Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 lipca 2017 imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

ASF w naszym powiecie! 30 sztuk świń wybitych

Michał Maliszewski   
czwartek, 20 lipca 2017 07:00

Starosta Lucjan KotwicaMamy złe informacje dla hodowców trzody chlewnej z terenu naszego powiatu. Przedwczoraj w miejscowości Wygnanka (gmina Kąkolewnica) odnaleziono gospodarstwo ze świniami zarażonymi wirusem ASF.

W całej miejscowości podjęto działania mające na celu zapobiegnięciu rozprzestrzenianiu się Afrykańskiego Pomoru Świń. Na drogach wjazdowych do Wygnanki rozłożono maty nawilżone środkiem dezynfekującym, ustawiono znaki informujące o wirusie, a także kontrolowane są samochody ciężarowe poruszające się po tym terenie. W gospodarstwie, w którym ujawniono ASF zabito i zutylizowano 30 sztuk świń. W tym tygodniu w gminach z terenu powiatu radzyńskiego odbywają się spotkania z rolnikami, w których uczestniczą wójtowie, starosta, przedstawiciele Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa. W środę odbyły się trzy takie spotkania w gminie Ulan Majorat. Wybraliśmy się na jedno z nich do Gąsior.

 

Turniej piłki nożnej OSP. Paszki Duże na pierwszym miejscu!

Michał Maliszewski   
środa, 19 lipca 2017 07:00

Wspólne zdjęcieW niedzielę, 16 lipca 2017 roku na orliku przy Zespole Szkół w Czemiernikach odbył się coroczny turniej piłki nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu radzyńskiego.

W turnieju uczestniczyły jednostki OSP wyłonione w eliminacjach gminnych, czyli: OSP Stoczek - Gmina Czemierniki, OSP Turów - Gmina Kąkolewnica, OSP Paszki Duże - Gmina Radzyń Podlaski, OSP Osowno - Gmina Borki, OSP Ulan - Gmina Ulan Majorat.

 

Za nami 90-lecie OSP Sętki

Michał Maliszewski   
środa, 19 lipca 2017 07:00

Odznaczenia

W niedzielę, na placu miejscowej remizy w Sętkach odprawiona została msza święta polowa w intencji strażaków, którą celebrowali: ks. Henryk Och – Kapelan Powiatowy Strażaków, ks. Krzysztof Pawłowski – Proboszcz Parafii Ulan, ks. Stanisław Sierakowski – Kapelan Strażaków.

Wszystkich zebranych powitał dh Jarosław Koczkodaj – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Ulanie-Majoracie, Wójt Gminy Ulan-Majorat, który podziękował strażakom ochotnikom za ich pełną poświęcenia, oddaną służbę. Z okazji 90-tej rocznicy powstania OSP Sętki oraz Gminnych Obchodów Dnia Strażaka złożył strażakom podziękowania za ofiarność i trud w codziennym wypełnianiu obowiązków i poświęcenie w ochronie życia  i mienia ludzkiego. Życzył bezpiecznych akcji oraz powodzenia w kolejnych działaniach.

 

Kto zapomniał o pielęgnacji stawów?

Michał Maliszewski   
środa, 19 lipca 2017 07:00

Stawy w RadzyniuJeśli spacerowaliście ostatnio w okolicach Grobli Paradnej to na pewno zwróciliście uwagę na radzyńskie stawy, które od licznych wodorostów powoli zmieniają swój pierwotny kształt.

Trzcina porastająca zbiornik wodny przy ulicy Sitkowskiego zaczyna dostawać się na środek, natomiast staw przy pałacu jest kompletnie zarośnięty. Wysepka na środku akwenu przy ul. Jana Pawła II całkowicie zarosła, za to trawa koło wszystkich stawów została niedawno wykoszona. Kto odpowiada za pielęgnacje stawów i dlaczego zaprzestano wycinać porosty? Pytanie to skierowaliśmy do rzecznik Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim Anny Wasak.

 

Mieszkańcy dopytują – kiedy siłownia i skatepark pod chmurką?

