Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 listopada 2018 imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

Piłka nożna

Awans juniorów Orląt

Adam Kułak
poniedziałek, 05 listopada 2018 07:00

OrlętaPodopieczni trenera Edmunda Koperwasa Juniorzy Starsi Orląt Radzyń Podlaski wysokim zwycięstwem 10:1 nad Orlętami Łuków przypieczętowali awans go Ligi Makroregionalnej Juniorów Starszych obejmującej województwa Lubelskie, Podkarpackie Małopolskie i Świętokrzyskie.

Awans wywalczyli: bramkarze- Mateusz Kwaśny i Bartłomiej Olszewski, obrońcy i pomocnicy-Artur Nowacki, Kacper Fijałek, Grzegorz Kot, Kacper Semeniuk, Adrian Pinkus, Piotr Zieliński, Maciej Orzechowski, Krystian Zając, Piotr Madejski, Kacper Lipiński, napastnicy - Piotr Włoszek, Dominik Rycaj, Mikołaj Golec, Oskar Siwek.

Wisła popłynęła w Radzyniu

Michał Maliszewski
poniedziałek, 22 października 2018 06:00

Orlęta na boiskuOrlęta Radzyń pozostają niepokonane na swoim boisku. Tym razem wykazały wyższość nad Wisłą Puławy w stosunku 2:0.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando gospodarzy. Dwa strzały Macieja Wojczuka były sygnałem dla puławskiej drużyny, że lekko nie będzie. Co prawda w ósmej minucie Dawid Brzeski strzałem głową postraszył Krzysztofa Stężałę ale bramkarz Orląt bez trudu złapał piłkę. W 26 minucie Michał Panufnik po rzucie rożnym wykonywanym przez Patryka Szymalę skierował piłkę do siatki Pawła Sochy i dał kibicom nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie meczu. Duma Powiśla w pierwszej części meczu odpowiedziała strzałem w poprzeczkę byłego zawodnika Orląt Krystiana Putona oraz okazją sam na sam ze Stężałą kolejnego byłego Orlęciaka Szymona Stanisławskiego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po ośmiu latach Orlęta Radzyń znów zagrają z Wisłą Puławy

Adam Kułak
piątek, 19 października 2018 16:53

OrlętaOstatnie trzecioligowe mecze pomiędzy Wisłą Puławy a Orlętami Radzyń odbyły się w sezonie 2009/10. W najbliższą sobotę na boisku w Radzyniu oba zespoły ponownie będą walczyć o ligowe punkty.

Drużyna z Puław jeszcze w sezonie 2016/17 grała na boiskach pierwszej ligi. Po czym nastąpiły dwa kolejne chude lata i Duma Powiśla wylądowała na czwartym poziomie ligowym.  Przed obecnymi rozgrywkami działacze rozstali się z kilkoma markowymi zawodnikami m.in. Niklasem Zulciakiem, Irakli Mekschią, Sylwestrem Patejukiem, Jakubem Smektałą czy Tomaszem Sedlewskim.

Trzecie zwycięstwo Orląt

Adam Kułak
niedziela, 07 października 2018 07:30

MeczOrlęta Radzyń po raz trzeci tryumfowały w obecnym sezonie rozgrywkowym. Wszystkie wygrane radzyński zespół zanotował na swoim boisku.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo ostrożnie. Pierwszy groźny atak zakończony zablokowanym strzałem Karola Rycaja przeprowadzili zawodnicy Orląt. W jedenastej minucie Michał Panufnik strzałem głową otworzył wynik meczu. Dwie minuty później Andrzej Paprocki strzelił gola, faulując przy tym Panufnika, sędzia bramki nie uznał. Bliski strzelenia drugiej bramki w 25 minucie był znowu Panufnik, tym razem nieznacznie się pomylił. Radzyńscy piłkarze nadal nie zwalniali tempa gry.

Po drugą wygraną ze Spartakusem

Adam Kułak
piątek, 05 października 2018 06:00

Spartakus DaleszyceOrlęta Radzyń mają ujemny bilans w meczach ligowych ze Spartakusem Aureus Daleszyce.

