Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2017 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI

Konkurs logopedyczno-recytatorski w Ulanie

Michał Maliszewski   
piątek, 26 maja 2017 07:00

Zdjęcie grupoweW środę, 24 maja odbył się I GMINNY KONKURS LOGOPEDYCZNO - RECYTATORSKI "MISTRZ PIĘKNEJ WYMOWY" POD PATRONATEM WÓJTA GMINY ULAN MAJORAT.

Konkurs adresowany był przede wszystkim do uczniów uczęszczających na zajęcia logopedyczne. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artykulacyjne recytując wierszyki nasycone trudnymi głoskami. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie Majoracie, a autorem wydarzenia Daria Bielecka - nauczyciel logopeda. Celem konkursu było rozwijanie świadomości artykulacyjnej, utrwalenie artykulacji trudnych głosek, podniesienie samooceny uczniów, motywowanie do ćwiczeń logopedycznych.

 

Z miłości do samolotów w mniejszej skali

Michał Maliszewski   
piątek, 26 maja 2017 07:00

Samolot20-21 maja w Toruniu odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Redukcyjnych Modeli Plastikowych.

Mariusz Gadzała startował w 4 klasach: samoloty w skali 1/48, samoloty w skali 1/72, śmigłowce i dioramy.

W klasie F4-ID otrzymał 1 miejsce za dioramę Spitfire Mk.Vb, natomiast w klasie F4-IC uzyskał 3 miejsce za F-4K PHANTOM.

Dodatkowo wyróżniony został model samolotu MiG-29 Pucharem Prezesa SM NA SKARPIE.

 

Technik Logistyk od września w ZSP

Michał Maliszewski   
piątek, 26 maja 2017 07:00

Technik logistyk - nowy kierunek w ZSPCo to jest logistyka?

Logistyka oznacza planowanie, realizację i kontrolę sprawnego przepływu ładunków z punktu wytworzenia do punktu konsumpcji.

Wszystko, co wytworzy przemysł, musi być gdzieś przewiezione, dostarczone, przechowane i tą dziedziną działalności gospodarczej zajmuje się logistyka.

 

Zobaczcie jak wyglądają Warsztaty Fotograficzne z Tomkiem Młynaczyrkiem

Michał Maliszewski   
piątek, 26 maja 2017 07:00

Zdjęcie zrobione podczas sesjiWczoraj, (25.05.2017r.) odbyły się kolejne Warsztaty Fotograficzne „Silnej Grupy Fotograficznej” działającej przy Radzyńskim Ośrodku Kultury pod przewodnictwem Tomasza Młynarczyka.

Były już zdjęcia studyjne, portrety plenerowe, a dziś praca ze światłem i blendą. Uczestników stale przybywa – grupa jest otwarta na nowe osoby, a zajęcia odbywają się co dwa tygodnie. Kolejne spotkanie odbędzie się w środę (7 czerwca) o godzinie 17.00 dla dzieci i 18.00 dla dorosłych.

 

Nie będzie można korzystać z budynku na stacji w Bedlnie Radzyńskim

Michał Maliszewski   
piątek, 26 maja 2017 07:00

ToryZostały jeszcze trzy tygodnie do pierwszej podróży w jaką będziecie mogli się udać ze stacji kolejowej PKP Radzyń Podlaski.

Wczoraj, (25 maja) udaliśmy się do Bedlna Radzyńskiego, by zobaczyć efekty wykonywanych tam remontów. Prace posuwają się w dynamicznym tempie mimo, że przed wykonawcami jeszcze dużo zadań. Trwa układanie nawierzchni peronów oraz polewanie betonu, by ten lepiej związał. Niestety nie będziemy mogli korzystać z poczekalni, ponieważ budynek nie będzie dostępny dla podróżujących. Zostanie tylko odnowiony z zewnątrz.

 

Ruszają budowy w mieście

Michał Maliszewski   
czwartek, 25 maja 2017 07:00

Jerzy RębekPodczas ubiegłej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek poinformował radnych oraz zebranych mieszkańców odnośnie zaplanowanych inwestycji, które rozpocznął się jeszcze w tym miesiącu.

Na pierwszy ogień rusza budowa hal sportowych przy szkołach podstawowych. Rozpocznie się również konserwacja żelaznej bramy oraz dalszy ciąg renowacji rzeźb. Oprócz tego wyłoniono firmę, która zajmie się remontem budynku po dawnym biurowcu PKS-u. Powstaną tam mieszkania socjalne, długo wyczekiwane przez ubogich mieszkańców naszego miasta.

