Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 grudnia 2021 imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Kolejna samowolka w mieście. Wycięto drzewo w centrum

Michał Maliszewski   
sobota, 25 lutego 2017 07:00

Tak wygląda skwer bez drzew i krzewówPrzedwczoraj, 23 lutego br. na skwerze przy Pomniku Konstytucji 3 Maja dokonano wycinki krzewów oraz drzew.

Plac ten ogołocono, a z pięknego kwitnącego drzewa został pień, który wczoraj usunięto za pomocą koparki. W czym przeszkadzały te rośliny i jakie plany ma zarządca naszego miasta na to miejsce? Burmistrz Jerzy Rębek w oświadczeniu na stronie Urzędu Miasta Radzyń Podlaski informuje, że te prace nie były z nim uzgadniane. Winę za te działania zrzucił na prezesa PUK Sławomira Sałatę oraz naczelnika Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym Radosława Mazura, który uzgadniał z zarządcą przedsiębiorstwa te prace. Czy włodarz naszego miasta nie ma wpływu na działania prowadzone w Radzyniu? Jest to już druga, po wypalaniu trzciny przy stawach, samowolka pracowników.

Tak wygląda skwer bez drzew i krzewów- Aby taką wycinkę zrobić, trzeba opracować koncepcję zagospodarowania, która następnie powinna być zatwierdzona przez burmistrza i dopiero potem można przystąpić do działania – tłumaczył za pośrednictwem strony internetowej radzyńskiego UM Jerzy Rębek. - Tymczasem nic takiego nie zostało wykonane. Koncepcja zagospodarowania tego miejsca nie była ze mną uzgadniana i takiej koncepcji nie ma. Czeka mnie rozmowa z prezesem Sławomirem Sałatą, który jest aktualnie nieobecny – zakończył.

Tak wyglądało to drzewko wiosenną porą:

Drzewko

 

Komentarze  

 
#1 Porządek musi bycDareKRP123 2017-02-25 07:31
Ja mam rozwiązanie.zwolnić Sałatę i juz.....!!!porządek musi być,co to za samowolka ja sie pytam,ogolocil plac ze teraz tylko straszy :cry:
 
 
#2 miasto głupich ludzileśny dzban 2017-02-25 11:38
Stacja kolejowa niedaleko miasta nie będzie wykorzystana. Pociągi będą omijać Radzyń, a mieszkańcy dojeżdżać na PKP do Łukowa. W centrum komuś przeszkadzały drzewa, lepiej zrobić pustynię. Jedną z pierwszych decyzji nowych władz było zawierzenie miasta Chrystusowi, a niedługo potem Radzyń ośmieszono wulgarną, nie mającą nic wspólnego z prawdą wystawą o homoseksualizmie. W KRUS się modlą, a skompromitowany pan G. (rozsławiony w "Interwencji" Polsatu) nadal w komisjach. Do tego popadające coraz bardziej w ruinę Oranżeria i park. O nowych inwestycjach, które chociaż trochę zatrzymałyby odpływ młodych ludzi, szkoda nawet wspominać.

Radzyń jest pięknym miejscem, ale niestety nie ma szczęścia do mądrych ludzi. Tym większy szacunek dla takich osób, jak np. Kuba Jakubowski czy ludzie z "Zapiecka". Jest ich jednak za mało. Musi nastąpić zmiana pokoleniowa, lecz pytanie, kto z młodych zechce wrócić do miejsca, z którego zrobiono totalny zaścianek.
 
 
#3 do komentujących .... do DarekJurek2005 2017-02-25 13:42
Chociaż nie pałam miłością do portalu "OPINIE", to muszę przyznać, że w tej kwestii w/w okazał się wielkim obiektywizmen.... Zachęcam do zapoznania się. Wszystko wskazuje na to, że Prezes PUK i pracownicy przedsiębiorstwa mieli stosowne pozwolenie. Zmienić Prezesa PUK? Kogo tam można dać z otoczenia Rębka. To jedyny z Prezesów, który ma głowę na karku, kompetencje i wielki zapał do pracy. Wiem bo tam pracaję...! Odczepcie się od niego, bo po dwóch latach ludziom wreszcie chce się pracować.
 
