Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 sierpnia 2020 imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Wykład o Słońcu i Układzie Słonecznym w I LO

Michał Maliszewski   
wtorek, 28 lutego 2017 08:00

Wykład w I LO24 lutego br. uczniowie z klas matematyczno - fizyczno - informatycznych I LO mieli okazję wysłuchać fenomenalnego wykładu o Słońcu i Układzie Słonecznym.

Gościem i wykładowcą był prof. dr hab. Krzysztof Murawski - Kierownik Zakładu Astrofizyki i Teorii Grawitacji UMCS w Lublinie, który odwiedził naszą szkołę na zaproszenie Leszka Szalasta - nauczyciela fizyki. Podczas wykładu młodzież dowiedziała się mnóstwo ciekawostek o Słońcu i planetach Układu Słonecznego. Wiedzą też, na jak wiele pytań heliofizycy nie znają jeszcze odpowiedzi.

Warto się zatem uczyć, być może któryś z uczniów, dokona w przyszłości przełomowego odkrycia godnego Nagrody Nobla, czego z całego serca życzymy.

170227-uklad-01170227-uklad-02170227-uklad-03170227-uklad-04

 

Komentarze  

 
#1 A młodsi?OlciaZiuta 2017-02-28 23:21
Przydałby się taki wykład bądź jakaś forma zajęć dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Mam synka, który interesuję się astronomią i wie na ten temat bardzo, bardzo dużo. Jest mocno zaangażowany a ja nie mogę mu zaoferować nic, co mogłoby tą pasję rozwijać, bo w Radzyniu nie ma miejsc, które mogłyby w tym pomóc. Szkoda, może czas o tym pomyśleć ;)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.