Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 grudnia 2021 imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Walka z dołkami i błotem na radzyńskich ulicach

Michał Maliszewski   
piątek, 24 lutego 2017 07:00

DrogaOd kilku dni na naszej elektronicznej skrzynce redakcyjnej zaroiło się od zdjęć kilku radzyńskich ulic.

Wszystko to za sprawą dodatniej temperatury, która roztopiła zmrożoną ziemię oraz opadów deszczu. Jak się pewnie domyślacie chodzi o drogi, po których jazda równa się z manewrami na poligonie wojskowym. Przedwczoraj, na naszym fanpage'u na Facebooku zamieściliśmy zdjęcie ulicy Powstania Styczniowego, które otrzymaliśmy od naszego Czytelnika z prośbą o informacje gdzie jeszcze w naszym mieście jest podobny stan nawierzchni. Nie musieliśmy długo czekać. Poinformowaliście nas o ulicy: Polnej, Lendzinek I i Lendzinek II. Postanowiliśmy pojechać pod wskazane miejsca i zobaczyć z czym mieszkańcy muszą borykać się na co dzień.

Ul. Lendzinek I i Lendzinek II:

Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się inwestycja związana z budową nawierzchni na tych ulicach, jednak przez całą wiosnę mieszkańcy muszą uzbroić się w potężną dawkę cierpliwości. Ulica Lendzinek II jest przejezdna lecz nie ma szans na ominięcie dołków, które są pokaźnych rozmiarów. Na ulicy Lendzinek I nie zaryzykowaliśmy by dojechać do ostatniego domu. Zawracając na tej drodze mało brakowało od ugrzęźnięcia auta w błocie. Mieszkańcy mówili nam również o dużej ilości wody w rowie melioracyjnym. Działkowcy zaś skarżyli się na zalane ogródki działkowe.

170223-lendzinek1-01170223-lendzinek1-02170223-lendzinek1-03170223-lendzinek1-04170223-lendzinek1-05170223-lendzinek1-06170223-lendzinek1-07170223-lendzinek1-08170223-lendzinek1-09170223-lendzinek1-10170223-lendzinek1-11170223-lendzinek1-12170223-lendzinek2-01170223-lendzinek2-02170223-lendzinek2-03170223-lendzinek2-05170223-lendzinek2-06

Ul. Powstania Styczniowego:

Ulica ta ma utworzoną do połowy twardą nawierzchnię, jednak gdy z niej zjedziemy zaczyna robić się nieciekawie. Dalszy odcinek drogi przejechaliśmy 5km/h ze względu na wszechobecne dołki i wyboje. Ulicę Powstania Styczniowego objechaliśmy z dwóch stron ze względu na duże błoto na zakręcie. Obawialiśmy się, że auto z tylnym napędem może nie poradzić sobie z przejazdem po takim terenie. Uważajcie poruszając się tą drogą.

170223-powstania-01170223-powstania-02170223-powstania-03170223-powstania-04170223-powstania-05170223-powstania-06170223-powstania-07170223-powstania-08170223-powstania-09170223-powstania-10170223-powstania-11170223-powstania-12

Ul. Polna:

Jest to ulica, o której najczęściej wspominaliście w komentarzach. „Wysłałabym zdjęcie ul. Polnej ale nie da się tam wjechać żeby je nawet zrobić” – przeczytaliśmy w jednym z nich. Nam jednak udało się przejechać całą tę drogę jednak faktycznie nie było łatwo. Dołki, kałuże, błoto… i tak aż do samego Marynina. Na zakręcie – identycznie jak w przypadku ul. Powstania Styczniowego – jest miękko i warto przyspieszyć by się tam nie zakopać.

