Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 marca 2019 imieniny: Bogdana, Józefa

ZUS ostrzega przed oszustwem na „zwrot podatku”

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim   
wtorek, 19 marca 2019 07:00

ZUSZakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustem. W sobotę pojawił się w domu mieszkanki gminy Batorz, podając się za urzędnika. Twierdził, że chodzi o „zwrot podatku”.

Do sytuacji do doszło w sobotę (16.03) w gminie Batorz, w powiecie janowskim. Do domu jednej z mieszkanek miejscowości Stawce-Kolonia zapukał mężczyzna, podający się za pracownika ZUS. Twierdził, że ma dla kobiety „zwrot podatku” i poprosił o podpis na formularzu. Dopytywał również o sąsiadów. Seniorka rozsądnie odmówiła podpisania dokumentów. Wtedy oszust wycofał się, zapowiadając, że przyjedzie innego dnia. Rodzina kobiety poinformowała o tej sytuacji janowski ZUS.

 

Dni z Autyzmem 2019 - Sprawdź rozkład imprezy

Michał Maliszewski   
wtorek, 19 marca 2019 07:00

BalonSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim już po raz VII organizuje obchody Dni z Autyzmem i Innymi Niepełnosprawnościami pod hasłem: WIEM, ROZYMIEM, POMAGAM-JESTEM TOLERANCYJNY”. W ramach obchodów organizujemy szereg działań.

 Poniżej prezentujemy harmonogram imprezy:

  1. Konkurs plastyczny pt.: Wiem, rozumiem, pomagam-jestem tolerancyjny” - rozstrzygnięcie i wręczenie nagród 29.03.2019r.o godz. 13.00 w SOSW (odbiorcy Szkoły Podstawowe kl. IV-VII powiatu radzyńskiego)
  2. Happening, Zaświeć się na niebiesko”, wręczenie mieszkańcom Radzynia ulotki informacyjnej zawierającej informację o osobach niepełnosprawnych, wypuszczenie balonów na przy bramie głównej pałacu Potockich – 02.04.2019 r. godz.10.00 - w tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. (odbiorcy Szkoły Podstawowe i przedszkola miasta Radzyń Podlaski)
  3. Konferencja informacyjno-szkoleniowa, Pomóżmy dziecku odnieść sukces”:
 

Dzień Świętego Patryka w ZSR w Woli Osowińskiej

K. Kopyść   
wtorek, 19 marca 2019 07:00

Uczniowie w Dzień Świętego PatrykaW poniedziałek, 18 marca w Szkole Podstawowej w Woli Osowińskiej obchodzony był Dzień św. Patryka - patrona Irlandii.

Z tej oto okazji uczniowie przygotowali uroczysty apel. Uroczystość miała na celu wzbudzić zainteresowanie krajem anglojęzycznym oraz zintegrować młodzież ze szkół w Woli Osowińskiej. Na początku prowadzący przywitali zaproszonych gości, uczniów z VIII klasy Szkoły Podstawowej i III klasy Gimnazjum w Woli Osowińskiej. Gościli też uczniów ze Szkoły Podstawowej w Oszczepalinie.

 

Udział przedstawicieli radzyńskich władz samorządowych i oświatowych w Regionalnym Kongresie Zawodowym w Lublinie

Michał Maliszewski   
wtorek, 19 marca 2019 07:00

Konferencja14 marca 2019 roku Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz z dyrektorami szkól zawodowych i przedstawicielami pracodawców uczestniczył w Regionalnym Kongresie Zawodowym w Lublinie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Uroczystego otwarcia Kongresu dokonali: Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty oraz Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski. Kongres swoją obecnością uświetniła Marzena Machałek Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Wniosek o 10 milionów złotych dla Radzynia będzie ponownie rozpatrzony - konferencja prasowa

Michał Maliszewski   
wtorek, 19 marca 2019 07:00

Konferencja prasowaWczoraj, 18 marca br. uczestniczyliśmy w konferencji prasowej, zwołanej przez burmistrza Jerzego Rębka z udziałem parlamentarzystów: senatora RP Grzegorza Biereckiego,  posła na Sejm RP Janusza Szewczaka, wicewojewodę lubelskiego Roberta Gmitruczuka oraz wicemarszałka Województwa Lubelskiego Dariusza Stefaniuka.

