Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 listopada 2020 imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Kolejna dobra wiadomość dla Internautów

Karol Niewęgłowski   
środa, 03 sierpnia 2011 00:26

emailW poniedziałek (01.08) na naszej stronie mogliście przeczytać informację o Internecie szerokopasmowym, który w naszym mieście ma być dostępny od 2012 roku.

Mamy dla Was następną, dobrą informację. Powiat radzyński bierze udział w kolejnym projekcie pod nazwą: Wrota Lubelszczyzny. Informatyzacja administracji. Projekt ten obejmuje aż 191 jednostek samorządu terytorialnego z województwa lubelskiego, w naszym przypadku będzie to powiat, miasto i gminy. Przewidzianym terminem do jego realizacji jest rok 2012. W ramach projektu powiat otrzyma elektroniczny obieg dokumentów, elektroniczną skrzynkę podawczą, około 20 komputerów, serwer i różnego rodzaju oprogramowania.

- Cały ten projekt ma na celu po pierwsze usprawnić funkcjonowanie samorządów poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą czy serwer, na którym będą umieszczone różnego rodzaju dokumenty w formie elektronicznej. Po drugie każdy mieszkaniec, który ma dostęp do Internetu, będzie mógł bez wychodzenia z domu załatwić sprawy w urzędach. Pomocną rzeczą może stać się wyrobienie sobie szyfrowanego podpisu, który umożliwi nam wysyłanie podań czy różnego rodzaju pism. Tą samą drogą, czyli poprzez skrzynkę podawczą otrzymamy odpowiedź z urzędu - mówi Jerzy Popek zastępca kierownika Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.

Skąd wiemy, że nasze pismo trafi do odpowiedniej osoby?

W danym urzędzie oprócz elektronicznej skrzynki podawczej będzie znajdował się tzw. elektroniczny obieg dokumentów. Osoba odpowiedzialna za ten obieg będzie miała za zadanie rozesłać wewnętrzną siecią urzędu pismo do danego biura czy osoby, a po otrzymaniu odpowiedzi na nie odesłać dane pismo do obywatela.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.