Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 października 2020 imieniny: Judyty, Szymona, Tadeusza

W gminie poprawią ujęcie wody i planują budowę biblioteki

Michał Maliszewski   
piątek, 07 lipca 2017 07:00

Wójt Wiesław MazurekGmina Radzyń Podlaski szykuje się do kilku ważnych inwestycji.

Władze gminy ogłosiły przetarg, w którym poszukują wykonawcy na ponad 530 instalacji solarnych i 41 kotłów grzewczych. Przystępują również do wymiany pompy wodnej na ujęciu w Białej z powodu jej awarii, a także planują budowę Biblioteki w Siedlanowie po uzyskanym dofinansowaniu na jej wykonanie.

- Złożono wniosek o dofinansowanie budowy Biblioteki Gminnej w Siedlanowie – poinformował nas wójt Wiesław Mazurek. - Niedawno do gminy Radzyń trafiła odpowiedź z Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa (Priorytet 2 – Infrastruktura Bibliotek), że wniosek przeszedł pozytywnie ocenę formalną. Oznacza to, że wniosek został sporządzony prawidłowo, w związku z czym gmina Radzyń Podlaski ma dużą szansę na uzyskanie dofinansowania – tłumaczył Mazurek. Dalsze losy projektu powinny rozstrzygnąć się we wrześniu tego roku.

Ogłoszono także przetarg „Energia słoneczna dla gminy Radzyń Podlaski” na dostawę i montaż 532 zestawów kolektorów solarnych i 41 kotłów na biomasę. Termin rozstrzygnięcia wypada 13 lipca. Już następnego dnia będzie wiadomo, kto zostanie wykonawcą tych prac.

Jeszcze w tym miesiącu gminy Radzyń Podlaski musi ponieść koszty w związku z planowaną wymianą zestawu pompowego na ujęciu wody w Białej. Dostawa i montaż tego urządzenia przewidziana była w złożonym wcześniej wniosku o dofinansowanie remontu modernizacji ujęcia z działania 6.4 Gospodarka wodno-ściekowa. – Awaria jednej z pomp wymusza wcześniejsze przeprowadzenie prac z bieżących środków – powiedział wójt gminy Radzyń Podlaski. – Koszt jaki poniesiemy to około 60 tysięcy złotych. Wymiana zostanie zlecona najprawdopodobniej w lipcu. Nie wykluczone jest jednak, że znaczna część środków będzie odzyskana, gdyż w przypadku pozytywnej oceny wniosku o uzyskanie dofinansowania zaliczane są odpowiednio udokumentowane wydatki poniesione od roku 2014. Wymiana pomp znacznie podniesie wydajność ujęcia – mówił Wiesław Mazurek.

Z prac dodatkowych zmodernizowano instalację elektryczną w budynkach świetlicy w Maryninie, strażnicy OSP w Paszkach Dużych oraz świetlicy w Białej. Celem tych działań było zwiększenie przydziału mocy. Oprócz tego wykonano boisko do siatkówki plażowej przy hali sportowej w Żabikowie, a także ułożono kostkę brukową i utwardzono tłuczniem dojście do peronu w Bedlnie Radzyńskim.

170628-sesjarg-001170628-sesjarg-002170628-sesjarg-003170628-sesjarg-004170628-sesjarg-005170628-sesjarg-006170628-sesjarg-007170628-sesjarg-008

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.