Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 kwietnia 2024 imieniny: Agnieszki, Czesława
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

Drugie zwycięstwo Orląt

Adam Kułak
czwartek, 17 sierpnia 2017 07:00

Orlęta vs SpartakusWyraźne dwa zwycięstwa Orląt Spomlek Radzyń na początku rozgrywek trzeciej ligi usadowiły zespół trenera Damiana Panka w fotelu lidera.

Pierwsza wygrana z JKS Jarosław była okazała i przyszła dość łatwo. Punkty we wtorek na wyjeździe zostały wywalczone po bardzo ciężkim boju.

Drużyna Spartakusa Aureus Daleszyce przegrała pierwszy mecz i wszelkimi sposobami chciała przed własną publicznością zatrzeć złe wrażenia. Mecz w Daleszycach toczył się z lekką przewagą drużyny gości. Piłkarze Orląt po przegranych dwóch meczach ze Spartakusem w poprzednim sezonie nie kwapili się do zbytniego odsłaniania dostępu do własnej bramki. Atakowali małą ilością zawodników i dlatego na bramki trzeba było dość długo czekać. Pierwszy gol padł przypadkowo.

Pod koniec pierwszej połowy obrońca gospodarzy chcąc wybić piłkę, trafił w Piotrka Zmorzyńskiego, Bartosz Ciborowski przejął futbolówkę i strzałem przy słupku pokonał bramkarza gospodarzy. Minęło kilkadziesiąt sekund i Rafał Borysiuk pognębił zawodników Spartakusa. Obrońcy Orląt przerwali atak gospodarzy, posyłając długą piłkę w kierunku swojego kapitana, który kiwnął obrońcę i z ostrego kąta strzelił gola, podwyższając wynik spotkania na 0: 2.

Od początku drugiej połowy zawodnicy Orląt już wyraźnie dominowali nad gospodarzami, którzy nie mogąc pogodzić się z niekorzystnym rezultatem, zaczęli grać dość ostro. Mieli jedną doskonałą sytuację na kontaktowego gola, w sytuacji sam na sam ze Stężałą znalazł się Bartosz Sot, bramkarz gości w sposób profesorski obronił uderzenie napastnika Spartakusa. Wyraźną przewagę radzyńskiej jedenastki udokumentował trzecim golem Krystian Puton. Widząc wysuniętego bramkarza, lekko przerzucił nad nim piłkę i zaskoczeni zawodnicy oraz kibice gospodarzy stracili wszelką nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie w tym spotkaniu. Należy odnotować debiut w seniorskiej drużynie 15-letniego wychowanka Orląt Arkadiusza Korolczuka, który w 88 minucie zmienił Arkadiusza Kota.

Spartakus Aureus Daleszyce – Orlęta Radzyń 0: 3.

Bramki: Bartosz Ciborowski, Rafał Borysiuk, Krystian Puton.

170816-spartakus-001170816-spartakus-002170816-spartakus-003170816-spartakus-004

Opony letnie 4 szt. 175 x 65 x 14