Komentarze
- Zapraszamy na konsultacje w sprawie parku
Ja proponuję tężnię solankową, choćby taką jaką zbudowano w Biłgoraju w ramach budżetu obywatelskieg...
- pasqd111 - W Zabielu dzieją się cuda
Rysiek Czarnecki z PiS dysponuje dużą flotą motoryzacyjną , a i obywatele zwolnili go z europosła , ...
- Kraków - Zapraszamy na konsultacje w sprawie parku
W zrewitalizowanym parku nie powinno być wron (...)cych na ludzi.
- Radzyniak79 - W Zabielu dzieją się cuda
a co się dzieje w sprawie zagospodarowania-zalewu,pałacu ,remontu stadionu,młodzieżowej i seniorskie...
- bro51 - Zapraszamy na konsultacje w sprawie parku
Toaleta miejska tak jak onegdaj
- kinga75
Walka z dołkami i błotem na radzyńskich ulicach |
Michał Maliszewski | |||
piątek, 24 lutego 2017 08:00 | |||
Od kilku dni na naszej elektronicznej skrzynce redakcyjnej zaroiło się od zdjęć kilku radzyńskich ulic. Wszystko to za sprawą dodatniej temperatury, która roztopiła zmrożoną ziemię oraz opadów deszczu. Jak się pewnie domyślacie chodzi o drogi, po których jazda równa się z manewrami na poligonie wojskowym. Przedwczoraj, na naszym fanpage'u na Facebooku zamieściliśmy zdjęcie ulicy Powstania Styczniowego, które otrzymaliśmy od naszego Czytelnika z prośbą o informacje gdzie jeszcze w naszym mieście jest podobny stan nawierzchni. Nie musieliśmy długo czekać. Poinformowaliście nas o ulicy: Polnej, Lendzinek I i Lendzinek II. Postanowiliśmy pojechać pod wskazane miejsca i zobaczyć z czym mieszkańcy muszą borykać się na co dzień. Ul. Lendzinek I i Lendzinek II: Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się inwestycja związana z budową nawierzchni na tych ulicach, jednak przez całą wiosnę mieszkańcy muszą uzbroić się w potężną dawkę cierpliwości. Ulica Lendzinek II jest przejezdna lecz nie ma szans na ominięcie dołków, które są pokaźnych rozmiarów. Na ulicy Lendzinek I nie zaryzykowaliśmy by dojechać do ostatniego domu. Zawracając na tej drodze mało brakowało od ugrzęźnięcia auta w błocie. Mieszkańcy mówili nam również o dużej ilości wody w rowie melioracyjnym. Działkowcy zaś skarżyli się na zalane ogródki działkowe. Ul. Powstania Styczniowego: Ulica ta ma utworzoną do połowy twardą nawierzchnię, jednak gdy z niej zjedziemy zaczyna robić się nieciekawie. Dalszy odcinek drogi przejechaliśmy 5km/h ze względu na wszechobecne dołki i wyboje. Ulicę Powstania Styczniowego objechaliśmy z dwóch stron ze względu na duże błoto na zakręcie. Obawialiśmy się, że auto z tylnym napędem może nie poradzić sobie z przejazdem po takim terenie. Uważajcie poruszając się tą drogą. Ul. Polna: Jest to ulica, o której najczęściej wspominaliście w komentarzach. „Wysłałabym zdjęcie ul. Polnej ale nie da się tam wjechać żeby je nawet zrobić” – przeczytaliśmy w jednym z nich. Nam jednak udało się przejechać całą tę drogę jednak faktycznie nie było łatwo. Dołki, kałuże, błoto… i tak aż do samego Marynina. Na zakręcie – identycznie jak w przypadku ul. Powstania Styczniowego – jest miękko i warto przyspieszyć by się tam nie zakopać. Jak wygląda auto po krótkim i powolnym rajdzie po czterech wymienionych ulicach? Sami zobaczcie: Mamy nadzieję, że włodarz naszego miasta zapewni mieszkańcom tych dróg chociaż doraźną pomoc, by mogli bez problemu przejechać czy przejść do własnych domów. Wiemy, że to niejedyne ulice po których ciężko się poruszać. Jeśli chcecie zaprezentować sytuacje na swojej drodze wyślijcie zdjęcie na naszą skrzynkę Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. a my umieścimy je pod tym artykułem.
|
Komentarze
Jeżeli mieszkańcom tych ulic nic się od miasta nie należy, to przynajmniej nie powinni płacić podatków do miejskiej kasy takich samych jak ci mieszkający przy normalnych ulicach.
Robiono tylko tam, gdzie był ich elektorat.
