Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 lipca 2020 imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Zima w Mieście

Mariusz Szczygieł   
środa, 15 grudnia 2010 12:41

Zima w MieścieChoć do ferii zimowych jeszcze trochę czasu, Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim już przygotowuje dużą imprezę plenerową - „VII Zimę w Mieście 2011".

Adresowana jest ona do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Patronat nad imprezą objął Poseł na Sejm RP, Jerzy Rębek.

Impreza rozpocznie się 19 stycznia zbiórką w Szkole Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Po oficjalnym otwarciu przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy o Polsce a następnie uczestnicy wyruszą na trasę turystycznego marszu na orientację pod nazwą „Pocztówka ze starego Radzynia". Zakończenie imprezy odbędzie się na bazie I LO w Radzyniu Podlaskim – powiedział nam Robert Mazurek, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Do konkursu uczestnicy przystępują indywidualnie, natomiast na trasę marszu wychodzą w zespołach dwuosobowych. Suma punktów karnych z tych dwóch konkurencji będzie podstawą do utworzenia klasyfikacji w trzech kategoriach wiekowych - szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Podczas imprezy prowadzona będzie również rywalizacja szkół.

W ramach symbolicznego wpisowego, wynoszącego 5 zł od osoby (opiekunowie grup młodzieży szkolnej uczestniczą w imprezie bezpłatnie) organizatorzy zapewniają: pamiątkowy znaczek, materiały krajoznawcze, ciepły posiłek po zakończeniu marszu, komplet materiałów startowych, dyplomy i nagrody do 10 miejsca w każdej kategorii wiekowej, a także puchary dla najlepszych w rywalizacji szkół.

Zgłoszenia, wraz z wpłatą wpisowego, przyjmowane będą do 12 stycznia. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 606-234-320, bądź na www.skkt21.radzynpodlaski.pttk.pl.