Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 czerwca 2023 imieniny: Bonifacego, Walerii

Strażacy ochotnicy pielgrzymowali na Jasną Górę

Gmina Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 05 czerwca 2023 06:00

Jasna Góra27 maja 2023 r. strażacy z jednostek OSP Gminy Radzyń Podlaski uczestniczyli w VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę.

Pielgrzymkę dla strażaków z naszej gminy zorganizował Wiesław Mazurek - Wójt Gminy Radzyń Podlaski, Prezes Zarządu Gminnego ZwOSP RP w Radzyniu Podlaskim oraz wicepreses Zarządu Odziału Powiatowego ZwOSP RP w Radzyniu Podlaskim

W Pielgrzymce udział wzięło około 20 000 pielgrzymów strażaków Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych wraz z rodzinami, 55 orkiestr, dziewięć zespołów artystycznych oraz ok 500 pocztów sztandarowych.

 

Uwaga! Dzisiaj ostatni dzień na zwrot składki!

Maciej Raszewski   
poniedziałek, 05 czerwca 2023 06:00

ZUSDo 5 czerwca prowadzący działalność gospodarczą mają czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne.  Wniosek w tej sprawie należy złożyć elektronicznie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). 

"W związku z licznymi prośbami od przedsiębiorców ZUS zwrócił się do ministerstwa zdrowia o szczegółową interpretację niektórych przepisów. Resort dał zielone światło na wydłużenie terminu. Dzięki temu prowadzący działalność mają jeszcze kilka dni na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty” – wyjaśnia profesor Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

 

Rodzice przedszkolaków wystawili "Kaczkę Dziwaczkę"

Agnieszka Kowalczyk   
sobota, 03 czerwca 2023 06:00

Przedstawienie trwa :)31maja 2023r. dzieci z grupy KRASNALE z Przedszkola Miejskiego Nr 1 obejrzały przedstawienie - niespodziankę pt.: ,,Kaczka Dziwaczka’’.

Inscenizacja wiersza Jana Brzechwy została przygotowana przez rodziców z okazji Dnia Dziecka. Reżyserem była Agnieszka Kowalczyk, a w główną rolę wcieliła się Dominika Ozimkiewicz. Wszystkie prezentowane postacie bardzo rozbawiły dzieci. Rodzice - aktorzy niesamowicie się starali, aby ten dzień był dla dzieci pełen radości. Podczas przedstawienia słychać było okrzyki zachwytu i gromkie brawa. Wielką niespodzianką był gościnny występ policjanta Piotra Woszczaka, który zawsze chętnie podejmuje wszelkie formy współpracy z naszym przedszkolem. Wszystkim RODZICOM-AKTOROM składamy podziękowania za wspaniałe pomysły, piękne stroje i wielkie zaangażowanie.

 

Nigdy nie wolno nam zapomnieć o męstwie i postawie polskich Żydów z warszawskiego getta

Mariusz Szczygieł   
piątek, 02 czerwca 2023 06:00

Obelisk i 7 macew30 maja br., 80 lat po wybuchu powstania w warszawskim gettcie, na radzyńskim cmentarzu żydowskim upamiętniono byłych mieszkańców naszego - ofiary Holocaustu.

Z tej okazji odsłonięto 8 najlepiej zachowanych macew, które zostały znalezione w naszym mieście pod asfaltem przy budynku dawnej komendy Policji.

Okolicznościowy referat o powstaniu w gettcie wygłosił pastor Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej Tomasz Mańko. O symbolice macew opowiedziała Jolanta Bilska. Głos zabrali również: prowadzący uroczystość Prezes Radzyńskiego Towarzystwa Regionalnego Tadeusz Pietras, przedstawiciele Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, reprezentant mniejszości romskiej w Radzyniu Bogdan Kowalski i Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego Tadeusz Sławecki.

 

Na Armii Krajowej palił się dostawczak

Mariusz Szczygieł   
piątek, 02 czerwca 2023 06:00

Mercedes w ogniuRadzyńscy strażacy interweniowali wczoraj na ulicy Armii Krajowej.