Spotkanie to w głównej mierze dotyczyło dalszych losów wniosku o dotację na projekt "Rokoko na Nowo - rewitalizacja centrum Radzynia Podlaskiego" po wygranej sprawie sądowej. – Sąd przekazał do ponownego rozpatrzenia nasz wniosek przez zarząd województwa lubelskiego – mówił burmistrz. – To jest ten wyrok, który w sposób jednoznaczny potwierdza fakt, że działania ówczesnego zarządu województwa lubelskiego, na czele z marszałkiem Sławomirem Sosnowskim były niezgodne z prawem. Wniosek zostanie ponownie rozpatrzony i nie można przesądzać jaka będzie jego ocena, ale wyrażamy nadzieję, że będzie zgodna z prawem i zasadami życia społecznego – oznajmił Jerzy Rębek.

 

Urodziny Ludolfiny – Gminny Konkurs Matematyczny

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 18 marca 2019 07:00

Tort14 marca jest uznawany za Dzień Liczby Pi, liczby niezwykle ważnej dla matematyków.

Najlepsi z nich (spośród uczniów szkół podstawowych gminy Borki) spotkali się tego dnia w Szkole Podstawowej w Krasewie, gdzie odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Matematycznego pt. "Ludolfina" pod patronatem wójta gminy Borki, Radosława Sałaty. Zespół Placówek Oświatowych w Borkach reprezentowało 16 uczestników z klas I-VIII szkoły podstawowej. Uczniowie zmierzyli się z trudnymi zadaniami, które nie przeszkodziły dużej grupie reprezentantów naszej szkoły w osiągnięciu sukcesów – w każdej kategorii wiekowej znaleźli się wśród najlepszych.

 

Anteny od Internetu szerokopasmowego zamienią na drogi

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 18 marca 2019 07:00

Sesja Rady PowiatuNa finiszu jest europejski projekt dotyczący Internetu szerokopasmowego dla jednostek samorządu terytorialnego.

Gościem podczas ostatniej sesji Rady Gminy Radzyń Podlaski był starosta Szczepan Niebrzegowski, który poinformował radnych i mieszkańców o planach sprzedania masztów internetowych znajdujących się na terenie gmin: Komarówka Podlaska i Radzyń Podlaski. Starosta ma zamiar odsprzedać te maszty wraz z infrastrukturą w partnerstwie z powiatami, które również uczestniczyły w tym projekcie. Za uzyskane pieniądze Szczepan Niebrzegowski obiecuje poprawienie niektórych odcinków dróg na terenie tych dwóch gmin.

 

Ensol wygrywa. Z budżetu wyleci milion złotych?

Michał Maliszewski   
sobota, 16 marca 2019 07:00

Burmistrz Jerzy RębekTydzień temu została rozstrzygnięta sprawa sądowa między Spółką Ensol, a Miastem Radzyń Podlaski.

Firma ta była podmiotem dostarczającym urządzenia do projektu „Czysta energia w powiecie radzyńskim”, którego miasto było liderem (więcej na ten temat znajdziecie tutaj!). 7 marca br. w Sądzie Najwyższym w Warszawie odbyła się rozprawa w sprawie skargi kasacyjnej Miasta Radzyń Podlaski na wyrok Sądu Okręgowego w Lublinie, w którym zasądzono wypłatę prawie 900 tysięcy złotych plus odsetki na rzecz firmy Ensol. Teraz Sąd Najwyższy, tak jak Sąd Okręgowy i Apelacyjny w Lublinie przyznał, że roszczenie burmistrza jest bezzasadne.

 

„MAGNESY” rozdane…

Michał Maliszewski   
sobota, 16 marca 2019 07:00

Sławomir ŻyłkaDo plebiscytu Telewizji Kablowej „Magnes TV” o „Kryształowe Magnesy” w pięciu kategoriach zgłoszono 97 kandydatów. W elektronicznym głosowaniu wyłoniono 25 finalistów. Posiadaczem statuetki „Specjalny Kryształowy Magnes” został Sławomir Żyłka.

Redakcja łukowskiej telewizji „Magnes TV” przyznała to wyróżnienie instruktorowi „żywego słowa” za wieloletnie odkrywanie, szlifowanie i promowanie talentów młodzieży, z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie i Łukowskiego Ośrodka Kultury, na niwie teatru i recytacji.

 

Radzynianki po raz kolejny w finale olimpiady ZUS

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim   
sobota, 16 marca 2019 07:00

Wspólne zdjęcieWiemy już, kto wygrał wojewódzki etap olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” w naszym regionie. To uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Awansowały do ogólnopolskiego finału, gdzie będą rywalizować o indeksy na studia i nagrody rzeczowe.

