Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

Cudowna ta piłka nożna... Taka okrutna...

Zbigniew Smółko   
sobota, 10 grudnia 2022 12:00

Luka Modrić? :)Nie powiem, żebym jakoś rozpaczał nad odpadnięciem Brazylii.

Mecz przebiegał tak, jak przewidywałem: Chorwaci grali mądrze, czekali na dogrywkę, liczyli, że przyjdzie ich moment. Zaskoczyła mnie Brazylia, która chyba sądziła, że przetupta sobie do półfinału spacerkiem. Że można z tymi wariatami w kratkę wygrać bez krwi w oczach, nie dając z siebie wszystkiego. Może wydawało się im, że skoro cały ten kraik ma tylko 4 miliony mieszkańców... Był przebłysk geniuszu Neymara, ale też i cały plan gry był na miarę rozumu Neymara.

Chorwacjo, jesteś wielka!

W piłce nic nie jest na pewno

Drugi mecz jeszcze lepszy. Wiadomo, że żeby wygrywać w ćwierćfinale, trzeba dorzucić coś ekstra. Nie starczy mieć plan, grać poprawnie. Tym „czymś” u Argentyńczyków był Leo. Asysta przy golu na 1:0 to chyba najwybitniejsze zagranie Mundialu. Żaden inny, nawet na zwolnionych obrotach, by możliwości tego podania nie zobaczył. Nawet gdyby zobaczył, to by się nie odważył. A gdyby nawet spróbował, to by nie doszło. Żodyn by tak nie zagrał. Żodyn!!!

W końcówce Holendrzy porzucili subtelną strategię, wprowadzili w pole karne dwóch wielkich chłopów i zaczęli walić piłki na głowę. Raz się udało, a drugi gol to też niezłe arcydzieło: na taki bezczelny numer z rozegraniem wolnego to się chłopaki z Unii Żabików by nie nabrali z pewnością. A Argentyńczyków trafiło!

Portugalia i Anglia!

Wczoraj napisałem, że wygra Argentyna, ale w razie karnych Holandia. Cztery smsy już w sprawie tych karnych dostałem. Szydercy... Niezrażony jednak prorokuję dalej:

Maroko – Portugalia 1:1, w dogrywce 1:2. Portugalczycy to mistrzowie prześlizgiwania się. Mecz będzie zamknięty, wyrównany i kości będą trzeszczały.

Anglia – Francja 2:3. Imponuje mi drużyna Southgate'a, to jak się rozwija, to jak pozwala sensowną taktykę wypełniać indywidualnościom, jak z wyobraźnią są eksploatowani poszczególni piłkarze. Nie wiem, czy to już ten moment, żeby typować ich do najwyższych zaszczytów, bo że będą mistrzami Europy za dwa lata, o to jestem się gotów założyć choćby dzisiaj. Na razie chyba jednak jeszcze Francja, przecież nie zagrają tak słabo, jak z Polakami...

Polacy mieli rację

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Montażysta/Pracownik budowlany
Montażysta/Pracownik budowlany
piątek, 05 kwietnia 2024
noimage
Sprzedam pszenżyto i owies
niedziela, 07 kwietnia 2024
SALETRZAK
SALETRZAK
sobota, 06 kwietnia 2024