Obrzeża Radzynia były zapomniane i jakoś nieliczni mieli z tym problem? A dzisiaj na każdym zadu...u musi być asfalt? Wszyscy mają roszczenia nie wiele dając od siebie.
A ty sprzedałbyś swoją działkę za cenę oferowaną przez miasto??? Trzeba najpierw znać szczegóły sprawy, aby oskarżać mieszkańców, że nie chcą mieć drogi.
Już mamy drogę poligonową na ul.Powstania Styczniowego. Dbają o nią
i burmistrz, i wójt (bo droga częściowo wspólna).Nie mogą się dogadać w sprawie remontu (może są z innych ugrupowań).
Ale p.burmistrz ma kontakty na górze i dzisiaj w nocy spadł śnieg. Pięknie przykrył te wszystkie dołki i rowy na ulicy - teraz nic nie widać.
W razie uszkodzenia zawieszenia jakiegoś auta to i tak straci jego właściciel bo: zgłosi to na policję a oni zabiorą mu dowód rejestracyjny (pojazd niesprawny); musi auto naprawić (pewnie z własnej kasy); potem przegląd ( 100 zł); i czekanie na odbiór dowodu. A jeżeli pojazd służy do zarabiania to znowu traci ... Auta nie uszkodzi żaden z naszych włodarzy. Oni tamtymi drogami nie jeżdżą, bo żaden tyłka ze stołka nie ruszy (jeszcze zajmie go ktoś inny)...nooo, chyba,że na jakąś huczną, medialną imprezkę. Szkoda, że roztopy nie wystąpiły w czasie kolędy, proboszcz może by coś wskórał; ma większe poparcie u władz miasta niż mieszkańcy.
Lepiej wydać Naszą Kasę na szukanie fontanny w parku, postawienie krzyża w pobliżu Tesco, tablice podróżników, czy chociażby zakup słynnego traktorka dla Urzędu Miata.
Rodacy Radzyniacy - zastanówcie się przy następnych wyborach !
Nie bierzesz jednak pod uwagę dwóch aspektów.
Po pierwsze przy tzw. "normalnych" ulicach nie ma już wolnych działek budowlanych więc gdzie ludzie mają się budować?
Po drugie, co jest dużo ważniejsze, przy trzech wymienionych w artykule ulicach stoją dziesiątki domów, a nie dwa czy trzy i wiele z nich zostało postawionych kilkadziesiąt lat temu. Tak więc wg Ciebie ile jeszcze lat ci ludzie mają płacić podatki i czekać na wybudowanie ulicy z prawdziwego zdarzenia?
Gorszy sort tam jakiś mieszka czy co?
1. Śródmieście
2. Bulwary
3. Zabielska
4. Satuń
5. Trzydziestolecie
6. Nadwitnie
7. Budzyń
8. Kozirynek
9. Oprawy
10. Lendzinek
11. Zgoda
Być może ktoś uważa, że Radzyń składa się z większej ilości dzielnic i któraś z wyżej podanych powinna być jeszcze podzielona na dwie lub więcej dzielnic, ale ja mam przed sobą akurat taką mapę.
Tak na marginesie to uważam, że Radzyń powinien być podzielony na dzielnice tak samo jak Warszawa, tzn. nie mam tu na myśli tego, żeby każda dzielnica miała swój samorząd. Chodzi mi tylko o wyznaczenie konkretnych granic między dzielnicami i jasnym oznaczeniu, która ulica należy do jakiej dzielnicy, dokładnie tak jest w Warszawie. A granice między dzielnicami wyznaczają tam główne ulice, torowiska i rzeka Wisła. U nas mogłyby to być główne ulice i rzeka Białka.
Wracając do tematu, bogate dzielnice Unii Radzyńskiej (Unia Radzyńska to po prostu Radzyń - chodzi mi tylko o pokazanie analogii, że tak jak Unia Europejska składa się z państw, tak Unia Radzyńska składa się z dzielnic) nie chcą składać się na biedniejsze dzielnice Radzynia. Dlaczego mieszkańcy bogatych dzielnic takich jak Bulwary, Zabielska czy Zgoda mają składać się w podatkach na łatanie dziur na Lendzinku, Nadwitniu czy Oprawach? Może należałoby policzyć ile do PMB (Produkt Miejski Brutto) wnosi każda dzielnica? Przecież w Radzyniu są dzielnice i poszczególne ulice, na których mieszkają w większości ludzie siedzący na zasiłkach. Dlaczego bogatsi ciężko pracujący mieszkańcy Radzynia mają składać się na łatanie dziur w dzielnicach, w których nie mieszkają? Każda dzielnica powinna sama się utrzymać.