Michał Maliszewski   
wtorek, 18 lipca 2017 07:00

SkateparkDostajemy dużo zapytań od naszych Czytelników na jakim etapie jest hucznie planowana budowa skateparku.

Pytacie również o to, kiedy w naszym mieście pojawią się siłownie na świeżym powietrzu. Temat ucichł, więc postanowiliśmy zapytać burmistrza Jerzego Rębka o te inwestycje. Kiedy siłownie oraz skatepark zostaną oddane do użytku, w jakich miejscach będą rozlokowane siłownie pod chmurką oraz czy została już wykonana niezbędna dokumentacja – pytamy burmistrza.

 

Budynek „wodomistrzówki” trafi w ręce Ósmego Koloru Tęczy

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 17 lipca 2017 07:00

Burmistrz Jerzy RębekRadzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ósmy Kolor Tęczy" wystąpiło z inicjatywą zagospodarowania budynku dawnej „wodomistrzówki” na realizację celów statutowych.

Członkowie stowarzyszenia po rozmowie z marszałkiem Sławomirem Sosnowskim oraz starostą radzyńskim Lucjanem Kotwicą uzyskali wstępną obietnicę, że marszałek przychyli się do wniosku i przekaże Stowarzyszeniu budynek, pod warunkiem, że miasto zrezygnuje z tej darowizny. Burmistrz Radzynia Podlaskiego postanowił przychylić się do prośby Sylwii Marczuk, prezesa Ósmego Koloru Tęczy i przekazał budynek ponownie w ręce marszałka.

 

Promocja w Aqua-Misiu

Michał Maliszewski   
sobota, 15 lipca 2017 07:00

PlakatOd 15 lipca, codziennie, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00 do 22:00 można skorzystać z usług pływalni Aqua-Miś.

Dla dzieci i młodzieży do 26 roku życia ruszyła promocja 50% tańszych biletów.

Zachęcamy do odwiedzenia radzyńskiej pływalni!

 

Umowa podpisana – ruszają prace nad budową ulicy Lendzinek

Michał Maliszewski   
sobota, 15 lipca 2017 07:00

ul. LendzinekDoczekaliśmy się! Niedługo na ulicę Lendzinek wkroczy ekipa budowlana by stworzyć tam drogę oraz chodnik.

- Została podpisana umowa na wykonanie drogi na Lendzinku – powiedział burmistrz Jerzy Rębek. – To jest bardzo istotna inwestycja z punktu widzenia mieszkańców tamtej dzielnicy miasta, ale również tych wszystkich, którzy przyjeżdżają od dziesiątek lat na targ, który ma miejsce w każdą środę w Radzyniu - zakończył.

 

Spotkania w sprawie ASF

Michał Maliszewski   
piątek, 14 lipca 2017 07:00

Gmina Radzyń PodlaskiW związku z rozszerzeniem żółtej strefy ochronnej o obszar naszego powiatu organizowane są spotkania informacyjne.

Spotkania mają na celu omówienie:
· sytuacji epizodycznej w powiecie radzyńskim,
· sposobów przenoszenia się afrykańskiego pomoru świń,
· przedstawienie zasad bioasekuracji,
· najważniejszych objawów chorobowych występujących u trzody,
· omówienie nakazów i zakazów obowiązujących na terenie Gminy Radzyń Podlaski,
· sankcje za niedochowanie zasad bioasekuracji.

 

Budowa mieszkań socjalnych ruszyła pełną parą

Michał Maliszewski   
piątek, 14 lipca 2017 07:00

Budynek bez okienFirma Budowlana Andrzeja Tarkowskiego rozpoczęła prace remontowe w budynku starego biurowca PKS na ulicy Budowlanych.

Przypominamy, że ta firma spośród trzech innych złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu zorganizowanym przez Urząd Miasta Radzyń Podlaski. Byliśmy na miejscu budowy, by zobaczyć jak przebiegają prace remontowe. Na początku pracownicy usuwają zbędne elementy dawnego biurowca. Działania rozpoczęto od demontażu drzwi, okien oraz futryn.

