Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 marca 2024 imieniny: Anieli, Jana

Orlęta - Wisłoka Dębica 2:6

Adam Kułak
czwartek, 15 kwietnia 2021 05:00

2:6Sześć bramek na swoim boisku straciły Orlęta zdobyły tylko dwie. Wynik niespodziewanie wysoki jednak w pełni nie odzwierciedla przebiegu spotkania.

Upłynęły cztery minuty gry, gdy Karol Kalita otworzył wynik meczu. Wszystko przebiegało po myśli radzyńskich piłkarzy. Ostrzegawczą lampkę zapalił w 13 minucie Sebastian Fedan strzelając wyrównującą bramkę. Po chwili setki nie wykorzystał Filipowicz i goście dość sprytnie zaczęli wykorzystywać nieszczelną obronę radzyńskiej drużyny. Zespół Jacka Fiedenia nie mógł znaleźć recepty na długie wrzutki zawodników Wisłoki, a przy stałych fragmentach zawodnicy gospodarzy nie potrafili skutecznie przyblokować atakujących piłkarzy Wisłoki. W 29 i 40 minucie najbardziej skuteczny napastnik Dębicy Łukasz Siedlik zdobył dwa gole i na przerwę gospodarze schodzili z niekorzystnym wynikiem 1:3.

Po wznowieniu gry Marcin Fiedeń strzelając bramkę z wolnego przywrócił nadzieję swojej drużynie. Siedem minut później Siedlik zdobył swojego trzeciego gola w meczu, a dziesiątego w rozgrywkach i znowu zrobiło się niewesoło. Wprawdzie Orlęta wypracowywały okazje bramkowe jednak piłkarze radzyńscy zawodzili pod bramką Konrada Mrózka, m.in.: dwukrotnie Karol Kalita i Karol Rycaj mieli rozregulowane celowniki. Problemów takich nie mieli Dariusz Kamiński w 72 minucie oraz Tomasz Palonek w 90 minucie i wysoka przegrana gospodarzy stała się faktem.

Należy odnotować bardzo trudne warunki gry, z którymi lepiej poradzili sobie przyjezdni. Boisko był grząski i śliskie, przez cały mecz padał deszcz lub śnieg. Po tym meczu Wisłoka awansowała na szóste miejsce, a Orlęta pozostały na szesnastej spadkowej pozycji.

Orlęta Radzyń – Wisłoka Dębica 2:6; bramki Orlęta: Karol Kalita 4 minuta, Marcin Fiedeń 50 minuta; Wisłoka: Sebastian Fedan 13 minuta, Łukasz Siedlik 29, 40, 57 minuta, Dariusz Kamiński 72 minuta, Tomasz Palonek 90 minuta.

210415-wisloka-01210415-wisloka-02210415-wisloka-03210415-wisloka-04210415-wisloka-05210415-wisloka-06210415-wisloka-07210415-wisloka-08210415-wisloka-09210415-wisloka-10210415-wisloka-11210415-wisloka-12210415-wisloka-13210415-wisloka-14