Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 lipca 2018 imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Jarosław na pierwszy ogień

Adam Kułak   
sobota, 12 sierpnia 2017 12:16

Orlęta RadzyńNowy sezon rozgrywkowy w 4 grupie trzeciej ligi Orlęta Spomlek Radzyń rozpoczną na własnym boisku. W sobotnie popołudnie będziemy gościć drużynę JKS 1909 Jarosław.

Zespół z Podkarpacia w letniej przerwie został w znacznym stopniu przebudowany. Pierwszym ubytkiem było odejście trenera Mariusza Sawy. Poszukiwano następcy, Zarząd postawił na wychowanka jarosławskiego klubu 38-letniego Arkadiusza Barana, który ostatnio pełnił funkcję drugiego trenera w Stali Rzeszów. Śladem trenera Sawy poszło wielu zawodników stanowiących trzon drużyny w poprzednim sezonie. Trzech z nich: Kamil Aab, Michał Dudek i wychowanek Lublinianki Marcin Świech, znalazło się u ligowego rywala w Karpatach Krosno. Paweł Hass zasilił Resowię, a Patryk Wilk Wisłę Sandomierz.

Rafał Kycko wrócił do Zamościa, zaś Bartłomiej Raba przeniósł się do Piasta Tuczempy. Odeszli również Bartosz Daszyk, Beniamin Jeż i Jakub Kaganek. Na ich miejsce pozyskano m.in.: bramkarza Mateusza Zająca z Motoru Lublin, Krzysztofa Zawiślaka z Tomasowii Tomaszów Lubelski, Michała Maciejewskiego z Avii Świdnik, Bartłomieja Purchę z trzecioligowych rezerw Wisły Kraków, Miłosza Kowalskiego z Wisłoki Dębica, Marcina Urbaniaka ze Stali Mielec, Marcina Chmielowca z Korony Kielce, Michała Boratyna z Małapanew Ozimek. Ponadto do Jarosławia wracają wychowankowie klubu grający w innych drużynach: Artur Bańka, Maciej Saramak, Aleksander Czyż i Tomasz Cienki. Dla Arkadiusza Barana mecz z Orlętami będzie samodzielnym debiutem w pracy trenerskiej. W sobotnie popołudnie zobaczymy, w jakim stopniu nowemu trenerowi udało się poskładać zespół po tak dużych przetasowaniach.

Porównując do roszad kadrowych u najbliższego przeciwnika, trener Damian Panek jest w komfortowej sytuacji. Zarządowi Orląt udało się utrzymać podstawowy skład oparty na wypróbowanych i zaprawionych w ligowych bojach zawodnikach. W miejsce Olszaka, Wrzesińskiego i Wójcickiego, którzy zasilili Avię Świdnik i powrocie Konaszewskiego do Podlasia Biała Podlaska, pozyskano nie mniej wartościowych piłkarzy. Występujący ostatnio w Motorze Lublin napastnik Paweł Myśliwiecki, bramkarz Robert Nowacki, trzej obrońcy Bartosz Madejski, Rafał Kiczuk i Bartosz Ciborowski powinni być niewątpliwym wzmocnieniem radzyńskiego zespołu. Czterech ostatnich piłkarzy jest jeszcze w wieku młodzieżowca, co pozwoli trenerowi na wystawianie w meczach zawodników będących w najlepszej dyspozycji. Z drużyną seniorów trenują również bardzo młodzi wychowankowie klubu: piętnastolatkowie Arkadiusz Korolczuk i Kacper Kania, 16-letni Piotrek Madejski i 17-latek Kacper Lipiński. Radzyński zespół w tym składzie kadrowym nie powinien mieć problemów z utrzymaniem, a raczej walczyć o miejsce w środkowych rejonach ligowej tabeli.

W poprzednim sezonie JKS zebrał 42 punkty i zajął 9 miejsce, Orlęta zgromadziły 41 punktów i uplasowały się na 10 pozycji. W ligowych spotkaniach w Jarosławiu był wynik remisowy 1:1, u siebie radzyńska drużyna wygrała 3:1.

Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy na inaugurujące ligę spotkanie z JKS 1909 Jarosław w sobotę 12 sierpnia 2017 roku. Początek meczu godzina 17.00.

Planujemy również relację tekstową.

 

Komentarze  

 
#1 brawaP.K. 2017-08-12 20:13
zwycięstwo 5:0 !!!!
 
 
#2 RE: Jarosław na pierwszy ogieńOstryZenek 2017-08-12 22:06
Czyli grali na pewno z najlepszymi z najlepszych. Dasz pewnie dzis w rure po tak spektakularnym zwycieswie druzyny o ktorej nikt nie slyszal w lidze o ktorej sie w ogole nigdnie nie mowi. Jeee!!!
 
 
#3 Jeleńwschodni 2017-08-14 12:10
Orlęta, a niżej jeleń. Ktoś wie o co tu chodzi?
 
 
#4 RE: Jarosław na pierwszy ogieńOstryZenek 2017-08-14 21:57
Ja wiem. Ze kibice to jelenie?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.