Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 grudnia 2021 imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Moda na warcaby w ZSP

Michał Maliszewski   
sobota, 25 lutego 2017 07:00

Warcaby w ZSPOd ponad miesiąca gra w warcaby stała się sposobem na spędzania wolnego czasu przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Dyrektor szkoły Grażyna Dzida z zadowoleniem zauważa, że ta już trochę zapomniana gra będąca narzędziem rozwijania wszechstronnych zdolności, spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Plansze do gry umieszczone na stolikach znajdujących się w holu szkoły, przygotowali uczniowie pod kierunkiem Justyny Kossowskiej, psychologa szkolnego, a pionki zostały zastąpione nakrętkami.

Gra w warcaby  rozwija  koncentrację i cierpliwość, uczy samodzielności w podejmowaniu decyzji, stosowania zasad fair-play oraz trenuje pamięć. Zalet wynikających z gry w warcaby można doszukiwać się więcej, ale jedną z najbardziej pożądanych jest propagowanie gier zespołowych, jako formy spędzania wolnego czasu wraz z rówieśnikami, a nie przed klawiaturą komputera, czy ekranu telefonu komórkowego.

Dyrektor szkoły zdradza, że zainteresowanie młodzieży warcabami, zainspirowało nauczycieli do podejmowania kolejnych działań motywujących młodzież do udziału w grach logicznych. 

170224--zsp-1170224--zsp-2170224--zsp-3170224--zsp-4

 

Komentarze  

 
#1 RE: Moda na warcaby w ZSPaira 2017-02-27 23:37
Moi synowie mają po kilka lat i już od dawna grają w warcaby:-) w ich przedszkolu wszyscy grają :-)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.