Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 stycznia 2023 imieniny: Martyna, Maciej, Marcin

Nie może, czy nie chce? Burmistrz sceptyczny wobec aktywnych przejść.

Klaudia Szczygielska   
piątek, 27 stycznia 2023 06:00

Sesja Rady MiastaPodczas 56. sesji Rady Miasta Radzynia Podlaskiego temat przejść dla pieszych pojawił się wielokrotnie.

Stało się tak za sprawą wypadku, jaki miał miejsce kilka dni temu oraz naszej aktywności związanej z bezpieczeństwem. W ostatnich dniach opublikowaliśmy bowiem wezwanie do burmistrza Jerzego Rębka, aby doświetlić najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych. Zostały przedstawione rozwiązania, z jakich korzystały sąsiednie miejscowości, koszty inwestycji oraz źródło finansowania.

Dla poprawy widoczności, zaproponowano zamontowanie aktywnych przejść, czyli tzw. kocich oczu — światełek zatopionych w asfalcie przy pasach, które ostrzegają kierowców, że do przejścia zbliża się pieszy.

 

Tania recepta online

Artykuł partnera   
czwartek, 26 stycznia 2023 06:00

Tania recepta onlineTania recepta online jest możliwa.

Nowe technologie znacznie ułatwiają nam życie i pomagają zaoszczędzić czas. Już nie musisz czekać w kolejce u lekarza, ponieważ możesz skorzystać z recepty online. 

Konsultacja lekarska online lub telefoniczna

Podczas wywiadu lekarz wybierze najlepszy dla Ciebie sposób leczenia. Kiedy chcesz dostać receptę online potrzebna jest videorozmowa, bądź teleporada. W niektórych sytuacjach wystarczy wypełnić formularz. Kiedy kwestionariusz zostanie pozytywnie rozpatrzony, wówczas otrzymasz receptę.

 

Drużyna K rusza do działania!

Mariusz Szczygieł   
środa, 25 stycznia 2023 06:00

Drużyna KNie każdy bohater nosi pelerynę.

Czasami wystarczy, że człowiek odda drugiej osobie to, co ma w sobie. A jak się okazuje krew to najcenniejsza rzecz.

I oto przedstawiamy Wam dzisiaj Drużynę K. To pięć osób zafascynowanych ideą oddawania krwi. Za cel postawiły sobie propagowanie honorowego krwiodawstwa. Chcą organizować prelekcje informacyjne i same akcje poboru. Chcą docierać do nowych dawców i przełamywać bariery, a my chcemy im w tym pomóc.

Więcej o radzyńskiej Drużynie K dowiecie się z ich fejsbukowego profilu >> tutaj <<, polubcie, udostępnijcie, obserwujcie.

 

Strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny

Mariusz Szczygieł   
środa, 25 stycznia 2023 06:00

Trwa akcja gaśniczaWe wtorek rano, 24 stycznia br., kilka minut po godzinie 6:00 dyżurny radzyńskiej komendy Policji został powiadomiony o pożarze domu w Tchórzewie, w gminie Borki.

Wezwani na miejsce strażacy zastali palący się dom. W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy straży: Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Radzynia i OSP z Bork. W trakcie akcji gaśniczej wewnątrz spalonego domu strażacy odnaleźli ludzkie zwłoki. Najprawdopodobniej jest to ciało 72-letniego mężczyzny, właściciela posesji.

 

Zadbajmy o bezpieczeństwo radzyniaków, zróbmy kocie oczy

Radzyń Moje Miasto   
środa, 25 stycznia 2023 06:00

Kilka dni temu w naszym mieście doszło do potrącenia mieszkanki Radzynia. Kobieta z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. 

Kiedy uderzył w nią samochód było jeszcze ciemno, a na radzyńskich przejściach piesi są mało widoczni. Są jednak rozwiązania, które mogą to zmienić. 

 

GOKiS zaprasza na turniej tenisa stołowego i bal karnawałowy

GOKiS   
środa, 25 stycznia 2023 06:00

TurniejGminny Ośrodek Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim zaprasza młodzież szkolną do wzięcia udziału w Turnieju Tenisa Stołowego.

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Białce w dniu 26.01.2023 r. (czwartek) o godzinie 11.00. Informacje pod numerem telefonu 501120729.

