Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | wtorek, 28 lutego 2017 08:00 | Wczoraj, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni zwiększyli opłatę za odpady komunalne.
Zarówno kwota za śmieci zbierane w sposób selektywny jak i zmieszany została podniesiona. – Wzrost tych stawek za zagospodarowanie odpadów komunalnych ma dwa źródła – rozpoczął omawianie potrzeby podniesienia cen burmistrz. – Pierwsze jest to, że w roku 2016 miasto miało dosyć duży deficyt jeśli chodzi o środki, które były przeznaczane na zagospodarowanie tych odpadów komunalnych. Drugi czynnik, który zmusza nas do zwiększenia stawek to jest wzrost cen za odpady komunalne w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach. Chciałbym zaakcentować jedną rzecz, nasze miasto dotychczas ma najniższe stawki jeśli chodzi o to obciążenie dla mieszkańców spośród innych podobnych miast naszego regionu. My nie mamy prawa na tym zarabiać, natomiast nie możemy zwiększać kosztów i przyjmować je na siebie – to wynika z ustawy – mówił Jerzy Rębek. | |
| Michał Maliszewski | | poniedziałek, 27 lutego 2017 08:00 | W piątkowe, popołudnie (24 lutego br.) w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury teatr Hokus-Pokus działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Zofii Sękowskiej wystawił sztukę pt. „Kopciuszek”.
Chyba każdy z nas doskonale zna tę bajkę. Grupa teatralna jak zwykle zrobiła to na najwyższym poziomie: od gry aktorskiej po rekwizyty, stroje i scenografie. Sala była pełna widzów, a także doniesiono krzesła. Wszyscy zgromadzili się w szczytnym celu, by wspomóc Olę, nauczycielkę z SOSW zmagającą się z chorobą nowotworową. Podczas wydarzenia prowadzeniem zbiórki pieniędzy zajęli się członkowie Parafialnego Zespołu Caritas. W wydarzeniu wzięli udział: starosta radzyński Lucjan Kotwica, przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski oraz wicestarosta Jan Gil. | | Michał Maliszewski | | sobota, 25 lutego 2017 08:00 | Od ponad miesiąca gra w warcaby stała się sposobem na spędzania wolnego czasu przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.
Dyrektor szkoły Grażyna Dzida z zadowoleniem zauważa, że ta już trochę zapomniana gra będąca narzędziem rozwijania wszechstronnych zdolności, spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Plansze do gry umieszczone na stolikach znajdujących się w holu szkoły, przygotowali uczniowie pod kierunkiem Justyny Kossowskiej, psychologa szkolnego, a pionki zostały zastąpione nakrętkami. | | | Michał Maliszewski | | sobota, 25 lutego 2017 08:00 | Przedwczoraj, 23 lutego br. na skwerze przy Pomniku Konstytucji 3 Maja dokonano wycinki krzewów oraz drzew.
Plac ten ogołocono, a z pięknego kwitnącego drzewa został pień, który wczoraj usunięto za pomocą koparki. W czym przeszkadzały te rośliny i jakie plany ma zarządca naszego miasta na to miejsce? Burmistrz Jerzy Rębek w oświadczeniu na stronie Urzędu Miasta Radzyń Podlaski informuje, że te prace nie były z nim uzgadniane. Winę za te działania zrzucił na prezesa PUK Sławomira Sałatę oraz naczelnika Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym Radosława Mazura, który uzgadniał z zarządcą przedsiębiorstwa te prace. Czy włodarz naszego miasta nie ma wpływu na działania prowadzone w Radzyniu? Jest to już druga, po wypalaniu trzciny przy stawach, samowolka pracowników. | | Michał Maliszewski | | sobota, 25 lutego 2017 08:00 | Kamil Siemionek i Wojciech Matuszewski uzyskali awans do FINAŁU Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.
To już ostatni etap w trzystopniowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie w zakresie fizyki. Chłopcy będą teraz walczyć o tytuł LAUREATA. Stawka jest cenna. Laureaci Olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 następna > ostatnia >>
|
| Strona 1003 z 1876 |