Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 marca 2021 imieniny: Felicyty, Pawła, Tomasza | 1000 - Zjazd gnieźnieński

ZUS ponownie wysyła na rehabilitację do sanatoriów

Małgorzata Korba   
piątek, 05 marca 2021 06:00

ZUSSanatoria ponownie będą mogły przyjmować pacjentów skierowanych na rehabilitację przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów pozwala ZUS-owi wznowić rehabilitację leczniczą w ośrodkach sanatoryjnych od 15 marca. Na skierowanie czeka obecnie prawie 2,3 tys. mieszkańców województwa lubelskiego, którzy mają już orzeczenie o potrzebie rehabilitacji.

Każdy dostanie z ZUS zawiadomienie o skierowaniu do sanatorium, wraz z ulotką z ważnymi informacjami. Nowe skierowanie dostaną również osoby, które otrzymały je wcześniej, a ze względu na wstrzymanie wyjazdów nie mogły z niego skorzystać.

 

"Czyste powietrze" w Wohyniu

Mariusz Szczygieł   
piątek, 05 marca 2021 06:00

Czyste powietrze25 stycznia br Gmina Wohyń podpisała porozumienie w sprawie programu „Czyste Powietrze 2.0”.

Osoby fizyczne (właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych) o dochodach miesięcznych do 1400 zł/os. (gospodarstwa wieloosobowe) lub do 1960 zł (gospodarstwa jednoosobowe) mają szansę na dotację do 60% poniesionych kosztów realizacji eko-inwestycji.

Po zaświadczenia o dochodzie należy zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wohyniu.

 

Podziel się swoimi kulinarnymi skarbami

Mariusz Szczygieł   
piątek, 05 marca 2021 06:00

Kulinarne skarby WielkanocyWojewództwo Lubelskie ogłosiło konkurs dla mieszkańców obszarów wiejskich naszego regionu na opis i przepisy tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Celem konkursu jest promowanie wieloletnich tradycji kulinarnych związanych z okresem wielkanocnym oraz zachęcenie lokalnej społeczności do przygotowywania potraw charakterystycznych dla świąt Wielkanocnych.

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać w terminie do 26 marca 2021 r.

 

ZUS: zwolnienie ze składek za luty

Małgorzata Korba   
czwartek, 04 marca 2021 06:00

ZUSUmorzenie składek za luty i nawet trzy wypłaty postojowego dla wybranych branż – to najnowsze zmiany w tarczy antykryzysowej obsługiwanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Rozporządzenie Rady Ministrów, które wprowadziło zmiany, obowiązuje od 28 lutego. Dotyczy przedsiębiorców z ponad 40 branż, między innymi turystycznej, gastronomicznej, rozrywkowej czy branży fitness. Chodzi o firmy, których przychód spadł o co najmniej 40 proc. Obecnie przychód można porównać także do sytuacji z września 2020 roku – wcześniej takiej opcji nie było.

 

PUP ogłasza nabór wniosków na dodatkowe dotacje

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 02 marca 2021 06:00

Tarcza antykryzysowaPowiatowy Urząd Pracy uruchomił już nabór wniosków na dodatkowa dotację dla mikro i małych przedsiębiorców. Dodatkowa dotacja oznacza dotację ponad tę, którą otrzymałeś z Tarczy 6.0 i 7.0. Wnioski w formie elektronicznej można składać do 31 maja 2021 roku

Oto szczegóły:

Na podstawie art. 15zze5 ust. 1 ustawy  z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 i innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1842 z późn. zm.) i Rozdziału 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021r. w sprawie wsparcia uczestników obrotu gospodarczego poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19 ( Dz.U.. z 2021r. poz. 371)

 

Radzyńskie firmy w pandemii COVID-19

Jakub Jakubowski   
wtorek, 02 marca 2021 06:00

Kto pakuje walizki, jest higieniczny i dokłada po kilka tysięcy? Czyli radzyńskie firmy w pandemii COVID-19.

Czy jesteś przedsiębiorcą? A może ktoś z twojej rodziny, znajomych, przyjaciół nim jest? Może prowadzi działalność z branży gastronomicznej, hotelarskiej lub fitness?

Jeśli tak to rozumiecie ich problemy. Jeśli nie, to tym bardziej musicie zobaczyć film, w którym chcemy opowiedzieć o przedsiębiorcach, którzy od roku nie wiedzą co czeka ich jutro, za tydzień i za miesiąc. Branże gastronomiczna, fitness i hotelarska to jedne z najbardziej poszkodowanych przez covidowe restrykcje, a ich przedstawicieli mamy również w naszym mieście i powiecie.

