Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 maja 2024 imieniny: Grzegorza, Urbana | 1779 - właścicielem Radzynia został hrabia Jan Nepomucen Eryk Potocki

Przegląd lokalnej prasyGROT 7/2013

Katarzyna Wodowska   
sobota, 03 sierpnia 2013 09:49

G-1307Witam Was Drodzy Czytelnicy!

Dla pesymistów połowa wakacji minęła, zaś optymiści myślą o tym, że jeszcze cały miesiąc przed nami i warto go dobrze wykorzystać. Mam nadzieję, że czerpiecie z dobrodziejstw sezonu urlopowego, tym bardziej, że koniec lipca zaskoczył temperaturami i mamy prawdziwą kanikułę. Gdziekolwiek jesteście, zachęcam do chwili relaksu z lekturą „Grota”. Zobaczcie jak podsumowaliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia mijającego miesiąca.

Rozpoczynamy od tematu przyszłości zespołu pałacowo – parkowego. Jaka byłaby najwłaściwsza forma własności pałacu Potockich? Jakie decyzje powinny w jego sprawie zapaść? Co w przyszłości powinno się w nim znaleźć? O tym między innymi dyskutowano 5 lipca  podczas debaty. Poniżej przeczytacie więcej na temat tego wydarzenia. Swego czasu naszym zabytkiem interesowała się grupa Anders. To profesjonaliści, którzy nie jeden już obiekt przywrócili do świetności. Ich największa inwestycja znajduje się w Lidzbarku Warmińskim. Zamek przeszedł metamorfozę i robi imponujące wrażenie. Wybrał się tam Jakub Jakubowski a my publikujemy jego reportaż z tej wizyty.

 

GROT 6/2013

Katarzyna Wodowska   
środa, 26 czerwca 2013 00:44

Czerwcowy GROT już na naszej stronieWitam Was, Drodzy Czytelnicy! Oddaję w Wasze ręce nowy numer gazety.

Zespół redakcyjny jak zwykle starał się zadowolić wszystkich czytelników, więc tematyka artykułów jest różnorodna. W czerwcu miały miejsce dwie – a nawet trzy – ważne dla naszego miasta i powiatu, wizyty. Prezydent RP Bronisław Komorowski przybył do Kąkolewnicy, aby złożyć hołd poległym w uroczysku „Baran”. Natomiast ksiądz biskup Piotr Sawczuk wizytujący parafię Świętej Trójcy, znalazł również czas na spotkanie z przedstawicielami samorządu. Radzyń odwiedził Arkady Radosław Fiedler – syn słynnego podróżnika i reportażysty. Zamieściliśmy relacje z tychże wydarzeń. W numerze przedstawiamy także sylwetkę Anety Dobroch – nowo powołanej Skarbnik Miasta.

 

GROT 5/2013

Mariusz Szczygieł   
niedziela, 16 czerwca 2013 01:28

G1305Przedstawiamy Wam dzisiaj ostatni numer GROTa. To numer specjalny, wyjątkowy i niepowtarzalny.

Po pierwsze: na pewno nie ma go już w sklepach. Po drugie: to jedno z najgrubszych wydań w historii magazynu. Po trzecie: jest to ostatni numer wydany pod dowództwem Piotra Matysiaka. Z początkiem czerwca, po 4 latach pełnienia obowiązków naczelnego, stanowisko to przejęła Katarzyna Wodowska. 

W środku przeczytacie m.in.: wywiad z prezesem Klubu Abstynenta STOP Mariuszem Ussem, o inwestycjach firmy B.BRAUN w Radzyniu i planach powiększenia zakładu, relację z ostatniej sesji Rady Miasta, o dniach otwartych w radzyńskich szkołach, Ro(c)kowisku 2013, etc., etc....

Zapraszamy do lektury.

 

bezMyślnik numer specjalny + 04/2013

Marcin Blicharz   
czwartek, 23 maja 2013 22:51

bm-specjal

Gazeta Młodzieżowa bezMyślnik wydała specjalny numer online z okazji Dni Otwartych na PARTYzantów!

Przeczytacie tam opinie gimnazjalistów i licealistów na temat szkoły oraz zobaczycie fotorelację z Dni Otwartych!

Publikujemy także wersję online ostatniego, kwietniowego numeru bezMyslnika. Wersję drukowaną mogliście dostać na początku maja w różnych miejscach w Radzyniu.

Kolejny numer już w czerwcu!

 

bezMyślnik dostępny w całym Radzyniu

Marcin Blicharz   
niedziela, 05 maja 2013 14:15

bezMyślnik 05/2013bezMyślnik, czyli gazeta młodzieżowa tworzona przez licealistów z I LO na Partyzantów coraz bardziej się rozwija.

Redakcja prezentuje właśnie najnowszy, 44-stronnicowy numer i po raz pierwszy w historii będzie on dostępny na terenie całego Radzynia. Najnowsze wydanie od poniedziałku będziecie mogli dostać lub przeczytać w bibliotece, kawiarni Kofi&Ti, agencji Pastel con Arte, sklepach na terenie całego Radzynia, pizzeriach, szkołach oraz w urzędach państwowych.

W najnowszym bezMyślniku przeczytacie m.in. reportaż Iwony Mazgaj z koncertu Sabatonu, felieton Mateusza Rosińskiego o Nowym Jorku – mieście pieszych, czy wywiad Pauli Zielińskiej z Natalią Stosik, dziewczyną chorą na mukowiscydozę.