170223-polna-01170223-polna-02170223-polna-03170223-polna-04170223-polna-05170223-polna-06170223-polna-07170223-polna-08

Jak wygląda auto po krótkim i powolnym rajdzie po czterech wymienionych ulicach? Sami zobaczcie:

170223-auto-1170223-auto-2170223-auto-3170223-auto-4

Mamy nadzieję, że włodarz naszego miasta zapewni mieszkańcom tych dróg chociaż doraźną pomoc, by mogli bez problemu przejechać czy przejść do własnych domów. Wiemy, że to niejedyne ulice po których ciężko się poruszać. Jeśli chcecie zaprezentować sytuacje na swojej drodze wyślijcie zdjęcie na naszą skrzynkę Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  a my umieścimy je pod tym artykułem.

 

Komentarze  

 
#1 CO TU SIĘ..UMC 2017-02-24 07:53
Niech ktoś może ruszy (...) i zacznie łatac dziury w tym mieście. Na sitkowskiego jest taka że prawie koło mi urwało. A dużo ludzi wozi tam dzieci do szkoły..
 
 
#2 Niech sami mają do siebie pretennsjęwidz 2017-02-24 12:55
Na ul. Polnej mieszkańcy niestety nie chcą, by miasto zrobiło im drogę. Są tacy, którzy nie zgodzili się odsprzedać 1 m pasa, tak by mogła powstać pełnowymiarowa droga. Szkoda, niech sami mają teraz do siebie pretensję.
 
 
#3 RE: Walka z dołkami i błotem na radzyńskich ulicachKamx 2017-02-24 13:34
Sami niech wyłożą kasę na kostkę i sobie ułożą. Tylko potrafią zgłaszać postawy roszczeniowe zrób mi to i zrób tamto bo ja najbardziej potrzebuję i musi być już. Te ulice to kompletne zadupia na których poza tymi domami nic nie ma i nigdzie w gruncie rzeczy one nie prowadzą więc miasto nie ma w tym żadnego interesu żeby tam budować drogi. Co najwyżej mogą nawieść tam żwiru albo żużlu żeby zasypać te dziury.
 
 
#4 RE: Walka z dołkami i błotem na radzyńskich ulicachdam22222 2017-02-24 14:11
We wsiach i na polnych drogach są już lepsze drogi niż w mieście to szczególnie jest wstyd dla miasta i mieszkańców :)
 
 
#5 ???zjp 2017-02-24 14:17
Cytat:
Te ulice to kompletne zadupia na których poza tymi domami nic nie ma i nigdzie w gruncie rzeczy one nie prowadzą więc miasto nie ma w tym żadnego interesu żeby tam budować drogi
To dlaczego w takim razie miasto pobiera podatek od nieruchomości?
Jeżeli mieszkańcom tych ulic nic się od miasta nie należy, to przynajmniej nie powinni płacić podatków do miejskiej kasy takich samych jak ci mieszkający przy normalnych ulicach.
 
 
#6 SitkowskiegoTośka 2017-02-24 15:15
Ul. Sitkowskiego jest w opłakanym stanie. Dziura przy dziurze nie sposób ominąć a ruch bardzo duży przed 8 i po 14tej.
 
 
#7 zjpKamx 2017-02-24 17:26
Miasto pobiera podatek od działki i domu który się na niej znajduje. Ci co mieszkają przy "nienormalnych" ulicach widzieli gdzie się budują przeprowadzają itd. Pretensja do garbatego że ma proste dzieci. Miasto ma wyłożyć kilkadziesiąt tys zł a może więcej żeby 10 rodzin miało ładny dojazd do domu.
 
 
#8 Zdziwiony...Jurek2005 2017-02-24 20:52
Poprzednia władza tyle zrobiła...?
Robiono tylko tam, gdzie był ich elektorat.
Obrzeża Radzynia były zapomniane i jakoś nieliczni mieli z tym problem? A dzisiaj na każdym zadu...u musi być asfalt? Wszyscy mają roszczenia nie wiele dając od siebie.
 
 
#9 RE: Walka z dołkami i błotem na radzyńskich ulicachpoldek 2017-02-25 08:20
Do:widz
A ty sprzedałbyś swoją działkę za cenę oferowaną przez miasto??? Trzeba najpierw znać szczegóły sprawy, aby oskarżać mieszkańców, że nie chcą mieć drogi.
 
