Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 sierpnia 2020 imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Niezwykła kolęda w Białej

Michał Maliszewski   
piątek, 12 stycznia 2018 07:00

Kolędnicy4 stycznia 2018 r. w Białej miało miejsce wielkiego formatu wydarzenie.

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej wraz ze swoimi wychowawczyniami: Beatą Spozowską i Wiolettą Korycińską, postanowili zatrzymać na dłużej magiczną atmosferę Bożego Narodzenia, i zorganizowali kolędowanie wśród mieszkańców Białej. Przygotowania polegały na podziale ról, doborze odpowiednich kostiumów oraz próbach śpiewu zmodyfikowanej na potrzeby wydarzenia kolędy:

  1. „Przybieżeli w wasze progi uczniowie

Każdy mądry, każdy grzeczny, to się wie

Ref. Będziemy tu śpiewali, głośno kolędowali

Na chwałę Małemu! / bis

  1. Małe nóżki, małe rączki to widać

Za to głosy jak dzwoneczki, to słychać.

Ref. Będziemy tu śpiewali, głośno kolędowali

Na chwałę Małemu! / bis

  1. Przynosimy wam wspaniałą nowinę,

Powitajmy wdzięcznym śmiechem Dziecinę!

Ref. Będziemy tu śpiewali, głośno kolędowali

Na chwałę Małemu! / bis

W pierwszej kolejności odwiedzili gabinet dyrektora Andrzeja Prokopiuka, gdzie zostali życzliwie przyjęci. Dyrektor wysłuchał krótkiego występu, po czym hojnie wsparł naszą inicjatywę, dokładając swoja cegiełkę do puszki, która na tę okazję przygotowali. Po tak miłym początku, mogło być tylko lepiej. Ruszyli przed siebie wesołym, wielobarwnym orszakiem. Z okien przejeżdżających samochodów pozdrawiali ich kierowcy i pasażerowie, niektórzy przystawali, aby zrobić zdjęcie. To dodawało im otuchy i siły w nogach. A przemaszerowali kilka kilometrów, pukając od drzwi do drzwi. Wszędzie byli serdecznie witani, niektórzy mieszkańcy nie kryli zaskoczenia, ale każdy z nich bez wahania wspierał naszą zbiórkę na wiosenną wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Wieczór nadszedł bardzo szybko. Był to znak, że wędrówka dobiega końca. Tym bardziej, że pod szkołą czekali na rodzice. Pytań i opowieści nie było końca! Każdy był zmęczony, ale szczęśliwy. Rozeszli się do domów z uśmiechem na ustach, pełni nadziei, że za rok uda im się powtórzyć wspólne kolędowanie.

180111-biala-1180111-biala-2180111-biala-3180111-biala-4180111-biala-5180111-biala-6180111-biala-7

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.