Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 17 lipca 2018 imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy

Piłka nożna

Wąs Team zwycięzcą Turnieju Nocnego

Marek Topyła
wtorek, 03 lipca 2018 07:00

RozgrywkiJuż za dwa tygodnie ruszy Letnia Liga Piłki Nożnej, którą zorganizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu. Prawdziwym piłkarskim” przedskoczkiem” był natomiast Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora MOSiR, który 30 czerwca przyciągnął aż 15 drużyn.

Stawka drużyn, które zjawiły się na Orliku przy SP 2 była bardzo odmłodzona, patrząc na rozgrywki zimowe. Brakowało Drink Teamu, Kolegów czy Młodzieżówki. Nie oznaczało to oczywiście, że poziom piłkarski był niższy, młodzież jasno pokazała, że teraz nadszedł czas na zmiany. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Trupianki Trupy, Mocnego Fulla czy suchowolskiego teamu PKP Gorzelnia.

Dobry start młodych piłkarzy z Radzynia w międzynarodowym turnieju

Trener Daniel Syta
piątek, 01 czerwca 2018 07:00

DrużynaBardzo dobrze spisali się młodzicy naszego klubu w międzynarodowym turnieju piłki nożnej o Puchar wicemarszałka senatu Marii Koc, który odbywał się w miniony weekend w Węgrowie.

Drużyna w stawce 12 zespołów zajęła II miejsce pokonując min. młodzieżowe drużyny Górnika Zabrze, Zagłębia Sosnowiec czy Niemen Grodno (białoruska ekstraklasa). Dodatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został przez trenerów innych drużyn nasz rozgrywający Kacper Niedziela, a Mikołaj Mitura zdobył nagrodę wyróżniającego się zawodnika tych rozgrywek.

Bezbramkowe derby

Adam Kułak
poniedziałek, 28 maja 2018 07:00

Zawodnicy na murawieRadzyńska drużyna po raz kolejny w rundzie wiosennej nie potrafiła wygrać na własnym boisku. Tym razem remisowo zakończyło się derbowe spotkanie z Podlasiem Biała Podlaska.

Mecz rozpoczął się tradycyjnie od wyraźnej przewagi gospodarzy. Przez kilkanaście minut drużyna przyjezdna ograniczała się do obrony własnej bramki. Ataki Orląt nie przynosiły zbytniego zagrożenia bramce bronionej przez Pawła Zagórskiego. Pierwszą klarowną sytuację stworzył Krystian Puton w 10 minucie, kiedy z ostrego kąta sprawdził umiejętności golkipera Podlasia.

Nie pomogli sąsiadom

Adam Kułak
piątek, 18 maja 2018 07:00

Zawodnicy wychodzą na murawę boiskaZaległe spotkanie Orląt Radzyń ze Spartakusem Aureus Daleszyce zakończyło się niekorzystnym wynikiem dla gospodarzy.

Przegrywając trzeci mecz u siebie podopieczni Damiana Panka nie potrafili odczarować swojego boiska i nie pomogli Podlasiu Biała Podlaska w walce o zachowanie ligowego bytu. Od początku meczu radzyńska drużyna narzuciła ogromne tempo gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W ósmej minucie bardzo aktywny Jakub Kaganek zagrywa idealnie do Szymona Stanisławskiego i na tablicy widnieje wynik 1:0.

Wielki sukces reprezentacji dziewcząt z Publicznego Gimnazjum w Kąkolewnicy w PIŁCE NOŻNEJ podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Anna Wawrzosek
wtorek, 15 maja 2018 07:00

Drużyna z KąkolewnicyWicemistrzostwo Województwa w Piłce Nożnej dziewcząt z Gimnazjum w Kąkolewnicy.

Po wielu latach rywalizacji dziewczęta stanęły na podium w zmaganiach Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Lubelszczyzny. Drogę do sukcesu zaczęły od zwycięstwa w eliminacjach powiatowych. Wynikiem  6:0 z Gimnazjum w Białej i 8:0 z Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim dziewczęta zdobyły MISTRZOSTWO POWIATU i kwalifikacje do 1/2 FINAŁU WOJEWÓDZTWA – Rejon Biała Podlaska.

