Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 lutego 2024 imieniny: Eleonory i Piotra * 2009 - Papież Benedykt XVI mianował Andrzeja Dzięgę na metropolitę szczecińsko-kamieńskiego

Śladami bohaterskich lotników Dywizjonu 303 - Radzyńskie Marsze na Orientację finałową imprezą Pucharu Polski!

Robert Mazurek   
środa, 24 listopada 2010 13:38

W kategorii młodzieżowej zwyciężyły licealistki z radzyńskiego I LO

 

W dniach 19-21 listopada Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim był organizatorem XVII Radzyńskich Marszów na Orientację „AZYMUCIAK 2010” ...śladami bohaterskich lotników Dywizjonu 303. Współorganizatorem tegorocznej imprezy było Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim. Finansowego wsparcia udzieliły Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy w Borkach, Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Powiatu Radzyńskiego oraz Poseł na Sejm RP Jerzy Rębek.

Bazą „Azymuciaka” był Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej. Na starcie rajdu stawiło się 300 osób, reprezentujących prócz miejscowości naszego regionu także Białystok, Bogatynię, Częstochowę, Dzierżoniów, Gdańsk, Gliwice, Koszalin, Leżajsk, Lubartów, Lublin, Lwówek Śląski, Nową Dębę, Nową Sarzynę, Police, Pszczynę, Ropczyce, Rzeszów, Siedlęcin, Strzelin, Szczecin, Toruń, Trzcińsko Zdrój, Warszawę i Ustrzyki Dolne.

Poprzez nasze marsze chcieliśmy rozwijać wśród młodzieży i dorosłych zamiłowanie do sportu, turystyki i rekreacji – mówi Robert Mazurek, kierownik imprezy. Jego zdaniem tego typu turystyka jest doskonałą formą niekonwencjonalnego wypoczynku. Uczy też posługiwania się mapą i kompasem. Dodatkowym walorem podnoszącym atrakcyjność „Azymuciaka” była ranga Pucharu Polski, jaką otrzymaliśmy od Komisji Imprez na Orientację Zarządu Głównego PTTK w Warszawie. W cyklu ośmiu imprez zaliczanych do tej rywalizacji mieliśmy przyjemność organizować imprezę finałową, gdzie do ostatniej chwili ważyły się losy najwyższego trofeum w turystycznych marszach na orientację. Dzięki temu mogliśmy liczyć na obecność całej krajowej czołówki – dodaje Bogdan Fijałek, prezes radzyńskiego Oddziału PTTK.

Uczestnicy startowali w dwuosobowych drużynach, podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Rozegrane zostały trzy etapy marszów, w tym jeden nocny. W kategorii najmłodszej zwyciężyli Bartłomiej Szewczyk i Szymon Świć reprezentujący Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim, wśród uczestników kategorii młodzieżowej bezkonkurencyjne okazały się licealistki z radzyńskiego I LO, Dorota Zając i Weronika Paszkowska, natomiast wśród juniorów pierwsze miejsce zajęli Angelika Solenta z Bogatyni i Bartłomiej Mazan ze Szczecin. Wśród seniorów zwyciężył warszawski duet, Andrzej Krochmal i Wojciech Drozda. Dodatkowo w ramach imprezy przeprowadzono szereg konkursów tematycznych, m.in. krajoznawczy, wiedzy o Dywizjonie 303, InO-konkurs oraz wielobój turystyczno-sportowy, gdzie obok sprawności fizycznej każdy uczestnik musiał wykazać się ogólną wiedzą z zakresu turystyki i krajoznawstwa.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia imprezy. Stoją od lewej: Bogdan Fijałek (prezes radzyńskiego Oddziału PTTK), Danuta Kucio (dyrektor ZPO w Woli Osowińskiej), Jerzy Rębek (Poseł na Sejm RP), Robert Mazurek (Kierownik Imprezy), Dariusz Walczyna (Sędzia Główny) i Małgorzata Mazurek (członek ZO PTTK w Radzyniu Podlaskim)Podczas zmagań w wieloboju turystyczno-sportowymNa starcie imprezy stawiło się 300 osób z całej Polski!

 

Komentarze  

 
#1 Pytaniebob 2010-11-26 15:31
Pierwsze i zasadnicze pytanie. Czy wiedzą ile jest 2 razy 2 i dlaczego winny jest kontrkandydat :lol: :lol: :lol:
 
 
#2 ???janek 2010-11-27 00:03
Bob? Ile ty wypiłeś? :eek:
 
 
#3 ???bob 2010-11-27 08:41
Przepraszam, pomyliłem wątki :oops:
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Nagrzewnica MASTER BV 77
czwartek, 08 lutego 2024
noimage
Przycinanie drzew owocowych
poniedziałek, 12 lutego 2024