Polskiej

Michał Maliszewski   
czwartek, 20 września 2018 07:00

PlakatWójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek zaprasza na wspólny wyjazd na Ogólnopolskie Święto Wsi Polskiej do Wąwolnicy.

W uroczystości weźmie udział premier Mateusz Morawiecki. Wydarzenie odbędzie się 23 września br. w samo południe, natomiast wyjazd spod Urzędu Gminy planowany jest o 8.30. Koszt podróży to tylko 10 złotych.

Więcej informacji znajdziecie na załączonych plakatach.

 

Świeży powiew w mieście – Komitet wyborczy #21-300

Michał Maliszewski   
środa, 19 września 2018 07:00

Człon komitetu #21-300Wczorajszy poranek w naszym mieście ukazał sylwetki kolejnych kandydatów w wyścigu o mandat radnego Rady Miasta Radzyń Podlaski. Poznaliśmy także pierwszą w historii naszego miasta kandydatkę na burmistrza, Katarzynę Krupską-Grudzień.

Komitet Wyborczy Wyborców #21-300 składa się z 10 osób, które nie sympatyzują z żadną opcją polityczną. Jest to w większości grono młodych i energicznych osób, które społeczność Radzynia Podlaskiego powinna znać, chociażby z widzenia. Podczas wczorajszego śniadania prasowego został przedstawiony skład komitetu #21-300, a także ich program wyborczy.

 

Konferencja komitetu #21-300. Śniadanie prasowe z kandydatem na burmistrza Katarzyną Krupską-Grudzień

Michał Maliszewski   
wtorek, 18 września 2018 15:39

 

Katarzyna Krupska-Grudzień kandydatką na burmistrza Radzynia

Michał Maliszewski   
wtorek, 18 września 2018 07:00

Katarzyna Krupska-GrudzieńTo pierwsza kobieta w Radzyniu, która zdecydowała się kandydować na stanowisko burmistrza naszego miasta.

Katarzyna Krupska-Grudzień - Zacznijmy od początku

Urodziłam się w Radzyniu Podlaskim 8 maja o 10 rano, w szpitalu który stał obok SP 2... Przyspieszę trochę. Po studiach wróciłam do Radzynia, zajęłam się pracą, rodziną. Pracowałam w ZSP jako nauczyciel.

Nie wiedziałem, dobrze to Pani wspomina?

Miałam przyjemność prowadzić kreatywne zajęcia, np. z marketingu. Dwa dni temu moja uczennica wspominała, że to były nieszablonowe i rozwijające lekcje, ona ma już 3 dzieci i jest po trzydziestce

A potem?

Krótko pracowałam w rodzinnej firmie, stworzyłam i wprowadziłam na rynek radzyński własną walutę.

 

Komitet Lucjana Kotwicy przedstawił swoich kandydatów

Michał Maliszewski   
wtorek, 18 września 2018 07:00

Komitet Lucjana KotwicyKolejna konferencja prasowa komitetu wyborczego „Radzyń Moje Miasto” za nami.

Tym razem kandydat na fotel burmistrza Radzynia Podlaskiego postanowił odsłonić karty i zaprezentować osoby, które w jego komitecie kandydują do Rady Miasta. Wydarzenie odbyło się wczoraj, 17 września br. przy rondzie harcmistrza Kazimierza Odrzygoździa (przy zbiegu ul. Warszawskiej oraz ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Przez miesiąc członkowie komitetu odbyli spotkania z różnymi grupami mieszkańców (osoby niepełnosprawne, seniorzy, sportowcy) i po przeprowadzonych konsultacjach postanowili omówić uzupełniony program i przedstawić kandydatów.

 

Przed nami VI Radzyńska Paraolimpiada!

Michał Maliszewski   
wtorek, 18 września 2018 07:00

PlakatRadzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ósmy Kolor Tęczy" serdecznie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w VI edycji Radzyńskiej Paraolimpiady.

7 października, w godzinach 12.00-18.00, hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu.

Już dzisiaj zapisz się jako uczestnik, albo zasiądź na widowni, aby kibicować wszystkim zawodnikom!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 363