Tuż po 16 otrzymali zgłoszenie, że przed blokiem obok ZUS-u pali się dostawczy mercedes.

Na ratunek przyjechały dwa zastępy strażaków.

Pożar ugaszono, ale ogień i tak zdążył spustoszyć dostawczaka.

 

Do Czemiernik przyjedzie Kardiobus

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 01 czerwca 2023 06:00

KardiobusZbadaj swoje serce i wykonaj pomiar poziomu cukru we krwi. Bezpłatnie.

2 czerwca do Czemiernik przyjedzie Kardiobus, gdzie każdy będzie miał możliwość wykonania bezpłatnego badania EKG, pomiaru ciśnienia oraz badania BMI (przy występującej nadwadze). Jednocześnie w Kardiobusie Fundacja NEUCA dla Zdrowia udostępnia zainteresowanym możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru  we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tej czynności.

 

Dzień Dziecka w Lichtach po raz drugi

Bartosz Luty   
środa, 31 maja 2023 06:00

Wóz strażacki był największą atrakcją imprezyW niedzielę 28 maja odbył się po raz drugi Dzień Dziecka w Lichtach.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji takich jak zabawy animacyjne, przejażdżki kucykiem, malowanie twarzy, dmuchańce i wata z popcornem.

Głównym punktem wydarzenia było edukacyjne spotkanie ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim, gdzie dzieci zapoznały się z pracą strażaków, a także miały okazję przymierzyć hełm strażacki oraz przyjemność siąść za sterami wozu strażackiego.

 

Wyższe progi dorabiania dla rencistów i wcześniejszych emerytów

Maciej Raszewski   
środa, 31 maja 2023 06:00

ZUSOd czerwca niektórzy pracujący renciści i wcześniejsi emeryci będą mogli więcej dorobić do swojego świadczenia niż dotychczas. Niższy, bezpieczny próg zarobków zwiększa się o ponad 273 zł brutto, a wyższy o 508 zł brutto.

Wielu emerytów i rencistów nadal pracuje. Emeryci, którzy osiągnęli powszechny wiek emerytalny (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn) mogą osiągać dodatkowe przychody bez ograniczeń. Nie  muszą obawiać się, że ich świadczenie zostanie zmniejszone lub zawieszone, nawet jeśli przychód przekracza określone progi - 70 proc. i 130 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. 

 

S19 z Radzynia do Międzyrzeca o krok dalej

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 30 maja 2023 07:00

Projekt S19Firma Stecol Corporation złożyła do wojewody lubelskiego wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka S19 Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski.

Zgodnie z założonym harmonogramem wykonawca zakończył etap prac nad projektem budowlanym, co pozwoliło na złożenie wniosku o wydanie decyzji ZRID.  Jej uzyskanie umożliwi rozpoczęcie robót budowlanych na ponad 22-kilometrowym odcinku, a także przeprowadzenie procedury związanej z wypłatą odszkodowań za nieruchomości pod drogę.  

Pierwsze prace w terenie planowane są w I kwartale 2024 roku, nowym odcinkiem powinniśmy pojechać w I połowie 2026 roku. Koszt inwestycji realizowanej w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych to ok. 570,7 mln zł.  

 

Radzynianki szkoliły się pod okiem armii

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 30 maja 2023 06:00

Szkolenie trwaSobota i niedziela w naszym mieście upłynęła z nauką samoobrony kobiet.

Żołnierze – instruktorzy z 19 Brygady Zmechanizowanej w Lublinie uczyli podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokazywali techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach.

W szkoleniu wzięło udział blisko 50 pań z naszego powiatu.

 

Inspiratoria Zapiecka zakończone

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 30 maja 2023 06:00

Wykład prowadzi prezes Spomleku Paweł GacaRok akademicki w Zapiecku zakończony.

Ostatnim gościem w ramach inspiratoriów był prezes Spółdzielczej Mleczarni "Spomlek" Paweł Gaca.

Prezes Gaca opowiadał o historii radzyńskiej spółdzielni, planach na przyszłość i wyzwaniach, jakie czekają naszą lokalną mleczarnię. Zebrani mieli okazję poznać kulisy powstania marki Serenada oraz Skarby Serowara, zostali także zapoznani z charakterystyką przetwórstwa mleka, czy trudach pracy rolników, którzy codziennie oddają do mleczarni tysiące litrów mleka.

