Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 czerwca 2017 imieniny: Danuty, Jana | 1923 - ksiądz prałat Tadeusz Osiński wyświęcił byłą cerkiew prawosławną na kościół katolicki. Świątynia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa stała w miejscu obecnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 1

Już niedługo

Leśne Głupki image
Leśne Głupki, 24.06.2017, 11:00, Kino ORANŻERIA
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Na skróty

Radzyń Podl. Okradł własną siostrę i matkę

Oficer prasowy KPP Radzyń Podlaski Piotr Mucha   
wtorek, 20 czerwca 2017 18:14

PolicjaDo kradzieży dochodziło na przestrzeni kilku miesięcy, na terenie jednej z niezamieszkałych posesji w Radzyniu Podlaskim.

Mężczyźni wykorzystując nieobecność właścicielki domu, dokonali szeregu kradzieży przedmiotów o łącznej wartości ponad 7 tys. złotych. Ich łupem padły między innymi rowery, wiertarka, sprzęta AGD, drabiny, przedłużacze elektryczne, drewno i wieli innych przedmiotów, które sprawcy sprzedawali na złom lub wstawiali do lombardu. Pozyskane środki ze sprzedaży przedmiotów przeznaczali na zakup alkoholu, gdyż jak tłumaczyli znajdowali się w ciągu alkoholowym.

 

Z promilami i na zakazie chciał wykupić się łapówką

Oficer prasowy KPP Radzyń Podlaski Piotr Mucha   
wtorek, 20 czerwca 2017 18:10

PolicjaW sobotę około godz. 19:25 dyżurny radzyńskiej komendy odebrał zgłoszenie od innego uczestnika ruchu drogowego z treści, którego wynikało, że w drogą K-19 w miejscowości Paszki Małe porusza się kierujący samochodem marki Rover prawdopodobnie będący stanie nietrzeźwości.

Natychmiast na miejsce skierowany został patrol Policji, który potwierdził tę informację. Podczas przeprowadzonej kontroli drogowej okazało się, że siedzący za kierownicą pojazdu 42-letni mieszkaniec gm. Borki jest kompletnie pijany. Urządzenie wskazało ponad 2,5 promile alkoholu w jego organizmie. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzn posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Radzyń Podl. Czołowe zderzenie dwóch rowerzystek

Oficer prasowy KPP Radzyń Podlaski Piotr Mucha   
wtorek, 20 czerwca 2017 17:30

RowerRadzyńscy policjanci ustalają szczegóły zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj około godz. 14:10 na ścieżce rowerowej „Bulwar nad Białką” w Radzyniu Podlaskim.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca rowerem 80-letnia mieszkanka Radzynia Podlaskiego, na łuku ścieżki rowerowej, zderzyła się czołowo z 60-letnią mieszkanką również Radzynia Podlaskiego, która poruszała się z przeciwnego kierunku jazdy. W chwili zdarzenia rowerzystki były trzeźwe, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości. 80-latka doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala.

 

Skoda wylądowała w stawie

Mariusz Szczygieł   
sobota, 17 czerwca 2017 23:30

Skoda w stawie

W sobotni wieczór 17 czerwca br. w naszym miasteczku doszło do niecodziennego wydarzenia.

Kilkanaście minut po 18 do stawu nieopodal Urzędu Skarbowego wjechała osobowa skoda i dachując zatrzymała się w trzcinach.

Kierującej autem kobiecie i pasażerowi na szczęście nic się nie stało, a zdarzenie zakończyło się na uszkodzeniach samochodu.

 

Włamywali się do sygnalizatorów świetlnych z narkotykami w kieszeni

Oficer prasowy KPP Radzyń Podlaski Piotr Mucha   
sobota, 17 czerwca 2017 14:05

PolicjaFunkcjonariusze radzyńskiej komendy realizując posiadane informacje zatrzymali 25-letnią kobietę oraz czterech mężczyzn w przedziale wiekowym od 18 do 30-lat.

Zatrzymane osoby to mieszkańcy Białej Podlaskiej oraz gm. Terespol. Jak ustalili kryminalni, dokonali oni szeregu włamań do skrzynek sygnalizatorów świetlnych usytuowanych na remontowanym odcinku drogi W-814 relacji Niewęgłosz - Parczew, z których ukradli akumulatory.

