Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2022 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Futbol jest nieprzewidywalny, dlatego tak nas wciąga - spotkanie ze Szpakowskim i Chromikiem

Mariusz Szczygieł   
środa, 25 maja 2022 06:00

Jerzy Chromik i Bożena LecykW dzisiejszych czasach, kiedy dziennikarzem, filmowcem, fotografem i specjalistą od wszystkiego jest każdy, ciężko o osoby, które naprawdę wiedzą, o czym mówią.

W ostatnią sobotę mieliśmy okazję w naszym miasteczku spotkać takich ludzi. Jeden to głos znany pokoleniom - komentator sportowy Dariusz Szpakowski. Drugi to nasz ziomek - dziennikarz sportowy znany w całym kraju (a pewnie i poza) - Jerzy Chromik. Zjawili się u nas żeby poopowiadać o swoim życiu, a jak ktoś chciał to mógł jeszcze wziąć ich opowieści na wynos, w postaci dwóch tomów "Remanentu" Jerzego Chromika. A o czym opowiadali?

 

Gmina Radzyń zaprasza do Paszk na Dzień Dziecka

Artur Dadasiewicz   
środa, 25 maja 2022 06:00

Dzień Dziecka 2022Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzinami na Gminny Dzień Dziecka, który będzie zorganizowany 29 maja 2022 roku w godzinach 15:00-20:00 w Paszkach Dużych, plac przy Szkole Podstawowej.

Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci jak: wesołe miasteczko, zabawy z animatorem, gry i zabawy sportowe, przejażdżka bryczką i kucami, pokazy strażackie, ognisko oraz wiele innych.

 

Inter Cars przekazał sprzęt dla ZSP

ZSP Radzyń Podlaski   
wtorek, 24 maja 2022 06:00

Przekazanie sprzętuW ramach programu „Młode kadry” prowadzonego przez firmę Inter Cars, nasza szkoła otrzymała profesjonalny sprzęt warsztatowy, który będzie wykorzystywany podczas zajęć praktycznych w klasach samochodowych.

Są to wózki warsztatowe, zestawy kluczy, zestawy ściągaczy, tester akumulatora, zestaw do gwintowania. Te profesjonalne narzędzia długo posłużą naszym uczniom. 5 kwietnia 2022 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych  im. Jana Pawła II w obecności uczniów i nauczycieli uczących w klasach samochodowych oraz pani dyrektor dr. Grażyny Dzida, odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu. Przekazania dokonali: pan Emil Zdziebłowski i pan Piotr Luberda, pracownicy firmy Inter Cars, której filia mieści się m.in. w Siedlcach.

 

Renata Sieromska nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 1

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 23 maja 2022 17:30

Renata SieromskaRozstrzygnięto konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1.

Stanowisko to po obecnie urzędującej Bożenie Płatek od 1 września obejmie dotychczasowa wicedyrektor szkoły Renata Sieromska.

Wyboru kandydata dokonała dwunastoosobowa komisja konkursowa.

Renata Sieromska jako jedyna przystąpiła do konkursu.

 

Mistrzowie mechaniki z radzyńskiej samochodówki

ZSP Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 23 maja 2022 17:00

Mistrzowie mechanikiAdrian Maliszewski i Bartłomiej Szczygieł, uczniowie 4 klasy technikum pojazdów samochodowych, zwyciężyli w Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników w kategorii Młodych Mechaników.

Uczniowie technikum pojazdów samochodowych, jak co roku zakwalifikowali się do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Aż 4 drużyny z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II dostało się do finałów w kliku kategoriach. Eliminacje zostały przeprowadzone online. Wzięło w nich udział ponad 3300 drużyn z całej Polski. Finały odbyły się podczas Motoryzacyjnych Targów Motor Show w Poznaniu podczas, których uczestnicy zmierzyli się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi.

 

Uwaga! W niedzielę Giełda Używanych Zabawek

Wspieramy - Społeczne Centrum Wolontariatu i Pomocy   
poniedziałek, 23 maja 2022 06:00

Giełda Zabawek UżywanychCzy nie zastanawialiście się czasem, co zrobić z zabawkami, które znudziły się waszym dzieciom? Lub z których wyrosły? Przychodzimy z rozwiązaniem tego dylematu.

