Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 lipca 2022 imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Remis z Wiślanami Jaśkowice 0:0

Adam Kułak   
czwartek, 31 sierpnia 2017 07:00

Orlęta RadzyńOrleta Spomlek Radzyń Podlaski po trzech kolejnych zwycięstwach, w środę 30 sierpnia zanotowały drugi remis.

Takie rozstrzygnięcie pozbawiło drużynę trenera Damiana Panka pozycji lidera. Zespół radzyński zgromadził po pięciu kolejkach 11 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli IV grupy trzeciej ligi. Pierwszy kwadrans gry należał do piłkarzy Orląt. Trzy okazje bramkowe Bartosza Ciborowskiego, w tym jeden strzał z trzeciej minuty w słupek zwiastowały łatwe zwycięstwo gospodarzy.

Bardzo bliski otwarcia wyniku był w 13 minucie Krystian Puton. Po dwóch błędach bramkarza Sebastiana Ropka przerzucił piłkę nad golkiperem gości, jednak jeden z obrońców Wiślan zdążył wybić futbolówkę sprzed linii bramkowej. Gdy wydawało się, że objęcie prowadzenia przez gospodarzy jest kwestią minut, zapały piłkarzy Damiana Panka ostudził ładnym uderzeniem Maciej Bębenek i zmusił Krzyśka Stężałę do pokazania  najwyższych umiejętności. Goście wyraźnie otrząsnęli się z dominacji Orląt i zaczęli atakować dużą ilością zawodników. Tylko indywidualne zapędy napastników Wiślan powodowały, że w tym okresie nie potrafili zdobyć przynajmniej dwóch goli. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Druga połowa meczu była bardzo wyrównana i nieciekawa. Okazji bramkowych obie drużyny miały niewiele. Należy odnotować dwie próby Piotrka Zmorzyńskiego, niecelny strzał z woleja oddany w 73 minucie oraz zablokowane przez obrońców w polu karnym uderzenie w doliczonym czasie gry. Goście w 92 minucie mogli zainkasować pełną pulę punktową. Michał Morawski z 12 metrów przymierzył dokładnie. Wspaniała parada Stężały sprawiła, że wynik pozostał bezbramkowy.

Spotkanie było meczem walki. Mnożyły się błędy oraz faule zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Doświadczeni zawodnicy Wiślan nie pozwalali radzyńskim piłkarzom na rozwinięcie skrzydeł. Bardzo krótko kryli Karola Kalitę i Krystiana Putona pozbawiając ich możliwości konstruowania skutecznych akcji. Wynik remisowy nie krzywdzi żadnej z drużyn.       

W najbliższą niedzielę Orlęta będą grały na wyjeździe z Wisłą Sandomierz.

170830-orleta-2170830-orleta-3170830-orleta-4170830-orleta-5170830-orleta-6

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.