Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 sierpnia 2020 imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Podstrefa ekonomiczna w Maryninie i przy ul Wisznickiej?

Michał Maliszewski   
piątek, 12 stycznia 2018 07:00

Burmistrz Jerzy RębekGłosy o utworzenie podstrefy ekonomicznej nie milkną.

Podczas ubiegłej sesji Rady Miasta ten temat ponownie podniósł radny Krzysztof Wołowik: - Na jakim etapie jest tworzenie podstrefy ekonomicznej w Maryninie? – pytał. Burmistrz poinformował, że nie tylko przy tej miejscowości, ale również przy ulicy Wisznickiej planowane jest utworzenie podstrefy.

- Jesteśmy w trakcie opracowywania nowego studium uwarunkowań kierunków rozwoju miasta, gdzie wskazujemy dwa takie miejsca – mówił burmistrz Jerzy Rębek. – Jedno jest położone na Maryninie, tam gdzie posiadamy ponad 50 hektarów ziemi i chcemy te tereny objąć tą strefą budownictwa przemysłowego, ale drugim kierunkiem jest również ulica Wisznicka, na skraju miasta w pobliżu Stasinowa. Tam również chcemy zaproponować aby te tereny były przeznaczone pod przemysł i usługi. Jest to miejsce położone przy drodze krajowej. W ten sposób wzbogacamy ofertę dla przedsiębiorców, dla wszystkich zainteresowanych tworzeniem nowym zakładów pracy – zakończył Jerzy Rębek.

Burmistrz odpowiedział także na pytanie Jakuba Jakubowskiego odnośnie procesu pozyskiwania inwestorów do naszego miasta: - Takie rozmowy z potencjalnymi inwestorami są prowadzone – odpowiedział J. Rębek. – Przy czym pierwsze pytanie inwestora nie jest o tereny inwestycyjne, ale o zaplecze w postaci kadr, czy jest odpowiednia grupa pracowników, którzy mogliby podjąć prace w tych zakładach, które oni proponują zlokalizować w Radzyniu. Poproszę pana starostę i panią dyrektor ZSP byśmy omówili te kwestie z udziałem potencjalnych inwestorów. Oni podobnie jak to jest w przypadku firmy B.Braun chcieliby aby szkoła kształciła młodzież w zawodach, które są z ich punktu widzenia najbardziej istotne. Taka jest sytuacja w Polsce – brakuje rąk do pracy. Potencjalni inwestorzy mówią nam – zapewnicie nam kadry, wchodzimy do was. Powinniśmy z tego skorzystać – spuentował burmistrz.

171228-sesjarm-01171228-sesjarm-02171228-sesjarm-03171228-sesjarm-04171228-sesjarm-05171228-sesjarm-06171228-sesjarm-07171228-sesjarm-09171228-sesjarm-10171228-sesjarm-11171228-sesjarm-12171228-sesjarm-13171228-sesjarm-14

 

Komentarze  

 
#1 Strefo adieu!zjp 2018-01-12 09:40
Z pierwszego fragmentu wypowiedzi burmistrza wynika, że planowane są tereny inwestycyjne, ale nie pod SSE, a zwyczajną strefę budownictwa przemysłowego.

Z drugiej części wynika, ze inwestorzy są zainteresowani przede wszystkim wykwalifikowaną kadrą pracowniczą. Tereny pod inwestycje tez nie są istotne, nie mówiąc o SSE. W sumie trochę to dziwne, że firma nie jest zainteresowana mniejszymi obciążeniami podatkowymi, ale... może i tak jest :P !

Jeżeli chodzi o kadry. W perspektywie 3-4lat powstanie ekspresowa S 19. Czas dojazdu do Lublina skróci się do 40-45 minut. Gdzie inwestor łatwiej znajdzie wykwalifikowaną kadrę pracowniczą? W Lublinie czy w Radzyniu? A zatem gdzie będzie bardziej skłonny ulokować swoją inwestycję?

Także Specjalna Strefo Ekonomiczna w Radzyniu adieu!!!
 
 
#2 do zjpmiras78 2018-01-12 11:49
Najłatwiej jest krytykować .... To może jako specjalista i lokalny jasnowidz podpowiedz Burmistrzowi co należy zrobić żeby do Radzynia przyciągnąć inwestorów !!! A co do interpretacji słów Burmistrza to ,,trochę ,, naciągasz swoje wnioski... Ja nie wyczytałem nigdzie że nie będzie SSE idąc dalej nie doczytałeś się chyba jak Rębek przedstawiał różne lokalizacje pod inwestycje !!!!
 
 
#3 do miras78zjp 2018-01-12 12:42
Najłatwiej jest krytykować ....{/quote]Coś podobnego! A gdzie Ty widzisz krytykę w tym co powyżej napisałem? To jest moja subiektywna interpretacja słów burmistrza.

A jak oczekujesz tak bardzo krytyki, to bardzo proszę!
W kampanii wyborczej przeszło 3 lata temu powstanie SSE było odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki. W czwartym roku kadencji słyszymy takie słowa: Cytat:
Jesteśmy w trakcie opracowywania nowego studium uwarunkowań kierunków rozwoju miasta,
Żart?
 
 
#4 do zjpmiras78 2018-01-12 13:08
Z ww cytatu , nie wynika że nie powstanie SSE ! Jest to tylko Twoja nadinterpretacja , czy subiektywna ....
 