 

Świadczenia z ZUS rosną o ponad 4 procent

Małgorzata Korba   
wtorek, 02 marca 2021 06:00

ZUSZakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął coroczną waloryzację emerytur i rent. Świadczenia rosną o ponad 4 proc. Minimalna emerytura gwarantowana jest teraz wyższa o 50,88 zł.

Waloryzacja procentowa polega na pomnożeniu świadczenia z lutego w kwocie brutto przez wskaźnik, który w tym roku wynosi 104,24 proc. Wysokość wskaźnika waloryzacji zależy od wzrostu cen towarów i usług oraz od wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w Polsce.

 

#milionkroków dla Antosi

#milionkroków   
wtorek, 02 marca 2021 06:00

Milion kroków dla Antosi20 miesięczna Antosia Bober ma chore serduszko. W kwietniu czeka ją operacja w dalekim Pittsburghu (USA), ale do operacji wciąż długa droga.

Musi zebrać milion złotych!

Pomóżmy jej pokonać tych milion kroków. Przejdźmy #milionkroków dla Antosi i poinformujmy o tym cały świat! Serce naszej małej bohaterki dzielnie walczy o Antosię każdego dnia. I my też o nią zawalczmy! Zawalczmy też o siebie i swoją kondycję. W końcu idzie wiosna.

Co trzeba zrobić?

 

Dziękujemy!

Bożena Płatek   
poniedziałek, 01 marca 2021 06:00

Dzięki!Dziękujemy mieszkańcom Radzynia Podlaskiego, powiatu, gościom spoza naszego terenu - wszystkim serdecznym ludziom - za złotówki, dziesiątki... stówki!

Dziękujemy Paniom ekspedientkom, właścicielom sklepów, straganów, tym, którzy mówili: „specjalnie przyjechałam/-em”. Przepraszamy za utrudnienia w ruchu. Startowałyśmy z dwiema puszkami, w ostatniej chwili dostałyśmy trzecią, potem czwartą. Wszystkie zapełnione pod dach!

Dziękujemy za otwarte serca, które ratują serce Antosi Bober.

Nie powiedziałyśmy ostatniego słowa, więc dziękujemy raz jeszcze i do zobaczenia!

W imieniu wszystkich wolontariuszek ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim - Bożena Płatek

 

Zasiłek na opiekę do 14 marca

Małgorzata Korba   
poniedziałek, 01 marca 2021 06:00

ZUSDodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie można pobierać przez kolejny okres. Z nowego rozporządzenia Rady Ministrów wynika, że zasiłek przysługuje do 14 marca. Zasady korzystania ze świadczenia są takie same jak dotychczas.

Zasiłek można otrzymać, gdy szkoła, przedszkole, żłobek lub inna placówka oświatowa jest zamknięta lub działa w ograniczonym zakresie z powodu Covid-19 i przez to nie zapewnia dziecku opieki. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje na dziecko do ukończenia 8 lat oraz na starsze dziecko, jeśli ma odpowiednie orzeczenie o niepełnosprawności. Świadczenie nie należy się, jeśli dziecko ma zapewnioną opiekę, np. przez drugiego z rodziców, który korzysta z urlopu rodzicielskiego, wychowawczego lub jest bezrobotny.

Do wypłaty zasiłku potrzebne jest oświadczenie rodzica. Należy je przesłać pracodawcy lub zleceniodawcy. Rodzic, który ma własną działalność gospodarczą, składa dokument w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wzór oświadczenia można pobrać ze strony internetowej ZUS

 

DAJ SIĘ SFOTOGRAFOWAĆ przez ZOOMIKI dla serduszka Antosi

Mariusz Szczygieł   
sobota, 27 lutego 2021 19:00

Zoomiki dla Antosi28 lutego 2021 (niedziela) w godz. 12.00-14.00 - Plac Wolności 

FOTKA taka za “PIĄTAKA” oraz Dwa “PIĄTAKI” za zdjęcie z ALPAKĄ

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Radzynia i okolic na charytatywne expresowe sesje fotograficzne, podczas których młodzi utalentowani i utytułowani fotograficy wykonają w kilka minut piękne zdjęcia portretowe, towarzyskie lub rodzinne oraz zdjęcia z egzotyczną Alpaką z Ameryki Południowej - w zamian za wsparcie skarbonki małej radzynianki - Antosi Bober, która zbiera na bardzo kosztowną operację swojego chorego serduszka w USA!

