Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 grudnia 2023 imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Nowe warsztaty przy ZSP oficjalnie otwarte

Mariusz Szczygieł   
piątek, 01 grudnia 2023 06:00

Przecięcie wstęgi29 listopada br. w radzyńskim ZSP uroczyście otwarto warsztaty kształcenia praktycznego po zakończeniu prac przy II i III etapie budowy.

- W wyniku przeprowadzonych prac wykonano warsztaty samochodowe, pracownię murarsko-tynkarską, pracownię stolarską, pracownię obróbki mechanicznej, elektrotechniki, elektromechaniki, metrologii i automatyki, stacje diagnostyczne, stanowisko do pomiarów akustycznych, pracownie informatyczne, pracownię językową, pracownię ogólną. Dzisiejszy dzień jest pięknym zwieńczeniem ciężkiej pracy włożonej w realizację projektu przez  Zarząd Powiatu, pracowników Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim oraz Dyrekcję i pracowników szkoły – mówił na uroczystości Zastępca Starosty Michał Zając.

 

Koniec remontu Pałacu Potockich

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 30 listopada 2023 06:00

Pałac Potockich 11 listopada 2023 r.- Prace związane z renowacją Pałacu Potockich, mimo perturbacji, zostały szczęśliwie zakończone przed nadejściem mrozów – poinformował 28 listopada br. na ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek.

Teraz prowadzone są odbiory prac tynkarskich i stolarki okiennej północnej elewacji pałacu oraz rzeźb i detali architektonicznych na elewacjach.

Do 20 grudnia wyposażone mają być też kawiarnia i galeria w pałacu, aby można było do końca roku rozliczyć całość w Urzędzie Marszałkowskim.

Otwarcie pałacu nastąpi w przyszłym roku.

 

Umowa na remont Warszawskiej podpisana

Mariusz Szczygieł   
środa, 29 listopada 2023 06:00

Podpisanie umowyWczoraj (28.11) w Starostwie Powiatowym została podpisana umowa na przebudowę i remont ulicy Warszawskiej.

Podpisana umowa dotyczy prac na odcinku ulicy, której właścicielem jest Powiat Radzyński, tj. od ronda Odrzygóździa w stronę skrzyżowania z DK-19 (odcinek 0+441,50 do km 0+789,20). Zakres prac zakłada 2 etapy: budowę kanalizacji deszczowej i remont drogi. 

 

Zabawy i bajki na Mikołajki

Mariusz Szczygieł   
środa, 29 listopada 2023 06:00

Mikołajki z GOKiSGminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na super zabawy w klimacie mikołajkowym.

Co czeka na grzeczne dzieci?

Zabawy taneczne, konkursy, zagadki i wiele innych niespodzianek.

Widzimy się 6.12.2023 r. od godziny 17.00 w sali GOKiSu w Białej.

Ho, ho, ho do zobaczenia!

 

Polacy pracują najdłużej ze wszystkich członków UE. Poznaj nowy ranking

Artykuł sponsorowany   
środa, 29 listopada 2023 06:00

Polacy pracują najdłużejNiektórzy są pracoholikami i nie liczą godzin spędzonych w pracy.

Jest jednak spora grupa osób, które chciałyby zmniejszenia liczby godzin pracujących. Niektórzy ostrzegają, że takie działania będą szkodliwe dla gospodarki. Jednak czy rzeczywiście?

Ile czasu Polacy spędzają w pracy?

Bez względu na to czy pracujesz przez 8 godzin dziennie, czy może masz zmiany 12-godzinne, wszystko jest zawarte w umowie z pracodawcą.

 

Złote medale w Pucharze Świata w Trójboju Siłowym dla radzyńskiej policjantki!

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 27 listopada 2023 06:00

Weronika Purgał na podiumNasza policjantka z kolejnymi medalami w sportach siłowych!

Starsza posterunkowa Weronika Purgał z radzyńskiej komendy wzięła udział w Pucharze Świata federacji XPC w Trójboju siłowym, jaki odbył się w Siedlcach. Radzynianka i tym razem stanęła na wysokości zadania zdobywając dwa złote medale w kategorii Kobiet Służb Mundurowych i kategorii Kobiet OPEN do 82,5 kilogramów. 

Zawody XPC Powerlifting World Cup 2023 w Trójboju Siłowym to wyzwanie naprawdę dla silnych ludzi. Przedsięwzięcie na skalę światową przyciąga dużą liczbę zawodników. Ogromne ciężary, poświecenie i wymagające przygotowanie to część obowiązków jakie musi wykonać zawodnik do startu. Jednak dla prawdziwych pasjonatów to tylko zachęta.