 

Bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

Michał Maliszewski   
czwartek, 25 maja 2017 07:00

UczeńZgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej od 1 września 2012 r. obowiązuje nowa forma doskonalenia zawodowego dla dorosłych - Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy (KKZ).

Jest to kurs prowadzony według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji, która umożliwia uzyskanie lub uzupełnienie kwalifikacji zawodowych w danym zawodzie. Osoba, która ukończy Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy i zda zewnętrzny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, przeprowadzony przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną (OKE) otrzyma świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Daje ono uprawnienia do pracy na określonym stanowisku uznawane w całej Unii Europejskiej. Zdobycie wszystkich kwalifikacji składających się na dany zawód oraz posiadanie wykształcenia średniego ogólnego uprawnia do tytułu technika w danym zawodzie.

 

11 czerwca pojedziecie pociągiem ze stacji Radzyń Podlaski

Michał Maliszewski   
środa, 24 maja 2017 13:35

Pociąg11 czerwca ruch kolejowy na odcinku Łuków – Parczew zostanie wznowiony.

Z przystanku w Bedlnie Radzyńskim będziemy mogli pojechać do Warszawy lub Lublina. Pociąg rozpędzi się do prędkości 120 km/h, czyli w około 1 godzinę i 40 minut dotrzemy do Warszawy Centralnej. Tą informację przekazało nam PKP PLK S.A. Pamiętajcie jednak o zachowaniu szczególnej ostrożoności na przejazdach kolejowo-drogowych i przejściach dla pieszych podczas przekraczania linii kolejowej. Uczulajcie swoich znajomych, by zatrzymywali się podczas przejazdu przez tory.

 

Już niedługo Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II

Michał Maliszewski   
środa, 24 maja 2017 07:00

PlakatMnóstwo atrakcji dla uczniów kończących gimnazjum zafunduje ZSP w Radzyniu Podlaskim już w poniedziałek!

29 maja w budynku szkoły przy ul. Sikorskiego odbędą się Dni Otwarte. 

O wszystkich atrakcjach informuje zamieszczony plakat.

Zachęcamy do uczestnictwa!

 

„Gościnny występ” puszczyka na lekcji przyrody w Żabikowie

Karol Niewęgłowski   
środa, 24 maja 2017 07:00

Puszczyk z lekarzem weterynarii Jerzym ZdziennickimNietypową lekcję przyrody miały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie, bowiem wychodząc na lekcję plenerową nie spodziewały się takiego spotkania z naturą.

- Po przeanalizowaniu tematu z dziećmi przeszliśmy do jego realizacji. Po chwili uczniowie przybiegli z informacją, że niedaleko szkoły znaleźli małą sowę – wyjaśnia w skrócie nauczycielka. Sówka, a dokładniej Puszczyk najprawdopodobniej wypadł z gniazda. Dzieci szybko rozpoczęły „akcję ratunkową”. Wezwana została na miejsce także pani dyrektor, która wykazała się wielką odwagą i własnymi rękami przeniosła sówkę do specjalnie przygotowanego pudełka. Nieznany był stan puszczyka, także szybko zadecydowano o przewiezieniu go do weterynarza.

 

Dzień Strażaka 2017 w Radzyniu Podlaskim

Michał Maliszewski   
środa, 24 maja 2017 07:00

Święto StrażakaPowiatowe Obchody Dnia Strażaka odbyły się 20 maja 2017 roku pod honorowym patronatem starosty radzyńskiego Lucjana Kotwicy.

Ochody zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Uroczystość rozpoczęła o godzinie 15:00 Mszą Świętą koncelebrowana w kościele parafialnym p.w. Św. Anny w Radzyniu Podlaskim w intencji strażaków i ich rodzin. Po liturgii nastąpiło rozformowanie pododdziałów oraz pocztów sztandarowych i nastąpił przejazd uczestników do obiektu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim.

 

To już VIII Zjazd Rodziny Szkół Jana Pawła II

Michał Maliszewski   
środa, 24 maja 2017 07:00

Ksiądz biskup GurdaWszystkie szkoły z obrębu diecezji siedleckiej noszące imię Jana Pawła II spotkały się wczoraj (23 maja) w Zespole Szkół w Białce.

