Najświeższe informacje z Radzynia Podlaskiego i okolic.
|
| Michał Maliszewski | | wtorek, 13 lutego 2018 08:00 | Dla uczniów I LO w Radzyniu Podlaskim, ostatni tydzień I semestru był okresem wytężonej pracy i niezwykłych emocji.
W czasie, gdy wycinały się przepiękne, rozmigotane gwiazdki, stanowiące wystój studniówkowej sali i w oczach rosła wieża Eiffla, która już za chwilę dumnie, na ścianie, miała podpowiadać, że poloneza czas zacząć, niezłomna trójka: Michał Grzywacz, Natalka Kwasek i Patryk Skrzeczkowski wzięli udział w zawodach II stopnia Olimpiady Astronomicznej w Katowicach. | |
| Michał Maliszewski | | wtorek, 13 lutego 2018 08:00 | 28 uczniów z klas matematyczno-fizycznych i biologiczno-chemiczno-fizycznych I LO w Radzyniu Podlaskim w dniach 5-9 lutego 2018, w drugim tygodniu ferii zimowych wzięło udział w zajęciach „Pogotowia przedmaturalnego z fizyki”.
Był to cykl zajęć pomocnych w przygotowaniu się do matury z fizyki. Zajęcia odbywały się w Instytucie Fizyki UMCS w Lublinie, z którym I LO podpisało umowę o współpracy. Spotkania rozpoczynały się codziennie dwugodzinnym wykładem połączonym z pokazami doświadczeń w auli Instytutu Fizyki im. St. Ziemeckiego dla wszystkich uczestników. Później w mniejszych grupach uczniowie mieli po 3 godziny ćwiczeń oraz zwiedzali pracownie Instytutu Fizyki. | | Michał Maliszewski | | wtorek, 13 lutego 2018 08:00 | Dotychczasowe edycje LECHSTARTERA pokazały, jak wiele kreatywności i chęci do działania drzemie w mieszkańcach Lubelszczyzny i innych regionów Polski. W tym roku Leszek idzie po więcej!
Właśnie startuje III odsłona akcji, w której na oryginalne pomysły czeka aż 1 000 000 zł. W tym roku nie zabraknie nowości: swoje pomysły mogą zgłaszać nie tylko organizacje, ale każdy, kto chce zmieniać swoją najbliższą okolicę! | | | Michał Maliszewski | | wtorek, 13 lutego 2018 08:00 | Drugi tydzień ferii obfitował w wycieczki. W poniedziałek uczestnicy ferii z GOK w Ulanie Majoracie ruszyli do Warszawy, a tam już czekała na nich telewizja, którą zwiedzali od "kuchni".
Mieli szansę na chwilę stać się Marzeną Rogalską albo Tomaszem Kamelem i poprowadzić program Pytanie na śniadanie. Kolejnym wyzwaniem dla nich był Dom Zagadek, gdzie zamknięto ich w pokojach tematycznych i aby wyjść najmłodsi musieli rozwiązać zagadki, działania matematyczne albo odblokować zaszyfrowane kłódki. | | Barbara Murawka - GOK Ulan-Majorat | | wtorek, 13 lutego 2018 08:00 | W sobotnie popołudnie 10 lutego 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się ostatkowe spotkanie pod patronatem Jarosława Koczkodaja wójta gminy Ulan-Majorat.
Jego organizacją zajął się Zespół Śpiewaczy „ZŁOTY KŁOS”. Staropolskie „OSTATKI” to był czas nieokiełznanej radości. Zarówno na wsiach jak i po ulicach miasteczek, chodziły maszkary zapustne, snuły się korowody głośno hałasujących przebierańców. Częstym widokiem był słomiany niedźwiedź prowadzony przez mężczyznę w przebraniu parobka. W takim orszaku podążał też diabeł, baba z dziadem, Cyganka i Żyd. | |
|
|
<< pierwsza < poprzednia 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 następna > ostatnia >>
|
| Strona 830 z 1876 |