Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 czerwca 2026 imieniny: Jana, Pawła

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Radzyńscy karatecy na podium w Białej Podlaskiej

Robert Rosiński   
piątek, 16 marca 2012 13:24

Patryk Kowalik i Jakub WdowiakWyjazd do Białej Podlaskiej zakończył się kolejnym sukcesem radzyńskich karateków.

Na odbywających się 10 marca 2012r. w Białej Podlaskiej Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego wychowanek radzyńskiego klubu Patryk Kowalik zajął I miejsce w kategorii +75 kg, a Jakub Wdowiak III miejsce w kategorii – 70 kg – w kategoriach junior.

- Poziom zawodów, szczególnie wśród seniorów, był bardzo wysoki. Do Białej Podlaskiej przyjechało bardzo wielu utytułowanych zawodników z federacji SHIN i IKO. O poziomie zawodów świadczy też fakt, iż wiele walk kończyło się dopiero po dogrywkach, w niektórych przypadkach aż po trzech - opowiadał o Mistrzostwach Makroregionu sensei Marek Woroszyło.

Mateusz Kędzierski w kategorii junior -65kg zajął miejsce 5-8.

 

Alfa przełamała pasmo porażek. 3:0 w Gorzowie!

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 13 marca 2012 20:26

Jacek NowokuńskiSzczęśliwie dla naszej drużyny pingpongowej zakończył się dzisiejszy mecz wyjazdowy w Gorzowie.

Alfa pokonała drużynę GORZOVIA ROMUS Gorzów 3:0. - Siódma kolejka okazała się dla nas szczęśliwa. W końcu wygraliśmy mecz w drugiej rundzie. Mecz, który zagwarantował nam w tej chwili utrzymanie na najbliższy sezon w najwyższej klasie rozgrywek - mówił po meczu, z niekrytą ulgą, trener radzyńskiej drużyny Dariusz Wierzchowski. 

Wierzchowski żałuje przegranej w Rzeszowie - Szkoda poprzedniego pojedynku w Rzeszowie, który przegraliśmy 3:2, a mieliśmy piłkę meczową i tak naprawdę tylko jedna piłka zatrzymała nas przed zdobyciem medalu w ekstraklasie - podsumowuje.

 

Play Radzyń zwycięzcą turnieju oldboyów w Kocku

Adam Świć   
wtorek, 13 marca 2012 08:30

PLAY Radzyń PodlaskiTurniej oldboyów z udziałem 6 drużyn zakończył trwający równo 3 miesiące halowy sezon piłki nożnej w Kocku.

Odbyło się w tym czasie: 9 kolejek halowej gminnej ligi, dwa turnieje feryjne - dla uczniów klas 4-6 SP i gimnazjalistów, turniej seniorów "O PUCHAR BURMISTRZA KOCKA", turniej juniorów młodszych "O PUCHAR DYREKTORA DOMU KULTURY" i - rozegrany w sobotę 10 marca - turniej oldboyów "O PUCHAR ZIEMI KOCKIEJ". Razem było to 14 imprez organizowanych przez Dom Kultury i KS POLESIE z udziałem Zespołu Szkół, w którego hali grano.

Oto wyniki:

 

Wolanka i Dragon Wojcieszków nie do powstrzymania !!!

Marek Topyła   
środa, 07 marca 2012 14:47

Wolanka i Dragon Wojcieszków nie do powstrzymania !!!4 marca w obu radzyńskich halach rozgrywano kolejne mecze amatorskiej ligi siatkówki Radzyńskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Klasą błysnęły I ligowa Wolanka i dziewczyny z Wojcieszkowa. Obie ekipy są już praktycznie w półfinałach tych rozgrywek.