VIII Zjazd Rodziny Szkół Jana Pawła II rozpoczęto Mszą Świętą odprawioną przez jego ekscelencję księdza biskupa Kazimierza Gurdę w kościele pw. Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim. – Dziś spotyka się rodzina szkół, które noszą imię naszego papieża. Minęło już 97 lat od narodzin patrona. Chcemy pamiętać o nim jako kimś, kto jest dla nas wszystkich drogi, kochany i święty. Jest tym, który wstawia się za nami u Pana Boga i wyprasza nam potrzebne łaski. Módlmy się również, aby uczniowie, którzy uczęszczają do tych szkół mogli zrealizować swoje powołania – mówił biskup Gurda.

 

Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Michał Maliszewski   
wtorek, 23 maja 2017 07:00

ZapiecekLokalna Grupa Działania „Zapiecek”, Partner Projektu „Mój pomysł – mój biznes – mój sukces” zaprasza osoby w wieku 30 lat i więcej, pozostające bez pracy zainteresowane pozyskaniem dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej do składania formularzy zgłoszeniowych do udziału w projekcie.

Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie finansowe w postaci bezzwrotnej dotacji w wysokości 22 800,00 zł oraz wsparcie pomostowe w wysokości 900,00 zł miesięcznie przez okres pierwszych dwunastu miesięcy od rozpoczęcia prowadzenia działalności. Kandydaci otrzymają ponadto wsparcie szkoleniowo-doradcze oraz indywidualne doradztwo specjalistyczne. Nabór formularzy zgłoszeniowych od osób zainteresowanych dotacjami na rozpoczęcie działalności gospodarczej trwa do 26.05.2017r.

 

Zjazd Absolwentów „Matura 1977”

Michał Maliszewski   
wtorek, 23 maja 2017 07:00

I LOKomitet organizacyjny Zjazdu Absolwentów LO w Radzyniu Podlaskim rocznika 1977 informuje, że 24.06.2017 r. organizuje spotkanie.

Przedstawiamy plan zjazdu:

godz. 16.30 – Msza św. w Kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim

godz. 18.00 – Przyjęcie okolicznościowe w Pałacyku w Białce / budynek dawnego Domu Dziecka

 

Piękne konie w jednym miejscu. Za nami IV Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnokrwistych

Michał Maliszewski   
wtorek, 23 maja 2017 07:00

Pokaz kawaleryjskiW niedzielę, 21 maja br. na placu przy Domu Ludowym w Bedlnie odbył się IV Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnikrwistych.

Głównymi organizatorami imprezy byli: wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek oraz Lubelski Związek Hodowców Koni. Jak przy większości imprez gminy Radzyń wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą polową. W czempionacie mieliśmy okazję podziwiać pokaz klaczy rocznych, dwuletnich oraz wybór czempiona klasy młodszych, a także prezentację ogierów rocznych i dwuletnich. Konie były oceniane przez trzyosobową komisję, którą wytypował Lubelski Związek Hodowców Koni. W uroczytości wzięli udział: Robert Gmitruczuk wicewojewoda lubelski, Anna Grochoła przewodnicząca Rady Gminy Radzyń Podlaski, Ireneusz Bogusz zastępca wójta gminy Radzyń Podlaski oraz Mieczysław Wagner radny Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim.

 

Po raz kolejny I miejsce dla bezMyślnika!

Michał Maliszewski   
wtorek, 23 maja 2017 07:00

Redakcja BezMyślnikaGazeta Młodzieżowa "bezMyślnik", która wydawana jest przez uczniów I LO po raz trzeci z rzędu (czwarty ogółem) w konkursie ANGORKI „POTĘGA PRASY” zajęła I miejsce w Polsce.

Serdeczne gratulacje dla całej redakcji składamy na ręce redaktorów naczelnych: ustępującej Karoliny Palicy i Jakuba Płechy (red. nacz. od grudnia 2016) oraz opiekuna - Izabeli Świć. Redakcje "bezMyślnika" tworzą: Karolina Palica, Agata Grudzień, Aleksandra Matysiak, Aleksandra Rozwadowska, Aleksandra Soczyńska, Aleksandra Szwed, Aleksandra Mitura, Aleksandra Jędruszczak, Joanna Głodek, Julia Głowniak, Natalia Cieślak, Natalia Latoch, Natalia Paćko, Łukasz Bożym, Kamil Siemionek, Jakub Płecha.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 288