
Komentarze
- Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Z jednej strony masz rację, ale z drugiej strony taki tryb prowadzi do wielu problemów ze zdrowiem. ...
- for_sale - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Komu chce się ślęczeć nad garami? Kupi sobie taki singiel gotowe żarcia i macie wzrosty we wszystkim...
- pioter - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Niektóre miasta odchodzą od plastikowych worków na śmieci i nie odbierają frakcji zielonej, która je...
- radzyniak13 - Opłaty za śmieci muszą się równać z kosztami
Wydaje mi się, że liczba 2 tys. osób (12 tys. zgłoszonych / 14 tys. mieszkańców), które nie są zgłos...
- for_sale - Konferencja Pamięć jest naszym obowiązkiem
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-sad-wstrzymuje-przesluchania-netanjahu-premier-izraela-unika,n...
- pioter
Czy będzie szczepionka na ASF? |
Michał Maliszewski | |||
środa, 11 października 2017 07:00 | |||
Konferencja była przygotowana przez wójta gminy Radzyń Podlaski Wiesława Mazurka. Głównym tematem był Afrykański Pomór Świń oraz związane z tą epidemią procedury dobrej bioasekuracji trzód chlewnych. Na wydarzenie stawili się rolnicy z gminy Radzyń Podlaski. Spotkanie otworzył wójt Mazurek: - Ja najbardziej się cieszę, że informacja o ASF na naszym terenie dotarła do pani premier – mówił wójt gminy Radzyń. – Główny Lekarz Weterynarii dr Paweł Niemczuk oraz dyrektor Instytutu Weterynarii profesor Krzysztof Niemczuk osobiście poinformowali o procesie bioasekuracji, która jest na naszym terenie. Zwracaliśmy się z pismem do pani premier z prośba o interwencję. Ci panowie przedstawili nasze problemy za co serdecznie dziękuję. Dziękuję również za to spotkanie, by wytłumaczyć problem ASFu oraz opowiedzieć co zostało opracowane. Profesor ze swoimi naukowcami pracuje nad szczepionką dotyczącą wirusa ASF. Samo to, że rozpoczęły się te prace to daje nam nadzieję, że kiedyś uda nam się przezwyciężyć - mówił włodarz gminy Radzyń. - Nie ma leku na Afrykański Pomór Świń i nigdy go nie będzie – mówił profesor Krzysztof Niemczuk. – Nikt nie powinien pracować nad lekiem, ponieważ leczenie zwierząt na ASF wymagałoby zbudowania szpitala, więc to jest nierealne. Zwalczanie chorób z urzędu polega na tym, że zwierzęta się wybija. Moi naukowcy mają pomysł na szczepionkę, który opatentowaliśmy. Za jakiś czas będziemy w stanie odpowiedzieć na pytanie czy będziemy mieli polską szczepionkę na ASF za około 3 do 4 lat. Jesteśmy drugim ośrodkiem w Europie, z którymi Hiszpanie, Amerykanie i Szwedzi chcą współpracować, ponieważ im nasz pomysł się bardzo podoba. Podsumowując – za trzy do czterech lat będziemy wiedzieli czy nasz pomysł może okazać się skuteczny. Jeśli się uda to będzie niesamowite szczęście – mówił.
|
Komentarze
Jak powszechnie wiadomo, takie konferencje powstają nagle pod wpływem chwili - prelegenci objawiają się, jakby nigdy nic.
A na poważnie: po co robić z tego tajemnicę? Znam jeszcze kilku dużych hodowców, którzy nie byli poinformowani o spotkaniu, czyżby niegodnie się wypowiadali na ostatnim spotkaniu z ww. i v-ce ministrem w świetlicy w Białej? Dziwne postępowanie.
Ale, w końcu, kampania rządzi się swoimi prawami.