Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 lutego 2024 imieniny: Eleonory i Piotra * 2009 - Papież Benedykt XVI mianował Andrzeja Dzięgę na metropolitę szczecińsko-kamieńskiego

Zima w Mieście

Mariusz Szczygieł   
środa, 15 grudnia 2010 11:41

Zima w MieścieChoć do ferii zimowych jeszcze trochę czasu, Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim już przygotowuje dużą imprezę plenerową - „VII Zimę w Mieście 2011".

Adresowana jest ona do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Patronat nad imprezą objął Poseł na Sejm RP, Jerzy Rębek.

Impreza rozpocznie się 19 stycznia zbiórką w Szkole Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Po oficjalnym otwarciu przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy o Polsce a następnie uczestnicy wyruszą na trasę turystycznego marszu na orientację pod nazwą „Pocztówka ze starego Radzynia". Zakończenie imprezy odbędzie się na bazie I LO w Radzyniu Podlaskim – powiedział nam Robert Mazurek, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Do konkursu uczestnicy przystępują indywidualnie, natomiast na trasę marszu wychodzą w zespołach dwuosobowych. Suma punktów karnych z tych dwóch konkurencji będzie podstawą do utworzenia klasyfikacji w trzech kategoriach wiekowych - szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Podczas imprezy prowadzona będzie również rywalizacja szkół.

W ramach symbolicznego wpisowego, wynoszącego 5 zł od osoby (opiekunowie grup młodzieży szkolnej uczestniczą w imprezie bezpłatnie) organizatorzy zapewniają: pamiątkowy znaczek, materiały krajoznawcze, ciepły posiłek po zakończeniu marszu, komplet materiałów startowych, dyplomy i nagrody do 10 miejsca w każdej kategorii wiekowej, a także puchary dla najlepszych w rywalizacji szkół.

Zgłoszenia, wraz z wpłatą wpisowego, przyjmowane będą do 12 stycznia. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 606-234-320, bądź na www.skkt21.radzynpodlaski.pttk.pl.

 

Komentarze  

 
#1 Ach te patronaty i patroni:)janek 2010-12-18 00:26
Patronat objął były członek PO obecny PiS,były wójt, kandydat na burmistrza a przed ostatnimi wyborami poseł i po wyborach poseł. A maszerować to można i w lecie. A może tak Panie Mazurek. Konkurs jazdy figurowej (lub szybkiej) na lodzie.Ewentualnie zjazd saneczkowy ze słynnej górki poselskiej- jak na razie bez wyciągu... :P
 
 
#2 Skąd tyle złośliwości?pino430 2010-12-19 19:26
Skąd "janku" u Ciebie tyle złośliwości? Może sam coś zorganizujesz, a nie będziesz tylko krytykował. Swoją drogą zapraszam Cię do udziału w "Zimie w Mieście". Może jak zobaczysz ile pracy wymaga zorganizowanie i przeprowadzenie takiej imprezy to zmienisz zdanie. Uśmiech i zadowolenie młodzieży przy tym wszystkim są bezcenne.
Pozdrawiam
Robert Mazurek
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Drawno opaÅowe.
Drawno opałowe.
poniedziałek, 19 lutego 2024
noimage
Las przy krajowej 19ce
środa, 21 lutego 2024
noimage
Praca dla mężczyzny
sobota, 17 lutego 2024