Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2023 imieniny: Anieli, Jana

Czarni Połaniec kolejnym przeciwnikiem Orląt

Adam Kułak   
sobota, 17 września 2022 13:00

BramkaRywalem radzyńskiej drużyny w ósmej kolejce rozgrywek trzecioligowych będzie zespół reprezentujący Świętokrzyski ZPN Czarni Połaniec.

Drużyna gości sezon 2021/22 zakończyła tuż za Orlętami na 12 miejscu. Ósmego lipca 2022 roku Zarząd Klubu zmienił opiekuna drużyny. Obecnie piłkarze trenera Michała Szymczaka są w niewesołej sytuacji. Po siedmiu kolejkach ligowych uzbierali cztery punkty i zajmują przedostatnie miejsce. Wygrali tylko z Wisłą Sandomierz, zremisowali z Podlasiem Biała Podlaska. Przed jesienną rundą do drużyny doszło czterech pomocników - dwóch z Korony Rzeszów Eryk Galara i Bartłomiej Wiktor, Mateusz Janeczko z Siarki Tarnobrzeg oraz Mateusz Stańczyk z Wisły Sandomierz.

Bramkarz Marcin Wieczerzak postanowił zamienić GKS Wikielec na Czarnych Połaniec. Najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem Czarnych jest wychowanek klubu Adrian Gębalski, który po występach w Siarce Tarnobrzeg, KSZO, Puszczy Niepołomice i Stali Stalowa Wola wrócił do macierzystego klubu. Jesienią strzelił trzy z pięciu zdobytych bramek przez całą drużynę. Oba mecze w poprzednim sezonie pomiędzy Orlętami a Czarnymi zakończyły się remisami: w Połańcu 1 : 1 ( bramki Arkadiusz Korolczuk - Adrian Gębalski), w Radzyniu 2 : 2 (bramki Patryk Szymala, Sebastian Kaczyński-Mateusz Załucki, Adrian Gębalski).

Orlęta w ostatnim meczu zremisowały na wyjeździe w Świdniku 1 : 1 i jak wynika z obserwacji wyników, radzyńskiej drużynie bardziej odpowiada gra na obcych boiskach, gdzie zdobyli osiem punktów. Dla porównania u siebie tylko trzy. Teraz gościć będziemy zespół z ogona tabeli i zespół trenera Mikołaja Raczyńskiego powinien wywalczyć trzy punkty. Spacerek to nie będzie ale trzeba wygrywać z drużynami teoretycznie słabymi. Jak będzie praktycznie obejrzymy w sobotę. Nadal trwają kłopoty zdrowotne Sebastiana Kaczyńskiego, nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej jeszcze przez kilka kolejek.

Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na ulicę Warszawską 77 w sobotę 17 września 2022 roku. Początek meczu godzina 16.oo.

 

Komentarze  

 
#1 Stadionstadionowy 2022-09-17 21:08
Władzo miejska,Radni miejscy!

Najwyższy czas na modernizacje stadionu miejskiego w Radzyniu. Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe
 
 
#2 do stadionowygenerał34 2022-09-18 15:03
mózg sobie zmodernizuj :)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.