Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 czerwca 2024 imieniny: Pauliny, Tomasza

Pucharowa przygoda

Adam Kułak   
wtorek, 15 czerwca 2021 19:00

Pucharowa przygodaOtwiera się realna szansa na występy radzyńskiego zespołu w 1 rundzie Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Warunek jest jeden -wygrać w środę finał wojewódzki z Chełmianką Chełm. Te same zespoły rywalizowały o puchar wojewódzki w ubiegłym roku, bramki Mateusza Chyły i Karola Rycaja dały Orlętom zwycięstwo 2: 0, proszę o powtórkę.

Chełmianka przez eliminacje okręgu chełmskiego przeszła jak „burza”. Wszystkie mecze piłkarze Tomasza Złomańczuka grali na wyjeździe, w pierwszym spotkaniu pokonali Kłos Gmina Chełm 2: 0, w kolejnym Włodawiankę 5: 0. Finał okręgowy był popisem strzeleckim trzecioligowca, znokautowali drużynę Brat Siennica Nadolna 8: 0. W półfinale wojewódzkim Tomasowia stawiała opór, ale ostatecznie zawodnicy z Chełma wygrali 1: 2.

Orlęta w drodze do finału nie gnębiły tak rywali, w Piszczacu było zwycięstwo 1: 2, mecz w Łukowie po remisie 4: 4 wygraliśmy po rzutach karnych. Najmniej problemów było w finale okręgowym na boisku w Międzyrzecu, gdzie miejscowy Huragan musiał uznać wyższość biało zielonych w stosunku 0: 3. O ile Chełmianka w Tomaszowie była faworytem, to już awans naszych piłkarzy po wyeliminowaniu Wisły Puławy w rzutach karnych jest dużą niespodzianką. Teraz przed trenerem i drużyną biało zielonych stoi trudny wybór, czy zagrać na setkę o puchar, czy koniunkturalnie oszczędzać siły na decydujące o utrzymaniu spotkanie z Awią Świdnik? Moim zdaniem nikt nie będzie kalkulował i drużyna w obydwu przypadkach będzie walczyć o zwycięstwo.

Zapraszamy na Warszawską 77 w środę 16 czerwca godzina 17.30.

 

Komentarze  

 
#1 Stadionstadionowy 2021-06-16 00:45
Czas na modernizacje stadionu miejskiego!!!Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Sprzedam obrazy
Sprzedam obrazy
wtorek, 18 czerwca 2024