Odrabianie zaległości ze Spartakusem

Adam Kułak

MeczBardzo napięty kalendarz spotkań mają radzyńskie Orlęta.

W ostatnią środę zwyciężyli w finale Pucharu Polski na szczeblu BOZPN i awansowali do półfinału LZPN co będzie wiązało się z koniecznością gry w środku następnego tygodnia. W najbliższą środę odbędzie się odwołane z powodu złego stanu boiska spotkanie dziewiętnastej kolejki trzeciej ligi. Do Radzynia przyjeżdża jeden z najsłabszych zespołów Spartakus Aureus Daleszyce.

Faworyt nie zawiódł

Adam Kułak
poniedziałek, 14 maja 2018 07:00

KibicePo raz drugi na swoim terenie radzyńskie Orlęta musiały uznać wyższość rywala. Tym razem lepsi o jedno trafienie okazali się goście z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Początek meczu dla Orląt był wymarzony. Strzelona w drugiej minucie przez Jakuba Kaganka bramka oraz chwilę później zablokowany strzał Arkadiusza Kota bardzo podrażnił ambicję przyjezdnych. Wszelkimi sposobami starali się doprowadzić do wyrównania wyniku. Gdyby sędzia był konsekwentny to już na początku meczu za rękoczyny wobec Kota i próby wymuszenia rzutu karnego goście graliby w niepełnym składzie. W 18 minucie powinni przegrywać dwoma bramkami, gdy Krystian Puton zmarnował okazję sam na sam z Adrianem Olszewskim. Dwie interwencje bramkarza gości na pograniczu pola karnego, kiedy ubiegł Putona i Karola Rycaja sprawiły, że do przerwy KSZO przegrywało tylko 1:0. Przyjezdni w pierwszej połowie nie mieli żadnej klarownej okazji do strzelenia gola.

Za nami Gminny Turniej Piłki Nożnej

Michał Maliszewski
piątek, 11 maja 2018 07:00

Drużyna8 maja 2018 roku, w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w Szkole Podstawowej w Białej odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców pod patronatem wójta gminy Radzyń Podlaski.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn dziewcząt oraz 8 drużyn chłopców. Drużyny reprezentowały wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Radzyń Podlaski. Ogółem w zawodach uczestniczyło 102 uczniów. W końcowej klasyfikacji wśród dziewcząt zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie. Drugie miejsce zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Białej, natomiast na trzecim miejscu uplasowały się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Brzostówcu.

Kolejnym rywalem Orląt będzie KSZO

Adam Kułak
czwartek, 10 maja 2018 07:35

OrlętaPo wpadce z Avią Świdnik radzyńskie Orlęta będą miały okazję do rehabilitacji w najbliższą sobotę . Gościem przy Warszawskiej będzie drużyna ze ścisłej czołówki ligowej KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Zespół trenera Przemysława Cecherza w meczach wiosennych nie doznał goryczy porażki. W ośmiu rozegranych meczach odniósł cztery zwycięstwa i cztery spotkania zremisował. Zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego zgromadzili 47 punktów i aktualnie zajmują piąte miejsce. Do rozegrania mają zaległy mecz z Unią Tarnów. Są bardzo groźni na wyjazdach, przegrali tylko jeden raz.

Zapraszamy na Turniej Piłki Nożnej OLD BOYS

czwartek, 26 kwietnia 2018 07:00

PlakatMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Turniej Piłki Nożnej OLD BOYS.

W sobotę, 28 kwietnia br. od 15.00 na boisku treningowym Orląt w piłkarskiej zabawie zmierzą się: Orlęta Radzyń, Auto Spa, Victoria Parczew, LKS Milanów, Grom Kąkolewnica i Orzeł Czemierniki.