Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 lutego 2024 imieniny: Eleonory i Piotra * 2009 - Papież Benedykt XVI mianował Andrzeja Dzięgę na metropolitę szczecińsko-kamieńskiego

Nasi karatecy wzięli udział w Mistrzostwach Europy!

Michał Maliszewski   
czwartek, 01 grudnia 2016 07:00

Zawodnicy na podiumArena Globus była miejscem rywalizacji dla ponad 600 zawodników z Europy oraz Izraela i Iranu na odbywających się 26-27 listopada 2016r. Mistrzostwach Europy oraz Pucharu Europy w Karate Kyokushin.

W tym doborowym towarzystwie najlepszych Karateków znaleźli się przedstawiciele Radzyńskiego Klubu Karate Kyokushin prowadzonego przez Sensei Marka Woroszyło IV Dan - sensei Wojciech Lubka oraz sempai Łucja Szaniawska. Sam start na tak znaczących zawodach był kulminacją wielomiesięcznych przygotowań oraz codziennych treningów.

Nasi zawodnicy zdobyli III m w swoich konkurencjach: sensei Wojtek w kategorii +35 lat oraz sempai Łucja w kategorii młodzik. W swojej kategorii o wejście do finału sensei Wojtek musiał uznać wyższość zawodnika z Ukrainy, który okazał się zwyciężcą swojej kategorii. Łucja stoczyła niezwykle dramatyczną walkę z zawodniczką z Białorusi przegrywając większą część po wykonanej technice wazari (jodan mawashi), dopiero w ostatnich sekundach walki udało się jej wykonać punktowaną akcję na wazari i doprowadzić do remisowej pumktacji - decyzją sedziów maty wygrała Łucja. Drugą walkę stoczyła z reprezentantką Polski z Warszawy wygrywając pewnie. W walce o finał, po wyrównanym pojedynku przegrała z reprezentantką Ukrainy, stając ostatecznie na 3 miejscu Pucharu Europy spośród 19 zawodniczek swojej konkurencji.

Mamy nadzieję, iż zdobyte doświadczenie oraz praca jaką wykonali nasi zawodnicy w okresie przygotowawczym sprawią nam jeszcze wiele radości.

Warning: No images in given directory. Please check the directory!

Debug: given directory - https://iledzisiaj.pl/images/stories/aktualnosci-16/161130-kio

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Sprzedam drewno opaÅowe sosnowe
Sprzedam drewno opałowe sosnowe
niedziela, 18 lutego 2024
noimage
Meble
niedziela, 18 lutego 2024
noimage
Sprzedam agregat uprawowo- siewny
czwartek, 15 lutego 2024