Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

Będzie chodnik i parking przy ul. Wyszyńskiego

Michał Maliszewski   
środa, 28 czerwca 2017 07:00

Radni Rady MiastaMieszkańcy ulicy Jagiellończyka przyzwyczaili się do skracania sobie drogi przez wydeptaną ścieżkę idąc od strony miasta, zaraz za mostem na ul. Wyszyńskiego.

Radny z ich okręgu, Krzysztof Wołowik często zwracał się burmistrza Radzynia Podlaskiego o utworzenie chodnika właśnie w tym miejscu. Przekonywał, że spacerowanie po tej ścieżce weszło mieszkańcom w nawyk, więc warto pomyśleć, by w czasie opadów nie musieli brnąć przez błoto. Podczas ubiegłej sesji Rady Miasta burmistrz poinformował, że trwają prace nad wykonaniem projektu tej ścieżki, a także myśli o utworzeniu tam miejsc parkingowych, by odciążyć ulicę Wyszyńskiego, która w niedzielę jest cała obstawiona samochodami.

- Zostało zlecone wykonanie projektu technicznego przejścia przy ulicy Jagiellończyka (połączenie ulicy Jagiellończyka z ulicą Wyszyńskiego) – mówił burmistrz. – Były takie postulaty od państwa radnych aby przy tej okazji ten teren zagospodarować pod kątem parkingu i też do tego się przymierzamy aby ten teren miał parking, który będzie służył mieszkańcom osiedla Zabielska, ale również wszystkim przyjeżdżającym do Sanktuarium MBNP – tłumaczył Jerzy Rębek.

Mamy nadzieję, że uda się wykonać tę inwestycję jeszcze w tym roku. 

 

 

Komentarze  

 
#1 RE: Będzie chodnik i parking na oś. ZabielskaKamx 2017-06-28 08:26
Tego już za wiele, teraz burmistrz będzie budował parking dla kościoła. Niech sobie sami zbudują z tacowego.
 
 
#2 remontyfor_sale 2017-06-28 08:52
Pewnie się proboszcz skarżył, że mu wierni na teren posesji wjeżdżają w niedzielę :)
Jak już tak remontujemy, to ja proponuję żeby zrobić most zwodzony i połączyć Jagiellończyka ze ścieżką rowerową.
 
 
#3 odciążenie ulicykylo79 2017-06-28 11:11
Bardzo prosta sprawa . W każdą niedzielę niech w czasie trwania mszy przejdzie się patrol który wypisze mandaty za stanie na zakazie , moście i przy samych przejściach. Jedna czy dwie takie niedziele i sprawa byłaby załatwiona :lol: . Co do chodnika i parkingu jestem za. Trochę wstyd że nasze Sanktuarium nie posiada parkingu z prawdziwego zdarzenia. Przyczyn upatruję w tym że do tej pory nikt nie chciał za to płacić ani proboszcz ani miasto . Teraz jak widać doszło do porozumienia. A z czyich pieniędzy to będzie robione to już mnie osobiście nie interesuje
 
 
#4 RE: Będzie chodnik i parking przy ul. WyszyńskiegoSkorpion13 2017-06-28 14:05
Radny Wołowik widzi potrzeby mieszkańców ,a radni Panasiuk i Fijałek nie,bo ludzie muszą chodzić tak zniszczonym chodnikiem przy ulWyszyńskiego od ul.Wisznickiej ,że można połamać nogi.Radny Fijałek chodząc często tędy tego nie widzi?
 
 
#5 lądowisko dla helikopteraIle DzisiajRP 2017-06-29 00:53
Panie Rebek zgłaszam postulat zeby nie zapomniał Pan tez o miejscu do lądowania helikopterów. Bywam na Jagiellończyka,bywam w kościele, na tace daje, może drobne ale regularnie i nie żółte. Problem w tym ze na radzyńskie włości przylatuje helikopterem i gdzie mam lądować i go potem zostawiać? Jak ma być równo to dla wszystkich a nie tylko dla moherowych beretów.
Pomyśl Pan o tych co samochodami nie jeżdżą bo ich na takie luksusy nie jest stać ale maja inne sroki transportu.
 
 
#6 RE: Będzie chodnik i parking przy ul. WyszyńskiegoPatriota 2017-06-29 11:41
Panie Rebek zgłaszam postulat zamknięcia iledzisiajRP w psychiatryku i zarekwirowania mu helikoptera :)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Uslugi projektowe
sobota, 13 kwietnia 2024