Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 12 grudnia 2018 imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Kraków i Niepodległa

Dyrektor SP 1, Bożena Płatek   
wtorek, 11 grudnia 2018 07:00

Na wycieczce w KarokowieListopad też może być radosny! A to za sprawą podróży do Krakowa, gdzie czas spędzili gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Radzyniu Podlaskim.

Realizowali w 100-lecie odzyskania niepodległości program edukacji patriotycznej rozpoczęty jeszcze w roku szkolnym 2017/2018. Świętowanie Niepodległej przybierało w szkole różne formy. Jedną z nich była wycieczka.

 

Sukces ZSP w Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym

Michał Maliszewski   
wtorek, 11 grudnia 2018 07:00

ZSP w gronie najlepszychW piątek, 7 grudnia br. w Centrum Techniki Kulinarnej Doram w Warszawie odbył się X Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs „Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2018”.

Do finału konkursu zakwalifikowało się tylko 12 szkół z całej Polski, a wśród nich Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Szkołę reprezentowały uczennice klasy III ZSZ w zawodzie kucharz – Natalia Ochnio i Weronika Wachnik, nauczycielem praktycznej nauki zawodu jest Jacek Michalak, który przygotowywał uczennice do udziału w konkursie. Drużyna zajęła 2 miejsce na podium.

 

Mikołajkowe niespodzianki w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy

Michał Maliszewski   
wtorek, 11 grudnia 2018 07:00

Wspólne zdjęcieTegoroczny Mikołaj i tym razem nie zawiódł naszych dzieci.

Pojawił się u najmłodszych z ogromnym workiem prezentów oraz przedświątecznym powitaniem: Ho, ho, ho! Czy tu są grzeczne dzieci? Tak długo oczekiwanego gościa powitały szerokie uśmiechy, piosenki i wierszyki. Na szczęście większość milusińskich bezwarunkowo zasłużyła na upominki.

 

Poznajcie członków komisji miejskich

Michał Maliszewski   
wtorek, 11 grudnia 2018 07:00

Sesja Rady MiastaWczoraj (10.12) odbyła się druga w tej kadencji sesja Rady Miasta.

Jednym z punktów obrad było uformowanie składu stałych komisji miejskich. Wybrano zarówno członków oraz przewodniczących w 5 składach. Poznajcie osoby, które zasiadły w komisjach miejskich:

 

XVII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga”

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 10 grudnia 2018 07:00

Wręczanie nagródWe wtorek, 4 grudnia 2018 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się XVII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga”.

Konkurs zorganizowali: Łukowski Ośrodek Kultury oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. W konkursie wzięło udział prawie 64 recytatorów z całego województwa lubelskiego. Poezję i prozę ks. Jana Twardowskiego w Łukowskim Ośrodku Kultury recytowali także recytatorzy z Gminy Ulan-Majorat i znaleźli się w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu. Gratulujemy sukcesów!

 

Zobacz jak wyglądał kiermasz świąteczny w Radzyniu!

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 10 grudnia 2018 07:00

Ozdoby świąteczne w pałacu Potockich

 

Tygryski świętowały Mikołajki na sportowo

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 10 grudnia 2018 07:00

Spider manW sobotę (8.12) w sali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu młodzi adepci sportów walki spędzili czas na mikołajkowej zabawie.

IX Mikołajkowy Turniej Taekwon-do zgromadził 250 uczestników zajęć Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, którym zarządza Łukasz Ciężki. Był to czas wspólnej zabawy dla najmłodszych. Na sali rozstawiono trampoliny, dmuchańce, natomiast starsi członkowie RSC przygotowali dla swoich młodszych kolegów różne konkurencje sportowe.

 

Radzyń Podl.: Pijany motorowerzysta uciekał przed policjantami

Oficer prasowy KPP w Radzyniu Podlaskim, mł. asp. Piotr Mucha   
poniedziałek, 10 grudnia 2018 07:00

Radzyń Podl.: Pijany motorowerzysta uciekał przed policjantamiDo zdarzenia doszło w sobotę kilka minut przed godz. 19:00 w miejscowości Płudy, gm. Radzyń Podlaski.

Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motorowerem, który poruszał się od prawej do lewej krawędzi jezdni. Kierujący motorowerem widząc sygnały do zatrzymania pojazdu próbował uniknąć kontroli i podjął próbę ucieczki. Szybko jednak został zatrzymany. Wówczas okazało się, że motorowerzysta to 34-letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski. W chwili zatrzymania był pijany.

 

Liczba e-zwolnień szybko rośnie

Michał Maliszewski   
sobota, 08 grudnia 2018 07:00

ZUSDo czwartku liczba elektronicznych zwolnień lekarskich sięgnęła w województwie lubelskim prawie 20 tysięcy. Zdarzają się też jednostkowe zwolnienia na nieprawidłowych papierowych drukach. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina: pacjent może liczyć na zasiłek chorobowy, nawet jeśli lekarz wystawił mu zwolnienie na formularzu, który już nie obowiązuje.

