Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 lipca 2024 imieniny: Maria, Stefan, Eustachy

ROWEROWY RADZYŃ

Szlakiem trzech krzyży - styczniowy rajd rowerowy

Marek Topyła / MOSiR Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 23 stycznia 2023 07:00

Grupa na rowerachPierwszą wspólną imprezą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Radzyńskiej Grupy Rowerowej był rajd Szlakiem Trzech Krzyży / niedziela 22 stycznia / wyjazd godz. 14.00 / głównym tematem była 160 rocznica wybuchu powstania styczniowego.

Tytułowe Trzy Krzyże to przejechana trasa. Start przy krzyżu na Skwerze 1050 lecia Chrztu Polski, potem krzyż na mogile powstańczej na ulicy Powstańców Styczniowych a zakończenie to krzyż w Zabielu. Był jeszcze czwarty krzyż, dużo mniejszy, ale z wielką historią i wielkim znaczeniem dla powstańców idących do walki w latach 1863-64.

Tak więc nie mogliśmy ominąć kościoła Świętej Trójcy a w tym wyjątkowym dniu krzyż z widoczną datą 1863 znajdował się przy głównym ołtarzu.

 

Rajd Rowerowy „Kierunek Kock”

Marek Topyła   
środa, 14 września 2016 07:00

Podczas rajduPo sobotnich szaleństwach maratonu zumby i streetballa MOSiR nie zwolnił tempa. Niestety tempa nie zwolnił także upał, który wszystkim uczestnikom rajdu nieźle dał się we znaki. Ale rowery to pasja a dodatkowo cel wyjazdu bardzo ciekawy, więc chętnych nie zabrakło.

W niedzielę (11 września) o 11.00 przed pływalnią zebrało się prawie 40 uczestników, więc patrząc na warunki nie było źle. Na wszystkich czekało 50 km. drogi o różnym stopniu trudności. Uczestnicy rajdu w dwóch kolumnach przez Zabiele, Paszki i Sitno przejechali najpierw do Bork, gdzie zaliczono pierwszą przerwę i odpoczynek. Kolejne punkty trasy to Pasmugi i Annówka z bardzo trudnym leśnym odcinkiem, no i w końcu na horyzoncie pojawił się cel wyprawy.

 

Wspólny rajd "Roweraków" z "Kołowrotkiem"

Michał Maliszewski   
piątek, 10 czerwca 2016 07:00

Wspólne biesiadowanie 5 czerwca 2016 roku Stowarzyszenie Kołowrotek z Białki, po raz drugi, zorganizowało rajd rowerowy „Rowerami z Kołowrotkiem II”.

W niedzielne popołudnie przed Domem Kultury w Białce zgromadziło się ponad 60 osób, aby wspólnie wyruszyć na trasę wyprawy rowerowej, która wiodła m. in. wzdłuż ścieżki dydaktycznej Turów-Główne. Najmłodsi uczestnicy dzielnie znosili trudy podróży w siedziskach zamontowanych na rowerach rodziców. Walory przyrodnicze przybliżyła uczestnikom Dorota Krawczyk.

 

Zapraszamy na rajd rowerowy!

Michał Maliszewski   
środa, 11 maja 2016 07:00

Plakat rajdu rowerowegoMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu w swej bogatej ofercie nie zapomina także o turystyce.

Jedną z takich imprez będzie rajd rowerowy "Przystanek Tyśmienica". Odbędzie się on w niedzielę 22 maja!

Wszystkie szczegóły znajdują się na plakacie i na stronie mosir-radzyn.pl

Zachęcamy do uczestnictwa!

 

3 czerwca kierunek rowerowy – Kock czy EURO2012 Wrocław?

Mariusz Bober   
wtorek, 05 czerwca 2012 08:45

Do Kocka, czy do Wrocławia? Oto jest pytanie...Przed wyruszeniem na trasę trudno przewidzieć co się wydarzy podczas kolejnego rowerowego wypadu.