 

Rondo w Niewęgłoszu już się buduje

Michał Maliszewski   
czwartek, 13 lipca 2017 07:00

RondoPrace drogowe na trasie od Niewęgłosza przez Suchowolę i Żminne są cały czas w toku.

Połowa jezdni jest już wykonana, lecz pozostaje zmagać się z ruchem wahadłowym, w czasie gdy drogowcy nakładają kolejną nawierzchnię asfaltową. Teraz w Niewęgłoszu powstaje duże rondo. Na razie można się po nim poruszać tylko wahadłowo. Na środku ronda zostaną w przyszłości zamontowane lampy drogowe. Beneficjentem Projektu jest Województwo Lubelskie. Instytucją odpowiedzialną za realizację Projektu jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

 

Pokazy konne Kozaków Ukraińskich. Główne 2017 (fotorelacja)

Michał Maliszewski   
środa, 12 lipca 2017 07:00

Kozacy

 

Piknik charytatywny „Gramy dla Kamili”

Marek Topyła   
środa, 12 lipca 2017 07:00

Podczas piknikuPlac szkolny w Żabikowie w niedzielę 2 lipca był miejscem bardzo wyjątkowego wydarzenia.

Na boisku do piłki nożnej trwały rozgrywki piłkarskie, na nowym boisku do plażówki mecze rozgrywali siatkarze a z hali sportowej dochodziły dźwięki muzyki. Wszystko to razem wzięte tworzyło bardzo ciekawą imprezę pod nazwą Piknik Charytatywny „Gramy dla Kamili”. Celem imprezy była pomoc Kamili, córki zmarłego w 2015 roku piłkarza Unii Żabików. Hasło do takiej imprezy rzucili koledzy a „ogarnięciem” tego wszystkiego zajął się Komitet Organizacyjny Pikniku.

 

ZSP planuje kolejne zagraniczne staże dla uczniów

Michał Maliszewski   
wtorek, 11 lipca 2017 07:00

Podczas spotkaniaZ inicjatywy dyrektora szkoły Grażyny Dzidy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nawiązał współpracę z Centrum Kształcenia Zawodowego w Laon we Francji.

Już w II połowie września 2017 grupa uczniów z Francji z klas maturalnych szkoły zawodowej odbędzie praktyki w Radzyniu Podlaskim. Wśród młodzieży z Francji będą przedstawiciele zawodów budowlanych. Natomiast staże dla uczniów ZSP we Francji zaplanowano na przełom października i listopada 2017 r. Szczegóły organizacji staży zostały omówione 4 -7 lipca 2017 w Radzyniu Podl. podczas wizyty studyjnej przedstawicieli strony francuskiej. ZSP gościł zastępcę dyrektora szkoły Valérie Claerhout oraz referenta do spraw wymiany europejskiej Dorotę Bertrand.

 

Na scenie Red Lips i Latające Talerze - Dni Radzynia 2017

Michał Maliszewski   
wtorek, 11 lipca 2017 07:00

PlakatPrzed nami weekend pełen wrażeń.

22 lipca w parku miejskim, a następnego dnia na dziedzińcu pałacowym czekają na Was zespoły: Kemah, Relife, Latające Talerze oraz Red Lips. Oprócz tego ma miejscu będą liczne atrakcje dla dzieci, odbędzie się kiermasz rękodzieła, a także będzie można skosztować potraw regionalnych.

Więcej informacji znajdziecie na plakacie.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

 

Wielu chętnych na spotkanie z doradcą emerytalnym

Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim   
wtorek, 11 lipca 2017 07:00

ZUSDoradcy emerytalni, czyli nowa usługa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wzbudzili duże zainteresowanie klientów. W pierwszym tygodniu 82 osoby skorzystały z konsultacji w radzyńskim ZUS, wiele z nich otrzymało dodatkowo symulację wysokości przyszłej emerytury.

Doradcy to wsparcie głównie dla osób, które będą mogły skorzystać z obniżonego wieku emerytalnego. Od 1 października będzie on wynosił 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. W kraju jest prawie sześciuset doradców, z tego dwóch w ZUS w Radzyniu Podlaskim.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 298