Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 maja 2018 imieniny: Iwony, Emilii
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Mamy mistrza Polski w driftingu!

Michał Maliszewski   
środa, 23 maja 2018 07:00

Zawodnicy na podiumW paleniu gumy nie ma sobie równych.

20 maja br. na torze Automobilklubu Polski, na warszawskim Bemowie zakończyła się pierwsza runda Driftingowych Mistrzostw Polski. Tor był trudny, wąski i niebezpieczny. Liczyło się opanowanie, technika i przede wszystkim umiejętność wyprowadzania ślizgu kontrolowanego. Zwycięzca mógł być tylko jeden, a został nim Dawid Sposób!

 

Spotkanie „Biznes Lubelskie” w Radzyniu Podlaskim: dowiedz się, jak osiągnąć sukces w biznesie!

Agata Pasek, Inspektor w Wydziale Spraw Społecznych Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim   
środa, 23 maja 2018 07:00

Plakat29 maja w Sali Bankietowej „U Małgorzaty” (Białka 149b) w Radzyniu Podlaskim odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Biznes Lubelskie”. Gościem specjalnym będzie Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, który opowie uczestnikom o roli motywacji w biznesie.

Pierwsza odsłona cyklu „Biznes Lubelskie” składająca się z 24 spotkań, to wyjątkowa inicjatywa skierowana do przedstawicieli małych, średnich i dużych firm z województwa lubelskiego. Przedsiębiorcy dowiedzą się, na czym polega rola motywacji i jak osiągnąć sukces w biznesie. Ich mentorami będą utytułowani, polscy sportowcy i medaliści olimpijscy: Robert Korzeniowski, Otylia Jędrzejczak, Sylwia Gruchała, Daniel Iwanek oraz Paweł Czapiewski.

 

Sukces uczniów SOSW w konkursie plastycznym „Nie wypalaj traw”

Michał Maliszewski   
środa, 23 maja 2018 07:00

Zdjęcie z konkursu18 maja 2018 roku podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży pożarnej ogłosił wyniki konkursu plastycznego pod nazwą „Nie wypalaj traw”.

Trzecie miejsce w konkursie zajęli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim:

 

W Baśnie Ubrani

Marta Makarska, Animator MBP w Radzyniu Podlaskim   
środa, 23 maja 2018 07:00

PlakatChcemy wydobyć postaci ukryte na kartach baśniowych ksiąg, tworząc niepowtarzalne wydarzenie, jakim będzie baśniowy pokaz mody, zaplanowany na 1 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 16:00. „W BAŚNIE UBRANI” to tytuł projektu, który Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim organizuje z okazji Dnia Dziecka.
Zapraszamy wszystkie dzieci, a chętne będą mogły wystąpić w roli modeli i modelek. Zgłoszenia dzieci do pokazu przyjmujemy do 27 maja 2018 roku.

 

Spotkaj się z 11-letnim Szymonem i wyrusz w podróż do Etiopii

Robert Mazurek   
środa, 23 maja 2018 07:00

Podróżnik, 11-letni Szymon w Radzyniu PodlaskimKocha podróże, prowadzi własnego bloga, gra w filmach, pisze książki a liczby odwiedzonych miejsc może pozazdrościć mu niejeden dorosły. Szymon Radzimierski ma 11 lat i zwiedził już ponad 30 krajów, m.in: Nową Zelandię, Australię, Laos, Tajlandię, Borneo, Kubę, Filipiny, Etiopię, Argentynę czy Oman. Chcielibyście posłuchać o jego niezwykłych przygodach? Przyjdźcie na spotkanie w Radzyniu Podlaskim!

W niedzielę 3 czerwca o godzinie 14.00 Szymon Radzimierski odsłoni swoją tabliczkę na Skwerze Podróżników, a godzinę później w Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Jana Pawła II 25) opowie o swojej ostatniej książce pt. „Etiopia. U stóp góry ognia”. 