Wolanka w błyskawicznym tempie odprawiła Turovię (wszystkie wyniki zamieszczone są poniżej), i była to spora niespodzianka. Nie była to także chwilowa niemoc Bartka i Spółki, bo Turovia w drugim meczu szybko odprawiła Płudy, ostatecznie pozbawiając ich szans na miejsce w pierwszej czwórce. Jeśli nie będzie jakiegoś trzęsienia ziemi, to w finałowej walce o miejsca na podium zobaczymy właśnie Turovię i Wolankę, oraz Policję i Pocztę. W II lidze walka trwa jeszcze na całego, i dużo jeszcze będzie się działo. Tu nikt nie odpuszcza i każdy może wygrać z każdym.

 

Kolejne sukcesy radzyńskich judoków

Marek Topyła   
środa, 07 marca 2012 09:48

Kolejny medal dla radzyńskich judokówPraca trenera sekcji judo MULKS Technik Orion Waldemara Podsiadłego to nie tylko żmudne i wyczerpujące treningi, ale także liczne starty na różnych turniejach. Te ostatnie to GP Mazowsza, Skaryszew, oraz Mistrzostwa Województwa w Lublinie.

W GP Mazowsza w Łazach udział brało kilkadziesiąt klubów z Lublina, Łodzi, Włocławka, Płocka, najlepsze z Warszawy, a także Litwini i Rosjanie, zresztą GP Mazowsza to bardzo prestiżowa impreza, i zawsze są tu najlepsi. Radzyńscy judocy zaprezentowali się bardzo dobrze, a na początku zawodów można było mieć wrażenie, że na każdej macie wygrywają nasi zawodnicy. Coś w tym było, bo grupy były bardzo liczne, a judocy MULKS osiągnęli bardzo wiele. Wśród dzieci srebrne medale wywalczyli Piotr Podsiadły (kat. 30 kg) i Wiktor Miszczuk (kat. 36 kg). Piotrek przeszedł jak burza przez trzy walki, a w tej finałowej zabrakło nieco koncentracji, Wiktor z kolei musiał wykazać się niesamowitą siłą walki, bo wszystkie pojedynki były po prostu „zabójcze". Inne osiągnięcia w tej kategorii to V miejsce Krystiana Zająca (kat. 33 kg), VII miejsce Mateusza Dorosza (kat. 33 kg), a także solidne walki Pawła Kowalczyka i Kamila Rożena.

 

Licealiści sprawdzili swoją wiedzę o regionie

środa, 29 lutego 2012 00:01

Uczestnicy konkursuW czwartek (23.02) Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne PTTK nr 21 oraz nauczyciele geografii I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim przeprowadzili eliminacje do III Geograficznego Konkursu Wiedzy o Regionie.

- Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania geografią, promowanie walorów przyrodniczych, kulturowych i krajobrazowych okolicznych powiatów, a także zwiększenie aktywności uczniów zmierzającej do zdobywania wiedzy wykraczającej poza program nauczania - powiedział Robert Mazurek, przewodniczący szkolnej komisji konkursowej.

 

Zawodnicy I LO mistrzami I Zimowej Halowej Ligi Piłki Nożnej

Marek Topyła   
wtorek, 28 lutego 2012 09:06

Puchar I Zimowej Halowej Ligi Piłki NożnejLiga halowej piłki nożnej Stowarzyszenia Radzyń, która trwała od grudnia, znalazła swój wielki finał.

12 drużyn rywalizowało w „normalnej" lidze, czyli grano systemem każdy z każdym. Od początku trzy drużyny nadawały ton rozgrywkom, i wiadomo było, że tylko któraś z tej trójki, czyli Unia Żabików, I LO lub Rezerwy Realu II mogą stanąć na najwyższym stopniu podium.