Do poranka 7 grudnia lekarze w całej Polsce wystawili ponad 450 tys. zwolnień elektronicznych. ZUS odnotował największą liczbę e-zwolnień w poniedziałek (prawie 151 tys.). Dotychczas do Zakładu wpłynęło jedynie 2,7 tys. zaświadczeń papierowych, które od 1 grudnia nie powinny być honorowane, bo nie mają umocowania w przepisach.

 

Przebudowa ulicy Sitkowskiego skończona!

Michał Maliszewski   
sobota, 08 grudnia 2018 07:00

Ul. SitkowskiegoMimo pochmurnego dnia, zapraszamy Was na spacer po świeżo wyremontowanej ulicy Sitkowskiego.

Przebudowa tej ulicy właśnie została zakończona. Pozostało tylko w wiosnę wykonać nasadzenia roślin. Próg zwalniający, w postaci podwyższonej nawierzchni, w miejscu przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 2 został wykonany. Wydaje się, że jest on nieco łagodniejszy niż poprzedni, lecz może jest to spowodowane tym, że nie ma przed nim dołków, które powstały od zatrzymujących się tam pojazdów. Wykonano także miejsca parkingowe oraz przy cmentarzu zamontowano barierki ochronne.

 

Świąteczna zbiórka żywności "Podaruj Potrzebującym Jedzenie na Świąteczny Stół"

Wiesław Trykacz Fundacja "Nigdy Nie Jesteśmy Sami"   
piątek, 07 grudnia 2018 07:00

DzieckoOd 30 listopada do 1 grudnia 2018 roku odbyła się zbiórka żywności na terenie Radzynia Podlaskiego w sklepach: BIEDRONKA UL. WARSZAWSKA I UL. LUBELSKA, TESCO UL. STAGROWSKIEGO, DELIKATESY "CENTRUM" UL. CHMIELOWSKIEGO.

Zostało zebrane 1101,79 kg (tysiąc sto jeden kilogramów, 79 dkg). Z zebranej żywności sporządzono paczki żywnościowe, które są przekazywane osobom potrzebującym i rodzinom z powiatu radzyńskiego.

 

Międzypokoleniowe Czytanie Niepodległej

Michał Maliszewski   
piątek, 07 grudnia 2018 07:00

Czytanie dla Niepodległej5 grudnia 2018 r. w Gimnazjum nr 2 odbyło się wspólne czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz utworów z „Antologii Niepodległościowej” przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, gimnazjalistów oraz Słuchaczy UTW i dyrektorów wymienionych szkół w ramach akcji „Narodowe Czytanie”.

W wyjątkowej ojczyźnianej scenerii, nawiązując do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, czytający skłaniali obecnych do refleksji nad własnym patriotyzmem.

 

50 lat Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie! Fotorelacja

Michał Maliszewski   
piątek, 07 grudnia 2018 07:00

Artyści z Ulana na scenie

 

24 grudnia 2018 r. jest dniem wolnym w Starostwie Powiatowym

Michał Maliszewski   
piątek, 07 grudnia 2018 07:00

InformacjaInformujemy, że dla pracowników Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim 15 grudnia 2018 r. jest dniem pracy a 24 grudnia 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.

odstawa prawna: 
Zarządzenie Nr 27/2018 Starosty Radzyńskiego z dnia 4 grudnia 2018 r. w sprawie ustalenia dnia 24 grudnia 2018 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim.

 

Arti Sentemo zagrało dla Pierwszej Damy

Michał Maliszewski   
piątek, 07 grudnia 2018 07:00

Arti Sentemo zagrało dla Pierwszej DamyW środę, 5 grudnia br. kameralna orkiestra akordeonowa Arti Sentemo odwiedziła Pałac Prezydencki ze specjalną misją.

Młodzi artyści ze swoim nauczycielem i dyrygentem Zbigniewem Czuryło mieli okazję zagrać kolędy podczas ubierania choinki przez Pierwszą Damę, Agatę Kornhauser-Dudę przy wsparciu uczniów z Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego z Nałęczowa. Młodzież z tego liceum wykonała również wszystkie ozdoby, które zawisły na drzewku, ustawionym Sieni Głównej.

 

Międzyszkolny turniej fryzjerstwa w Radzyniu. Parczew na podium

Michał Maliszewski   
czwartek, 06 grudnia 2018 07:00

Podczas turniejuSztuka fryzjerstwa nie należy do łatwych, lecz wykonywana z pasją daje świetne efekty.

Młodzi adepci tego fachu, wczoraj (5.12), w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim skrzyżowali nożyczki i tuby lakierów, by zdobyć pierwsze miejsce IV Międzyszkolnym Turnieju Fryzjerstwa. Turniej ten wpisał się na stałe w harmonogram imprez szkolnych. Po raz pierwszy odbył się on w 2014 roku. Główną myślą, przyświecającą Anicie Botwinie, nauczycielce szkolenia praktycznego z ZSP było zorganizowanie konkursu, który będzie doskonalił umiejętności praktyczne przyszłych fryzjerów, a jednocześnie rozwijał ich zainteresowania i gwarantował dobrą zabawę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 377