Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 maja 2024 imieniny: Julii, Heleny

GROT 6/2013

Katarzyna Wodowska   
środa, 26 czerwca 2013 00:44

Czerwcowy GROT już na naszej stronieWitam Was, Drodzy Czytelnicy! Oddaję w Wasze ręce nowy numer gazety.

Zespół redakcyjny jak zwykle starał się zadowolić wszystkich czytelników, więc tematyka artykułów jest różnorodna. W czerwcu miały miejsce dwie – a nawet trzy – ważne dla naszego miasta i powiatu, wizyty. Prezydent RP Bronisław Komorowski przybył do Kąkolewnicy, aby złożyć hołd poległym w uroczysku „Baran”. Natomiast ksiądz biskup Piotr Sawczuk wizytujący parafię Świętej Trójcy, znalazł również czas na spotkanie z przedstawicielami samorządu. Radzyń odwiedził Arkady Radosław Fiedler – syn słynnego podróżnika i reportażysty. Zamieściliśmy relacje z tychże wydarzeń. W numerze przedstawiamy także sylwetkę Anety Dobroch – nowo powołanej Skarbnik Miasta.

Monika Mackiewicz pochyliła się nad tematem radzyńskiego szpitala. Zachęcam do lektury jej tekstu „Twarda ekonomia – ludzkie oczekiwania”. Zbliża się termin wprowadzenia w życie nowych regulacji dotyczących gospodarki odpadami. Tym zagadnieniom również poświęciliśmy miejsce w gazecie. Informujemy o decyzji w sprawie wyboru odbiorcy odpadów komunalnych. Publikujemy małą „ściągawkę” dotyczącą segregacji śmieci. Mijający miesiąc obfitował w wydarzenia skierowane do najmłodszych mieszkańców naszego miasta: Dzień Dziecka, Dzień Rodziny, Baśniowa Parada – zerknijcie na „rozkładówkę”. Tym razem mamy też artykuł, który na pewno zadowoli miłośników historii naszego miasta. Polecam Waszej uwadze rozmowę Arka Kulpy z Haliną Kwasowiec. To jakby spacer po Radzyniu, którego już nie ma. W działach sportowych obszernie relacjonujemy I Wiosenne Powiatowe Zawody w Pływaniu czy sukcesy radzyńskich zawodników uprawiających sztuki walki. A oprócz tego wiele, wiele więcej tekstów na temat wydarzeń, jakie miały miejsce w czerwcu.

Zapraszam do lektury

Katarzyna Wodowska 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.