W szkolnym etapie olimpiady, organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wzięło udział ponad 34 tys. uczniów szkół średnich z całej Polski, w tym 1,6 tys. z województwa lubelskiego. Do etapu wojewódzkiego w regionie zakwalifikowało się natomiast dwadzieścia trzyosobowych zespołów, reprezentujących szkoły. W piątek (15.03) drużyny spotkały się w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, żeby zmierzyć się z kolejnym testem o ubezpieczeniach, emeryturach, zasiłkach i prowadzeniu firmy. – Na tym etapie życia młodzi ludzie powinni mieć wiedzę o ubezpieczeniach społecznych, dlatego że za chwilę będą mogli podejmować pracę i warto by wiedzieli, co to znaczy ubezpieczać się od różnych życiowych ryzyk – zaznacza Barbara Owsiak, wicedyrektor Gabinetu Prezesa ZUS.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 w ZSR w Woli Osowińskiej

Piotr Konieczny   
sobota, 16 marca 2019 07:00

Uczniowie przy komputerach6 marca r. w ZSR w Woli Osowińskiej odbyły się zaplanowane projekty z okazji „Dnia Bezpiecznego Internetu”.

Przeprowadzono pogadanki połączone z prezentacją materiałów multimedialnych pobranych ze stron internetowych oraz prezentację filmów obejmujących tematykę zagrożeń w sieci. Przeprowadzono Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w sieci oraz Konkurs plastyczny „Bohater komiksu - Czerwone piksele”. W konkursach wzięło udział 38 uczniów z klas technikum.

 

Kolejne spotkanie Klubu Genealogicznego. Przyjdź!

Michał Maliszewski   
piątek, 15 marca 2019 07:00

PlakatArchiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim zaprasza czytelników portalu iledzisiaj na kolejne spotkanie Klubu Genealogicznego w Archiwum.

Spotkanie odbędzie się 18 marca 2019 r. (poniedziałek), w siedzibie Archiwum przy ul. Gen. F. Kleeberga nr 10 w Radzyniu Podlaskim. Początek - godzina 15.30.

Zapraszamy!

 

Dwie drogi powiatowe przygotowywane do remontu

Michał Maliszewski   
piątek, 15 marca 2019 07:00

Starosta wraz z wicestarostą i skarbnikiemPlan wydatków majątkowych na inwestycje na drogach powiatowych został zwiększony o 265 tysięcy złotych.

Władze powiatu szykują się do rozpoczęcia prac remontowych drogi: Paskudy przez Gąsiory do powiatu łukowskiego oraz Zbulitów – Wohyń. Są to dwa odcinki, które wymagają pilnej interwencji. Na szosie od Paskud do powiatu łukowskiego powstały wyrwy, tąpnięcia, a ciągle łatanie tej drogi nie przynosi długotrwałych efektów. Podobnie jest na drodze Wohyń – Suchowola. W budżecie zaplanowano łącznie 165 tysięcy złotych na projekty budowlano-wykonawcze tych dróg, by móc zacząć wyliczenia kosztów całości prac. 

 

Zobaczcie jak wyglądał Babski Wieczór w Ulanie

Michał Maliszewski   
czwartek, 14 marca 2019 07:00

 

Finalista Olimpiady Astronomicznej w I LO w Radzyniu Podlaskim

Michał Maliszewski   
czwartek, 14 marca 2019 07:00

Wspólne zdjęcieZnamy wyniki 62. Olimpiady Astronomicznej, której finałowe zawody trwały od 8 do 9 marca w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Daniel Ciołek – uczeń profesora Leszka Szalasta w trzeciej klasie matematyczno – fizyczno – informatycznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim – uzyskał tytuł finalisty.

Zawody Olimpiady Astronomicznej odbywają się w kilku etapach. Pierwszy polega na rozwiązaniu w dwóch seriach łącznie sześciu zadań i zadania obserwacyjnego. Swoich sił spróbowało tutaj 117 uczniów.

 

2019 ROKIEM ANNY WALENTYNOWICZ – 8 MARCA DZIEŃ KOBIET

Michał Maliszewski   
czwartek, 14 marca 2019 07:00

Wspólne zdjęcieSejm zdecydował o ustanowieniu 2019 roku Rokiem Anny Walentynowicz.

Zmarła tragicznie w smoleńskiej katastrofie lotniczej. Była przede wszystkim symbolem Sierpnia '80 i "Matką Solidarności". I rzeczywiście była ikoną polskiej walki z komunizmem. To właśnie dla niej 14 sierpnia 1980 r. zastrajkowali robotnicy Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Już dwa dni później ratowała ten strajk po tym jak Komitet Strajkowy z Lechem Wałęsą ogłosił jego zakończenie. Wówczas - poprzez proklamowanie strajku solidarnościowego - narodziła się idea "Solidarności", której matką została skromna suwnicowa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 392