 

Prace przy renowacji pałacu ruszyły

Michał Maliszewski   
środa, 23 maja 2018 07:00

Prace przy remoncie pałacu rozpoczęteRusztowania na miejscu, sprzęt rozstawiony. Dzisiaj rozpoczęły się prace przygotowawcze do renowacji skrzydła zachodniego Pałacu Potockich wraz z bramą.

Na miejscu pracują trzy osoby, które rozpoczęły działania od zabezpieczania terenu budowy. Wcześniej ustawiono kontenery i zwieziono niezbędne narzędzia. Jak informuje nas rzecznik UM: latem odnowiona zostanie również rzeźba z jeleniem, znajdująca się nad ryzalitem zachodniego skrzydła od strony dziedzińca.

 

na V Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnokrwistych

Michał Maliszewski   
wtorek, 22 maja 2018 07:00

Plakat27 maja br. odbędzie się V Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnokrwistych.

Wydarzenie zostanie zorganizowane w Bedlnie, koło Żabikowa. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą, natomiast zakończy się pokazem kawaleryjskim i wyborem najlepszego konia.

W imieniu władz gminy Radzyń Podlaski serdecznie zapraszamy!

 

Usuwanie azbestu z terenu Miasta Radzyń Podlaski

Michał Maliszewski   
wtorek, 22 maja 2018 07:00

PlakatInformujemy, że pomiędzy Województwem Lubelskim a Miastem Radzyń Podlaski została zawarta umowa o współpracy w zakresie realizacji projektu pt. System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego. W związku z powyższym, w dniach od 21 maja do 8 czerwca 2018 r.

Urząd Miasta Radzyń Podlaski będzie przyjmował zgłoszenia lokalizacji materiałów zawierających azbest, celem jego bezpłatnego demontażu z dachów i utylizacji, lub utylizacji materiałów zgromadzonych na gruncie posesji.

 

BezMyślnik znowu wygrywa!

Michał Maliszewski   
wtorek, 22 maja 2018 07:00

Redakcja BezMyślnikaSzkolna gazetka "bezMyślnik" zdobyła nagrodę główną GRAND PRIX w Ogólnopolskim Konkursie "Potęga Prasy".

Jest to już czwarte z rzędu wyróżnienie gazetki I LO w tym konkursie. Jakby tego było mało GRAND PRIX indywidualnie zdobył również redaktor naczelny BezMyślnika, i nasz redakcyjny kolega - JAKUB PŁECHA - uczeń klasy drugiej dziennikarsko-prawniczej za pracę "Anioły są wśród nas".

 

Przed nami cykl imprez z okazji Dnia Dziecka

Michał Maliszewski   
wtorek, 22 maja 2018 07:00

PlakatSzykuje się niezła gratka dla milusińskich. 

Rodzice, łapcie za swoje kalendarze i notujcie wydarzenia, jakie już niedługo odbędą się w naszym mieście.

Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do uczestnictwa!

 

Spotkanie z parlamentarzystami Platformy Obywatelskiej

Emil Oleśkiewicz, Przewodniczący Powiatu Radzyńskiego PO RP   
wtorek, 22 maja 2018 07:00

PO Zarząd Regionu Lubelskiego oraz Zarząd Powiatu Radzyńskiego Platformy Obywatelskiej RP zaprasza mieszkańców powiatu radzyńskiego na spotkanie z parlamentarzystami tej partii.

Do naszego województwa przybędzie ponad sześćdziesięcioro posłów i senatorów, którzy odbędą spotkania w miastach województwa lubelskiego. Radzyńskie spotkanie odbędzie się 24 maja 2018 o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej restauracji "Manhatan" w Radzyniu Podlaksim, która mieści się przy ulicy Warszawskiej 37, a udział w nim wezmą, obok znanego wszystkim w naszym powiecie posła Stanisława Żmijana:

 

Za nami Eliminacje powiatowe 37. Małego Konkursu Recytatorskiego

Barbara Murawka, GOK Ulan-Majorat   
wtorek, 22 maja 2018 07:00

Podczas trwania eliminacji21 maja 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie odbyły się eliminacje dla powiatu radzyńskiego.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI. Łącznie do konkursu przystąpiło 29 uczniów ze szkół podstawowych i placówek kultury naszego powiatu.