 

Caritas rusza z naborem do programów stypendialnych

Anna Nowińska   
poniedziałek, 27 listopada 2023 06:00

Nabór trwa„Skrzydła” i „Dwa Talenty” – to programy stypendialne dla dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia, które realizuje Caritas Diecezji Siedleckiej.

Aktualnie prowadzony jest nabór na edycję 2023/2024.

Zapraszamy do składania wniosków. Nabór potrwa do 5 grudnia 2023 r.

Wsparcie kierowane jest do dzieci i młodzieży z diecezji siedleckiej ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej lub losowej.

 

Ekoautobus. Drugie spotkanie w ramach cyklu Zakorzenione

Anna Małoszewska   
sobota, 25 listopada 2023 16:00

EkoautobusStowarzyszenie Radzyń Moje Miasto w imieniu koordynatorek projektu Zakorzenione, Natalii Granoszewskiej i Klaudii Szczygielskiej, zaprasza na drugie spotkanie w ramach programu.

Wypijmy razem kawę, zjedzmy ciasto i porozmawiajmy o eko-transporcie miejskim. Będziemy mieli też bony na choinkę - szczegóły na naszym profilu na Facebooku!

W środę 29 listopada o 17.00 w Bistro EUFORIA porozmawiamy o komunikacji miejskiej, problemie, który coraz mocniej wybrzmiewa w Radzyniu. Czy można realizować zadania transportu z poszanowaniem natury?

Czy autobus miejski może być ekologiczny i ekonomiczny? Na te pytania odpowie nam specjalista, Artur Kuśmierzak. Po prezentacji zapraszamy na dyskusję, w której wspólnie wyznaczymy przystanki i trasy odpowiadające potrzebom mieszkańców.

 

Bielizna na prezent, 10 kompletów Obsessive do 80 PLN

Artykuł partnera   
czwartek, 23 listopada 2023 21:00

Bielizna na prezent, 10 kompletów Obsessive do 80 PLNNie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż znalezienie idealnego prezentu dla ukochanej osoby.

Jeśli poszukujecie inspiracji na udany upominek, takim jak zmysłowa bielizna, to zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem. Przygotowaliśmy różnorodne propozycje bielizny Obsessive, która pasuje do różnych okazji i sylwetek, a co więcej, dostępna jest w cenach do 80 PLN, co oznacza, że z pewnością znajdziecie coś dostosowane do Waszego budżetu. Jakie modele bielizny zawsze sprawdzają się jako trafiony prezent? Odkryjcie to sami!

 

Ile dzisiaj trzeba zarabiać, aby dostać kredyt hipoteczny?

Artykuł partnera   
środa, 22 listopada 2023 18:00

Ile trzeba zarabiać?Decyzja o przyznaniu kredytu hipotecznego zależy od wielu czynników, z których najważniejszym jest zdolność kredytowa wnioskodawcy.

Zdolność kredytowa to ocena możliwości finansowych kredytobiorcy do spłaty zaciąganego zobowiązania.

Banki biorą pod uwagę zarówno poziom zarobków, jak i wiele innych elementów, takich jak historia kredytowa, rodzaj umowy o pracę oraz obecne zobowiązania finansowe. W tym rozdziale przyjrzymy się, jak te czynniki wpływają na możliwość uzyskania kredytu hipotecznego.

 

Zaproszenie na Motomikołajki 2023

Karol Niewęgłowski   
środa, 22 listopada 2023 18:00

Motomikołaki 2023W tym roku MOTOMIKOŁAJKI organizowane przez Radzyński Klub Motocyklowy AIKI BIKER FG, Lubelską Akademię Aikido oraz niezrzeszonych radzyńskich motocyklistów i motocyklistki będą obchodzić mały jubileusz. To już 5 raz fani dwóch kółek będą pomagać najmłodszym!

W niedzielę 3. grudnia od godziny 11:00 do 16:00 motocykliści zapraszają wszystkich niezmiennie na parking przy byłym TESCO, gdzie będą zbierać pieniążki dla najmłodszych mieszkańców miasta i gminy Radzyń Podlaski. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem: „Zbieramy na marzenia dzieci”.

- Nasza impreza stała się już pewnego rodzaju tradycją i każdy na wypowiadane hasło motomikołajki wie, z czym to się wiąże. A w tym roku wiąże się z górą atrakcji przygotowanych specjalnie dla dzieci jak i wszystkich tych, którzy do nas zechcą przyjść - wyjaśnia Kamil Kwaśny, prezydent Aiki Biker.

