Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 17 stycznia 2019 imieniny: Marian, Jan, Antoni

Koncert Kolęd 2019 - Czemierniki

Redakcja   
czwartek, 17 stycznia 2019 07:00

Orkiestra na scenie13 stycznia br. odbył się w Zespole Szkół w Czemiernikach Koncert Kolęd zorganizowany przez Młodzieżową Orkietrę Dętą gmin Czemierniki - Radzyń Podlaski pod batutą Tomasza Nurzyńskiego.

W koncercie wzięli udział m.in.: starosta radzyński Szczepan Niewęgłowski, wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, zastępca wójta Anna Grochoła, proboszcz parafii Czemierniki ks. Jerzy Latawiec, wójt gminy Czemierniki Arkadiusz Filipek wraz z małżonką, przewodniczący Rady Gminy Marek Bączek, sekretarz gminy Waldemar Kozak oraz dyrektor Zespołu Szkół Ireneusz Kaczorek.

 

GOKiS specjalnie dla babć i dziadków

Michał Maliszewski   
czwartek, 17 stycznia 2019 07:00

PlakatW imieniu organizatorów zapraszamy na Gminny Dzień Babci i Dziadka.

Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia (w niedzielę) o godzinie 14.00 w sali gimnastycznej przy szkole w Zabielu.

Więcej informacji na plakacie.

Zachęcamy do uczestnictwa!

 

Bonifikata w Radzyniu uchwalona

Redakcja   
środa, 16 stycznia 2019 07:00

Prezydium Rady MiastaPodczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta (14.01) radni podjęli uchwałę w sprawie określenia warunków bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności.

1 stycznia 2019 r. Sejm RP uchwalił ustawę dzięki której, nastąpiło automatyczne przekształcenie użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi. Właściciele mieszkań i domów mogą dzięki temu wiele zyskać. W naszym mieście udzielono 85% bonifikaty osobom fizycznym, będącym właścicielami domów jednorodzinnych, właścicielom mieszkań lub spółdzielniom mieszkaniowej od opłaty jednorazowej.

 

Spotkanie Klubu Genealogicznego w Archiwum Państwowym

Joanna Kowalik-Bylicka Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim   
środa, 16 stycznia 2019 07:00

PlakatArchiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim zaprasza czytelników portalu iledzisiaj.pl na pierwsze w tym roku spotkanie Klubu Genealogicznego w Archiwum.

Wydarzenie odbędzie się 21 stycznia 2019 r. w Dzień Babci, w siedzibie Archiwum przy ul. Gen. F. Kleeberga nr 10 w Radzyniu Podlaskim. Początek - godzina 15.30. W programie prezentacja dokumentów - źródeł ważnych dla poszukiwaczy rodzinnych korzeni.

 

XX-lecie Klubu Żeglarskiego Korab!

Redakcja   
środa, 16 stycznia 2019 07:00

PlakatPrzed nami obchody 20-lecia Klubu Żeglarskiego Korab. To ważne święto dla wszystkich miłośników żeglugi. 

Wydarzenie odbędzie się 1 lutego br. w Radzyńskim Ośrodku Kultury. 

O godzinie 17.00 w galerii Oranżeria rozpocznie się część oficjalna oraz wernisaż wystawy. Godzinę później, w sali kinowej, będziemy mogli zasiąść na widowni i posłuchać koncertu zespołu "Ryczące Dwudziestki".

 

Śladami początków państwa polskiego

Redakcja   
środa, 16 stycznia 2019 07:00

Wspólne zdjęcie11 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Domaszewnicy mieli możliwość uczestnictwa w niezwykłej lekcji historii - w auli I LO im. T. Kościuszki w Łukowie aktorzy Teatru ARTENES z Wrocławia zabrali nas w podróż w czasy pierwszych Piastów. 

Inspirowane klechdami i legendami wydarzenia: O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach, O Wandzie, co nie chciała Niemca, O Lechu Czechu i Rusie czy nawiązania do Starej baśni i Polski Piastów w bardzo przystępny i humorystyczny sposób przybliżyły początki i rozwój naszego państwa. Dodatkową atrakcją przedstawienia było wykorzystanie różnorodnych elementów ekspresji teatralnej – ciekawa scenografia, efekty stroboskopowe i akustyczne czy przejmująca muzyka.