 
#5 Strefa=praca?gallAnonim 2018-01-12 13:50
Zacznę od tego że jestem młodym człowiekiem. Powstanie takiej strefy, a jeszcze w niej nowych przedsiębiorstw to super sprawa... Tylko jakie to będą przedsiębiorstwa? Takie, które będą chciały postawić oddział firmy po wschodniej części Wisły, gdzie będzie można płacić najniższą krajową. Doskonałym przykładem jest wywołany w artykule B.Braun. Zarobki w głównym oddziale w Nowym Tomyślu są większe, mimo tego, że praca ta sama. Dlaczego? Bo bliżej zachodniej granicy? Bo władza inna? Bo co?
Jeżeli dana firma postawi swój oddział w Radzyniu to niech to będzie firma na takim poziomie, która zapewni lepsze zarobki od tych "standardów radzyńskich" a i będzie zatrudniać kadrę pracowniczą taką, aby studenci którzy wyjechali z Radzynia mogli do niego wrócić, bo może chcą wrócić i znaleźć pracę. Dobrą, odpowiednią i dobrze płatną pracę.
 
 
#6 do miras78zjp 2018-01-12 16:09
Cytat:
Jest to tylko Twoja nadinterpretacja , czy subiektywna ....
Sam ze sobą dyskutujesz? Przecież napisałem wcześniej, że jest to moja subiektywna interpretacja.
A poparta jest czytaniem ze zrozumieniem tego co burmistrz powiedział, albo nie powiedział, bo nie padła nigdzie nazwa SSE.
A w odpowiedzi na pytanie radnego Jakubowskiego burmistrz twierdzi, że nie SSE i nawet nie tereny inwestycyjne są najważniejsze dla inwestorów, ale wykwalifikowane kadry!

I nawet się z tą opinią burmistrza zgadzam, bo strefa istnieje np. w Łukowie od kilku lat i ma dalej wolne tereny inwestycyjne. Tylko jeżeli taka jest prawda, to po co było mamić ludzi powstaniem SSE, która miała być panaceum na bolączki rynku pracy w miasteczku?

A wracając do Twojego wcześniejszego zarzutu: Cytat:
podpowiedz Burmistrzowi co należy zrobić żeby do Radzynia przyciągnąć inwestorów !!!
to wybacz, ale to nie ja kandydowałem na burmistrza czy radego i obiecywałem ludziom miejsca pracy i poprawę ich bytu!
 
 
#7 Do mirasaradzyniak95 2018-01-12 16:13
Chłopcze nie pogrążaj się tym lizostwem Rębkowi. Wiesz ile razy i w ilu miejscach on te uwarunkowania do SSE wymyślił? Ostatnio było o ul. Przemysłowej , przed tą ulicą zamiast o badaniu o Radzyniu to się chwalił podpisaniem współpracy z SSE Nowy Tomyśl. Coś z tego wyniknelo dla Radzynia? Nie ale Rębek zyskał na czasie by wymyslex kolejne kłamstewka
 
 
#8 strefabolo2 2018-01-12 16:17
:-) Jak widać na fotkach to niektórzy radni są bardzo znudzeni na tej sesji i bawią się telefonami,to raczej NIE wypada przy takim wykształceniu i zajmowanych stanowiskach. :oops:
 
 
#9 do bolo2radzyniak95 2018-01-12 17:22
telefony to tam szczegół. Co tam ROBI MAZUREK???
 
 
#10 radzyniak95Michał Maliszewski 2018-01-12 17:36
Temat był poruszany na sesji, która była jeszcze w ubiegłym roku. Robert Mazurek jeszcze nie był dyrektorem ROK.
 
 
#11 Stadion Miejskitrybunek 2018-01-12 20:31
Chcemy Modernizacji Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim!
(Zadaszona główna trybuna oraz boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią).
 
 
#12 trybunek na burmistrza !P.K. 2018-01-13 00:26
z tymi trybunami to prawda, należałoby coś z tym zrobić a nie budować 5-tą halę bez sensu
 
 
#13 Uwaga na cwaniaków! Są już w RadzyniuAdnim 2018-01-13 15:11
"Najgorsze jest to, że wiele osób nie ma pojęcia, że zmienia dostawcę energii. Wizytę "specjalistów od energii" traktuje jak rutynową kontrolę licznika energii."
trojmiasto.pl/.../...
 
 
#14 ...OstryZenek 2018-01-14 11:08
W Radzyniu gdzie przyjezdzajacy spoza miasta nie ma sie gdzie wysikac, samochody jezdza po ulicach z dziurami potrzebne kibicom zadaszenie na trybunie. Dobre.
 
 
#15 RE: Podstrefa ekonomiczna w Maryninie i przy ul Wisznickiej?swetru123 2018-01-19 17:45
miras78
"To może jako specjalista i lokalny jasnowidz podpowiedz Burmistrzowi co należy zrobić żeby do Radzynia przyciągnąć inwestorów !!!"
Pytanie nie było skierowane do mnie, ale odpowiem jak ja proponowałbym rozwiązać problem ze sprowadzeniem inwestorów...
Szkolnictwo, szkolnictwo i jeszcze raz szkolnictwo!!! A najlepiej wyższe - na wzór Białej Podlaskiej. Oczywiście wszystko na jak najwyższym możliwym poziomie.
Zobaczysz, jak wtedy Radzyń w perspektywie czasu zyska wykwalifikowanych pracowników, a co z tym związane inwestorów i miejsca pracy z w miarę normalnymi stawkami. Mocno rozwinie się też sektor usługowy, oraz infrastruktura drogowo-mieszkaniowa zarówno prywatna, jak i państwowa.
Fakt, że życie np. ceny wynajmu mieszkań mogą być trochę droższe, ale za to poziom życia przeciętnego Kowalskiego wzrośnie.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.