Łukasz Włoszek, prowadzący ligę, tak pokierował terminarzem rozgrywek, by ostatni mecz był spotkaniem godnym finału ligi. Zmierzyły się w nim drużyny I LO i Unii Żabików, i tylko zwycięstwo było celem licealistów. W każdym innym przypadku ze zwycięstwa cieszyliby się piłkarze rezerw „Królewskich". Nie można oczywiście zapomnieć o pozostałych meczach w tym dniu (Rezerwy Realu – B.Braun 3:0 vo, EGD – LZS Stara Wieś 5:4, Rezerwy Realu – Transformersi 12:7, Wolni Strzelcy – ZS Biała 13:6, I LO – ZS Biała 21:2, Transformersi – Wolni Strzelcy 6:5, B.Braun – Wolni Strzelcy 0:3 vo, Unia Żabików – I LO 1:6), dla wielu z drużyn były to bardzo ważne mecze, ale prawdę mówiąc i tak wszyscy czekali na to ostatnie.

 

Radzyński Klub Karate Kyokushin zdobył 22 medale na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego

Robert Rosiński   
wtorek, 28 lutego 2012 08:47

Mistrzostwa w ŁabuńkachPonad 160 zawodników stanęło do rywalizacji 19 lutego br. w Łabuńkach na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Karate Kyokushin.

Zawodnicy reprezentowali ośrodki: Biała Podlaska, Bezwola, Chełm, Chodel, Dębowa Kłoda, Klementowice, Krasnystaw, Kraśnik, Lublin, Łęczna, Łabuńki, Nałęczów, Poniatowa, Radzyń Podlaski, Świdnik, Tomaszów Lubelski, Urzędów, Wisznice i Zamość.

Nasi zawodnicy wykazali wielki hart ducha, pełne zaangażowanie oraz wykazali się znakomitym wyszkoleniem technicznym dlatego reprezentacja Radzyńskiego Klubu Karate Kyokushin wywalczyła 11 złotych, 3 srebrne oraz 8 brązowych medali.

 

III Memoriał Szachowy Eugeniusza Paśnikowskiego

poniedziałek, 27 lutego 2012 00:25

III Memoriał Szachowy Eugeniusza PaśnikowskiegoW niedzielę (26.02) w I LO w Radzyniu Podlaskim odbył się III Memoriał Szachowy Eugeniusza Paśnikowskiego.

Jak podkreślają organizatorzy, celem imprezy było uczczenie pamięci znakomitego pedagoga a zarazem wielkiego miłośnika szachów.

Do udziału w turnieju przystąpiło 64 zawodników, w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjach i szkół ponadgimnazjalnych oraz open. Podczas memoriału rozegrano 9 rund po 15 minut każda. O miejscu zawodnika w turnieju decydowała suma punktów zdobytych w rozegranych przez niego partiach.

 

Piąta porażka Alfy. Co się dzieje z naszą drużyną?

Mariusz Szczygieł   
środa, 22 lutego 2012 14:03

Jacek NowokuńskiWe wtorkowy wieczór 21 lutego br. Alfa 3:0 przegrała u siebie z zespołem z Ostródy. To już piąta porażka radzyńskiej drużyny z rzędu. Zespół, który w ubiegłej rundzie zachwycał, dzisiaj zastanawia. Co się dzieje z Alfą?

- To jest sport, to się ciężko opowiada, ale taki jest ping pong - krótko odpowiedział po meczu Radek Mrkvicka. - Będzie ciężko, ale zostały jeszcze cztery mecze, w których można zdobyć punkty na miarę gry w czwórce - uspokajał trener Dariusz Wierzchowski. - Nie wiedziałem, że drużyny są tak silne - opowiadał o poziomie gry w Superlidze Czech Mrkvicka, pierwszy sezon grający w polskiej lidze. - Gdybym wygrał pierwszy mecz, Wenliangowi grałoby się lepiej. Ja przegrałem i przeciwnik zdobył przewagę psychiczną. W tenisie najawżniejsza jest głowa - dodał.

 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 102 z 125
noimage
Glazurnik
środa, 17 czerwca 2026
Skrzyniopalety skrzynie ze sklejki
Skrzyniopalety skrzynie ze sklejki
poniedziałek, 15 czerwca 2026
Odnawianie liter na nagrobkach
Odnawianie liter na nagrobkach
środa, 24 czerwca 2026