Wykonane zdjęcia prześlemy na wskazany adres e-mail 

 

Będą zbierać pieniądze dla Antosi

Bożena Płatek   
piątek, 26 lutego 2021 19:31

Tak wyglądają puszki przeznaczone na zbiórkę dla AntosiW sobotę 27.02.2021 r. na ul. Ostrowieckiej w godz. 10.00-11.00, przy sklepie Lidl w godz. 11.00-12.00, przy sklepie Topaz w godz. 12.00-14.00 pojawią się wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim.

Trochę pohałasujemy w rytm bijących serc. Zbieramy pieniądze na operację serduszka Antosi Bober! Niech połączy nas dobro i solidarność z uroczą radzynianką! Mamy 2 oznakowane puszki, które - mamy nadzieję - z Waszą  pomocą zapełnią się. 
Z wolontariuszkami będą panie nauczycielki. Każdy wrzucający otrzymuje podziękowanie wykonane ręką dziewczyn z Jedynki, dołożyły do podziękowań ogrom radosnego uśmiechu. Prosimy, czekamy! Jeśli nie Wy, to kto? A, i niech deszcz nie będzie przeszkodą! Pozdrawiamy.

 

Prezent dla przedszkola w Sobolach

Teresa Kowalik   
piątek, 26 lutego 2021 06:00

Dzieci czytają nowe książkiWydawnictwo „ Nasza Księgarnia” hojnie obdarowało dzieci z Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Sobolach.

W lutym przedszkolaki otrzymały  wspaniały prezent  w postaci  31 książek dla dzieci, lektur, gier edukacyjnych i pomocy dydaktycznych. Duże  zaangażowanie w akcję  pozyskania pozycji książkowych wykazały  Panie: Anna Paskudzka – nauczyciel przedszkola, Izabela Pawluk – rodzic, Marta Pawluk – przyjazna dusza (pracownik wydawnictwa). Książki zostały przekazane do biblioteki szkolnej i będą atrakcją czytelniczą nie tylko dla przedszkolaków, ale i dla dzieci z klas młodszych. Dyrektor i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sobolach dziękują sponsorowi za tak wspaniałą niespodziankę. 

 

Umów przez Internet wizytę w urzędzie skarbowym

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 25 lutego 2021 06:00

Urząd SkarbowyNaczelnik Urzędu Skarbowego w Radzyniu Podlaskim uprzejmie informuje, że w listopadzie 2020 r. we wszystkich urzędach woj. lubelskiego została wdrożona usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” w ramach Systemu Rezerwacji Wizyty w Urzędzie.

Celem usługi jest stworzenie podatnikom możliwości komfortowego i szybkiego załatwiania spraw w urzędzie skarbowym po wcześniejszym umówieniu przez Internet lub telefonicznie w dogodnym dla podatnika dniu i godzinie unikając długiego czekania w kolejce. Pozwala to pierwszej kolejności zapewnić obsługę klientów umówionych.

Rozwiązanie to zwiększa również bezpieczeństwo klientów i pracowników w warunkach pandemii SARS-CoV-2.

 

Koronawirus w radzyńskim Urzędzie Miasta

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 25 lutego 2021 06:00

TestOd 23 lutego burmistrz Jerzy Rębek przebywa w izolacji w związku ze stwierdzonym zakażeniem COVID-19.

23 lutego wymazy zostały pobrane również od innych pracowników urzędu. 

Spośród przebadanych 23 urzędników pozytywny wynik miała jedna osoba. Aktualnie przebywa w izolacji. Wcześniej zachorowało 6 innych osób.

Urząd Miasta pracuje tak jak dotychczas w czasie pandemii.

 

Praca na emeryturze lub rencie? Powiadom ZUS

Małgorzata Korba   
środa, 24 lutego 2021 06:00

ZUSDorabiałeś w ubiegłym roku do wcześniejszej emerytury lub do renty?

Do 1 marca masz czas na poinformowanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach.

Emeryci i renciści powinni powiadomić ZUS o przychodach, od których składki na ubezpieczenia społeczne są obowiązkowe. Chodzi więc między innymi o ubiegłoroczne wynagrodzenia z umowy o pracę, umowy-zlecenia, przychody z tytułu bycia członkiem rady nadzorczej czy z prowadzenia działalności gospodarczej. Rozliczeniu podlegają również zarobki z pracy za granicą.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 472