Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 lutego 2024 imieniny: Eleonory i Piotra * 2009 - Papież Benedykt XVI mianował Andrzeja Dzięgę na metropolitę szczecińsko-kamieńskiego

Czas zatrzymany w kadrze

Robert Mazurek   
piątek, 03 grudnia 2010 10:46

I miejsce zdobyło zdjęcie „Jesienny zegar” wykonane przez Agatę CiukNauczyciele geografii oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim, zorganizowali konkurs fotograficzny pod hasłem „Czas". Miał on charakter otwarty i przeznaczony był dla wszystkich fotografujących uczniów szkoły.

Celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowań związanych z otaczającym krajobrazem, jego pięknem i różnorodnością. Dodatkowo organizatorzy pragnęli podkreślić atrakcyjność turystyczną wielu miejsc w Polsce (zwłaszcza w najbliższej okolicy), a także rozwijać wrażliwość estetyczną uczniów oraz indywidualne zdolności twórcze. Przedmiotem prac fotograficznych był czas. Wszystkie zgłoszone do konkursu zdjęcia zostały zaprezentowane na pokonkursowej wystawie szkolnej.

Do konkursu zostało zgłoszonych 240 prac. Ich oceny dokonało jury w składzie Małgorzata Bogusz (przewodniczący), Barbara Ładna, Barbara Jarmosiewicz, Robert Mazurek, Artur Musiejuk i Mirosław Juszczyński.

Wyłoniono trzy najlepsze zdjęcia, których autorzy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora I LO, Tadeusza Pietrasa. Byli to: Agata Ciuk z klasy II d za zdjęcie „Jesienny zegar", Agnieszka Zaborek z klasy II f za zdjęcia „Mknie do przodu czas", „Zatrzymany w biegu kadr" i „4 pokolenia" oraz Dorota Jurek z klasy III d za zdjęcie „Czas zatrzymany w kadrze". Dodatkowo czterem osobom przyznano wyróżnienia. Powędrowały one do Kariny Witkowskiej, Patrycji Wysokińskiej, Aleksandry Jesionek i Edyty Zając.

{morfeo 560}

 

Komentarze  

 
#1 Pięknietekla 2010-12-03 12:31
Gratulacje
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Nasiona słonecznika ozdobny
sobota, 17 lutego 2024
noimage
Remonty
sobota, 10 lutego 2024
Owczarek
Owczarek
piątek, 09 lutego 2024