Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 sierpnia 2017 imieniny: Róża, Apolinary, Filip
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Zmiana duszpasterzy w parafii pw. Świętej Trójcy

Michał Maliszewski   
środa, 23 sierpnia 2017 07:00

Ksiądz Wojciech StefaniukNiedawno, bo rok temu mieliśmy okazję witać księdza Tomasza Bieleckiego, który został powołany mocą decyzji księdza biskupa Kazimierza Gurdy do parafii pw. Trójcy Świętej, a teraz będziemy się z nim żegnać.

Wtedy ksiądz Tomasz przyszedł się na miejsce ks. Mariusza Barana, który objął urząd wikariusza w parafii p.w. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej. W niedzielę ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek poinformował, o pisemnej prośbie ks. Tomasza Bieleckiego do biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy o zwolnienie go z urzędu wikariusza z dniem 16 sierpnia br. i udzielenie mu rocznego urlopu.

 

Ośrodek kultury ma nowe logo

Mariusz Szczygieł   
środa, 23 sierpnia 2017 07:00

Nowe logo ROK-u- Ma być świeże, współczesne, zgodne z obowiązującym trendem minimalizmu artystycznego - czytamy o nowym logotypie Radzyńskiego Ośrodka Kultury. 
Do ROK-u przyszło nowe. Logo. Pomysł na jego stworzenie powstał w głowach dyrektora ROK-u Pawła Żochowskiego i pracującego w Ośrodku Tomasza Młynarczyka. Nowe logo ma zaskakiwać, a wręcz dawać do myślenia - czytamy dalej o nowym logotypie. - Nasze nowe logo stanie się najbardziej rozpoznawalnym znakiem graficznym Radzynia! - zapewnia autor artykułu o nowym znaku identyfikacyjnym na stronie UM. No coś w tym jest. 

 

Chcesz wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej? Przeczytaj!

Mariusz Szczygieł   
środa, 23 sierpnia 2017 07:00

Wojska Obrony TerytorialnejPowiatowy Urząd Pracy w Radzyniu Podlaskim organizuje spotkanie dla osób zainteresowanych wstąpieniem do WOT.

Spotkanie odbędzie się 24 sierpnia 2017 r. o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu (sala nr 1 - parter). Zostanie na nim zaprezentowana oferta 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lublinie. 

Zadaniem żołnierzy WOT będzie obrona oraz wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego oraz podczas klęsk żywiołowych lub katastrof. Każdy żołnierz otrzyma gratyfikację finansową za każdy dzień ćwiczeń oraz tzw. "dodatek za gotowość" - razem ponad 500 zł miesięcznie.

 

Gmina Radzyń Podlaski współorganizatorem Święta Wojska Polskiego w Lublinie

Daniel Howorus, Urząd Gminy Radzyń Podlaski   
wtorek, 22 sierpnia 2017 07:00

PrzemarszObchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się złożeniem wieńca przy pomniku Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim, a następnie została odprawiona Msza Św. w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Lubelskiej - Ryszarda Karpińskiego.  

Po mszy odbyła się defilada wojskowa na Placu Zamkowym. Po oficjalnych uroczystoścach odbył się rodzinny piknik militarny, na którym zaprezentowano pokazy pojazdów i wyposażenia wojskowego, koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Wojskowej oraz atrakcje dla najmłodszych.  

 

„Tydzień Przedsiębiorcy 2017” w ZUS

Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim   
wtorek, 22 sierpnia 2017 07:00

ZUSZmiany w opłacaniu składek, elektroniczne zwolnienia lekarskie i sposoby radzenia sobie z długiem w ZUS – to tylko niektóre z tematów tegorocznego „Tygodnia Przedsiębiorcy”. Akcja odbędzie się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych we wrześniu, ale już teraz ruszają zapisy na szkolenia dla firm.

„Tydzień Przedsiębiorcy” odbywa się od 11 do 15 września. Na przedsiębiorców z województwa lubelskiego czeka m.in. kilka bezpłatnych szkoleń. Warto zapisać się na nie już teraz. Szkolenia odbędą się w Lublinie, Zamościu, Chełmie, Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim.

 

6 ognisko ASF w naszym powiecie!

