Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 września 2020 imieniny: Konstancji, Januarego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Podniesiono stawki za odbiór śmieci!

Michał Maliszewski   
wtorek, 28 lutego 2017 08:00

Dyskusje podczas sesjiWczoraj, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni zwiększyli opłatę za odpady komunalne.

Zarówno kwota za śmieci zbierane w sposób selektywny jak i zmieszany została podniesiona. – Wzrost tych stawek za zagospodarowanie odpadów komunalnych ma dwa źródła – rozpoczął omawianie potrzeby podniesienia cen burmistrz. – Pierwsze jest to, że w roku 2016 miasto miało dosyć duży deficyt jeśli chodzi o środki, które były przeznaczane na zagospodarowanie tych odpadów komunalnych. Drugi czynnik, który zmusza nas do zwiększenia stawek to jest wzrost cen za odpady komunalne w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach. Chciałbym zaakcentować jedną rzecz, nasze miasto dotychczas ma najniższe stawki jeśli chodzi o to obciążenie dla mieszkańców spośród innych podobnych miast naszego regionu. My nie mamy prawa na tym zarabiać, natomiast nie możemy zwiększać kosztów i przyjmować je na siebie – to wynika z ustawy – mówił Jerzy Rębek.

Jak wyglądają nowe stawki za odpady komunalne?

Dotychczas za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób selektywny płaciliśmy 7 złotych. Teraz stawka została podniesiona do 9 złotych.

Opłaty z odpady niesegregowane również poszły w górę i z 14 złotych zapłacimy teraz 18 złotych.

Ceny wchodzą w życie 1 kwietnia 2017 roku.

Radna Bożena Lecyk podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta zgłosiła poprawkę, w której wnioskowała o ustalenie ceny 7 zł za śmieci segregowane i 24 zł za odpady niesegregowane. Tym sposobem radni opozycyjni chcieli skłonić mieszkańców do segregacji odpadów i zmiany deklaracji. Za przyjęciem tego wniosku zagłosowali: Bożena Lecyk, Jakub Jakubowski, Dariusz Wierzchowski, dwie osoby wstrzymały się od głosu (Jacek Piekutowski, Krzysztof Wołowik) natomiast pozostali radni zagłosowali przeciw tym zmianom.

Podczas głosowania z nowymi stawkami za odpady komunalne sprzeciwili się: Jakub Jakubowski, Bożena Lecyk i Krzysztof Stradczuk. Od głosu wtrzymał się Dariusz Wierzchowski. Pozostali radni zagłosowali za uchwałą (10 głosów).

Zobaczcie cały przebieg obrad i dyskusję na temat zmiany cennika za odbiór odpadów komunalnych:

170227-sesjarm-01170227-sesjarm-02170227-sesjarm-03170227-sesjarm-04170227-sesjarm-05170227-sesjarm-06170227-sesjarm-07170227-sesjarm-08170227-sesjarm-09170227-sesjarm-10170227-sesjarm-11170227-sesjarm-12

 

Komentarze  

 
#21 Dziękujęrzepek2 2017-03-01 18:00
W nagrodę za segregowanie śmieci miasto funduje nam podwyżkę w wysokości 30 %. Zatem ja od dzisiaj w ramach podziękowań przestaję segregować śmieci.
 
 
#22 Podniesiono stawki za odbiór śmieciKiona 2017-03-01 20:01
Dlaczego odbiór śmieci nie odbywa się na podstawie pełnych worków.
Jest harmonogram i trzeba wystawić często gęsto po pół worka lub trochę na dnie samochód przyjeżdża i odbiera (oszczędność pracy ludzkiej ,paliwa i worków).
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.