Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 maja 2024 imieniny: Grzegorza, Urbana | 1779 - właścicielem Radzynia został hrabia Jan Nepomucen Eryk Potocki

Karate Kyoukushin

III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Michał Maliszewski / Powiat Radzyński   
sobota, 04 marca 2023 13:00

Walka!W sobotę, 25 lutego 2023 roku w hali sportowej Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Pamięci Żołnierzy Niezłomnych pod honorowym patronatem Starosty Radzyńskiego i Wójta Gminy Kąkolewnica.

W zawodach udział wzięło 199 zawodników z 15 ośrodków szkolących młodych karateków m.in. z: Lublina, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Białej Podlaskiej, Chełma, Łomży, Zalesia, Jarosławia, Białegostoku, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Brzozowicy Dużej, Polskowoli, Turowa, Żakowoli Poprzecznej i Kąkolewnicy.

 

Za nami II Turniej Karate Kyokushin

Michał Maliszewski   
czwartek, 11 kwietnia 2019 08:00

Zawodnicy na podium

6 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Białce odbył się II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin pod patronatem wójta gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka.

W zawodach wystartowało 103 zawodników z siedmiu ośrodków: Radzynia Podlaskiego, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Chełma, Radomia, Lublina, Zamościa. Zawody odbywały się w konkurencji kata, czyli układów formalnych i kumite - walkach pełnokontaktowych. Była to druga edycja turnieju. Zawodników ciągle przybywa, co świadczy o tym, że ten sport cieszy się zainteresowaniem.  Atmosfera była dobra, zawodnicy skoncentrowani, starali się wypaść jak najlepiej.

 

Turniej Karate w Kąkolewnicy. Poznajcie najlepszych

Michał Maliszewski   
wtorek, 26 marca 2019 08:00

Zawodnicy w trakcie walk23 marca w Kąkolewnicy odbył się lV Turniej Karate Kyokushin pod patronatem wójta gminy Kąkolewnica Anny Mróz.

Turniej zgromadził 253 zawodników z całej Polski, od Białegostoku po Krosno, w tym zawodników z Białej Podlaskiej, Czarnej Białostockiej, Chełma, Zamościa, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Lublina, Tomaszowa Lubelskiego, Kraśnika, Chodla, Opola Lubelskiego, Białegostoku i Krosna. Organizatorem Turnieju był Radzyński Klub Karate Kyokushin. O rozmachu turnieju świadczy fakt iż odbywal się na 3 matach, które obsługiwało ponad 20 sędziów. Sędzią głównym był Shihan Krzysztof Policha V Dan z Zamościa.

 

Nasi karatecy wzięli udział w Mistrzostwach Europy!

Michał Maliszewski   
czwartek, 01 grudnia 2016 08:00

Zawodnicy na podiumArena Globus była miejscem rywalizacji dla ponad 600 zawodników z Europy oraz Izraela i Iranu na odbywających się 26-27 listopada 2016r. Mistrzostwach Europy oraz Pucharu Europy w Karate Kyokushin.

W tym doborowym towarzystwie najlepszych Karateków znaleźli się przedstawiciele Radzyńskiego Klubu Karate Kyokushin prowadzonego przez Sensei Marka Woroszyło IV Dan - sensei Wojciech Lubka oraz sempai Łucja Szaniawska. Sam start na tak znaczących zawodach był kulminacją wielomiesięcznych przygotowań oraz codziennych treningów.

 

Dobry sportowiec i trener. Marek Woroszyło uhonorowany przez władze miasta

Michał Maliszewski   
sobota, 28 listopada 2015 07:00

Marek Woroszyło z przewodniczącym RM i burmistrzem28 października 2015 roku podczas przedostatniej sesji Rady Miasta została podsumowana działalność sportowa w Radzyniu Podlaskim.

Jako, że w tamtym terminie nie została wyróżniona jedna znamienita osoba, włodarze miasta postanowili uhonorować go na ostatniej sesji 27 listopada. Marek Woroszyło - trener Karate Kyokushin otrzymał specjalne wyróżnienie z rąk burmistrza Jerzego Rębka oraz przewodniczącego Rady Miasta Adama Adamskiego.