Michał Maliszewski   
wtorek, 22 sierpnia 2017 07:00

Znak: Uwaga! Mata DezynfekcyjnaAfrykański Pomór Świń zaczął rozprzestrzeniać się po naszym powiecie w zawrotnym tempie lecz na razie nie opuszcza gm. Kąkolewnica.

Miesiąc temu informowaliśmy o pierwszym ognisku na terenie powiatu radzyńskiego. 34 dni później mamy na naszym terenie 6 gospodarstw, w których ujawniono chorobę Afrykańskiego Pomoru Świń wśród trzody chlewnej. Teraz Powiatowy Lekarz Weterynarii Leszek Golecki poinformował, że w ubiegłym tygodniu stwierdzono w jednym z gospodarstw w Grabowcu (gmina Kąkolewnica) kolejne, 6 ognisko ASF-u.

 

Dzień Otwarty w Spomleku

Jakub Płecha   
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 07:00

SerenadaW ubiegłą sobotę (19.08) Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek otworzyła swoje drzwi dla zwiedzających. Pracownicy oprowadzający wycieczki opowiadali o każdym z etapów produkcji radzyńskich serów.

Podczas Dnia Otwartego utworzyły się trzy grupy (9:30, 10:30, 11:30). Zwiedzanie Spomleku rozpoczęło się od nowoczesnej proszkowni.

 

Był piknik lotniczy w Dęblinie, a przed nami Radom Air Show

Jacek Karczmarz   
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 07:00

Artur Kielak przed lotem w Ðęblinie18 sierpnia w 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie odbył się piknik lotniczy.

Tradycyjnie, jak większość tego typu imprez lotniczych, rozpoczął się desantem skoczków spadochronowych. Na niebie podziwiać można było niezwykłe i bardzo efektowne modele latające. Największą jednak atrakcją imprezy miedzy innymi, wspólny lot Artura Kielaka w samolocie XA-41 Sbach wraz z towarzyszącym mu Mig-em 29, zespół akrobacyjny „Orlik”, zespół akrobacyjny „ Biało Czerwone Iskry”, śmigłowiec SW-4.

 

Dożynki Powiatowo-Gminne. Ulan Majorat 2017

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 07:00

Cleo na scenie w Ulanie

 

A gdyby wyło przez 3 minuty?

Mariusz Szczygieł   
sobota, 19 sierpnia 2017 07:00

alarmCo jakiś czas w naszym mieście słychać odgłos syren alarmowych.

Najczęściej to ćwiczenia, chociaż czasami 1-minutowe (co ważne!) przenikliwe wycie rozlega się również w czasie ważnych wydarzeń – jak choćby całkiem niedawno – 1 sierpnia dla uczczenia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

A gdyby odgłos był dłuższy?

 

O XVI-wiecznej reformie Kościoła w radzyńskim Zborze

Mariusz Szczygieł   
piątek, 18 sierpnia 2017 07:00

Andrzej Frycz Modrzewski jako XVI wieczny reformator Kościoła11 sierpnia 2017 r. w Zborze Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim odbył się wykład dr Tomasz Mańko poświęcony Andrzejowi Fryczowi Modrzewskiemu – XVI wiecznemu reformatorowi Kościoła.

Wydarzenie to związane było z realizacją przez Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim projektu „Ocalić od zapomnienia - Szlakiem kulturowego dziedzictwa protestanckiego na ziemi radzyńskiej”, którego celem jest zachowanie pamięci i śladów obecności reformacji protestanckiej na ziemi radzyńskiej, propagowanie wiedzy historycznej z tej dziedziny, przywrócenie pamięci o historii i dziedzictwie reformacji oraz jej wkładu w rozwój kultury polskiej.

 

W niedzielę dożynki w Ulanie. Wystąpią Cleo i Defis

Mariusz Szczygieł   
piątek, 18 sierpnia 2017 07:00

Cleo w UlanieStarosta Radzyński Lucjan Kotwica i Wójt Gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj zapraszają w niedzielę 20 sierpnia na Gminno-Powiatowe Dożynki do Ulana-Majoratu.

