Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 kwietnia 2024 imieniny: Erwina, Horacego

Zwycięstwo w Piszczacu

Adam Kułak
czwartek, 16 września 2021 06:00

BramkaPo bardzo emocjonującym pojedynku na boisku w Piszczacu Orlęta w środę 15.09 2021 r. wygrały w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu BOZPN z Podlasiem Biała Podlaska 1:2.

Biało zieloni rozpoczęli mecz w rezerwowym składzie. Początkowe minuty spotkania należały do radzyńskiej drużyny. Od 25 minuty zawodnicy Podlasia zaczęli bardzo śmiało zagrażać bramce Maksymiliana Ciołka. Bramkarz Orląt w ciągu minuty dwukrotnie wyszedł obronną ręką z opresji, pierwszy raz wybił przed siebie strzał napastnika gospodarzy, drugim razem uderzenia zawodnika Podlasia nieznacznie minęło słupek bramki. W 30 minucie sędzia nie zdecydował się odgwizdać karnego po faulu bramkarza Podlasia.

Na drugą część meczu trener Mikołaj Raczyński wystawił czterech zawodników z podstawowego składu, nieco później dołożył jeszcze trzech. Obraz gry niezbyt się zmienił. Orlęta miały optyczną przewagę, ale sytuacji bramkowych było niewiele. W 54 minucie Norbert Myszka w polu karnym przewrócił Macieja Wojczuka. Strzał poszkodowanego z jedenastu metrów zatrzepotał w siatce radzyńskiej drużyny. Orlęta starały się. Z daleka strzelał Ćwik, ale nic nie chciało wejść do bramki gospodarzy. W 88 minucie strzał Arkadiusza Maja dał wyrównującą bramkę Orlętom, a w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Norbert Myszka wepchnął piłkę do siatki po zamieszaniu bramkowym.

Orlęta awansowały do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Okręgu.

Podlasie Biała Podlaska - Orlęta Radzyń 1:2 (0:0) Bramki dla Podlasia: Maciej Wojczuk 54 minuta; dla Orląt Arkadiusz Maj – 88 minuta, Norbert Myszka 97 minuta.

210915-piszczac-1210915-piszczac-2210915-piszczac-3210915-piszczac-4210915-piszczac-5210915-piszczac-6210915-piszczac-7