Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 sierpnia 2020 imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Kolejna „Klasa akademicka SGH” w ZSP

Michał Maliszewski   
piątek, 12 stycznia 2018 07:00

Klasa akademicka SGHNa podstawie umowy o współpracy podpisanej przez dyrektora ZSP dr Grażynę Dzidę i rektora SGH dr. hab. Marka Rockiego klasa pierwsza Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim w zawodzie technik ekonomista została „Klasą akademicką SGH”.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie w poprzednim roku obejmowała już wsparciem dwie klasy ekonomiczne ZSP. Obecna umowa dotyczy klasy pierwszej i drugiej. Celem współpracy ZSP i SGH jest propagowanie wiedzy ekonomicznej i postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży oraz umożliwienie uczniom kontaktu ze środowiskiem akademickim.

Umowa przewiduje przeprowadzenie zajęć dydaktycznych dla młodzieży przez pracowników naukowych SGH zarówno w siedzibie uczelni jak i na terenie ZSP. Uczniowie będą mieli możliwość udziału w ważnych wydarzeniach i uroczystościach warszawskiej uczelni a także korzystać z zasobów Biblioteki SGH i współpracować z Studenckimi Kołami Naukowymi. Uczelnia przewiduje także możliwość objęcia tutoringiem (kierowanie rozwojem podopiecznego poprzez trafne rozpoznanie jego potencjału oraz pomoc w odkryciu i rozwinięciu talentów) szczególnie uzdolnionych uczniów.

ZSP w ramach współpracy już dwukrotnie organizował konferencję naukową współprowadzoną przez uczniów ZSP oraz pracowników SGH.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.