Na cztery rozegrane spotkania tylko jeden raz nasi zawodnicy schodzili z boiska w roli zwycięzców. W najbliższą sobotę nadarza się okazja na poprawienie niekorzystnych statystyk.

Drużyna z podkieleckich Daleszyc w poprzednim sezonie zajęła 12 miejsce, wyprzedzając o jeden punkt spadkowicza JKS Jarosław. Zarząd klubu w obecnym sezonie nie ma wygórowanych ambicji, przed trenerem Andrzejem Więckiem i jego podopiecznymi postawiono realny cel — utrzymanie w trzeciej lidze.

Drugie zwycięstwo Orląt

Adam Kułak
poniedziałek, 24 września 2018 06:00

Drugie zwycięstwo Orląt Zawodnicy radzyńskich Orląt po raz drugi w tym sezonie wykonali na swoim boisku taniec zwycięzców. Tym razem wyraźnie pokonali świdnicką Avię w stosunku 3: 0.

Od początku spotkania radzyńska drużyna postawiła na atak. Zawodnicy Avii przerywali grę często niezgodnie z przepisami. Przydzielony do opieki nad Maciejem Wojczukiem Roman Mykytyn nie przebierał w środkach i już w trzeciej minucie otrzymał żółtą kartkę. Cztery minuty później Karol Rycaj wypuszczony przez bardzo aktywnego Wojczuka w uliczkę nie doszedł do piłki.

Trwają zapisy do XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

sobota, 15 września 2018 06:00

Młodzi piłkarzeRusza XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, będącego przepustką do marzeń o sportowej karierze dla setek tysięcy chłopców i dziewczynek z całego kraju.

Tylko do 30 września na stronie turnieju nauczyciele i trenerzy mogą zgłaszać drużyny w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Zwycięzców poznamy – tradycyjnie już – w maju na stadionie PGE Narodowym.

Walczyli o puchar wójta

Artur Dadasiewicz
poniedziałek, 03 września 2018 06:00

Zdjęcie drużyny25 sierpnia na boisku przy Szkole Podstawowej w Białej odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka.

Futbolowa zabawa przygotowana przez gminę Radzyń i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, jest tradycyjnie z myślą o mieszkańcach, którzy nie są zawodnikami zrzeszonymi w klubach, a sport traktują jako sposób na aktywne spędzenie czasu w gronie znajomych i atmosferze dobrej zabawy.

Orlęta Radzyń bezbramkowo remisują z Wólczanką

W trakcie meczuTrzeci remis na swoim boisku w rozgrywkach obecnego sezonu notują radzyńskie Orlęta. Tym razem bezbramkowo zakończył się mecz z Wólczanką Wólka Pełkińska.
Od początku spotkania obydwaj rywale prowadzili wymianę ciosów i dążyli do objęcia prowadzenia. Najbliżej celu był w 10 minucie Karol Rycaj, mając przed sobą tylko bramkarza strzelił "Panu Bogu w okno". Sześć minut później Maciej Lech znalazł się w podobnej sytuacji i przekonał się o umiejętnościach Krzysztofa Stężały.

Zadanie Orląt Radzyń - wygrać z Krzysztofem Pietluchem i spółką

Adam Kułak
piątek, 31 sierpnia 2018 06:00

Orlęta RadzyńOrlęta Radzyń w pierwszych pięciu spotkaniach zdobyły sześć punktów z zespołami zaliczanymi do czołówki ligowej. Kolejnym przeciwnikiem będzie drużyna zajmująca miejsce spadkowe Wólczanka Wólka Pełkińska, z którą radzyński zespół powinien skutecznie powalczyć o zdobycie pełnej puli punktowej.

Przed obecnym sezonem ligowym działacze i trener Wólczanki postanowili rozstać się z dużą ilością piłkarzy w tym z kilkoma doświadczonymi zawodnikami m.in. Tomaszem Walatem, Kamilem Hullem, Mateuszem Jurczakiem i Kacprem Wątróbskim.