 

„Bal karnawałowy” w Przedszkolu Miejskim nr.3 w Radzyniu Podlaskim

Magdalena Oleksiej   
środa, 16 stycznia 2019 07:00

Dzieci na balu karnawałowymKarnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

14 stycznia w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Radzyniu Podlaskim odbył się " Bal karnawałowy”. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

 

Karnawałowe kanapki w Zakrzewie

Katarzyna Łoniewska   
wtorek, 15 stycznia 2019 07:00

Wspólne zdjęcie14 stycznia 2019 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zakrzewie postanowiły zrobić „Karnawałowe kanapki”.

W tym celu przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na ławeczkach znalazły się świeże warzywa tj. sałata, papryka, rzodkiewka, pomidory, ogórki i szczypiorek. Nie zabrakło także wędliny, sera żółtego, jajek, pieczywa, masła oraz przyborów kuchennych pomocnych w pracy.

 

Mieszkańcy Radzynia uczcili pamięć prezydenta Gdańska

Redakcja   
wtorek, 15 stycznia 2019 07:00

Mieszkanki na Placu WolnościCała Polska w szoku po zamachu na prezydenta Pawła Adamowicza.

Wolontariusz WOŚP oraz włodarz Gdańska został śmiertelnie ugodzony nożem podczas finału 27 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie głównej w swoim mieście. Nie mógł się tego spodziewać, jak niejeden młody mieszkaniec naszego kraju chodził z puszką i zbierał datki.

W niektórych miastach 14 stycznia br. o godzinie 19.00 mieszkańcy wyszli z domów na place, skwery oraz pod ważne budynki miejskie, by oddać cześć zmarłemu prezydentowi. Taki sam akcent radzyński sztab WOŚP wykonał na Placu Wolności. Mieszkańcy Radzynia zjednoczyli się, przynieśli znicze i poświęcili godzinę swojego wolnego czasu na wspólną zadumę.

 

Mikołajki w Domu Dziecka

Sylwester Jędruchniewicz Fundacja NNJS   
poniedziałek, 14 stycznia 2019 07:00

Mikołaj w Domu DzieckaW poniedziałek, 7 stycznia 2019 roku o godzinie 16.00 Fundacja „Nigdy Nie Jesteśmy Sami” zorganizowała spotkanie mikołajkowe dla wszystkich dzieci z domu dziecka „Mój Dom” w Radzyniu Podlaskim z ośrodków na ulicy Zielonej i Traugutta.

Przygotowania do tej imprezy zaczęły się od wczesnych godzin porannych. Monika, Beata, Bożenka i Sylwek włączyli się w przygotowanie tej imprezy. Na stołach pojawiły się kanapki, słodycze, zimne i ciepłe napoje, była również pyszna zupa mięsno-serowa i domowy chleb upieczony przez Irenkę, a na deser gorąca pizza.

 

Kolejny rekord radzyńskiego sztabu WOŚP!

Redakcja   
poniedziałek, 14 stycznia 2019 07:00

LicytacjeZa nami 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (13.01). Dziękujemy za Wasze wielkie serducha – nie dotarły jeszcze wszystkie puszki z gmin powiatu radzyńskiego, ale już wiemy, że pobiliśmy kolejny rekord naszego sztabu.

W naszym mieście WOŚP rozpoczął się od morsowania z FORMFITNESS. Uczestnicy weszli do rzeki, wrzucili pieniądze do puszki i mobilizowali zebranych, by również pomagali - bo warto. Punkt 15.00 w Radzyńskim Ośrodku Kultury wystartował koncert połączony z licytacjami. Wydarzenie poprowadzili: Mariusz Szczygieł i Jakub Płecha. Na scenie podziwialiśmy: Wiktorię Musiejuk, Alicję Iwańczuk, Natalię Dyjak, dzieci z Przedszkoli Miejskich, Dream Team, Więcej Nas Matka Nie Miała, Są Gorsi, Staplers (Cyprian Wojtaś, Benjamin Wojtaś, Liwia Wojtaś, Izabela Gudelis, Weronika Krasuska), Sibi Dżibi (Aleksandra Warpas, Wojciech „Molas” Gil, Paweł Kubaczyński, Kamil Uciński), Molass Band, Zespół „Brawo” Andrzej, Ania i Mariano oraz grupę taneczną LCIT.

 

SREBRNA TARCZA po raz kolejny dla I LO

Ewa Grodzka   
sobota, 12 stycznia 2019 07:00

Tarcza PerspektywyZ radością informujemy, że I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim zajęło 340 miejsce w Polsce i 19 w województwie lubelskim w Rankingu Perspektyw 2019. Zdobyliśmy SREBRNĄ TARCZĘ.