Po wysłuchaniu prezentacji Anna Kistelska z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie – przewodnicząca, Bożena Krawczyk i Jolanta Palica nominowały do eliminacji wojewódzkich:

 

Dzień Strażaka 2018 w Radzyniu Podlaskim

Jakub Płecha   
wtorek, 22 maja 2018 07:00

Msza Święta19 maja br. odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość została zorganizowana przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Obchody rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana w Parafii św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich w intencji strażaków i ich rodzin. Druga część Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka miała miejsce w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim. Po odegraniu hymnu państwowego przez Młodzieżową Orkiestrę Dęta z Czemiernik, zebranych gości i strażaków powitali: st. bryg. Franciszek Filipiuk - komendant powiatowy PPSP oraz druh Tadeusz Sławecki.

 

Oddając cześć Janowi Pawłowi II śpiewali do nieba

Michał Maliszewski   
wtorek, 22 maja 2018 07:00

Przedszkolaki podczas występuWczoraj (21.05) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim uczniowie z terenu powiatu radzyńskiego oddali hołd Świętemu Janowi Pawłowi II w dniu jego urodzin.

Wydarzenie uświetnili: ksiądz dziekan Roman Wiszniewski, ksiądz prałat Henryk Hołoweńko, starosta powiatu radzyńskiego Lucjan Kotwica oraz przedstawiciel wojewody lubelskiego Waldemar Podsiadły. Oprócz występujących uczniów oraz społeczności ZSP na trybunach zasiedli również mieszkańcy Radzynia Podlaskiego. – Każda taka uroczystość zawiera w sobie konkretne wezwanie i przesłanie. Kiedy my się włączamy w śpiew to on, Jan Paweł II jest wśród nas. To jest ta tajemnica obcowania świętych - ksiądz dziekan Wiszniewski.

 

2018 rok pełen ogólnopolskich sukcesów radzyńskiej „samochodówki”

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 21 maja 2018 07:00

Młodzi mechanicy z ZSPUczniowie samochodówki z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim podczas Ogólnopolskiego Konkursu "Mistrz Elektroniki Samochodowej - Gordon Champion" - 2018 w finale zajęli II miejsce w kategorii szkół samochodowych.

Szkołę reprezentowali uczniowie trzeciej klasy technikum pojazdów samochodowych w składzie: Marek Chudek, Sebastian Guz i Karol Szczygielski, który w finale wywalczył indywidualnie wicemistrzostwo.

 

Cela więzienna nr 6 otwarta dla zainteresowanych!

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 21 maja 2018 07:00

Oglądający inskrypcjeW sobotę, 19 maja br. nasze miasto po raz pierwszy włączyło się Noc Muzeów, europejską imprezę kulturalną.

W budynku przy ulicy Warszawskiej 5a, gdzie dawniej mieścił się areszt UB i Gestapo otwarto celę więzienną nr 6. Władze Radzynia Podlaskiego postawiły pierwsze kroki do utworzenia Muzeum Żołnierzy Wyklętych w tym miejscu. Przypominamy, że w tym budynku nadal są mieszkania komunalne, zajęte przez lokatorów. Z powodu przeniesienia jednej rodziny do lepszych warunków mieszkaniowych udało się udostępnić piwnicę, przypisaną do tego mieszkania. – Według mnie jest to historyczna chwila, w której rozpoczynamy proces tworzenia Muzeum Żołnierzy Wyklętych – mówił na wstępie dyrektor ROK.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 343