Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 marca 2017 imieniny: Amelii, Leonarda | 1867 - Kupno Alaski przez Stany Zjednoczone

Kolejna samowolka w mieście. Wycięto drzewo w centrum

Michał Maliszewski   
sobota, 25 lutego 2017 08:00

Tak wygląda skwer bez drzew i krzewówPrzedwczoraj, 23 lutego br. na skwerze przy Pomniku Konstytucji 3 Maja dokonano wycinki krzewów oraz drzew.

Plac ten ogołocono, a z pięknego kwitnącego drzewa został pień, który wczoraj usunięto za pomocą koparki. W czym przeszkadzały te rośliny i jakie plany ma zarządca naszego miasta na to miejsce? Burmistrz Jerzy Rębek w oświadczeniu na stronie Urzędu Miasta Radzyń Podlaski informuje, że te prace nie były z nim uzgadniane. Winę za te działania zrzucił na prezesa PUK Sławomira Sałatę oraz naczelnika Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym Radosława Mazura, który uzgadniał z zarządcą przedsiębiorstwa te prace. Czy włodarz naszego miasta nie ma wpływu na działania prowadzone w Radzyniu? Jest to już druga, po wypalaniu trzciny przy stawach, samowolka pracowników.

Tak wygląda skwer bez drzew i krzewów- Aby taką wycinkę zrobić, trzeba opracować koncepcję zagospodarowania, która następnie powinna być zatwierdzona przez burmistrza i dopiero potem można przystąpić do działania – tłumaczył za pośrednictwem strony internetowej radzyńskiego UM Jerzy Rębek. - Tymczasem nic takiego nie zostało wykonane. Koncepcja zagospodarowania tego miejsca nie była ze mną uzgadniana i takiej koncepcji nie ma. Czeka mnie rozmowa z prezesem Sławomirem Sałatą, który jest aktualnie nieobecny – zakończył.

Tak wyglądało to drzewko wiosenną porą:

Drzewko

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.