Jest to wielki sukces i ogromny awans, aż o 130 miejsc w porównaniu do roku ubiegłego, kiedy cieszyliśmy się uzyskaniem Brązowej Tarczy. Radzyńskie liceum nieprzerwanie od wielu lat uzyskuje te prestiżowe wyróżnienia (Srebrna Tarcza 2014, 2016,2019; Brązowa Tarcza 2015, 2017, 2018. Podstawowym kryterium branym pod uwagę w rankingu są wyniki maturalne. Zdawalność matury w I LO to rokrocznie co najmniej 98% do 100%. Świadczy to o bardzo dobrej i stałej kondycji edukacyjnej szkoły. Dyrektor Ewa Grodzka dziękuje wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za rzetelną pracę i współpracę dającą zasłużoną satysfakcję.

 

Zaglądamy w budżet. Ile dotacji otrzymują jednostki miejskie?

Redakcja   
sobota, 12 stycznia 2019 07:00

Prezydium Rady MiastaW poprzednich artykułach informowaliśmy na jakie inwestycje w tym roku zostaną wydane pieniądze z miejskiego budżetu (tutaj!) oraz jakie plany do zrealizowania ma Rada Miasta VIII kadencji (tutaj!).

Dzisiaj prezentujemy wykaz dotacji dla jednostek sektora finansów publicznych, a także tych z poza tej grupy.

Miejska Biblioteka Publiczna na zadanie własne otrzymuje z miejskiej kasy 650 tysięcy złotych. Radzyński Ośrodek Kultury na swoją działalność otrzymuje nieco więcej, bo 690 tysięcy złotych. Otrzymują oni również dotację na zadania w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi: MBP 12 tysięcy złotych, natomiast ROK 88 tysięcy złotych. Oprócz tego dotacja celowa na dofinansowanie inwestycji zakładu budżetowego to kwota 20 tysięcy złotych.

 

Diamenciki z I LO

Redakcja   
sobota, 12 stycznia 2019 07:00

Wspólne zdjęcieTytułowymi DIAMENCIKAMI są uczniowie klas matematyczno–fizyczno–informatycznych z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim: Aleksandra Gątarczyk, Natalia Sobocka, Daniel Ciołek, Paweł Grzywacz, Mikołaj Korulczyk, Łukasz Latoch oraz Piotr Olejnik, którzy awansowali do półfinału Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w dziedzinie fizyki oraz Anna Niedźwiecka, która jako pierwsza uczennica naszego liceum awansowała do półfinału Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w zakresie matematyki.

Trzystopniowa Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH realizowana jest w czterech dziedzinach wiedzy. Są nimi: matematyka, fizyka, chemia i geografia z elementami geologii. Laureaci Olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

 

Historyczny sukces Kacpra Kozaka z I LO

Ewa Grodzka   
sobota, 12 stycznia 2019 07:00

Wspólne zdjęcieSukces za sukcesem w wykonaniu Kacpra Kozaka - ucznia klasy drugiej prawniczo - dziennikarskiej, Stypendysty Prezesa Rady Ministrów.

Po zajęciu 3 miejsca w woj. lubelskim w konkursie historycznym "Warto być Polakiem" i 4 miejsca w województwie w Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg" w sobotę 5 stycznia 2019 r. Kacper zajął 1 miejsce w województwie lubelskim i jak się okazało 3 miejsce w Polsce w Olimpiadzie Wiedzy Historycznej. Tym samym awansował do eliminacji centralnych.

 

Kolejny strajk w szpitalu? Interpelacja radnego do starosty radzyńskiego

Redakcja   
piątek, 11 stycznia 2019 07:00

Radny Rady Powiatu Jakub JakubowskiWczoraj (10.01), na naszą redakcyjną skrzynkę mailową dotarła wiadomość od radnego Rady Powiatu Jakuba Jakubowskiego.

W załączniku otrzymaliśmy interpelację kierowaną przez niego do Szczepana Niebrzegowskiego, starosty Powiatu Radzyńskiego, napisaną w imieniu techników pracowni RTG z radzyńskiego szpitala. Radny informuje o żądaniach z jakimi Zakładowa Organizacja Związkowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii, działająca w SPZOZ w Radzyniu Podlaskim wystąpiła do zarządu szpitala. Głównym powodem ich działań jest brak podwyżek w sektorze ich działalności, zwiększenie godzin pracy oraz brak dopłat za pracę w godzinach nocnych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 382