 

Radzyń. Znalazła portfel i bezzwłocznie oddała go policjalntom

Oficer prasowy KPP Radzyń Podlaski Piotr Mucha   
wtorek, 13 czerwca 2017 11:12

Znaleziony portfelWczoraj po godz. 14:00 do radzyńskiej komendy zgłosiła się 37-letnia mieszkanka Parczewa.

Kobieta poinformowała oficera dyżurnego, że przy jednym ze sklepów w Radzyniu Podlaskim na ulicy Rynek znalazła portfel i chce go zwrócić właścicielowi. Funkcjonariusze szybko nawiązali kontakt z właścicielem zguby. W środku portfela znajdowały się dokumenty – dowód osobisty, prawo jazdy, oraz pieniądze w kwocie ponad 1000 zł.

 

Wola Chomejowa. Śmierć motocyklisty

Oficer prasowy KPP Radzyń Podlaski Piotr Mucha   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 15:23

MotocyklWczoraj przed godziną 13.00 w miejscowości Wola Chomejowa doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem marki Romet, 48-letni mieszkaniec gm. Borki na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze. W następstwie tego doszło do wywrócenia się motocykla. Pomimo prowadzonej reanimacji kierujący pojazdem zmarł na miejscu. Funkcjonariusze wykonujący czynności ustalili również, że kierujący motocyklem posiadał aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

Czemierniki. Zlikwidowano nielegalną wytwórnię papierosów

Michał Maliszewski   
środa, 07 czerwca 2017 11:01

PapierosyW poniedziałek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego radzyńskiej komendy weszli na teren jednej z posesji w gminie Czemierniki.

Z informacji posiadanych przez kryminalnych wynikało, że 46-letni właściciel posesji trudnić się może nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Informacje potwierdziły się. W efekcie wykonywanych czynności mundurowi ujawnili w budynku gospodarczym 46-latka domową fabrykę papierosów. W garażu policjanci zabezpieczyli ponad 60 kilogramów tytoniowego suszu, papierosy własnej produkcji w ilości 2500 sztuk, gilzy papierosowe, maszynę do nabijania papierosów oraz stół do wytwarzania krajanki tytoniowej. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu.

 

Trzy osoby oddały prawo jazdy na trzy miesiące

Oficer prasowy KPP Radzyń Podlaski Piotr Mucha   
wtorek, 06 czerwca 2017 16:38

Zdjęcie z wideorejestratoraW minioną niedzielę policjanci radzyńskiej drogówki realizując zadania wynikające z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili 3 kierujących, którzy pomimo obowiązujących przepisów przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze patrolujący drogę K-19 w miejscowości Białka tuż po godzinie 8:00 za pomocą wideorejestratora uwiecznili poczynania 31-letniego obywatela Ukrainy, który kierując samochodem osobowym m-ki Cadillac jechał z prędkością 122 km/h. Dodatkowo kierujący wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Po godzinie 12:00 w miejscowości Turów na drodze K-19 oko policyjnej kamery uwieczniło poczynania kierującego samochodem marki VW Passat, którego 44-letni mieszkaniec Białegostoku, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h. 

 

Turów. Nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu przyczyną wypadku

Oficer prasowy KPP Radzyń Podlaski Piotr Woszczak   
niedziela, 28 maja 2017 18:46

Pogotowie lotnicze Do zdarzenia doszło w piątek 26 maja br. na K19 około godziny 17.00 w miejscowości Turów (gmina Kąkolewnica).

Policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Audi 80 podczas włączania się do ruchu z drogi powiatowej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu dla pojazdu marki VW Transporter, którego kierowcą był 61 letni mieszkaniec Siedlec. Doprowadził w ten sposób do zderzenia bocznego. Kierujący Audi to 20 letni mieszkaniec gminy Kąkolewnicy, jego pasażerem był 15 latek, który został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Dziecięcego Szpitala w Lublinie. Kierowca VW podróżował sam i nie doznał obrażeń.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 100