Dzień później (27 stycznia w piątek) GOKiS organizuje Bal Karnowałowy, na który zaprasza dzieci w godzinach 16.00 – 20.00 do świetlicy GOKiS w Białej.

Mile widziane przebranie za ulubioną postać z bajki.

 

31 finał WOŚP przed nami

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 24 stycznia 2023 06:00

WOŚP 2023W najbliższą niedzielę w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już 31 raz.

Na ulicach naszego miasteczka wolontariuszy spotkacie już od godziny 8. Będą zbierać datki przez cały dzień, aż do 18.

A o 15 w sali kinowej ROK-u rozpocznie się koncert radzyńskiego fianału WOŚP połączony z licytacjami przekazanych przedmiotów.

Wystąpi m.in. Szkoła Tańca Pawła Jabłońskiego „Dance ma sens” oraz muzycy: Martin, Kamil Mitura, Jacek Musiatowicz i zespół Jeden Osiem L.

 

 

Nie składaj jeszcze wniosku o 500+

Paweł Szkalej   
piątek, 20 stycznia 2023 06:00

500+Beneficjenci realizowanego przez ZUS programu "Rodzina 500+", którzy już pobierają to świadczenie, nie powinny jeszcze składać wniosków na kolejny okres świadczeniowy. 

Od 1 lutego 2023 r. ZUS zacznie przyjmować wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. Osobie, która złoży prawidłowo wypełniony wniosek do 30 kwietnia 2023 r., ZUS wypłaci świadczenie do 30 czerwca 2023 r.

"Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 1 lutego 2023 r." - mówi rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

 

Dla spóźnialskich ZUS będzie otwarty w najbliższą sobotę

Paweł Szkalej   
czwartek, 19 stycznia 2023 06:00

ZUSMasz firmę, a nie masz konta w ZUS? Przeczytaj bo to ważna informacja dla Ciebie.

Każdy płatnik składek do 30 grudnia 2022 r. powinien posiadać profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Jest to obowiązek ustawowy i dotyczy wszystkich przedsiębiorców! Więc jeśli jesteś przedsiębiorcą i nie masz jeszcze profilu na PUE, aktywuj go jak najszybciej.

Aby ułatwić płatnikom składek założenie obowiązkowego profilu, w najbliższą sobotę 21 stycznia 2023 r. w godz. 8.00-13.00 będą czynne sale obsługi klientów w jednostkach terenowych oddziału ZUS w Lublinie.

 

"Jesień w Gminie Wohyń" - nagrody rozdane

Gmina Wohyń   
środa, 18 stycznia 2023 06:00

Zdjęcie grupowe10 stycznia nagrodzeni w konkursie „Jesień w Gminie Wohyń” otrzymali nagrody z rąk Wójta Gminy Wohyń – Tomasza Jurkiewicza, Dyrektor GCK w Wohyniu – Doroty Wodowskiej oraz Przewodniczącej Komisji Konkursowej – Anny Tchorzewskiej.

Przypomnijmy. Nagrody w konkursie fotograficznym „Jesień w Gminie Wohyń” otrzymali: I miejsce Danuta Wójcik, II miejsce Karolina Wójcik – Kowalik, III miejsce Anna Biernacka.

Gratulujemy!

 

Pozory - koncert Kamila Mitury

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 17 stycznia 2023 06:00

PozoryZapraszamy na koncert Kamila Mitury, który odbędzie się 20 stycznia w sali widowiskowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Kamil Mitura jest utalentowanym 17-letnim mieszkańcem Gminy Borki. Ostatnio Fundacja My Słowianie wydała debiutancki album Kamila pt. "POZORY", którego premiera obędzie się w trakcie koncertu.

Kiedy? W piątek 20 stycznia br.

O której? O 18.oo

Za ile? Za darmo!

 

Podsumowanie i podziękowanie za MOTOMIKOŁAJKI 2022

Karol Niewęgłowski   
poniedziałek, 16 stycznia 2023 06:00

MotocykliściPomimo, że akcja Motomikołajki 2022 zorganizowana przez Radzyński Klub Motocyklowy AIKI BIKER oraz niezrzeszonych radzyńskich motocyklistek i motocyklistów można by powiedzieć już dawno poszła w zapomnienie, to tak naprawdę jej finał miał miejsce dosłownie kilka dni temu.

