Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | piątek, 07 lipca 2017 07:00 | Zapraszamy wszystkich na zlot motocyklowy do miejsca, gdzie historia wdziera się w teraźniejszość, a rycerstwo na koniach ustępuje na dwa dni jeźdźcom na dwóch kołach.
12-13 sierpnia 2017 roku od godziny 10:00 otwieramy bramy historii pałacu w Czemiernikach (ul. Zamkowa 19) dla każdego motocyklisty chętnego wziąć udział w zlocie. Oto porogram imprezy: | |
| Michał Maliszewski | | piątek, 07 lipca 2017 07:00 | Gmina Radzyń Podlaski szykuje się do kilku ważnych inwestycji.
Władze gminy ogłosiły przetarg, w którym poszukują wykonawcy na ponad 530 instalacji solarnych i 41 kotłów grzewczych. Przystępują również do wymiany pompy wodnej na ujęciu w Białej z powodu jej awarii, a także planują budowę Biblioteki w Siedlanowie po uzyskanym dofinansowaniu na jej wykonanie. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 06 lipca 2017 07:00 | Gazetka szkolna "bezMyślnik" po raz trzeci z rzędu wygrała w Polsce w konkursie POTĘGA PRASY ogłoszonym przez tygodnik Angora.
W nagrodę za zwycięstwo przedstawiciele szkolnej redakcji: uczniowie Karolina Palica (tegoroczna absolwentka) a w kolejnym turnusie Jakub Płecha - uczeń klasy dziennikarsko - prawniczej uczestniczą w dwutygodniowym obozie dziennikarskim, podczas którego spotykają się z dziennikarzami, nagrywają audycje radiowe i przygotowują kolejny numer "Rewalacji". | | | Michał Maliszewski | | czwartek, 06 lipca 2017 07:00 | W pierwszą sobotę lipca w Gminie Ulan-Majorat odbyła się nietuzinkowa uroczystość.
Odsłonięto bowiem tablicę upamiętniającą osobę zasłużonego dla społeczeństwa – Władysława Aleksandra Górskiego - przedwojennego wójta gminy Ulan-Majorat w latach 1927 – 1938 oraz Posła V, ostatniej kadencji Sejmu II Rzeczpospolitej pochodzącego z Sętek. Tablica została ufundowana przez wójta i Radę Gminy Ulan-Majorat a jej odsłonięcie zbiegło się z 60-tą rocznicą tragicznej śmierci, która miała miejsce 24 czerwca 1957 roku. | | Michał Maliszewski | | czwartek, 06 lipca 2017 07:00 | Dwa lata temu podczas konferencji prasowej Jerzego Rębka i senatora Grzegorza Biereckiego padały pomysły związane z zagospodarowaniem radzyńskiej perły – pałacu Potockich.
Najpierw dowiedzieliśmy się o chęci przeniesienia instytucji państwowej do pałacowych pomieszczeń: - Chcielibyśmy zagospodarować ten obiekt w sposób trwały z użyciem środków pochodzących z budżetu Państwa, aby w Radzyniu znalazła swoje miejsce jedna z instytucji centralnych państwowych. Jeden z instytutów naukowo-badawczych finansowany z budżetu centralnego, który w tym pięknym pałacu i gościnnym Radzyniu znalazłby dobre miejsce - mówił podczas konferencji senator Bierecki (więcej tutaj!). | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 następna > ostatnia >>
|
| Strona 926 z 1876 |