Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

Game Jam Palace w Pałacu Potockich w Radzyniu!

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 26 czerwca 2017 07:00

LogoNa przełomie czerwca i lipca (30.06 - 2.07) Radzyń będzie gościł ponad pięćdziesięciu pasjonatów – twórców gier komputerowych.

W zabytkowych salach rokokowej rezydencji Potockich odbędzie się swoisty maraton: w ciągu 48 godzin programiści, graficy, projektanci będą od podstaw tworzyli gry na temat ujawniony tuż przed rozpoczęciem wydarzenia. Spotkanie organizowane jest we współpracy Koła Naukowego Twórców Gier POLYGON działającego przy Politechnice Warszawskiej z Miastem Radzyń Podlaski i Radzyńskim Ośrodkiem Kultury w Radzyniu.

- Celem imprezy jest możliwość spotkania osób o podobnych zainteresowaniach, wymiana doświadczeń, sprawdzenie i poszerzenie swoich umiejętności. Poza tym po prostu dobra zabawa. Krótki czas na stworzenie gry wyzwala wielką mobilizację i kreatywność – mówi Jan Wasak z Polygonu, główny organizator radzyńskiego spotkania. - Game jam może być wydarzeniem lokalnym, odbywającym się na uniwersytetach, w halach konferencyjnych, teatrach, pałacach. Może również odbywać się w jednym czasie w różnych miejscach na świecie (np. The Global Game Jam) - uczestnicy mogą również tworzyć gry w domu, a prezentacja rezultatów ich pracy odbywa się drogą online. - Na miejsce spotkania wybraliśmy radzyński pałac ze względu na piękno architektury i otwartość władz miasta – dodaje Jan Wasak.

Gry tworzone mogą być przez jedną osobę lub przez zespoły, w skład których wchodzą programiści, projektanci, graficy, ale także plastycy i muzycy. W tak krótkim czasie nie zawsze udaje się wykonać skończoną grę, ale bywa, że nad rozpoczętym pomysłem autorzy pracują po zakończeniu imprezy i tworzą grę, która robi prawdziwą karierę w internecie. Czy i w Radzyniu powstanie taka gra? – mamy nadzieję, że tak!

Koło Naukowe Twórców Gier Polygon przy Politechnice Warszawskiej jest organizatorem m.in. największego w Polsce spotkania Slavic Game Jam, w którym uczestniczy 200-300 twórców gier.

Sponsorem Głównym wydarzenia jest firma PlayWay SA wspierająca niezależne zespoły w zakresie produkcji i wydawania gier.

Impreza rozpocznie się ok. godz. 15:00 zwiedzaniem Zespołu Pałacowo Parkowego z przewodnikiem, o godz. 19 zostanie ogłoszony temat, o 20 rozpocznie się praca nad tworzeniem gier, która będzie kontynuowana w sobotę.

Niedziela:

12:00 Koniec pracy

14:00-16:00 Prezentacje gier i głosowanie

17:00 Ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród.

Zapraszamy!

 

Komentarze  

 
#1 Czy będzie tu co dla obserwatora?skuter6 2017-06-26 08:20
Jak to jest z obserwatorami, czy jakieś atrakcje dla obserwatorów są, czy to tylko zamknięta impreza dla tych co będą tworzyć gry? Ja wiem,że gry tak szybko nie stworzę, ale z chęcią przyjrzałbym się procesowi tworzenia, a z tego co widzę w internecie 50 zł kosztuje wejściówka, trochę drogo jak mam tylko popatrzeć.
 
 
#2 Dla gościPalaceGameJam 2017-06-26 12:54
Wszystkich gości zapraszamy w niedzielę na prezentację gier stworzonych podczas Game Jamu i wręczenie nagród dla zwycięzców.
Główna część imprezy będzie otwarta tylko dla uczestników i mediów, ze względów bezpieczeństwa.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
betoniarka 250l
poniedziałek, 22 kwietnia 2024
noimage
Sprzedam opony zimowe do busa 16C
niedziela, 21 kwietnia 2024