Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | środa, 12 października 2016 07:00 | Wrzawa, zdziwienie i oburzenie pojawiło się na portalach społecznościowych oraz w komentarzach pod artykułem na naszej stronie (tutaj!) odnośnie wystawy „Stop dewiacji” jaką rozstawiono 7 października 2016 roku na Placu Wolności.
Wczoraj, około 17.30 jeden z plakatów umieszczonych na siatce został porwany, a drugi widocznie opluty. Ktoś, już nie tylko słownie, w Internecie, ale również czynem postanowilł sprzeciwić się tej akcji. Zdjęcie, które widzicie w miniaturce umieścił na swoim fanpage radny Jakub Jakubowski. | |
| Mariusz Szczygieł | | wtorek, 11 października 2016 07:00 | Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Gminy Wohyń ECHO zorganizował wiele działań lokalnych towarzyszących projektowi „Muzeum na kółkach”.
Koordynacji prac podjęły się Agnieszka Juszczyńska - pedagog, Iwona Babicz-Kalinowska - nauczycielka plastyki i techniki i Barbara Banaszczyk - wicedyrektor szkoły. Celem projektu było przywracanie pamięci i zachowanie śladów przeszłości po Żydach mieszkających na terenie Gminy Wohyń. Odbiorcami inicjatywy byli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Wohyniu oraz rodzice i społeczność Gminy Wohyń. W dniach od 2 do 4 października 2016r. można było odwiedzić w Wohyniu na Placu 9 Września 1939r. wystawę mobilną Muzeum na kółkach, którą udostępniło Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. | | Mariusz Szczygieł | | poniedziałek, 10 października 2016 07:00 | Od piątku 7 października na Placu Wolności wiszą bannery wystawy zatytułowanej "Stop dewiacji".
Bannery przedstawiają hasła dotyczące homoseksualizmu. Wystawa była prezentowana w innych miastach naszego kraju, gdzie spotkała się z różnym przyjęciem. W Radzyniu będzie jeszcze przez 2 tygodnie i chociaż pokazywana jest dopiero od 3 dni, to wywołała już wiele kontrowersji i przyczyniła się do tego, że o naszym mieście znów zrobiło się głośno - wczoraj o Radzyniu napisał ogólnopolski serwis internetowy natemat.pl. | | | Justyna Izdebska, Katarzyna Żurawska i Patryk Buchaj, Mariusz Szczygieł | | poniedziałek, 10 października 2016 07:00 | 
| | Mariusz Szczygieł | | poniedziałek, 10 października 2016 07:00 | Wczoraj, 9 października o godzinie 10.30 w sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odprawiono uroczystą mszę świętą, której przewodniczyli biskup siedlecki Kazimierz Gurda, metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup Andrzej Dzięga oraz ks. prałat Roman Wiszniewski.
Msza odprawiona w intencji Ojczyzny była zwieńczeniem radzyńskich obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. W kościele stawili się: władze miasta, powiatu, gminy Radzyń Podlaski, poczty sztandarowe oraz licznie zebrani wierni. Podczas eucharystii dokonano aktu zawierzenia, odnowiono przyrzeczenia chrzcielne, wręczono księdzu arcybiskupowi akt nadania honorowego obywatela Radzynia Podlaskiego oraz poświęcono tablicę upamiętniającą 1050 lat od chrztu Polski. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1067 z 1876 |