Giełda Zabawek Używanych to przestrzeń, w której możecie sprzedawać, kupować oraz wymieniać się używanymi zabawkami, grami, książkami, materiałami plastycznymi, sprzętem sportowym i rehabilitacyjnym.

W niedzielę 29 maja, w godzinach 10.00 - 14.00 zapraszamy do Stowarzyszenia Ósmy Kolor Tęczy, na ulicę Parkową 2, w Radzyniu Podlaskim. 

Można wystawić dowolną ilość przedmiotów. Stoiska trzeba przygotować we własnym zakresie - nie macie stolika? Możecie rozłożyć przedmioty na kocu.

 

Organizują pomoc dla mieszkańców Charkowa. Możesz pomóc?

Wiesław Trykacz   
piątek, 20 maja 2022 06:00

Charków. foto: https://novyny.live/ru/kharkovFundacja Nigdy Nie Jesteśmy Sami organizuje pomoc dla mieszkańców Charkowa.

Nawiązany został kontakt z kościołem chrześcijańskim z okolic Połtawy. Wolontariusze z tego kościoła wywożą busami uchodźców z okolic Charkowa. Opatrują rannych, zapewniają im noclegi, odzież, karmią ich posiłkami przygotowanymi we własnej kuchni. W tej kuchni każdego dnia, od rana do wieczora pracuje 10 osób. Następnie uchodźcy są przywożeni busami do Polski. W drodze powrotnej z Polski na Ukrainę busy będą zabierały pomoc humanitarną dla swojej służby i dla ludzi z obszarów wojennych.

Potrzebna jest żywności w postaci konserw mięsnych, rybnych, warzywnych, makaronów, różnego rodzaju kaszy, ryżu, cukru, soli, oleju, słodyczy. Środki czystości: mydło, płyny, szampony, pieluchy, podpaski, papier toaletowy, pampersy, ręczniki papierowe, materiały opatrunkowe.

 

Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Chromikiem i Dariuszem Szpakowskim

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 19 maja 2022 06:00

Jerzy Chromik21 maja br. o godz. 19.oo w sali kameralnej ROK-u rozpocznie się spotkanie z dziennikarzem sportowym, publicystą, autorem książek, radzynianinem Jerzym Chromikiem.

Gościem specjalnym będzie znany wszystkim komentator sportowy Dariusz Szpakowski.

W trakcie spotkania można będzie kupić książki Jerzego Chromika.

Zapraszamy! Tu nie można nie być!

 

Udało się zebrać prawie 4700 zł. Dziękujemy!

Iwona Pawelec Burczaniuk   
czwartek, 19 maja 2022 06:00

Dziękujemy!Polsko-ukraiński piknik integracyjny jest już historią, a zdjęcia z imprezy możecie obejrzeć tutaj.

Kochani Mieszkańcy - dziękujemy za obecność, aktywny udział w atrakcjach, które przygotowaliśmy, otwarte serca i portfele. Mamy nadzieję, że jeszcze to kiedyś powtórzymy.

Udało się zebrać 4693,38 zł. Aktualnie ustalamy z obrońcami Korostynia, jakie są ich najpilniejsze potrzeby, które możemy zaspokoić z tej kwoty. Na pewno poinformujemy mieszkańców, na co zostały zużyte zebrane środki.

Korzystając z okazji dziękujemy bardzo, bardzo wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Pikniku.

 

GOKiS zaprasza na warsztaty papieroplastyczne

Artur Dadasiewicz   
czwartek, 19 maja 2022 06:00

ZaproszenieGminny Ośrodek Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim zaprasza dzieci i młodzież szkolną na zajęcia papieroplastyczne do budynku przy szkole podstawowej w Żabikowie 25.05.2022 (ŚRODA) na godz.17.00.

Zajęcia będą dotyczyły technik zdobienia pudełek prezentowych z okazji Dnia Matki.