 

Nasi karatecy nie spoczywają na laurach

Michał Maliszewski   
piątek, 16 października 2015 07:00

Zawodnicy podczas walkiKaratecy z Radzyńskiego Klubu Karate Kyokushin znów na podium, tym razem areną sportowej rywalizacji był Chełm i  III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin IKO o Puchar Prezydenta Miasta Chełm. 

Na tatami swoje umiejętności prezentowało 193 zawodników, w tym 15 zawodników z Rawy Ruskiej na Ukrainie. W turnieju uczestniczyli zawodnicy z 10 dużych ośrodków karate IKO Kyokushin z Lubelszczyzny oraz Podkarpacia. Nasi zawodnicy wykazali się znakomitym przygotowaniem technicznym oraz godną karateki postawą na matach. Nie brakowało i tym razem emocji, w kategorii roczników 2001-2002 w finale spotkały się dwie nasze zawodniczki: Ola Budzyńska i Łucja Szaniawska - tym razem laur zwycięstwa wywalczyła Ola, która wykonała 2 punktowane techniki (jap. wazari), które po zliczeniu dały zwycięstwo przez ippon i zakończył walkę przed czasem.

 

Zawodnicy radzyńskiego klubu Karate Kyokushin wrócili z medalami na piersiach

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 12 października 2015 07:00

Zawodnicy na macie podczas zawodów Zawodnicy Radzyńskiego Klubu Karate Kyokushin (RKKK) udanie rozpoczęli starty w nowym sezonie 2015/2016, - na pierwszym turnieju nie brakowało emocji i sukcesów.

3 października odbył się I Międzynarodowy Turniej o Puchar gminy Zamość, który zgromadził 294 zawodników z Lubelszczyzny, Podkarpacia, a także województwa świętokrzyskiego oraz z Rawy Ruskiej na Ukrainie. Rywalizowano na trzech matach (jap. tatami) w konkurencjach walk (jap. kumite) i układów (jap. kata).

 

Zapisz się na Karate!

Michał Maliszewski   
sobota, 03 października 2015 07:00

KarateRadzyński Klub Karate Kyokushin "RAPTOR" zaprasza wszystkich chętnych na treningi Karate Kyokushin, dzieci od lat 6-9, młodzież i dorosłych. W szczególności zachęcają do treningów rodziców z dziećmi.

Zapisy dla wszystkich grup treningowych odbywają się przez cały rok, przed każdym treningiem. Ćwiczyć może każdy bez względu na wiek, płeć czy kondycje fizyczną. Zajęcia karate kyokushin prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów oraz trenerów. Klub posiada licencje Polskiego Związku Karate. Przyjdź na pierwszy bezpłatny trening, a dowiesz się więcej o tej dyscyplinie. Wystarczy strój sportowy i chęci.

 

Turniej Karate Kyokushin „O Puchar Tatr” w Zakopanem

Michał Maliszewski   
piątek, 12 grudnia 2014 08:00

Mikołaj podczas zawodów6 grudnia 2014r dzięki zaproszeniu sensei Grzegorza Popiołka 2 Dan z Tatrzańskiego Klubu Karate Kyokushin zawodnicy Radzyńskiego Klubu Karate Kyokushin brali udział w rywalizacji sportowej w zimowej stolicy Polski.

Turniej zgromadził 168 zawodników, głownie z okolic Zakopanego: Kościeliska, Bukowiny Tatrzańskiej, Limanowej, Starego Sącza, Nowego Targu, Białki Tatrzańskiej, Poronina, Białego Dunajca ale również Bielska-Białej, Gubina i Niepołomic.

 

Udany start na Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Tomaszowie Lubelskim

Michał Maliszewski   
środa, 04 czerwca 2014 07:00

Zawodnicy na podiumDuży sukces odniosła reprezentacja Radzyńskiego Klubu Karate Kyokushin ,,RAPTOR” na odbywającym się Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin, poświęcony 20 rocznicy śmierci twórcy stylu karate kyokushin Masutatsu Oyamy.

Wydarzenie odbyło się  31 maja w Tomaszowie Lubelskim. Sześcioosobowa ekipa naszych zawodników wywalczyła 6 medali. Alan Cep wrócił ze złotym odznaczeniem, Mateusz Barański, Kacper Mazur, Anna Chud i Damian Chromik otrzymali srebrne, natomiast Mateusz Michaluk brązowy medal.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5