Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 grudnia 2022 imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Czerwona latarnia na zakończenie maratonu

Adam Kułak   
sobota, 25 września 2021 10:00

Przed nami mecz z SandomierzemMeczem z Wisłą Sandomierz Orlęta zakończą wyczerpującą serię siedmiu rozgrywanych co trzy dni spotkań ligowych i pucharowych.

Klub z Sandomierza po zakończeniu poprzedniej edycji rozgrywek pozbył się trenera Rafała Wójcika, następcą został Jarosław Pacholarz. Nowy trener przed obecnym sezonem ligowym postanowił zasilić kadrę zespołu trzema napastnikami. Szymon Rak przeszedł z Motoru Lublin, Kamil Bełczowski z Hutnika Kraków, a Jakub Mażysz ze Stali Kraśnik. Podobną drogę z Kraśnika wybrał bramkarz Jakub Borusiński. Pozyskano dwóch obrońców Przemysława Dwórzyńskiego z KSZO Ostrowiec i Władysława Kudriawcewa z Unii Skierniewice. Pomocnik Avii Świdnik Dawid Kuliga również postanowił grać w zespole Wisły. Piłkarze sandomierscy wbrew oczekiwaniom grają bardzo źle, zajmują ostatnią lokatę w tabeli. Wygrali tylko jeden mecz z Podlasiem Biała Podlaska, strzelili dotychczas dziewięć bramek, stracili 27, cztery trafienia zaliczył Szymon Rak. Ostatnie spotkanie ligowe zawodnicy Wisły zakończyli porażką na swoim boisku 1: 3 z Cracovią II.

Czwarte miejsce zobowiązuje, takie oczekiwania i nadzieje towarzyszyć będą zgromadzonym na trybunach sympatykom biało zielonych. Wypadałoby w niedzielę powiększyć dorobek punktowy z „czerwoną latarnią” tabeli. Po morderczym maratonie może to być zadanie trudne. Zawodnicy trenera Pacholarza grają o ligowy byt i niewątpliwie postawią wysoko poprzeczkę. Ponadto piłkarze Wisły Sandomierz dla biało zielonych byli zawsze wymagającym i niewygodnym rywalem. Ostatnie zwycięstwo Orląt miało miejsce w kwietniu 2019 roku. Po bramkach Macieja Wojczuka i Przemysława Ilczuka wygraliśmy u siebie 2: 0. Mamy nadzieję, że tym razem weźmiemy rewanż za poprzednie niepowodzenia.

Zapraszamy na Warszawską 77, 26 września, początek godzina 16.oo.

 

Komentarze  

 
#1 pomyłkabro51 2021-09-25 11:02
Autor tekstu popełnił błąd-to nie Wisła pozbyła się popularnego Wuja tylko on nie przedłużył umowy
 
 
#2 jaka pomyłkapaznokieć 2021-09-25 11:30
Wiesz, jak to tam było to wie tylko Wójcik i zarząd Wisły. Jak nie potrafił zbudować druzyny z młodych piłkarzy to mu pewnie chcieli obciąć wynagrodzenie i nie przedłużył umowy. Nawet u nas w mieście takie przypadki były, że jak kogoś chcieli wywalić z roboty to mu proponowali pracę na pół etatu. No to też sam odchodził.
 
 
#3 do bro51zenek44 2021-09-25 16:15
Nie było kasy, nie ma Wójcika. Przeczytaj oświadczenie klubu o wycofaniu drużyny Wisły z rozgrywek 3 ligi.
 
 
#4 Orlętastadionowy 2021-09-25 23:46
Czas na modernizacje stadionu miejskiego!!!Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe.
 
 
#5 Orlętapitlit 2021-09-26 06:58
Zlitujcie się nie zadaszajcie nam trybun. W piękne słoneczne dni, gdy z boiska wieje beznadzieją i nudą, można się chociaż trochę poopalać.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.