Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Orlęta - Jarosław 5:0! Wymarzona inauguracja!

Adam Kułak
sobota, 12 sierpnia 2017 22:12

5:0 !Takiego rozpoczęcia rozgrywek 3 ligi kibice Orląt Spomlek Radzyń się nie spodziewali.

Tymczasem radzyńska drużyna ku uciesze licznie zgromadzonych na stadionie widzów w sobotnie popołudnie odesłała do domu z bagażem pięciu bramek drużynę JKS 1909 Jarosław.

Od pierwszego gwizdka sędziego drużyna trenera Damiana Panka zepchnęła do defensywy swojego rywala. Dwa kolejne ataki gospodarzy skończyły się na byłym bramkarzu Motoru Lublin Marcinie Zającu.

Za trzecim razem musiał skapitulować, gdy „Myśliwy” po wrzutce Rafała Borysiuka z bliskiej odległości wtoczył piłkę do bramki. Jeszcze goście nie ochłonęli po utracie bramki, a było 2:0. Piotrek Zmorzyński ograł Maciejewskiego, położył Zająca i strzelił do pustej bramki. Gospodarze nie osiedli na laurach i kolejne bramki wisiały w powietrzu. W 20 minucie po ładnej akcji Orląt Kiczuk dośrodkował w pole karne, a obrońca podciął dochodzącego do strzału Ciborowskiego. Rzut karny na bramkę zamienił Borysiuk. Po utracie trzeciej bramki przyjezdni nieco odważniej zaczęli atakować. Szczególnie aktywni byli Kamil Stachyra i Krzysztof Zawiślak. Ale zamiast kontaktowej bramki otrzymali gola do szatni. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy atak Zmorzyńskiego i Putona wykończył celnym strzałem Myśliwiecki. Goście schodzili na przerwę z pokaźnym bagażem czterech goli.

W drugiej połowie gra siadła. Niekwestionowaną przewagę w polu posiadała drużyna Orląt, jednak strzały Szymali, Borysiuka czy Putona nie znalazły drogi do bramki Zająca. Do gry trener Panek desygnował Kalitę, który tuż po wejściu na murawę głową po dośrodkowaniu Ciborowskiego zdobył piątą bramkę dla swojej drużyny. Pod koniec spotkania doskonałych okazji na podwyższenia wyniku nie wykorzystali Kalita i Puton. Ze strony rozbitej drużyny z Jarosławia nie było większego zagrożenia, pomimo starań Stachyry, Zawiślaka i wprowadzonego Urbaniaka wynik nie uległ zmianie.

Podsumowując spotkanie - napiszę krótko - Orlęta były rozumiejącą się drużyną, JKS zlepkiem jedenastu niezłych indywidualnie zawodników.

Orlęta Spomlek Radzyń – JKS 1909 Jarosław 5: 0.

Bramki: Paweł Myśliwiecki (dwie), Rafał Borysiuk (karny), Piotr Zmorzyński, Karol Kalita.