 
#10 WiosnaALluzik 2017-02-25 08:42
W Maryninie pewnie znowu powstanie Jednostka Wojskowa.
Już mamy drogę poligonową na ul.Powstania Styczniowego. Dbają o nią
i burmistrz, i wójt (bo droga częściowo wspólna).Nie mogą się dogadać w sprawie remontu (może są z innych ugrupowań).
Ale p.burmistrz ma kontakty na górze i dzisiaj w nocy spadł śnieg. Pięknie przykrył te wszystkie dołki i rowy na ulicy - teraz nic nie widać.
W razie uszkodzenia zawieszenia jakiegoś auta to i tak straci jego właściciel bo: zgłosi to na policję a oni zabiorą mu dowód rejestracyjny (pojazd niesprawny); musi auto naprawić (pewnie z własnej kasy); potem przegląd ( 100 zł); i czekanie na odbiór dowodu. A jeżeli pojazd służy do zarabiania to znowu traci ... Auta nie uszkodzi żaden z naszych włodarzy. Oni tamtymi drogami nie jeżdżą, bo żaden tyłka ze stołka nie ruszy (jeszcze zajmie go ktoś inny)...nooo, chyba,że na jakąś huczną, medialną imprezkę. Szkoda, że roztopy nie wystąpiły w czasie kolędy, proboszcz może by coś wskórał; ma większe poparcie u władz miasta niż mieszkańcy.
Lepiej wydać Naszą Kasę na szukanie fontanny w parku, postawienie krzyża w pobliżu Tesco, tablice podróżników, czy chociażby zakup słynnego traktorka dla Urzędu Miata.
Rodacy Radzyniacy - zastanówcie się przy następnych wyborach !
 
 
#11 Ul. Polnamaladuza 2017-02-26 14:56
Odnosnie ul. Polnej to Urzad Miasta chce zeby lewa strona ulicy kupila sobie droge odsprzedajac swoje dzialki w glab ok 2 metry sa przyslowiowe grosze, a prawej stronie ulicy droga nalezy sie za darmo. Po za tym dwa chodniki na ul. Polnej sa zbedne a na droge z jednych chodnikiem ulca posiada wymagane wymiary. Bez dzielenia mieszkancow na lepszy i gorszy sort.
 
 
#12 do Kamxzjp 2017-02-27 09:30
Cytat:
Ci co mieszkają przy "nienormalnych" ulicach widzieli gdzie się budują przeprowadzają itd. (...) Miasto ma wyłożyć kilkadziesiąt tys zł a może więcej żeby 10 rodzin miało ładny dojazd do domu.
Masz rację również jestem przeciwnikiem natychmiastowego spełniania żądań przekształcania polnych dróg w ulice tylko dlatego, że ktoś postawił sobie tam domek. Rzeczywiście wiedział gdzie stawia!

Nie bierzesz jednak pod uwagę dwóch aspektów.

Po pierwsze przy tzw. "normalnych" ulicach nie ma już wolnych działek budowlanych więc gdzie ludzie mają się budować?
Po drugie, co jest dużo ważniejsze, przy trzech wymienionych w artykule ulicach stoją dziesiątki domów, a nie dwa czy trzy i wiele z nich zostało postawionych kilkadziesiąt lat temu. Tak więc wg Ciebie ile jeszcze lat ci ludzie mają płacić podatki i czekać na wybudowanie ulicy z prawdziwego zdarzenia?
Gorszy sort tam jakiś mieszka czy co?
 
 
#13 Polnaaga 2017-02-27 16:15
Do pokrzywdzonej(ego) z Polnej. Po pierwsze prawa strona również płaci podatki, więc nie za darmo, po drugie co do gorszego sortu to juz swiadczy o zakompleksieniu i urojonych problemach z miejscem w odpowiedniej klasie społecznej, po trzecie w koncu, wybór UM owej lewej strony wynika ze zwykłej ekonomi mówiąc najprościej. Otóż to po lewej stronie mamy pokrzywy, krzaki, ktore to u niektórych ciągną się urodzajnie przez cale posesje... co najwyżej jeśli dobrze się przyjrzeć znalezc mozna starą rozpadajaca się siatke. Natomiast nieekonomiczne byłoby burzenie pieknych i drogich parkanow z prawej, dotarło?
 
