Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 lipca 2024 imieniny: Julia, Natalia, Aureliusz

Liga typerów - dzień dziewiętnasty

Zbigniew Smółko   
wtorek, 29 czerwca 2010 00:00

Jacek MusiatowiczNastolatki już piszczą, żonatym facetom zaczynają trząść się ręce, krytycy muzyczni i załoga ROKiR zaczynają mówić, że coś tam nie śniło się waszym fizjologom...

Dziś w roli naszego eksperta Jacek Musiatowicz, pierwszy i ostatni bard Radzynia, poeta, muzyk, drań lecz miły, podejrzewany przez niektórych o posiadanie duszy. Zapamiętały kibic, szczególnie młodzieżowych drużyn Orląt. Zna się.

No cóż...

Co prawda jestem od pisania wierszy i piosenek, ale nie chwaląc się mam syna piłkarza i się troszku orientuję o co chodzi. Obecne mistrzostwa są pełne niespodzianek, wynikających raczej ze zmęczenia  materiału u piłkarzy, niż z ich faktycznych umiejętności i klasy.  Wszyscy są wspaniali i wszyscy zasługują na wielki szacun.  Niestety nie można tego powiedzieć  o sędziach, którzy na tych mistrzostwach przyczynili się w sposób szczególny do zniekształcenia  wyników wielu spotkań.  Ja tam osobiście w odróżnieniu od syna, który zawsze był i będzie za Włochami (niestety nie wyszli) – jestem za Argentyną,  a to dlatego, że jednym z moich nauczycieli gry na gitarze metodą flamenco był argentyński Indianin z plemienia Azteków.  Tak się potrafił szczerze uśmiechać, że na serduchu robiło się  znakomicie.

Taki kontakt z zawodnikami  ma Diego Armando Maradona, który pod swoimi skrzydłami ma Messiego, Heinze, Aguero, Teveza czy Di Marie. Ale mam dzisiaj możliwość obstawienia meczów :  Paragwaj – Japonia , Hiszpania – Portugalia. W związku z tym, że moja osobista małżonka ma troszku skośne oczy, prawdopodobnie po pra, pra, pra dziadku z  Mongolii, nie lubię Japończyków i jestem za Paragwajem. Będzie niechybnie 2:1. (Roque Santa Cruz, Valdez  dla Paragwaju i  brzydki Honda dla Japonii).  Co do meczu Hiszpania – Portugalia mam mieszane uczucia.  Wszyscy tam się doskonale znają, przyjaźnią i na pewno im to nie w smak. Lubię obie drużyny . Mój syn jest za Portugalią i ja też, bo raz w życiu człowiek musi się zgodzić z własnym synem. Będzie niechybnie dogrywka i  w końcu upragnione przez wszystkich kibiców  rzuty karne. Miejmy nadzieję, że Cristiano Ronaldo w końcu strzeli karnego (pamiętając wpadki na ostatnich MŚ i LM) .

Pozdro

Jacek Musiatowicz

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

mini multitool
mini multitool
czwartek, 18 lipca 2024
noimage
Kierowca kat.B bus
środa, 17 lipca 2024