Najnowszy numer zostanie wkrótce opublikowany w wersji elektronicznej. Będziecie mogli go przeczytać na iledzisiaj.pl.

 

GROT 4/2013

Piotr Matysiak   
czwartek, 02 maja 2013 00:44

GROT-1304Drodzy Czytelnicy.

W ostatnim numerze Grota opisałem okoliczności w jakich został zmącony spokój pogrążonego w kontemplacji Karola Lipińskiego. W tam tym przypadku nocne imprezowanie naszej młodzieży doprowadziło do zniszczenia pomnika i utwierdzenia opinii publicznej w pow­szechnym przekonaniu, że młodzież szwendająca się po mieście w późnych godzinach nocnych to pewne kłopoty. Na szczęście od każdej reguły (podobno) są wyjątki. Czy przedłużona do późnych godzin randka może uratować „kawałek" miasta? -Okazuje się, że tak. A zaczęło się od przerwanej lektury. Ale o tym opowie wam... burmistrz Witold Kowalczyk.

 

GROT 3/2013

Mariusz Szczygieł   
sobota, 30 marca 2013 20:57

GROT-1303Trzeci numer GROTA w tym roku, otwiera fotografia Krzyśka Idzikowskiego "Pioruna".

To piękne zdjęcie, zrobione przez naczelnego Matysiaka, dokumentuje ostatni koncert metalowej kapeli GRAVIS. Fotrelację z tego koncertu znajdziecie także w środku numeru. W magazynie poza tym: Prosto z Rzymu, swojej wspomnienie z historycznej dla całego świata chwili - wyboru papieża, przedstawia radzyniak, ksiądz Karol Kulpa. Monika Mackiewicz obszernie relacjonuje niezapomniany występ Lubelskiej Federacji Bardów, Arkadiusz Kulpa opowiada historię jednego obrazu. Tym razem Arek wziął na warsztat "Portret młodzieńca" Rafaela Santi. Miłośnikom historii, Arek w swoim stałym dziale "Sarmackie rozmaitości" opowiada tym razem o janczarach - doskonale wyszkolonych, tureckich żołnierzach, z którymi zmagała się polska armia.

Miłej lektury!

 

GROT 2/2013

Mariusz Szczygieł   
sobota, 09 marca 2013 17:38

1302-grotZgodnie z zapowiedziami Naczelnego GROT-a, śnieg w weekend spadł.

Przeczytacie o tym w słowie wstępnym do najnowszego numeru radzyńskiego magazynu społeczno-kulturalnego. Piotr Matysiak zachęca do pieszych wędrówek i wypatrywania wiosny, wolną chwilą jednak, szczególnie gdy zimowa aura za oknem, zaprasza do lektury magazynu.

A co w numerze? Monika Mackiewicz, kontynuuje rozmowy w najważniejszymi osobami w mieście i powiecie. Po burmistrzu Kowalczyku (w ostatnim numerze), tym razem rozmawia ze starostą Lucjanem Kotwicą. Nie zabrakło także tematu usterek na pływalni oraz relacji z ostatniej sesji rady miasta. Oddzielny artykuł poświęcono Żołnierzom Wyklętym, których pamięć uczczono również na okładce numeru. Piotr Matysiak przekazuje nam dobre wieści z fabryki narzędzi chirurgicznych B.BRAUN, a Arek Kulpa snuje opowieść o Zaporożcach i malarzu Alfredzie Wieruszu-Kowalskim. Miłej lektury!

 

GROT 1/2013

Piotr Matysiak   
środa, 06 lutego 2013 01:35

grot-1301Rok 2012 za nami.

Pomimo światowego kryzysu oraz powszechnie zapowiadanego na 21 grudnia końca świata, jakoś udało nam się dożyć stycznia 2013. Dzięki temu mieliśmy możliwość uczczenia 150 – lecia wybuchu Powstania Styczniowego i 50 - lecia nadania imienia Szkole Podstawowej nr 1. Obchodzenie tych dwóch jubileuszów naraz, ma niezwykle symboliczne znaczenie. Z jednej strony w zadumie pochylamy się nad ogromną ofiarą narodu polskiego, a z drugiej świętujemy wieloletnie istnienie czegoś o co walczyli powstańcy - polskiej szkoły. Już w niedzielę 20 stycznia uroczystości rozpoczęło Radzyńskie Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. rtm. Wincentego Zawadzkiego.

 

GROT 9/2012

Mariusz Szczygieł   
sobota, 17 listopada 2012 01:15

GROT-1209W sklepach i urzędach czeka na Was już od dwóch dni, u nas prezentujemy go dzisiaj.

Co w nowym Grocie? 

Przeczytacie o obchodach Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście, sukcesie teatru Fantazja w Krośnie (teatr działa przy ROK-u) i otwarciu zakładu zagospodarowania odpadów "Adamki". Solidną porcję dat i wydarzeń - radzyńskie kalendarium - przygotował Arek Kulpa, a Monika Mackiewicz zrelacjonowała uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W "Historii jednego obrazu" - stałym cyklu Grota, przeczytacie o krótkim życiu Andrzeja Wróblewskiego, a w "Sarmackich rozmaitościach" poznacie dawne sposoby schładzania napojów. 

Relacje z wystaw, artykuł o ścieżce rowerowej, krzyżowkę, rebus, Radzyńską Ligę Siatkówki - to i wiele innych tematów znajdziecie oczywiście w numerze drukowanym, a u nas w wersji elektronicznej. Klikajcie, powiększajcie, czytajcie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 9