Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2017 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI

Dariusz Magier nie jest już dyrektorem IPN

Michał Maliszewski   
środa, 17 maja 2017 15:48

Dariusz MagierNowym dyrektorem Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie został Marcin Krzysztofik. Po siedmiu miesiącach urzędowania zastąpił Dariusza Magiera.

Radzynianin został odwołany wczoraj, 16 maja br. Nowy dyrektor dotychczas obejmował stanowisko naczelnika Oddziałowego Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Na razie nie znane są powody odwołania Dariusza Magiera ze stanowiska. Nominację na tę funkcję Magier otrzymał od prezesa IPN dr Jarosława Szarka. Od tej samej osoby otrzymał wczoraj wypowiedzenie.

Jak informuje redaktor na stronie internetowej IPN: „Marcin Krzysztofik, nowy dyrektor lubelskiego IPN jest absolwentem historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, ukończył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Jego zainteresowania naukowe obejmują: niezależny ruch chłopski II poł. lat 70., działalność i struktury aparatu bezpieczeństwa, sądownictwo wojskowe w okresie po 1944 r. Przygotowuje pracę doktorską na temat Wojskowego Sądu Rejonowego w Lublinie. Wybrane publikacje: edycje źródeł dot. Komitetu Samoobrony Chłopskiej Ziemi Grójeckiej i Ziemi Lubelskiej (wspólnie z dr Małgorzatą Chomą-Jusińską), Księgi Więzienia na Zamku w Lublinie 1944–1954”.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.