Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 listopada 2019 imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Zima w Mieście

Mariusz Szczygieł   
środa, 15 grudnia 2010 12:41

Zima w MieścieChoć do ferii zimowych jeszcze trochę czasu, Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim już przygotowuje dużą imprezę plenerową - „VII Zimę w Mieście 2011".

Adresowana jest ona do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Patronat nad imprezą objął Poseł na Sejm RP, Jerzy Rębek.

Impreza rozpocznie się 19 stycznia zbiórką w Szkole Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Po oficjalnym otwarciu przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy o Polsce a następnie uczestnicy wyruszą na trasę turystycznego marszu na orientację pod nazwą „Pocztówka ze starego Radzynia". Zakończenie imprezy odbędzie się na bazie I LO w Radzyniu Podlaskim – powiedział nam Robert Mazurek, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Do konkursu uczestnicy przystępują indywidualnie, natomiast na trasę marszu wychodzą w zespołach dwuosobowych. Suma punktów karnych z tych dwóch konkurencji będzie podstawą do utworzenia klasyfikacji w trzech kategoriach wiekowych - szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Podczas imprezy prowadzona będzie również rywalizacja szkół.

W ramach symbolicznego wpisowego, wynoszącego 5 zł od osoby (opiekunowie grup młodzieży szkolnej uczestniczą w imprezie bezpłatnie) organizatorzy zapewniają: pamiątkowy znaczek, materiały krajoznawcze, ciepły posiłek po zakończeniu marszu, komplet materiałów startowych, dyplomy i nagrody do 10 miejsca w każdej kategorii wiekowej, a także puchary dla najlepszych w rywalizacji szkół.

Zgłoszenia, wraz z wpłatą wpisowego, przyjmowane będą do 12 stycznia. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 606-234-320, bądź na www.skkt21.radzynpodlaski.pttk.pl.

 

Komentarze  

 
#1 Ach te patronaty i patroni:)janek 2010-12-18 01:26
Patronat objął były członek PO obecny PiS,były wójt, kandydat na burmistrza a przed ostatnimi wyborami poseł i po wyborach poseł. A maszerować to można i w lecie. A może tak Panie Mazurek. Konkurs jazdy figurowej (lub szybkiej) na lodzie.Ewentualnie zjazd saneczkowy ze słynnej górki poselskiej- jak na razie bez wyciągu... :P
 
 
#2 Skąd tyle złośliwości?pino430 2010-12-19 20:26
Skąd "janku" u Ciebie tyle złośliwości? Może sam coś zorganizujesz, a nie będziesz tylko krytykował. Swoją drogą zapraszam Cię do udziału w "Zimie w Mieście". Może jak zobaczysz ile pracy wymaga zorganizowanie i przeprowadzenie takiej imprezy to zmienisz zdanie. Uśmiech i zadowolenie młodzieży przy tym wszystkim są bezcenne.
Pozdrawiam
Robert Mazurek
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.