Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim | | środa, 28 czerwca 2017 07:00 | Wielu nauczycieli pyta Zakład Ubezpieczeń Społecznych o emerytury. Wszystko przez obniżenie wieku emerytalnego, które zbiega się ze zmianami w szkołach. Prawie siedmiuset pedagogów uczestniczyło w spotkaniach z ekspertami ZUS w województwie lubelskim.
W ostatnich tygodniach dla nauczycieli w regionie odbyło się dwadzieścia spotkań z udziałem ekspertów ZUS. Prawie siedmiuset pedagogów chciało dowiedzieć się, co obniżenie wieku emerytalnego zmienia w ich uprawnieniach do świadczeń. W szkoleniach brali też udział nauczyciele wygaszanych gimnazjów. Spotkania odbyły się m.in. we współpracy ZUS ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. W razie potrzeby odbędą się kolejne. | |
| Michał Maliszewski | | środa, 28 czerwca 2017 07:00 | 500 złotych na dziecko na stałe zagościło w domowych budżetach wielu rodzin. 1 kwietnia minął rok od uruchomienia sztandarowego programu PiS - Rodzina 500 plus, a za chwilę urzędy zaleje kolejna fala wniosków o przyznanie świadczenia. Nie warto czekać do ostatniej chwili, bo kolejne pieniądze możemy otrzymać z opóźnieniem. | | Michał Maliszewski | | środa, 28 czerwca 2017 07:00 | Mieszkańcy ulicy Jagiellończyka przyzwyczaili się do skracania sobie drogi przez wydeptaną ścieżkę idąc od strony miasta, zaraz za mostem na ul. Wyszyńskiego.
Radny z ich okręgu, Krzysztof Wołowik często zwracał się burmistrza Radzynia Podlaskiego o utworzenie chodnika właśnie w tym miejscu. Przekonywał, że spacerowanie po tej ścieżce weszło mieszkańcom w nawyk, więc warto pomyśleć, by w czasie opadów nie musieli brnąć przez błoto. Podczas ubiegłej sesji Rady Miasta burmistrz poinformował, że trwają prace nad wykonaniem projektu tej ścieżki, a także myśli o utworzeniu tam miejsc parkingowych, by odciążyć ulicę Wyszyńskiego, która w niedzielę jest cała obstawiona samochodami. | | | Autor zdjęć - Tomasz Sikora | | wtorek, 27 czerwca 2017 07:00 | 17.06.2017 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się turniej Projektu „Edukacja przez szachy szkole”.
Uczestniczyła w nim grupa młodych szachistów z Radzynia Podlaskiego i okolic: Kuba Witek, Marcel Bober, Kuba Sikora, Bartosz Harasim, NikodemBoreta (wszyscy z SP nr2), Kuba Piskur, Wojtek Pękała (SP nr 1), Bartosz Walaszek (SP Czemierniki), Kuba Ciok (SP Zabiele). | | Marek Topyła | | wtorek, 27 czerwca 2017 07:00 | W kalendarzu sportowych imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pierwsza niedziela wakacji zarezerwowana jest na siatkarskie zmagania „Białego Dźwiedzia”.
Turniej ten jest trochę nietypowy, nie ma w nim kategorii mężczyzn open. W tym roku zawodnicy mogli rywalizować w kategorii rodzinnej (małżeństwa, rodzeństwa i rodzice z dziećmi), mikstach oraz w kategorii kobiet. Nagrodami w zawodach były puchary oraz tradycyjnie już pamiątkowe koszulki „Białego Dźwiedzia”, które najlepszym zawodnikom wręczyła dyr. MOSiR Agnieszka Włoszek. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 następna > ostatnia >>
|
| Strona 932 z 1876 |