Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 czerwca 2026 imieniny: Jana, Pawła

AKTUALNOŚCI

Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.

Radzynianie modlili się poza murami świątyni

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 29 września 2016 07:00

Podczas modlitwyOd wczoraj, 28 września, na ulicach polskich miast rozpoczęła się modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Inicjatorem tej akcji jest Zespół Iskra Miłosierdzia Bożego działający przy kościele ojców Jezuitów w Łodzi. Zgłoszono wiele miejsc, w których gromadzący się będą odmawiać Koronkę za Polskę i świat. Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy włączyła się w tę akcję modlitwą przy Krzyżu Jubileuszowym na Satuniu, przy zbiegu ulic Chopina i Paderewskiego oraz Krzyżu Misyjnym przy ul Wyszyńskiego 13. Parafia Trójcy Świętej zaprosiła wiernych na Plac Wolności i pod pomnik św. Jana Pawła II w Białce, natomiast parafia św. Anny modliła się pod krzyżem przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Sitkowskiego. Wszystkie parafie zaczęły punktualnie o godzinie 15.00.

 

PUK będzie wyprzedawał stary sprzęt i pojazdy

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 29 września 2016 07:00

Ciągnik na sprzedażJak poinformował nas zastępca prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, Piotr Kopeć spółka miejska stale się rozwija, a na miejsce przestarzałych sprzętów kupowane są nowe.

W związku z tym przedsiębiorstwo postanowiło ogłosić licytację ustną pojazdów i sprzętu przeznaczonego do sprzedaży. Aukcja odbędzie się 11 października br. o godzinie 11:00 w bazie transportowej PUK (Zarutki 7-9, Radzyń Podlaski, wjazd przez oczyszczalnię ścieków od ulicy Kockiej). Pod młotek idzie: koparka LIEBHERR, wywrotka JELCZ, samochód ciężarowy Żuk A07, FORD Transit, a także ciągniki rolnicze, walce oraz wiele innych. Pełną listę rzeczy przeznaczonych na sprzedaż znajdziecie tutaj!

Zainteresowani? Zapiszcie sobie ten dzień w kalendarzu i stawcie się na licytację.

 

60-lecie Ochrony Zdrowia w Woli Osowińskiej

Mariusz Szczygieł   
środa, 28 września 2016 07:00

BorkiW minioną sobotę 24 września w Muzeum Regionalnym w Woli Osowińskiej miało miejsce otwarcie wystawy pt. 60-LECIE OCHRONY ZDROWIA W WOLI OSOWIŃSKIEJ 1956 – 2016.

W uroczystości uczestniczyli dawni i obecni pracownicy służby zdrowia: lekarze stomatolodzy – Helena Mazurek z małżonkiem, Barbara Mańko; pielęgniarki – Longina Bącik, Małgorzata Misiak i Ewa Walusz; pracownicy obsługi – Natalia Mitura i Wiesław Skowron. Zaproszenie przyjęli również: Waldemar Skowron – radny, Marek Siudaj – sołtys, Danuta Powałka z Filii Bibliotecznej w Woli Osowińskiej i Aneta Lis z Gminnego Ośrodka Kultury. Organizatorów cieszy także obecność przedstawicieli młodzieży i wolontariuszy z miejscowego Gimnazjum.

 

Podzielili się darem krwi

Robert Mazurek   
środa, 28 września 2016 07:00

Pobieranie krwiW piątek, 23 września w radzyńskim I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Uczestniczyli w niej uczniowie i nauczyciele, którzy pozytywnie odpowiedzieli na apel Szkolnego Koła PCK i Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK nr 21.

Akcję poprzedziło spotkanie informacyjne z udziałem przedstawicieli Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Młodzież została zapoznana z zasadami honorowego oddawania krwi, a także dowiedziała się o celach i zasadach działania Ośrodka Dawców Szpiku, rejestracji, metodach i skutkach zdrowotnych pobierania komórek macierzystych.

 

Slalom na ulicy Płudzińskiej będzie przeszłością

Mariusz Szczygieł   
środa, 28 września 2016 07:00

Roboty na ul. PłudzińskiejMieszkańcy ulicy Płudzińskiej oraz osoby jeżdżące tą drogą na co dzień przyzwyczaili się do pokonywania wielkich dziur w nawierzchni, zasługujących czasem na miano kraterów.

Widok tej ulicy bez dołków był tak rzadki, że nie zdziwiłby nikogo fakt, gdyby w ubytkach asfaltu w końcu wyrosły drzewa. Jednak od dwóch tygodni ta droga jest zamknięta, a na niej ustawiony został ciężki sprzęt. Oznacza to, że około 10-osobowa ekipa pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych rozpoczęła w tym miejscu prace remontowe.

- Przebudowujemy ulicę Płudzińską, wykonujemy kanalizację deszczową oraz kładziemy kostkę na całej długości drogi – mówił o postępach w realizacji zadania zastępca prezesa PUK, Piotr Kopeć. – Jesteśmy właśnie w połowie prac. Pod koniec października remont powinien zostać ukończony - poinformował.

 
<< pierwsza < poprzednia 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 następna > ostatnia >>

Strona 1074 z 1876