Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 marca 2025 imieniny: Klemensa, Longina, Ludwiki

Jeszcze nie przegrali

Adam Kułak   
piątek, 08 września 2017 06:00

PiłkarzeRadzyńskie Orlęta nadspodziewanie dobrze rozpoczęły ligowe zmagania.

Po sześciu kolejkach ligowych są niepokonane. Mają na koncie trzy zwycięstwa i trzy remisy.  W najbliższą sobotę powalczą u siebie z Chełmianką Chełm o podtrzymanie dobrej passy.

Drużyna z Chełma w poprzednim sezonie wygrała zmagania w czwartej lidze lubelskiej i po rocznej kwarantannie wróciła do grona trzecioligowców. W przerwie letniej nie przeprowadzono wielu zman w kadrze zespołu. Odeszli m.in. bramkarz Łukasz Kijańczuk, obrońcy Mateusz Krzyżak i Damian Falisiewicz oraz Szymon Jodłowski i Rafał Krupski. Skład Chełmianki uzupełniło dwóch zawodników Motoru Lublin obrońca Michał Kowalczyk i grający w pomocy  Przemysław Koszel(CLJ Motor Lublin), pozyskano wychowanka Włodawianki obrońcę Piotra Chodziutko ( miał przygodę w Stali Mielec CLJ), oraz z Lewartu Lubartów przeszedł  wychowanek Wodnika Siemień obrońca Dawid Niewęgłowski. Obecny sezon ligowy piłkarze trenera Artura Bożyka rozpoczęli od dwóch zwycięstw. W Chełmie pokonali MKS Trzebinia 2 : 0, w Oświęcimiu wygrali 0 : 4. Następnie ulegli u siebie Wiślanom Jaśkowice 1 : 2 oraz wygrali w Sandomierzu z Wisłą 0 : 1. W piątej kolejce przegrali na swoim boisku ze Stalą Rzeszów 1 : 2. Ostatni mecz ligowy w Chełmie z Wólczanką Wólka Pełkińska zakończył się remisem 1 : 1 .Zespół Chełmianki w sześciu kolejkach ugrał 10 punktów i zajmuje 7 miejsce – bramki 11-5. Największym zagożeniem dla bramkarzy przeciwników jest zdobywca czterech goli Aleksij Prytuljak. Trener Bożyk  narzeka na plagę kontuzji  nękających chełmski zespół.

Ostatnie pojedynki trzecioligowe pomiędzy Orlętami a Chełmianką odbyły się w sezonie 2015/16; na boisku w Chełmie Orlęta wygrały 0 : 4 ( bramki : Konrad Król 26',Patryk Szymala 53', Damian Szpak 67', Adrian Zarzecki 75'), w Radzyniu był remis 1 : 1 (bramka D. Szpak 74').  Nadmienię, iż wiosną tego roku w wojewódzkim finale Pucharu Polski Orlęta przegrały w Chełmie 3 : 0.

Radzyńska drużyna zgromadziła 12 punktów i  po sześciu kolejkach rozgrywek zajmuje  czwarte miejsce w ligowej tabeli. Dwa pojedynki z beniaminkami trzeciej ligi Wiślanami Jaśkowice i Wisłą Sandomierz zakończyły się remisami. Co pokażą Orły Panka w spotkaniu z  radzącą sobie bardzo dobrze w trzeciej lidze Chełmianką  zobaczymy w najbliższą sobotę. Być może  zadebiutuje w Orlętach nowy napastnik Adam Zawierucha.   Jeżeli radzyńscy  zawodnicy zagrają z taką determinacją w najbliższym spotkaniu , jak w drugiej połowie meczu w Sandomierzu mają ogromne szanse pozostać nadal niepokonanym zespołem.

Wszystkich kibiców Orląt zapraszamy na stadion przy  Warszawskiej 77. Mecz odbędzie się w sobotę 09.09.2017 roku , początek godzina 16.00.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
zatrudnię kierowcę
piątek, 07 marca 2025
noimage
Ursus C-335
niedziela, 02 marca 2025