Materiały na warsztaty przygotuje organizator.

Zajęcia będą bezpłatne i każda osoba która wykona i ozdobi pudełeczko, będzie je mogła zabrać do domu.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU !!!

 

Ulicę Polną zbuduje PRD z Białej Podlaskiej. Umowa podpisana

Mariusz Szczygieł   
środa, 18 maja 2022 06:00

Sygnatariusze umowyWczoraj (17 maja br.) została podpisana umowa na budowę ulicy Polnej. 

Miasto reprezentował burmistrz Jerzy Rębek, wykonawcę - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Białej Podlaskiej - prezes firmy  inż. Leszek Horeglad.

PRD zbuduje drogę gminną nr 101961L – ulicę Polna w Radzyniu Podlaskim oraz skrzyżowanie ul. Polnej z drogą krajową nr 63 (ul. Wisznicka).

Ulica Polna będzie drogą jednojezdniową, dwupasmową, dwukierunkową o nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych asfaltowych.

 

VII Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnokrwistych w Bedlnie

Mariusz Szczygieł   
środa, 18 maja 2022 06:00

VII Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnokrwistych w Bedlnie

 

Do kiedy świadczenie postojowe?

Małgorzata Korba   
środa, 18 maja 2022 06:00

ZUSJeszcze przez trzy miesiące przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne mają czas na złożenie wniosku o świadczenie postojowe.

Świadczenia postojowe przysługują w ramach tarczy antykryzysowej osobom, które odczuły negatywne skutki pandemii Covid-19. Większość przedsiębiorców mogła wystąpić o świadczenie nawet kilka razy. Dotychczas Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił mieszkańcom województwa lubelskiego 136 tys. postojowych na łączną kwotę prawie 269 mln zł. Co do zasady postojowe wynosi 2080 zł. Dla firm na karcie podatkowej, zwolnionych z VAT – wynosi 1300 zł.

Zgodnie z tarczą antykryzysową wnioski o świadczenie postojowe można składać maksymalnie do trzech miesięcy po zniesieniu stanu epidemii.

 

Dr Gerard jednym z najlepszych pracodawców w Polsce

Artykuł partnera   
wtorek, 17 maja 2022 06:00

Dr GerardFirma Dr Gerard, która ma swoje 2 fabryki w Międzyrzecu Podlaskim i Radzyniu Podlaskim w najnowszym rankingu Forbes na najlepszego pracodawcę w Polsce w 2022 r. zajęła w swojej branży „Produkcja dóbr konsumpcyjnych nietrwałych” 10 miejsce.

Dr Gerard to firma produkująca ciastka, wafle i krakersy, znana nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, a działająca na terenie województwa lubelskiego: https://drgerard.eu/

Lista Pracodawców do rankingu, została opracowana przez zespół Statista na podstawie obszernej analizy m.in. czasopism specjalistycznych oraz informacji udostępnianych przez stowarzyszenia branżowe czy instytucje badań gospodarczych. Firma badawcza o ocenę pracodawców i dostarczenie danych do analizy poprosiła samych pracowników.

 

Polsko-ukraiński piknik integracyjny w Radzyniu - zobacz jak było

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 16 maja 2022 06:00

Polka i Ukrainka - obie tańczą w zespole Diament

 

Dzień Otwarty w SOSW

Małgorzata Łukaszewicz   
sobota, 14 maja 2022 09:00

Dzień Otwarty w SOSW12 maja 2022 r. w Specjalnym ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej odbył się Dzień Otwarty, w ramach którego odbyła się Gala Talentów.

W tym dniu w SOSW obchodzono również Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który wypada w dniu 5 maja. Na wstępie dyrektor Jolanta Purgał przywitała przybyłych gości i skierowała do wszystkich obecnych następujące słowa: „Cieszymy się, że po dwuletniej przerwie możemy kontynuować naszą GALĘ TALENTÓW. Jak już Państwo wiecie, nasz ośrodek przez kilka lat brał udział w programie „Szkoła Odkrywców Talentów” i „Miejsce Odkrywania Talentów”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 500