Do zbiórki na placu pałacu Potockich pozostało jeszcze 2,5 godziny. Za oknem fantastyczna pogoda. Bezwietrznie. Na termometrze jak na czerwiec o godz. 7:33 tylko 10 stopni Celsjusza. Ale na wypad rowerowy parametry na 2,5 godziny przed wyruszeniem na trasę znakomite.

Tego dnia w Radzyniu również Światowy Dzień Rodziny. Możliwe, że zdążymy jeszcze wyrobić się na to wydarzenie. Kiedy wstajesz rano, a nawet bardzo wcześnie rano do tego w niedzielę to dlatego, że Ci się chce a nie dlatego, że musisz. Pomyślałem - jest ciągle dobrze. Marek Melaniuk wysmarował nam nowe logo z podhasłem „Polatajmy razem!". Na trasie ewidentnie brakowało Tomka Gwiazdy i reszty ekipy. Tak sobie pomyślałem, że to takie fajne, luzackie hasło, które zachęca do tego byś wskoczył na rower i pojeździł wspólnie z ziomkami ze swojego miasta. Czasami pierwszy raz widzę na oczy ludzi. Od razu jest jakoś fajniej kiedy na zorganizowaną imprezę przychodzą nowi ludzie. Rozmowy się rozkręcają. Jazda w grupie też sprawia przyjemność.

 

Rowerem na Spotkania z Pieśnią i Tradycją Weselną

Mariusz Bober   
wtorek, 29 maja 2012 14:40

W drodze do Woli OsowińskiejKolejną niedzielę 27 maja zaliczam do bardzo udanych. Zwykle niedziela dla singla w Radzyniu to mało ciekawy dzień. Tej również niedzieli w parafiach miały miejsce komunie. W rodzinnej atmosferze świętowano ważne chwile swoich pociech. Ale co zrobić z czasem kiedy nie posiadasz rodziny?

Radzyń to nie Warszawa czy Lublin. Jak sobie czegoś nie zorganizujesz, to poza clubbingiem po radzyńsku czy też przesiadywaniu na fejsie z rozrywką może być cienko! Ale spontaniczna akcja Rowerowego Radzynia zaowocowała wyjazdem na Spotkania z Pieśnią i Tradycją Weselną do Woli Osowińskiej. Startujemy o godz. 11:00 z placu pałacu Potockich. Jeśli chodzi o ilość uczestników szału nie było. Na plac pałacu przybyło tylko 5 osób. Po drodze spotykamy jeszcze trzy osoby. W sumie, do niedzielnego wyjazdu przyznało się 8 osób. Mniejsza o ilość osób. Grunt, że dopisała pogoda, humory i ciekawe wydarzenie, które przypomniało nam jak to kiedyś wyglądały wesela.

 

Międzynarodowe rozpoczęcie sezonu z Rowerowym Radzyniem

Mariusz Bober   
środa, 16 maja 2012 07:00

Uczestnicy wyprawy13 maja rano były jeszcze obawy, że impreza nie odbędzie się. Przyczyna banalnie prosta - załamanie pogody, niska temperatura oraz chmury, które mogły zamienić się w ulewny deszcz. I do tego ten 13! Ale, ten 13 okazał się dla nas naprawdę pomyślny. Jest nawet takie powiedzenie: los sprzyja śmiałym!

W Radzyniu dołączyła do nas ekipa z Międzyrzeca i Wohynia. W Kąkolewnicy czekała na nas grupa z Białej Podlaskiej. W sumie było nas około 50 osób. Promowaliśmy również Radzyńską Krainę Serdeczności. Cały urok wyjazdu zabarwił się głęboką nutą refleksji po odwiedzeniu Uroczyska „Baran”. Historia i las skrywają makabryczne zbrodnie z czasów II wojny światowej- przez okoliczną ludność miejsce zwane Małym Polskim Katyniem.