 
#14 Do Agimaladuza 2017-02-27 20:35
Narazie to jeszcze nikt nie jest pokrzywdzony. A po drugie to lewa strona też płaci podatki za te gruntyi te pokrzywy, które należą do właściciela i nie dość że płaci podatki to jeszcze ma uszczęśliwić prawą stronę swoją własnością. Natomiast po prawej stronie ulicy nie widzę żadnych pięknych parkingów tylko zwykłe, oklepane ogrodzenia. A skoro chcesz mieć drogę z dwoma chodnikami to zabieraj piękny parkan o 1m w działkę i wtedy lewa strona zabierze swoje pokrzywy też o 1 m i UM będzie dumny z mieszkańców całej ulicy. A te piękne parkany nie są pod ochroną konserwatora zabytków :D
 
 
#15 Unia Radzyńska dwóch prędkościwschodni 2017-03-20 10:11
Tak jak z Unii Europejskiej bogate państwa chcą zrobić unię dwóch prędkości, tak z Unii Radzyńskiej bogate dzielnice chcą zrobić unię dwóch prędkości. Według mapy, którą mam przed sobą Radzyń składa się z 11 dzielnic/osiedli:
1. Śródmieście
2. Bulwary
3. Zabielska
4. Satuń
5. Trzydziestolecie
6. Nadwitnie
7. Budzyń
8. Kozirynek
9. Oprawy
10. Lendzinek
11. Zgoda
Być może ktoś uważa, że Radzyń składa się z większej ilości dzielnic i któraś z wyżej podanych powinna być jeszcze podzielona na dwie lub więcej dzielnic, ale ja mam przed sobą akurat taką mapę.
Tak na marginesie to uważam, że Radzyń powinien być podzielony na dzielnice tak samo jak Warszawa, tzn. nie mam tu na myśli tego, żeby każda dzielnica miała swój samorząd. Chodzi mi tylko o wyznaczenie konkretnych granic między dzielnicami i jasnym oznaczeniu, która ulica należy do jakiej dzielnicy, dokładnie tak jest w Warszawie. A granice między dzielnicami wyznaczają tam główne ulice, torowiska i rzeka Wisła. U nas mogłyby to być główne ulice i rzeka Białka.
Wracając do tematu, bogate dzielnice Unii Radzyńskiej (Unia Radzyńska to po prostu Radzyń - chodzi mi tylko o pokazanie analogii, że tak jak Unia Europejska składa się z państw, tak Unia Radzyńska składa się z dzielnic) nie chcą składać się na biedniejsze dzielnice Radzynia. Dlaczego mieszkańcy bogatych dzielnic takich jak Bulwary, Zabielska czy Zgoda mają składać się w podatkach na łatanie dziur na Lendzinku, Nadwitniu czy Oprawach? Może należałoby policzyć ile do PMB (Produkt Miejski Brutto) wnosi każda dzielnica? Przecież w Radzyniu są dzielnice i poszczególne ulice, na których mieszkają w większości ludzie siedzący na zasiłkach. Dlaczego bogatsi ciężko pracujący mieszkańcy Radzynia mają składać się na łatanie dziur w dzielnicach, w których nie mieszkają? Każda dzielnica powinna sama się utrzymać.
 
 
#16 Do widzawschodni 2017-03-20 11:01
Mówiąc pół żartem - pół serio, nazwa ulicy zobowiązuje. Ulica Polna ma być jak droga polna, więc jest. Może jak mieszkańcy zgodzą się jednak na odsprzedanie trochę terenu pod budowę drogi pełnowymiarowej, to może nic nie dać, bo... ulica nazywa się Polna. Trzeba by zmienić nazwę na Asfaltowa, bo jakoś tak głupio wyjdzie, jeżeli ulica Polna będzie asfaltowa ;-)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.