Czemu tak długo? Co przez ten czas się działo? Co zostało kupione za zebrane pieniądze i jak wyglądała pomoc? To wszystko wyjaśnia prezydent klubu Kamil Kwaśny, wiceprezydent Jacek Patkowski oraz pomysłodawca i koordynator działań Karol Niewęgłowski.

 

Sławomir Zdunek nowym radnym miejskim

Mariusz Szczygieł   
niedziela, 15 stycznia 2023 22:30

Wyniki wyborówGłosy policzone. Już wiadomo.

Uzupełniające wybory do Rady Miasta Radzynia Podlaskiego w okręgu nr 8 wygrał Sławomir Zdunek reprezentujący KWW Radzyń Moje Miasto.

Żeby zostać nowym radnym Sławormir Zdunek potrzebował 77 głosów. Pozostali kandydaci uzyskali odpowiednio: Sławomir Sałata 42 głosy, Janusz Chmielarz 40 głosów. Frekwencja wyborcza wyniosła 19%. Swój głos oddało 160 osób z 822 uprawnionych. 1 głos był nieważny.

Gratulacje!

 

LO i ZSP brązowe w rankingu Perspektyw

Mariusz Szczygieł   
piątek, 13 stycznia 2023 06:00

Mamy w Radzyniu 2 brązowe szkołyJak co roku, ogłoszono wyniki rankingu szkół Perspektywy.

I LO przy ul. Partyzantów, utrzymało tutuł z ubiegłego roku i jest "Brązową Szkołą 2023". Liceum podskoczyło w rankingu o 46 pozycji wobec roku ubiegłego i znalazło się na 566 miejscu w Polsce (612 - 2022 r., 449 - 2021 r., 327 - 2020 r.). Wśród liceów województwa lubelskiego LO zajęło 26 miejsce na 73 szkoły w rankingu Perspektyw. Nasze drugie radzyńskie LO przy ul. Sikorskiego (przy ZSP) znalazło się na 72 miejscu w województwie, spadając z 60 pozycji w roku ubiegłym.

Również tytułem "Brązowej Szkoły 2023" zostało w tym roku uhonorowane technikum przy ZSP im. Jana Pawła II. W ubiegłym roku było srebrne, ale szkoła odnotowała spadek o 127 miejsc w rankigu. Technikum znalazło się na 368 pozycji w Polsce (241 - 2022 r., 285 - 2021 r., 147 - 2020 r.), na 21 miejscu w naszym województwie (w ubiegłym roku 12).

 

Niech wygrają mieszkańcy Spółdzielczej - rozmowa ze Sławomirem Zdunkiem

Radzyń Moje Miasto   
czwartek, 12 stycznia 2023 06:00

Sławomir ZdunekW najbliższą niedzielę, 15 stycznia, mieszkańcy ulicy Spółdzielczej w Radzyniu Podlaskim w ramach wyborów uzupełniających wybiorą nowego radnego.

Zachęcamy do lektury wywiadu ze Sławomirem Zdunkiem, kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców Radzyń Moje Miasto.


RMM: Sławek, zacznijmy od tego, dlaczego zdecydowałeś się na start w wyborach z KWW Radzyń Moje Miasto?


Sławomir Zdunek: Zdecydowałem się kandydować z Komitetu Wyborczego Wyborców Radzyń Moje Miasto, ponieważ od dawna obserwowałem działania stowarzyszenia. Zaciekawiły mnie. Uważam je za bardzo pożyteczne i potrzebne.

 

Zapraszamy na ferie w Gminie Radzyń

Artur Dadasiewicz   
czwartek, 12 stycznia 2023 06:00

Ferie w Gminie Radzyń PodlaskiWójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim zapraszają dzieci na ferie zimowe 2023.

Moc atrakcji a między innymi gry i zabawy, turnieje, warsztaty aktorskie, plastyczne, kulinarne, zajęcia umuzykalniające.

Zajęcia będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 – 14.00 odpowiednio w Szkole Podstawowej w Branicy Radzyńskiej 16.01.2023 (poniedziałek), Szkole Podstawowej w Brzostówcu 17.01.2023 (wtorek), Szkole Podstawowej w Białej 18.01.23 (środa) Zespole Szkół w Zabielu 19.01.23 (czwartek) oraz na zakończenie tygodnia (piątek) w świetlicy w Jaskach.

ZACHĘCAMY DZIECI Z CAŁEJ GMINY DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 518