 

Sala koncertowa Szkoły Muzycznej będzie nosić imię Zygmunta Pietrzaka

Jolanta Sawczuk-Kapica   
wtorek, 21 listopada 2023 06:00

Plakat24 listopada 2023 r. o godz. 16.oo w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbędzie się uroczystość nadania imienia Zygmunta Pietrzaka Sali Koncertowej szkoły.

W programie:

- okolicznościowe wystąpienia

- uroczyste nadanie imienia sali koncertowej szkoły

- koncert uczniów i wychowanków szkoły

Zapraszamy.

 

Chcesz wyrejestrować samochód w Radzyniu Podlaskim? Uważaj na błędy formalne! Grożą surowe kary

Artykuł partnera   
poniedziałek, 20 listopada 2023 06:00

Chcesz wyrejestrować samochód w Radzyniu Podlaskim? Uważaj na błędy formalne! Grożą surowe karyNiekiedy konieczne jest wyrejestrowanie pojazdu, które może mieć różnorodne przyczyny.

Procedurę trzeba przeprowadzić z dbałością o każdy szczegół i w ustalonych ramach czasowych. W przeciwnym razie narazisz się na karę finansową, która może wynosić nawet 1000 złotych. Jak jej uniknąć?

Na czym polega wyrejestrowanie pojazdu?

Wyrejestrowanie pojazdu to procedura, do której jest uprawniony właściciel/współwłaściciele samochodu. Polega ona na rezygnacji z rejestracji i dopełnieniu w związku z tym formalności we właściwym urzędzie. Możesz je zrealizować w wydziale komunikacyjnym lub online w zależności od tego, na jaką opcję się zdecydujesz w konkretnej sytuacji. Samo wyrejestrowanie wymaga wypełnienia właściwego wniosku.

 

Pamięć w nas wiecznie trwa, poloneza dziejów gra…

Teresa Wierzchowska   
poniedziałek, 20 listopada 2023 06:00

Pamięć w nas wiecznie trwa, poloneza dziejów gra…Tegoroczne obchody 11 listopada w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy wspólnym koncertem patriotycznym.

W tym radosnym wydarzeniu towarzyszyło nam wielu znamienitych gości: wójt p. J. Koczkodaj, dyrektor GZEAS-u p. B. Krawczyk, wiceprzewodniczący Rady Gminy p. B. Maliszewski, radny p. H. Cabaj, dyrektorzy szkół
w osobach – p. I. Mikołajuk, p. D. Wysokińska, p. G. Dziurdziak, p. A. Cap, kierownik GOK– u p. M. Domańska, dyrektor GBP p. J. Palica, kierownik FGBP p. M. Misiak, kierownik GOPS-u p. M. Woszczak, sołtysi - p. E. Ścioch i p. K. Toporowicz,  zespół Melodia, nasza niezawodna Rada Rodziców na czele z p. A. Bartoń oraz społeczność lokalna.

 

Słowo, muzyka, rym, czyli wieczór promocyjny "Koziegorynku"

Jakub Hapka   
poniedziałek, 20 listopada 2023 06:00

Słowo, muzyka, rym, czyli wieczór promocyjny "Koziegorynku"W sobotni wieczór, 18 listopada w przytulnej Pracowni Artystycznej "Faktory Hand" odbył się promocyjny wieczór najnowszego, 25. zeszytu Nieregularnika Kulturalnego "Kozirynek".  Publikacja powstałą dzięki wsparciu Powiatu Radzyńskiego.

- Nasze wieczory promocyjne chcemy organizować w nietypowych miejscach. Kiedyś zorganizowaliśmy promocję w sklepie meblowym, dziś spotykamy się także w niebanalnej przestrzeni. Wydaje mi się, że ostatni numer „Koziegorynku” to numer zbilansowany, z bardzo dobrą poezją, z jeszcze lepszą prozą. Zachęcamy do zakupu, w wewnątrzredakcyjnej ocenie ten zeszyt uchodzi za jeden z lepszych - powiedział prowadzący spotkanie Adam Świć.

 

Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki jest już otwarta

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 20 listopada 2023 06:00

Baza Szlachetnej Paczki jest już otwartaW sobotę 18 listopada na stronie Szlachetnej Paczki zostały opublikowane historie rodzin, które w tym roku czekają na pomoc.

– Zwykłe „dzień dobry”, które wypowiadamy do wielu osób każdego dnia, może stać się niezwykłe już od 18 listopada. Od tego dnia przez 4 tygodnie, wchodząc na stronę www.szlachetnapaczka.pl, każdy z nas będzie mógł wybrać rodzinę i przygotować dla niej pomoc – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy i wolontariuszek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 538
noimage
sprzedam ziemniaki jadalne
niedziela, 26 listopada 2023
KupiÄ siano
Kupię siano
wtorek, 21 listopada 2023