 
#4 BZDURAneizneiz 2017-02-25 15:39
zamiast zajmować się krzakami na placu (wątpliwej estetyki) lepiej niech pan burmistrz skontroluje stan ulic(dziur) w naszym mieście ... a jest co oglądać.
A nie tylko do własnej mamy droga wysypana elegancko tłuczniem.
Rozumiem że nie mają czasu na takie kontrole bo pewnie nie długo kolejna wycieczka tylko ciekawy jestem gdzie teraz i za czyje pieniądze.
 
 
#5 ŻENADAWRZOS 2017-02-25 19:43
A był tu taki ładny pas zieleni...W centrum miasta, dzięki tujom i drzewom zaciszne miejsce na odpoczynek.I JAKIEŚ bezguście kazało nasadzić kwiatów i zrobiło wiejski ogródek.Ciekawe czym teraz nas zaskoczy TEN ARCHITEKT ZIELENI ?!
 
 
#6 Pożądkowibolo2 2017-02-25 20:34
:-) Brak słów ,totalna głupota z tą wycinką drzewa -czysty debilizm. :lol:
 
 
#7 do porządkowy...Jurek2005 2017-02-25 21:41
Ale rozwinąłeś myśl...? Debilizmem było pozostawienie tych zarośli kolejny rpk.
 
 
#8 zapomniany swierkimpresme 2017-02-26 14:16
nie zapominajmy o swierku wycietym przed kilkomalaty niepopdal feralnego miejsca po ktorym zostala tylko karpa, pamietam ze rowniez byl na tej stronie artykul o tym i sprostowanie urzednikow ze ma byc rwitalizowane to miejsce dlatego zostal sciety, od tamtej pory nic sie nie zmienilo doslownie nic. tu zapewne bedzie tak samo
pozdrawiam
 
 
#9 kolejny MINUS dla rządzącycheSPe 2017-02-26 16:09
Miłym akcentem w otoczeniu asfaltowych lub brukowanych łąk, było pięknie kwitnące wiosną drzewko, dzika jabłonka. Od wielu lat, sprawiało mi to radość. Pozostał smutek i żal do bezmózgowi partii rządzącej.
 
 
#10 a tymczasem na Facebookradzyniak95 2017-02-27 12:50
na stronie Kocham Radzyń Podlaski (domniemam ze to stronnicza PiSu)dano artykuł ze Śródmiescie czeka wielka rewitalizacja czyli PKS i podobne.

Smiech na sali, krótko mowiac ;) Brak środkow na rewitalizacje parku a jest na PKS i Śródmiescie.Czyżby władza wyczuła ze za rok wybory i juz trzeba jakies bajki wymyslic :)
 
 
#11 Co tu się dzieje?gospodyni 2017-02-27 15:14
Burmistrz nie panuje nad tym co robią podległe mu spółki. W centralnym punkcie trwa wycinka i karczowanie a burmistrz zaskoczony.
 
 
#12 RE: Kolejna samowolka w mieście. Wycięto drzewo w centrumke? 2017-02-27 15:18
prawda jest taka, że PUK nawet palcem nie kiwnie jak nie dostanie zlecenia z miasta, ktoś tu po prostu mydli oczy
 
 
#13 BURMISTRZ JAK ZWYKLE ŚWIĘTYWRZOS 2017-02-27 18:51
Najlepiej winą obarczyć Mazura i Sałatę.Wstyd tak się wybielać panie burmistrzu.Takich decyzji bez pana zgody urzędnicy nie podejmują.
 
 
#14 RE: Kolejna samowolka w mieście. Wycięto drzewo w centrumKamx 2017-02-28 00:05
Na szczęście ta "dobra zmiana" w Radzyniu skończy się za około 1,5 roku. Trzeba przeczekać nie ma rady. Rębek nic dla miasta nie zrobił poza naciągnięciem na koszty i wydatki. Ale po dobrym panie lepszy nastanie.
 
 
#15 RE: Kolejna samowolka w mieście. Wycięto drzewo w centrumradzyniak0000001 2017-02-28 08:33
teraz posadzą tam buraki.
 
 
#16 Wszyscy widzą jak jestKoń 2017-02-28 20:19
Jaki pan, taki kram.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.