Uroczystości dożynkowe rozpoczną się w południe, a po Ceremoniale Dożykowym na boisku gminnym o godz. 16.oo wystąpią artyści z Gminnego Ośrodka Kultury: Ulańska Orkiestra Dęta, Zespół Pieśni i Tańca "Ulaniacy", zespół taneczny "Skarb" i "Aplauz" oraz laureaci piosenki angielskiej "I can be a star 2017". W programie imprezy przewidziano także występ kabaretu "Brzostowiacy" oraz gości z Ukrainy - zespołu "Szczerbów". 

Gwiazdami wieczoru będą: Cleo i zespół "Defis".

Wieczór zakończy zabawa z Pablo & Music.

Zapraszamy!

 

 

II Szczep Harcerski „Infinity” na obozie „Zielona Krówka”

hm. Michał Mojski   
czwartek, 17 sierpnia 2017 07:00

Obóz bez ogniska? Niemożliwe :)Obóz to zawsze najważniejsza część harcerskiego lata.

Druhny i druhowie, spędzając kilkanaście dni na łonie natury, pod namiotami, uczą się samodzielności, współpracy, odpowiedzialności. W dn. 2 – 12 sierpnia 2017 r. swój obóz harcerski zorganizował II Szczep Harcerski „Infinity” z Radzynia Podlaskiego, działający w ramach Hufca ZHP Łuków. Odbył się on w Krówce Leśnej (pow. bydgoski, woj. kujawsko-pomorskie) pod hasłem „Zielona Krówka”.

W urokliwym miejscu położonym na półwyspie, nad jeziorem Stoczek, na skraju Borów Tucholskich nie zabrakło czasu na gry, ogniska, warsztaty, zwłaszcza o tematyce ekologicznej.

 

Kąkolewnica ma swoją grupę rekonstrukcji historycznych.

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 17 sierpnia 2017 07:00

Strażacy z KąkolewnicyJest ich piętnastu. Mają zabytkowy wóz strażacki, z ręcznymi pompami, zaprzęgany w 2 konie.

Zawsze byli atrakcją wielu lokalnych imprez, bo taki eksponat trudno już dzisiaj znaleźć, a od teraz będą jeszcze bardziej przyciągać wzrok. Dzięki wnioskowi, jaki złożyli do LGD „Zapiecek”, strażacy ochotnicy z OSP w Kąkolewnicy otrzymali dofinansowanie na zakup historycznych mundurów i stworzenie strażackiej grupy rekonstrukcyjnej z lat 30-tych XX wieku. W granatowych mundurach obszytych na fioletowo, w rogatywkach i lśniących oficerkach prezentują się świetnie.

I nikt w okolicy nie słyszał, żeby gdzieś istniała podobna do nich grupa rekonstrukcyjna. Brawo panowie!  

 

Pałac Potockich znowu naj…

Jakub Płecha   
środa, 16 sierpnia 2017 07:00

Pałac PotockichPałac Potockich to zdecydowanie największa chluba naszego miasta, cieszący oko zarówno samych Radzynian, jak i wszystkich turystów odwiedzających Radzyń Podlaski. Stanowi ścisłe grono najwspanialszych rokokowych budowli, nie tylko w Polsce, ale również w Europie.
Nasza „perełka” zwyciężyła w sondzie Polskiej Organizacji Turystycznej na Top 5 zamków i pałaców woj. Lubelskiego. Dzięki pomocy mieszkańców naszego miasta, a także promocji rankingu przez facebookowy profil Kocham Radzyń Podlaski Pałac Potockich okazał swoją wyższość nad czterema innymi budowlami (Pałac w Kozłówce, Ruiny Zamku w Janowcu, Zamek w Lublinie i Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim).

 

Spotkanie strzeleckie już w tę niedzielę!

Jakub Płecha   
środa, 16 sierpnia 2017 07:00

Strzelanie już w niedzielęTo już kolejne tego typu wydarzenie, kiedy Strzelnica Radzyń Podlaski zaprasza na spotkanie strzeleckie dla amatorów, sportowców, a także kolekcjonerów i miłośników broni palnej.

Pierwsza impreza została zorganizowana niespełna miesiąc temu i cieszyła się bardzo duży zainteresowaniem.
20 sierpnia, czyli już w tę niedzielę, wspólnie z zaprzyjaźnioną grupą Arsenał Szkolenie Strzeleckie ze Świdnika zostanie zorganizowane kolejne wydarzenie sportowe Niedziela na strzelnicy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 301