Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

Dzień czternasty: Improwizacja

Zbigniew Smółko   
środa, 25 czerwca 2014 00:54

Mmmmmmm.... Brazuca...Formy literackiej nijak nie ma, a sute wierszówki inkasować się chce.

Dzisiaj więc zapraszam swoich Wydawców: Gospodarza tej strony Mariusza Szczygła i Mateusza Orzechowskiego, założyciela i właściciela wydawnictwa Wspólnota. Od obydwu sporo się nauczyłem. Od Mariusza luzu, braku ciśnienia – przy robocie w mediach to ważne. Mateusz zaś to wymagający, regularny jak zegarek profesjonalista. W wypadku takiego bałaganiarza jak ja to w ogólne niezbędna lekcja.

Typujemy

Mateusz OrzechowskiMateusz Orzechowski

Honduras – Szwajcaria 1:2

Bo Helweci to europejska, poukładana drużyna.

Ekwador – Francja 1:1

Francuzom nie będzie się chciało ganiać w upale

Nigeria – Argentyna 2:1

Argentyna nie da z siebie wszystkiego bez wysiłku, a Nigeryjczycy walczą  przetrwanie

Bośnia i Hercegowina : Iran 0:1

Też zadecyduje to, że Iran ma o co walczyć

 

 

Wyższa kuRtura ;)Mariusz Szczygieł

Honduras – Szwajcaria 0:2

Sensacji nie będzie, ale jedenastka z Hondurasu może raczej z ręcznikami wyjść od razu na murawę i wypolerować szwajarski, biały krzyż.

Ekwador - Francja 1:3

Trójkolorowi dołożą Ekwadorowi. Wyliczenie jest proste – Francuzi pogonili Szwajcarów, Szwajcarzy wcześniej Ekwador. Matematyka jest prosta… (chociaż ja z matematyki raczej orłem nie byłem…)

Nigeria – Argentyna 0:2

Jednak Argentyna. Bo jednak lepiej chyba grają i więcej bramek strzelonych mają, więcej meczy wygranych, mniej bramek straconych, i w ogóle…

Bośnia i Hercegowina : Iran 0:0

Tu się nic nie wydarzy. Wybiorę mecz pomiędzy Nigerią i Argentyną.

Pogadajmy o piłce

Czy jest jakiś piłkarz którego szczególnie nie lubisz?

Mateusz: Niespecjalnie, może Balotelli, bo jest łobuzem… Nie lubię też tych co kręcą na boisku. Jest za to jeden kraj, którego zasadniczo nie lubię, i jeden naród, który lubię szczególnie. To trochę przekłada się na piłkę. Kraj to Rosja, a naród oczywiście to Rosjanie… Siadając do niektórych spotkań myślę: O, może ktoś im dokopie, ale po chwili orientuję się, że właśnie i tak kibicuję Rosjanom.

Mariusz: Nie. Jest za to piłkarz, który mnie bardzo zasmucił w tym Mundialu (i całą Hiszpanię, jak sądzę). To Iker Casilas.

Pierwszy mecz w życiu, który wzbudził w Tobie emocje?

Mateusz: Uczyłem się kibicowania i piłki na Mundialu w Hiszpanii, utknął mi w pamięci mecz z Francją o trzecie miejsce. Potem finał w 1986, kiedy Niemcy dogonili Argentynę na 2:2 a i tak przegrali. No i finał Ligi Mistrzów, kiedy Manchester wygrał z Bayernem 2:1. No i wielkie oczekiwania po tej drużynie, która zdobyła srebro w Barcelonie, że nagra coś w dorosłym futbolu, a tu nic…

Mariusz: Nie jestem typem kibica. Mistrzostwa obserwuję co 2 lata, kiedy robimy na stronie typera i dlatego nawet, kiedy sięgnę pamięcią daleko, daleko… to nic z tego nie będzie. Piękny mecz, który dał mi wiele radości i zachęcił do siedzenia przed telewizorem, to spotkanie pomiędzy Holandią i Hiszpanią – piękne bramy Robena i bezsilność Casilasa.

Wielkie imprezy piłkarskie oglądasz od dechy do dechy?

Mateusz: Dwie trzecie na pewno, nie wszystko się da…

Mariusz: Do pewnego momentu tak. Tak było i tym razem. Nie obejrzałem w tym Mundialu tylko 2 meczów, do czasu, kiedy spóźniłem się z obstawieniem wyniku spotkania Niemcy – Portugalia. Potem już odpuściłem i zająłem się sprawami technicznymi. Zapał przyjdzie znowu za kilka dni, tym bardziej, że już jedzie do nas Brazuca – taka sama jak na zdjęciu tytułowym ;) Zapach tej piłki i moment trzymania jej w rękach znów pobudzi we mnie piłkarskiego ducha.

 

Komentarze  

 
#1 De łinner is...Admin iledzisiaj.pl 2014-06-26 00:22
Dzisiaj wygrywa J-23. Gratulacje!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Sprzedam zbiornik paliwa C-360
Sprzedam zbiornik paliwa C-360
czwartek, 18 kwietnia 2024
noimage
Sprzedam nieużytki rolne i siedlisko
niedziela, 14 kwietnia 2024
SKÅAD STALI WYROBY HUTNICZE
SKŁAD STALI WYROBY HUTNICZE
czwartek, 11 kwietnia 2024