Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Holandia czy Meksyk?

Zbigniew Smółko   
niedziela, 29 czerwca 2014 15:08

KibicPaskudna gra ta piłka nożna.

Cały świat ściskał już kciuki za chilijskiego Kopciuszka, który o mały włos nie wysłał na wakacje przereklamowanych gospodarzy. A tu poprzeczka, a tu słupek… W drugim meczu też ciekawie, ale bez dramatu – Kolumbia gładko odesłała Urugwaj i moim zdaniem zgłosiła poważne aspiracje nawet do walki o trofeum.

Dzisiaj przekonamy się, czy meksykański żywioł pokona renomowanych Holendrów i czy dalej będzie trwał sen Kostarykańczyków. Bardzo im kibicuję, ale też cały czas myślę o tym, że przed ośmioma laty na Mundialu rozklepał ich w pojedynkę Bartosz Bosacki. A dzisiaj gdzie oni a gdzie my… Smuteczek.

W loży typerów dzisiaj przedstawiciele dwóch klubów z naszego powiatu, które awansowały do wyższej ligi. Jarosław Kalenik jest kierownikiem drużyny Gromu Kąkolewnica, która jak burza przeszła przez rozgrywki okręgówki i na jesieni najprawdopodobniej spróbuje swoich sił w IV lidze.  Jarek cały żyje swoim klubem – w czasie meczu szaleje przy linii, chwilę po jego zakończeniu zaczyna obmyślać plan na następny, w międzyczasie zaś przez telefon opowiada dziennikarzom z regionu jak to dzielnie jego orły wojowały. Wulkan pasji i energii.

Z klasy A do okręgówki swojego Orła Czemierniki wprowadził też prezes Piotr Powałka (no dobra dobra, piłkarze i trener Łabęcki też trochę pomogli…). Z Piotrem na co dzień koleguję w Radzie Powiatu i znam go również jako hodowcę przywracającego naszemu regionowi smak gęsiny. Przy jednej i drugiej robocie jest uosobieniem luzu, zdrowego rozsądku, pogody ducha i niezmąconego spokoju. Niech jednak no tylko sędzia gwizdnie… Lew! Tygrys!

Z jednym i drugim mógłbym nie tylko konie kraść, ale nawet poić. A potem pacierze odmawiać.

Typujemy

Piotr PowałkaPiotr Powałka:

Holandia-Meksyk 1:2
Kostaryka-Grecja 3:2

Latynoskie drużyny zachwycają, jest to futbol szybki, agresywny, bardzo widowiskowy i skuteczny, podobający się kibicom.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jarosław KalenikJarosław Kalenik

Holandia - Meksyk 3:1

Najprawdopodobniej mecz ten nie skończy się po 90 minutach obstawiam, że może dojść nawet do rzutów karnych, bo zmierzą się ze sobą dwie równe drużyny. Jeżeli mecz miałby się skończyć w regulaminowym czasie obstawiam jednak Holandię, która ma w zespole Robena i Van Persiego, którzy jak na razie wywiązują się ze swojej roli znakomicie.

Kostaryka - Grecja 2:1 po 90 minutach.

Jak na razie zespołowa gra bez gwiazd drużyny Kostaryki przynosi efekty. Uważam, że Grecja jednak jest za słaba, aby wygrać z Kostaryką, która ku zaskoczeniu wszystkich wyrasta na niespodziankę mundialu

Pogadajmy o piłce

Wasze drużyny awansowały do wyższej ligi. Gratuluję serdecznie. Beniaminkowi zawsze jest trudno. Uciągniecie?

Jarek: Nie po to idzie się wyżej żeby tylko przeżyć przygodę z piłką w wyższej lidze. Na pewno będziemy się starać w niej utrzymać, a jak wyjdzie czas pokaże. Za wcześnie na takie wypowiedzi. Na pewno ja, osoby które mi pomagają, oraz zawodnicy dadzą z siebie wszystko, aby zagościć tam dłużej niż tylko jeden sezon. Przy okazji gratuluję koledze Piotrowi Powałce awansu do okręgówki:)

Piotr: Spróbujemy uciągnąć.

A co z tego ma prezes? Dobra to fucha? Dużo się dokłada?

Piotr: Fucha jest świetna, zajmuje dużo czasu i sporo się dokłada.

Jarek: Po pierwsze nie jestem Prezesem tylko kierownikiem. Naszym Prezesem jest Dariusz Lecyk, który nam dużo pomaga nie tylko organizacyjnie, ale i jak trzeba to i  finansowo Natomiast ja i każdy, kto przy tym chodzi nie ma z tego nic poza przyjemnością, ale za to przy takim zaangażowaniu zawodników jak obecnie i takich wynikach to przyjemności jest moc. Najwięcej dokłada się czasu, który niestety poświęca się kosztem rodziny.

Nie chce się jednak w niedzielę w domu z dziećmi posiedzieć? Na spacer iść? Co takiego ta piłeczka wioskowa ma w sobie? 

Piotr: Ha, ha... Piłeczka wioskowa ma niepowtarzalny urok, którego niczym nie da się zastąpić.

Jarek: Teoretycznie rodzina jest najważniejsza, ale pasja do piłki nożnej czasami przebija wszystko. Jednak pomimo tego, kiedy tylko mogę, staram się czas spędzać z rodzina. Czasami to muszę więcej czasu poświęcić rodzinie żebym potem mógł pojechać na mecz:) Myślę, że osoby zajmujące się klubami piłkarskimi w większości mają wyrozumiałe żony inaczej nie było by, komu tym się zajmować. (święte słowa, święte słowa… - dop. red.).

 

Komentarze  

 
#1 NagrodaAdmin iledzisiaj.pl 2014-06-30 07:39
Sprawa jest prosta. Zdobywając komplet punktów zwycięża dzidek. Gratulacje!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Wykonam
Wykonam
wtorek, 19 marca 2024
Garnitur BYTOM granat
Garnitur BYTOM granat
wtorek, 26 marca 2024