 

Rowerowy Radzyń rozpędza się w nowym stylu!

Tomasz Gwiazda   
poniedziałek, 30 kwietnia 2012 17:58

Wilkowyje zdobytePatrząc na nasze ulice można śmiało powiedzieć że sezon rowerowy już się rozpoczął.

W niedzielę 13 maja rusza nowy cykl rodzinnych wycieczek rowerowych. Tym razem pojedziemy do Brzozowicy Dużej. Szczegóły wycieczki podamy już wkrótce.
W ubiegłą niedzielę 22 kwietnia wspólna pasja połączyła rowerzystów z czterech miast: Biała Podlaska,Międzyrzec,Parczew i Radzyń.

Miejscem spotkania był Łuków. Na skwerku stawiło się ponad 40 rowerzystów w jednym celu - razem pojechać do Jeruzala, czyli serialowych Wilkowyj. Najciekawszym i zarazem najtrudniejszym odcinkiem naszej wycieczki były okolice Stoczka Łukowskiego. Pagórkowaty teren i podjazdy pod górę dały się we znaki nawet zaprawionym kolarzom.

 

Druga wycieczka rowerowa za nami

Korba2010   
środa, 15 czerwca 2011 08:29

Rowerowy Radzyń w WohyniuTym razem pojechaliśmy do Wohynia gdzie zaprosił nas Pan Jerzy.

Przejazd rowerzystów od Pałacu Potockich do granicy miasta zabezpieczyła radzyńska policja. W lesie Barania Szyja był pierwszy przystanek i spotkanie z rowerzystami z Wohynia i Parczewa. I tu przywitał nas "żywy" herb Wohynia czyli rak z którym każdy robił sobie pamiątkowe zdjecia. Zanim wjechaliśmy na leśną ścieżkę każdy uczestnik otrzymał "przepustkę na pobyt w Wielkim Księstwie Litewskim". Właśnie tu znajduje sie głaz graniczny - historia kamienia sięga roku 1474 - tędy właśnieprzebiegała granica pomiedzy Koroną a Litwą. Na tradycyjne ognisko i pieczenie kiełbasek pojechaliśmy do Pasieki Pszczółka w Plancie, gdzie zapanowała istnie sielankowa atmosfera. W wycieczce udział wzieło 79 rowerzystów. Już teraz przygotowujemy kolejny wyjazd w niedzielę 3 lipca na XVIII Święto Rowerów w Lubartowie. Więcej informacji o naszych wyjazdach na Facebooku rowerowy radzyń

Zapraszam Korba2010

 

Rowerowy Radzyń w niedzielę strzelił sobie "setkę"

Korba2010   
środa, 01 czerwca 2011 09:05

W drodze...W Radzyniu powstała nowa inicjatywa pod nazwą "Rowerowy Radzyń".

Jej głównym i jedynym celem jest promowanie turystyki rowerowej wśród dorosłych i młodzieży, jak również nauczania prawidłowego zachowania się na drodze naszych najmłodszych rowerzystów. Do grupy dołączyć może każdy niezależnie od wieku, wyznania czy poglądów politycznych. Zawodowcy, pasjonaci oraz amatorzy niedzielnych wycieczek rowerowych mogą dumnie reprezentować nasze miasto.

Prawie każdy z nas posiada rower, a my zachęcamy do wspólnej jazdy, zwiedzania i zawierania nowych znajomości. Muszę wspomnieć o naszej Pierwszej Wycieczce z 8 maja, na którą przybyło aż 80 uczestników- wszyscy pokazaliśmy, że można bardzo miło spędzić niedzielne popołudnie.

Już teraz możemy przedstawić nasze plany:

 


Sprzedam Mieszkanie
Sprzedam Mieszkanie
piątek, 05 lipca 2024
noimage
Dmuchawa
sobota, 06 lipca 2024