Trzygodzinne spotkanie upłynęło w mgnieniu oka. 

 

Radzyń wybiera się na Wielki Marsz do stolicy

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 29 maja 2023 06:00

Wielki Marsz 2023Zbliża się rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów i zmiany władzy w 1989 roku.

Na ten dzień Donald Tusk zwołał ponadpartyjny marsz "przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską".

Zarząd Powiatowy Platformy Obywatelskiej RP w Radzyniu Podlaskim także zaprasza na wielki marsz opozycji 4 czerwca i organizuje wyjazd autokarowy do Warszawy z naszego miasta.

Zapisy pod numerem telefonu 512 328 990.

 

ZUS: jeśli po rozliczeniu składki zdrowotnej masz nadpłatę, wyślij wniosek o jej zwrot

Maciej Raszewski   
poniedziałek, 29 maja 2023 06:00

ZUSWniosek o zwrot nadpłaty, w związku z rozliczeniem składki zdrowotnej za 2022 r., jest udostępniany na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Przed jego podpisaniem i wysłaniem należy koniecznie potwierdzić rachunek bankowy, na który ma być przekazany zwrot.

"Ponad 436 tys. płatników przekazało już zweryfikowany wniosek o zwrot nadpłaconej składki zdrowotnej na kwotę ponad 823 mln zł. Przedsiębiorcy mają czas na złożenie takiego dokumentu przez PUE ZUS tylko do 1 czerwca" - mówi rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski.

 

Zapraszamy na piknik modelarski

Mariusz Szczygieł   
sobota, 27 maja 2023 11:00

III Piknik Modelarski RC 26.08.2012Uwaga! Przed nami Mały Piknik Modelarski dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy Was i Wasze dzieci w niedzielę 4 czerwca na boisko treningowe stadionu Orląt w godz. 15.oo - 19.oo na pokazy małych modeli latających sterowanych radiem oraz modeli na uwięzi. Będzie też pokaz statyczny (bez lotów) dużych i bardzo dużych modeli samolotów. Modelarze z Radzynia, Łukowa, Parczewa i innych miejscowości będą gotowi odpowiadać na pytania związane z modelarstwem.

Uczestnicy Pikniku otrzymają modele kartonowo-drewniane do złożenia pod okiem doświadczonych modelarzy. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie jeszcze więcej atrakcji niż rok temu.

Piknik organizowany jest przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lotniczych z siedzibą w Radzyniu Podlaskim przy wsparciu Miasta Radzyń Podlaski i ROK-u.

 

Zaufaj wojsku - przeszkól się z samoobrony

Mariusz Szczygieł   
piątek, 26 maja 2023 06:00

Samoobrona kobietJuż w najbliższą sobotę i niedzielę wszystkie chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów.

Start o godzinie 10.

Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach.

 

28 maja Gminny Dzień Dziecka w Ustrzeszy

Gmina Radzyń Podlaski   
czwartek, 25 maja 2023 06:00

Dzień Dziecka Już po raz dziesiąty Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim zapraszają na festyn z okazji Dnia Dziecka.

Na wszystkie dzieciaki czeka mnóstwo atrakcji i nagród. Zatem widzimy się na boisku w Ustrzeszy 28 maja 2023 r. od godziny 14:00 i nie zapomnijcie zabrać ze sobą ładnej pogody. Będzie to najbardziej kolorowy i radosny dzień tego roku. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego świętowania. Przygotowaliśmy masę atrakcji: dmuchańce, jazda konna, zawody sportowe, animacje i zabawy, a na zakończenie imprezy: karaoke!  Imprezę rozpoczynamy o godz.14:00 uroczystą mszą świętą. Planowane zakończenie wydarzenia o godz. 20:00.

Serdecznie zapraszamy!!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 527
Owczarek
Owczarek
sobota, 03 czerwca 2023
fotelik na rower
fotelik na rower
niedziela, 04 czerwca 2023